Basset Hound


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
θα συμφωνησω μαζι σου loukia για οτι λες για τα μπασετχαουντ,ο σκυλος του βιντεο δεν ειναι ουτε καθαροαιμο norman artesien basset ειναι μια μιξη σιγουρα των δυο φυλων.

Στα πιο πάνω post σου το ανέφερες σαν B.Η light.
Τι σε έκανε να λες τώρα ότι είναι διασταύρωση????
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
Kαι να συμπληρώσω ότι Basset Artιsien Normand
και το Chien d'Artois ξεκίνησαν σαν μια φυλή στην Γαλλία,
και εμφανίζονταν στην ίδια genna και τα κοντοπόδαρα με στραμμένα προς τα έξω ,και τα ψηλοπόδαρα με τα ίσια.
 

Attachments



Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.463
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Loukia την έχεις μελετήσει καλά την Eva S. Balogh

Νομίζω έχει την πιο περιεκτική και (να τολμήσω να πω; ) έγκυρη εξιστόρηση για την ιστορία του σημερινού Basset Hound όπως αυτό ξεκίνησε στην Αγγλία. Μετά είναι και τα της Αμερικής.
Άσε που τα λέει με απλά λόγια και είναι κατανοητά και ενδιαφέροντα ακόμη και για κάποιον που δεν είναι ειδικός.
Τρία "ζήτω" για την Eva! :lol:
 
Last edited:


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
Νομίζω έχει την πιο περιεκτική και (να τολμήσω να πω; ) έγκυρη εξιστόρηση για την ιστορία του σημερινού Basset Hound όπως αυτό ξεκίνησε στην Αγγλία. Μετά είναι και τα της Αμερικής.
Άσε που τα λέει με απλά λόγια και είναι κατανοητά και ενδιαφέροντα ακόμη και για κάποιον που δεν είναι ειδικός.
Τρία "ζήτω" για την Eva! :lol:
Σαφώς και να τολμήσεις να το πεις!!
Δεν είναι τυχαίο ότι θεωρείτε από τις μεγαλύτερες μορφές στh φυλή!!!!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Στα πιο πάνω post σου το ανέφερες σαν B.Η light.
Τι σε έκανε να λες τώρα ότι είναι διασταύρωση????
διοτι ειδα οτι οι περισσοτεροι συμφωνησαν οτι ειναι artesian k παρατηρησα καλυτερα τον σκυλο βιντεο.οποτε κατεληξα σε νεο συμπερασμα...ειδικος του δεν ειμαι σε καμια φυλη,αλλα απο το μακρος των αυτιων του κ το στρογγυλο τελειωμα με κανουν να πιστευω οτι ειναι μιξη μπασετχαουντ.
 






Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
κι εγω αυτη την υποψια εχω...αρα να υποθεσω η πλειοψηφια οσως εχουν, απο που το εχουν το μπασσετακι,ε; χμ...
μιλ μερσυ κατερινα!
 








Thabishop

Member
17 Νοεμβρίου 2010
9
0
Και μένα ουγγαρέζος αλλα νομίζω ότι θα τις κάνει τις δίπλες του ...χαχα

ΒΒ μυριζει σαν nachos η σκυλίτσα σου? γιατι εμένα είναι λίγο έντονη η μυρωδιά