BEAGLE!!!!


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
δεν ειπα οτι ειμαι σιγουρη για τπτ...κι εχεις απολυτο δικιο...κι εγω δε ηξερα και εκανα το λαθος να μην ζητησω χαρτια...θεωρησα οτι εχει τα χαρακτηριστικα βαση των οσων ειχα διαβασει και μαθει...το ξεκαθαρισα...και επιπλεον ειπα οτι δεν μ ενδιαφερει κι ολας...απλα το ανεφερα...θα σας στειλω τα στοιχεια του εκτροφεα οσο το δυνατο συντομοτερα...συγγνωμη αν σας φανηκα καπως μεσα απο τις συζητησεις..
 




βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
Αλήθεια denis κι εγω την ιδια απορια εχω,ποια θα μπορουσε να ειναι αυτη η περιπτωση?
 


chrisaki13

Member
21 Σεπτεμβρίου 2008
14
0
ΣΥΓΝΩΜΗ ! ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΜΠΙΓΚΛ!ΝΑ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ..
ΤΙ ΕΚΘΕΣΙΑΚΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ,ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΟΥΓΚΑΡΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΚΤΡΟΦΕΑ Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΓΚΡΟΣ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ Κ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ .ΟΤΙ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΕΡΧΟΝΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΤΙΠΟΣΙΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!ΕΝΝΟΗΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΒΑΡΟΣ ΥΨΟΣ ΚΤΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ.ΑΛΛΑ ΑΝ Η ΣΤΑΜΠΑ Η ΜΑΥΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΘΕΣΙΑΚΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΞΙΑ ΤΟ ΒΡΗΣΚΩ ΛΙΓΟ ΑΝΟΥΣΙΟ...:confused:
Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ!ΝΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ Κ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΥΛΙ Η' ΣΚΥΛΙΑ.ΕΓΩ Κ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α Η' Β ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΣΑΜΕ Κ ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ)Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ Η' ΑΠΟΦΑΣΗΣΑΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ.ΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΟΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΑΤΕ!:(
ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ.ΝΑΙ ΟΚ ΤΑ ΚΣΕΡΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΜΥΡΙΣΩ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΜΟΥ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΗΚΑ?:D
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
τα παιδια αυτο που ηθελαν να μ επισημανουν ειναι οτι δεν αγοραζουμε απο παπι μιλς...αλλα βεβαια μερικοι εχουν το δικο τους τροπο οπου ειναι κομματακι κακος!! οσο για τα εκθεσιακα στανταρ, πραγματι εμενα κι εσενα δεν μας ενδιαφερουν (τι να εχει λιγο μακρυτερα τι κοντυτερα αυτια) αν και θα επρεπε, οταν αποφασιζουμε να αγορασουμε σκυλι ρατσας εχουμε καποιο στανταρ στο μυαλο μας ( γι αυτο το λογο και το αγοραζουμε) αλλιως θα ειχαμε καποιο αδεσποτο..οποτε καλο θα ηταν οι εκτροφεις να ειναι ευσυνειδητοι και να ζευγαρωνουν σκυλια τα οποια εχουν αυτα τα εκθεσιακα στανταρ! και βεβαια δεν θα εχουν και κληρονομικες ασθενειες (βασικο)!!!
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
και φυσικα δεν παμε στο αλλο ακρο οπου το σκυλι κατανταει βιτρινα!!!
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία!Είναι σαν να φωνάζεις και πιο δύσκολο για εμάς να τα διαβάσουμε!:)
Το να πάρεις τον σκύλο από εκτροφέα και να πας εσύ στον εκτροφέα δεν το λέμε για να πάρεις ένα εκθεσιακό σκυλί που θα εντυπωσιάσει τους άλλους αλλά για να τον γνωρίσεις, να δεις πως είνα σαν άνθρωπος, αν μπορείς να τον εμπιστευτείς, πως είναι τα σκυλιά του και μορφολογικά και από άποψη υγείας και σε σχέση με τον χαρακτήρα και όχι να πάρεις γουρούνι στο σακί που μπορεί να είναι κοπρίγκλ αντί για μπιγκλ, αλλά εσύ να το πληρώσεις ως μπίγκλ( αν δεν σε πειράζει να είναι κοπρίγκλ υπάρχουν άπειρα αδεσποτάκια που έχουν ανάγκη από σπίτι και δεν θα δώσεις ένα κάρο λεφτά σε έναν απατεώνα που εκμεταλλεύεται την αγάπη σου για τα σκυλιά;)),έχει έρθει από μακάρι να ήξερες που και κάτω από ποιές συνθήκες!:)

Όσο για τις ερωτήσεις νομίζω ότι τις περισσότερες φορές απαντόνται, εμένα πάντως μου έχουν απαντήσει μέχρι και στις πιο ηλίθιες ερωτήσεις που έχω κάνει ανα διαστήματα, και για τα θέματα που είναι μπορεί να είναι απαντημένα ήδη όλο και κάποιος σε παραπέμπει στην παλαιότερη συζήτηση!Τώρα βέβαια κακό δεν κάνει να ρίξεις μια ματιά γενικά στα θέματα!Εγώ έτσι έχω μάθει πολλά πράγματα που δεν τα είχα σκεφτεί!:)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Όσο έγραφα Γεωργία πρόλαβες να τα γράψεις και με πιο λίγα λόγια από εμένα!:)
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΟΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΑΤΕ!:(
ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ.ΝΑΙ ΟΚ ΤΑ ΚΣΕΡΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΜΥΡΙΣΩ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΜΟΥ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΗΚΑ?:D
διαβασα ολα σου τα post και εισαι τελειως ακυρη/ος ,σε καμια ερωτηση σου δεν σε εχει αποπαρει κανενας,μπαινετε και γραφεται οτι σας ερθει στο κεφαλι:eek:
δεν χρειαζεται να μυρισεις τα νυχια σου, να διαβασεις σου προτειναν...εκτος κι αν αυτο που εψαχνες πραγματικα ηταν λιγες οδηγιες χρησεως..........

το μονο που βλεπω οτι εχεις εμπεδωσει καλα μετα απο αρκετες "παρατηρησεις" αλλων μελων ειναι το οτι συνεχιζεις να γραφεις με κεφαλαια...που σημαινει οτι ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ και εχεις και παραπονα....

αυτα........
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Στο φόρουμ αλλά και αλλού επεξηγείται πλήρως γιατί δεν πρέπει να αγοράζουμε σκυλάκια από pet-shops.
Μέσα στους λόγους ο λιγότερο ίσως σημαντικός είναι ότι το σκυλί "έχει μια στάμπα μαύρη αριστερά ή δεξιά".

Ελπίζω να μην έχει μείνει αυτό σαν συμπέρασμα σε όσους διαβάζουν και ενημερώνονται στα κυνοφιλικά-ζωοφιλικά θέματα.Οι λόγοι είναι πολύ σοβαρότεροι , όπως στυγνή εκμετάλευση ζώων κάτω από χείριστες συνθήκες , χωρίς προδιαγραφές , χωρίς φροντίδα , παραγωγή άρρωστων ζώων που με την σειρά τους φέρνουν δυστυχία στον άνθρωπο που με τη σειρά του έπεσε θύμα οικονομικής εκμετάλευσης και παραπληροφόρησης (αν όχι εξαπάτησης) και τα αγόρασε.
Όλα αυτά σε πολύ υψηλά ποσοστά.

...ΟΤΙ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΑΥΤΑ ΕΡΧΟΝΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ...
Δεν έρχοντε τα σκυλάκια...Εμείς πάμε και τα αγοράζουμε , άρα εμείς έχουμε την ευθύνη των επιλογών μας αλλά και του αποτελέσματος των ενεργειών μας.

Καλό είναι λοιπόν να ενημερωνόμαστε ΠΡΙΝ ενεργήσουμε.

Επίσης σημαντικό είναι όταν αποδυκνείετε ή μας δείχνουν ή καταλαβαίνουμε πως κάτι κάναμε λάθος να ΜΗΝ προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε την πράξη μας με ότι καταλαβαίνουμε.Να μην ψάχνουμε για άλλοθι ή συγχώρεση και πάνω από όλα να μη θεωρούμε "εχθρική πράξη" την ενημέρωση όταν αυτή δεν είναι αυτή που θέλαμε ή περιμέναμε.

Άλλο πράγμα το γεγονός και άλλο η άποψη.

Τέλος αν κάποιος δεν ενδιαφέρετε για την "καθαροαιμία" και τα "μπαλώματα" ας προτιμήσει ένα σκυλάκι από κάποιο φιλοζωικό σωματείο.Θα κάνει "μια καλή πράξη" και τα λεφτά που θα έδινε για την αγορά του αδιάφορου καθαρόαιμου μπορεί να τα "επενδυσει" στο σκυλάκι που θα πάρει δωρεάν , σε εκπαίδευση ή ότι άλλο και να έχει ένα τέλειο σύντροφο.
 


chrisaki13

Member
21 Σεπτεμβρίου 2008
14
0
μια φορα εγραψα δηλαδη εκανα ερωτηση!οσο για τα κεφαλαια την πρωτη φορα εγραφα με λατινικους χαρακτηρες κ μου το ειπατε κ οκ!αραααα?δεν σας εγραψα κανονικα!απλα εγραψα με κεφαλαια οκ συγνωμη δεν το ηξερα οτι δεν κανει ουτε κ αυτο!απλα εχω συνηθισει να γραφω me αγγλικα κοινος προσπαθισα να καληψω κ εσασ αλλα κ να βοηθισω κ εμενα ωστε να καταλαβενετε τι διαολο γραφω!οσο για το μικρουλι μου δεν εχει καποιο λαθος κ καλα λαθος μου επιλογη!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
:confused:
Μπα… ούτε τα πεζά βοηθήσαν στο να καταλάβουμε τι διάολο γράφεις…
 












foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
:D:D:D:D
Έγραψες πάλι doctor!!!!!!!
Ξέρεις τώρα εμείς οι υπόλοιποι από το παρεάκι σε συγχαίρουμε!!!:D
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf