Camping


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
νομιζω οτι σε ολα τα οργανωμενα καμπινγκ επιτρεπεται ο σκυλος αρκει να μην ενοχλει τους λουωμενους και να μην κανουν παραπονα οι τριγυρω οτι ενοχλει και φυσικα να φροντιζεις την καθαριοτητα ωπου θα κανει τις ακαθαρσιες..το θεμα ειναι που θα κανει μπανιο ο σκυλος..θα πρεπει να πας λιγο πιο περα απο τους λουωμενους γιατι υπαρχουν πολλοι βλακες που ολο και κατι θα βρουν να πουν...κι εγω σκεφτομαι να παω καλαμιτσι-χαλκιδικη ωπου επιτρεπεται ο σκυλος(κοστιζει και 2,70 την μερα η διαμονη παρακαλω)και το σκεφτομαι πολυ αν θα τον παρω η οχι..ειμαι σε μεγαλο διλλημα κι εγω..
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Ότι θα μαζεύουμε ακαθαρσίες και ότι δεν θα αφήνουμε τα σκυλιά να ενοχλούν τους υπόλοιπους είναι αυτονόητο!!!!!
Ότι θα τα πάρουμε τα σκυλιά θα τα πάρουμε!
Είναι κιόλας ένας απ' τους λόγους που είπαμε να πάμε σε κάμπινγκ!
Απλά είμαστε σε αναζήτηση προορισμού!
Άμα έχεις και αυτοκίνητο μπορείς άνετα να βρεις και ερημικές παραλίες για να κολυμπήσει και ο σκύλος!!;)
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Επειδή το σκεφτόμαστε κ εμείς για φέτος, να ρωτήσω κάτι;
Από την μικρή μου εμπειρία (3 φορές ελέυθερο κάμπινγκ) , ξέρω πως μιλάμε για τρελή ζέστη..

Όσοι έχετε κάνει κάμπινγκ με σκύλο, πως "δούλεψε" το θέμα της ζέστης;
Κάμπινγκ θέλαμε για φέτος..ελεύθερο συγκεκριμένα, αλλά το σκέφτομαι πολύ λόγω ζέστης..δεν θέλω να την ταλαιπωρώ..
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Επειδή το σκεφτόμαστε κ εμείς για φέτος, να ρωτήσω κάτι;
Από την μικρή μου εμπειρία (3 φορές ελέυθερο κάμπινγκ) , ξέρω πως μιλάμε για τρελή ζέστη..

Όσοι έχετε κάνει κάμπινγκ με σκύλο, πως "δούλεψε" το θέμα της ζέστης;
Κάμπινγκ θέλαμε για φέτος..ελεύθερο συγκεκριμένα, αλλά το σκέφτομαι πολύ λόγω ζέστης..δεν θέλω να την ταλαιπωρώ..
,,,,,,,,,
περσυ ειχα ενα ζευγαρι γερμανων διπλα μου,,, παραλια με δεντρα αφθονα ...... ειχαν ενα ζευγαρι γκρενενταλ,,, γνησιοτατα καταμαυρα με πολυ μακρυ τριχωμα..... ολη μερα στη θαλασσα βουταγαν τα σκυλια,,, τους πεταγαν συνεχως ξυλα μακρυα στη θαλασσα και τρεχαν και τα εφερναν,,,, μια χαρα ηταν,,,
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
θα φροντισετε στο ελεύθερο να υπάρχει σκια.
είτε παίρνοντας μια extra ομπρελα και extra ψαθα (η θα σκαψει ο σκυλος να βρει τη δροσια) είτε γνωρίζοντας οτι εκει που θα πατε θα εχει φυσικη σκια.

πολλες βουτιες και πολυ νερο.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Δεν επιτρεπεται σε ολα τα καμπινγκ ο σκυλος.Στα περισσοτερα ναι,αλλα οχι σε ολα.Για την παραλια εχω 2 ομπρελες.Μια για εμενα και μια για το σκυλο.Στο χωρο οπου εχω στησει την σκηνη,συνηθως ψαχνω μερη οπου εχει φυσικη σκιαση,βαζω και επιπλεον ενα διχτυ σκιασης.Κοντα στην Αθηνα εχω παει μονο στο Τολο στο Ναυπλιο.Ειμαι του νησιου και της Χαλκιδικης.Αλλα απο γνωστους μου εχω ακουσει καλα λογια για το καμπινκ που βρισκεται κοντα στην Επιδαυρο και ενα καμπινγκ που βρισκεται προς τον Πυργο.Εαν θες πιο μακρυα τοτε πας Ελαφονησο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όσοι πάτε camping μην ξεχνατε το μίνι φαρμακείο με ατροπίνες, solucortef και κάποια άλλα πράγματα για ώρα ανάγκης!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Δεν επιτρεπεται σε ολα τα καμπινγκ ο σκυλος.Στα περισσοτερα ναι,αλλα οχι σε ολα.Για την παραλια εχω 2 ομπρελες.Μια για εμενα και μια για το σκυλο.Στο χωρο οπου εχω στησει την σκηνη,συνηθως ψαχνω μερη οπου εχει φυσικη σκιαση,βαζω και επιπλεον ενα διχτυ σκιασης.Κοντα στην Αθηνα εχω παει μονο στο Τολο στο Ναυπλιο.Ειμαι του νησιου και της Χαλκιδικης.Αλλα απο γνωστους μου εχω ακουσει καλα λογια για το καμπινκ που βρισκεται κοντα στην Επιδαυρο και ενα καμπινγκ που βρισκεται προς τον Πυργο.Εαν θες πιο μακρυα τοτε πας Ελαφονησο.
,,,,,,,,
ποιο ελαφονησο του σιμου εκει ουτε ποντικι δε χωραει αθλιες συνθηκες και πολυ σκουπιδι μπηκα και βγηκα και πηγα σε παραλα ερημικη και εκανα ελευθερο.... ασε που ειναι ολοι κλεφτες εκει,,, γδερνουν,,
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Μεχρι στιγμης εχουμε δει: (Με τη Κατερινα)
-Κυληνη, καμπινγκ fournia beach
-Πηλιο, καμπινγκ παπα νερο και καστρι
-Βορεια Ευβοια, καμπινγκ ροβιες

Σε ολα αυτα επιτρεπονται τα σκυλια. Εχει παει κανεις σε καποιο απο αυτα να μας πει εντυπωσεις? Επισης καποιο αλλο ψιλοκοντα, πχ Ναυπλιο κλπ?

Κατι σχετικα ησυχο, οσο μπορει να ειναι τον Αυγουστο, να μην ειμαστε μονιμως στη τσιτα με τα σκυλια(εννοειται οτι δεν θα τα εχουμε ελευθερα).
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
,,,,,,,,
ποιο ελαφονησο του σιμου εκει ουτε ποντικι δε χωραει αθλιες συνθηκες και πολυ σκουπιδι μπηκα και βγηκα και πηγα σε παραλα ερημικη και εκανα ελευθερο.... ασε που ειναι ολοι κλεφτες εκει,,, γδερνουν,,
Τοσο πολυ εχουν αλλαξει τα πραγματα απο το 2006?Οτι εχει κοσμο ειναι αληθεια.Αλλα για βρωμικο καμπινγκ δε μου ειχε δωσει τετοια εντυπωση.Τωρα για την εκμεταλευση που λες οντως η ταβερνα εκανε λιγο τζιζζζζ.Λιγο αυτοοργανωση και λυθηκε το προβλημα.Παντως και εγω προτιμω στην ελαφονησο το ελευθερο καμπινκ οπως και το επραξα οταν ξαναεπισκευτηκα το μερος για 2 μερες το 2010.Αλλα οι εντυπωσεις μου απο το καμπινγκ ειναι απο το 2006 και ειναι πολυ καλες.
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
στο καμπινγκ της ελαφονησου ειναι να παει καποιος ιουνιο αντε και αρχες ιουλιου.

εκτος απο τις τιμες... τις αλλες εποχες ειναι ο ενας πανω στον αλλο.

επισης... το βραδυ κανουν περιπολια (προπερσυ που ειχα παει) με ενα θηλυκο γερμανικο και ειχαν αρχισει να κανουν και με εναν αρσενικο γ.π. οσοι θα εχετε το σκυλι εξω απο τη σκηνη να το εχετε στο νου σας αυτο.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Σε ολα αυτα επιτρεπονται τα σκυλια. Εχει παει κανεις σε καποιο απο αυτα να μας πει εντυπωσεις? Επισης καποιο αλλο ψιλοκοντα, πχ Ναυπλιο κλπ?

Κατι σχετικα ησυχο, οσο μπορει να ειναι τον Αυγουστο, να μην ειμαστε μονιμως στη τσιτα με τα σκυλια(εννοειται οτι δεν θα τα εχουμε ελευθερα).
Στο Τολο ειναι κοντα στο Ναυπλιο.Οταν ειχα παει δε ειχα σκυλο τοτε.Ηταν το 2003.Συμπαθητικο καμπινγκ αλλα δε το λες και αρμενιστη.

Τωρα αυτο το ησυχο καμπινγκ που ζητας μεσα στον Αυγοστου ακουγεται ουτοπια.Με τετοια οικονομικα προβληματα που εχει ο κοσμος εχει στραφει σε οικονομικοτερες επιλογες και μεσα σε αυτο ειναι και το καμπινγκ.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Στο Τολο ειναι κοντα στο Ναυπλιο.Οταν ειχα παει δε ειχα σκυλο τοτε.Ηταν το 2003.Συμπαθητικο καμπινγκ αλλα δε το λες και αρμενιστη.

Τωρα αυτο το ησυχο καμπινγκ που ζητας μεσα στον Αυγοστου ακουγεται ουτοπια.Με τετοια οικονομικα προβληματα που εχει ο κοσμος εχει στραφει σε οικονομικοτερες επιλογες και μεσα σε αυτο ειναι και το καμπινγκ.
Γι αυτο ειπα οσο μπορει να ειναι μεσα στον Αυγουστο, να μην ειναι ομως και η μια σκηνη πανω στην αλλη..

ευχαριστουμε θα το κοιταξουμε και αυτο :)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κοντά στην Αμαλιάδα, είναι το Παλούκι, έχει κάμπινγκ, που δέχεται σκυλιά, φτάνει να:
α) Μη γαυγίζουν και παραπονεθούν οι υπόλοιποι 9μπορεί να σε βάλουν να πακετάρεις στη μέση της νυχτας γι'αυτό το λόγο)
β) Να μη γυρνάνε αμολητά

Ετσι μου είχαν πει πριν δυο χρόνια που είχα ρωτήσει, αλλά δεν εχω πάει να μείνω. Το εχω επισκευτεί κι είναι αρκετά οργανωμένο, καθαρές τουαλέτες, συμπαθητική ταβέρνα κι ωραία παραλία (αν δεν έχει βγάλει το κυμα φύκια)
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Στην Αμαλιαδα και γενικα Κουρουτα, Παλουκι και λοιπα μονο τα χειροτερα εχω να πω για τη συμπεριφορα τους στα ζωα.
Δεν θελουμε να παμε και να τσακωνομαστε ολη την ωρα!
Αμαλιαδα ειναι το χωριο μου, το λατρευω, οπως επισης και τη Κουρουτα, αλλα οχι για να παω με σκυλι.

ευχαριστουμε kritikopoula, μαλλον καταληξαμε στο Πευκί στη Βορεια Ευβοια!
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Όποιος έχει εμπειρία και γνώσεις στις σκηνές ας μου στείλει ένα π.μ να μας βοηθήσει λίγο!! :) :p
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Οι σκηνές έχουν μέσα στη συσκευασία οδηγίες. Κάτι ακατανόητα σκίτσα, που όμως, το μυαλό των αντρών, σα να είναι προγραμματισμένο να τα ερμηνεύει σωστά. *lingua*
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Οι σκηνές έχουν μέσα στη συσκευασία οδηγίες. Κάτι ακατανόητα σκίτσα, που όμως, το μυαλό των αντρών, σα να είναι προγραμματισμένο να τα ερμηνεύει σωστά. *lingua*
Οδηγιες χρησεις εχεις μαζι με την σκηνη οταν την αγορασεις!
Προφανως η κοπελα θελει ΝΑ αγορασει!!!
Επισης πλεον υπαρχουνε pop-up οποτε δεν χρειαζεται τπτ παραπανω απο το να την αμολυσεις κ ανοιγει μονη της!
Μετα θελει λιγη εκπαιδευση στο κλεισιμο αλλα δεν κραταει πανω απο 5-7 sec !!!!
Σωτηρια εφευρεση!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυτά τα pop up... Πήραμε ένα ημίτεντο pop up της terra, κι αφού κάναμε προπόνηση στο σπίτι να μάθουμε να το κλείνουμε επιτυχώς, πήγαμε παραλία. Με άνεμο... Στραβόσαν οι μπανέλες κι εντέλει δεν έκλεισε ποτέ σωστά. Κρίμα γιατί έκανε πολύ καλό ίσκιο. Δώσαμε αρκετά λεφτά και δυστυχώς το κάναμε μιας χρήσης...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981