Cane Corso [κουτάβι με δυσπλασία]


Status
Κλειδωμένο θέμα


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
μιλα και με κανεναν αλλο γιατρο πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση ομως!!Και μη βιαστεις ακου τι σου λενε εδω μεσα!ειναι μικρο το σκυλι ακομα..δενει ακομα ο σκελετος του!
Θα παρω και μια δευτερη γνωμη οπωσδηποτε,ομως αν και η δευτερη διαγνωση ειναι ιδια...
Τι να πω..
Οσο εχω την Νεμεσις διπλα μου τοσο ποιο δυσκολα να την αποχωρηστω....
Δεν μου ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ !!!!!!!!!!
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Τι είδους απόφαση, πρέπει να πάρεις;
Μπορω να την δωσω πισω και να μου φερουν αλλο σκυλακι. :sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad:

Δεν ξερω μετα απο αυτο αν θελω να αποκτησω αλλο...
 




k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
και τι ειναι βρε ο σκυλος??ρουχο που δεν σου κανει να τη γυρισεις πισω??
Τι με ρωτας για να καταλαβω λεβεντη ?
Ειπα οτι ειναι ρουχο ?
Με βλεπεις να αισθανομαι καλα για ολο αυτο που συμβαινει ?
Δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου ?
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.654
19.887
Ασε φίλε μου, δεν θέλω να μου εξηγήσεις.

Θα σου προτείνω το εξής...πάρε την απόφασή σου τώρα. Ζήτα να σου στείλουν άλλο ημίαιμο αμφιβόλου προέλευσης, όπως αυτό που έχεις και αυτό μην το στείλεις πίσω [για να το θανατώσουν στα πάτρια εδάφη τους-γιατί φυσικά καταλαβαίνεις ότι αυτό θα γίνει]. Δώστο σε μένα. Και σήμερα ακόμη κιόλας. Ερχομαι και να το πάρω.

Αλλη κουβέντα, στο παρόν θέμα, δεν πρόκειται να πω. Η πρότασή μου είναι σοβαρότατη και ισχύει. Αν θέλεις, στείλε μου πμ.
 






k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Ασε φίλε μου, δεν θέλω να μου εξηγήσεις.

Θα σου προτείνω το εξής...πάρε την απόφασή σου τώρα. Ζήτα να σου στείλουν άλλο ημίαιμο αμφιβόλου προέλευσης, όπως αυτό που έχεις και αυτό μην το στείλεις πίσω [για να το θανατώσουν στα πάτρια εδάφη τους-γιατί φυσικά καταλαβαίνεις ότι αυτό θα γίνει]. Δώστο σε μένα. Και σήμερα ακόμη κιόλας. Ερχομαι και να το πάρω.

Αλλη κουβέντα, στο παρόν θέμα, δεν πρόκειται να πω. Η πρότασή μου είναι σοβαρότατη και ισχύει. Αν θέλεις, στείλε μου πμ.
Καλυτερα να μην σου απαντησω..Γιατι ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.........
 






Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Τι να απαντησεις δεν μπορω να σκεφτω, γιατι τριαντα σελιδες τωρα αλλα ρωταμε αλλα απαντας και αλλα καταλαβαινεις , το σιγουρο ειναι αμα δωσεις το σκυλακι πισω, το πιο πιθανο ειναι να θανατωθει , οχι τιποτα αλλο νομιζες οτι θα χαρουμε αν παθαινε τιποτα το σκυλακι σου , επειδη εσυ σκεφτεσαι ετσι δεν σημαινει οτι ετσι σκεφτομαστε και εμεις........
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Προσπαθώ να συμμεριστώ την όποια ανησυχία έχεις κ.χαρις αλλά δε με αφήνεις.

Τι έχεις εσύ στο μυαλό σου ότι θα το κάνουν το σκυλί άμα το δώσεις πίσω? Απάντησε μου σε αυτό. Θα το επανατοποθετήσουνε σε ένα πράσινο λιβάδι όπου θα παίζει με τις πεταλουδίτσες και τα λουλουδάκια κάτω από ιατρική παρακολούθηση?

Αφού είχες και μια πρώτη γεύση, πόσες πιθανότητες λες έχεις στο να έχει και το νέο σκυλί τα ίδια και χειρότερα προβλήματα? ΕΙΔΕΣ τι παίρνεις από εκεί που τα παίρνεις τα σκυλιά, τι άλλο θες να σου πούνε εδώ?

Η mareco προσφέρεται να ΣΩΣΕΙ το σκυλί που εσύ καταδίκασες 1ον) σε ζωή με σοβαρό πρόβλημα υγείας παίρνοντάς το από κει που πήρες και 2ον) σε θάνατο τώρα που σκέφτεσαι να το δώσεις πίσω. Το μόνο σωστό που είπες είναι πώς είναι "περιττόν" ότι άλλο έχεις να μας πεις που δεν αφορά την υγεία του σκυλιού σου.

Υ.Γ. ΑΝΕΛΑΒΕΣ να μεγαλώσεις ένα σκυλί. ΑΝΕΛΑΒΕΣ την ευζωία του και ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ για αυτό από κάθε άποψη. Το σκυλί είναι ΕΥΘΥΝΗ ΣΟΥ και όχι λούτρινο. Είσαι 100% υπεύθυνος για ότι του συμβαίνει τώρα και για ότι θα του συμβεί στο μέλλον. Με την ΑΝΑΛΗΨΗ ΕΥΘΥΝΩΝ τι σχέση έχεις? Θα απαντούσα πρόχειρα με κάτι που μου ρχεται στο μυαλό αλλά "δεν θα σου αρέσει η απάντησή μου"
 
Last edited:


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Τι να απαντησεις δεν μπορω να σκεφτω, γιατι τριαντα σελιδες τωρα αλλα ρωταμε αλλα απαντας και αλλα καταλαβαινεις , το σιγουρο ειναι αμα δωσεις το σκυλακι πισω, το πιο πιθανο ειναι να θανατωθει , οχι τιποτα αλλο νομιζες οτι θα χαρουμε αν παθαινε τιποτα το σκυλακι σου , επειδη εσυ σκεφτεσαι ετσι δεν σημαινει οτι ετσι σκεφτομαστε και εμεις........
Εφοσον δεν μιλαμε την ιδια γλωσσα οκ δεν απαντω...
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Αν αποφασίσεις να μην το κρατήσεις, η πρόταση που σου γίνεται είναι εξαιρετική. Δεν καταλαβαίνω γιατί βάζεις πάνω από την ζωή του κουταβιού την όποια διαφωνία σου με το μέλος mareco.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.654
19.887
Δεν έχει υπάρξει κιόλας, καμμία διαφωνία.
Η πρόταση ασφαλώς και ισχύει.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα