Cane Corso [κουτάβι με δυσπλασία]


Status
Κλειδωμένο θέμα


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ειδες ποσο σημαντικος ειναι ο εκτροφεας τελικα...ισως αν ανεβαζες ενα βιντεο με τον σκυλο να τρεχει να μπορουσαν να σου πουνε και μια κουβεντα οσοι ειναι πιο εμπειροι με τετοια θεματα!!
Μια ιδεα ειναι και αυτο μπας και σου φυγει και το αγχος!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
spirospatra καλώς ήρθατε, να σου ζήσει. Στο ομορφόπαιδό σου αξίζει ένα δικό του θρεντ εγώ λέω, εδώ θα χαθεί στην παρουσίαση του θεματοθέτη.
 


spirospatra

Member
27 Ιουνίου 2012
8
0
Ευχαριστώ πολύ!!Θα κάνω άλλο θρεντ!Αυτό που με νοιάζει είναι να μαθαίνω για τα cane corso...:)
 


Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Ενα μπραβο για τον εκπαιδευτη που φερνει σκυλους χωρις pedigree
και προωθει την κυνοφιλια
Πες τα εσυ γιατι αμα τα πω εγω θα πεσουν να με φανε :D
Eτοιμος ειμαι να αρχισω αλλα ακομα μπορω να κρατηθω ;) (Δεν εχω διαβασει και ολο το θεμα απο την αρχη, τωρα το διαβαζω)
 


Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Μπορεις αν θελεις να πας ο ιδιος να του το πεις ...Θα εχετε σιγουρα μια ομορφη κουβεντουλα για το θεμα.
Ειμαι σιγουρος....
Στο οτι φερνει κουταβια χωρις pedigree????
Και δεν ειναι μονο αυτος.... ειναι αρκετοι στον χωρο αυτο που το κανουν, αλλα δεν φταινε αυτοι...εμεις φτιαμε που μας πιανουν κοροιδα!
 




Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Και τωρα που το διαβασα ολο το θεμα....
Ο Κος Τριαντης τι λεει για το προβλημα που εχει η μικρουλα σου?
Μηπως τωρα θα ηταν μια καλη ευκαιρια να ζητησεις και να μαθεις απο ποιο εκτροφειο την εφερε και να επικοινωνησεις μαζι τους να δεις τα ιστορικα των γονεων?
Ο κος Καλογεροπουλος ειναι πολυ καλος γιατρος και μπορεις να κανεις ακτινογραφιες χωρις ναρκωση, αρκει να μπορεσετε να κρατησετε το σκυλακι ανασκελα και ακινητο για 1 δευτερολεπτο. Στον προτεινω ανεπιφυλακτα.
Μακαρι να πανε ολα καλα με την σκυλιτσα σου!!!!!!
 






k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Καλησπερα.Δυστυχως τα νεα δεν ειναι ευχαριστα.
Επιβεβαιωθηκαν οι υποψιες μου.
 






k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Τι εκταση εχει το προβλημα?
Mικρη αλλα κανεις δεν μπορει να σου προεξοφλησει πως θα εξελιχθει..
Το δεξι ποδι η γωνια που σχηματιζεται αν γνωριζεις ειναι σωστη ( 112 μοιρες ) ενω στο αλλο οχι.. ( 90 μοιρες )
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Και διαγνώσατε δυσπλασία, σε κουτάβι μεγαλόσωμης φυλής, μικρότερο των 4 μηνών;
Και μάλιστα με τόση σιγουριά; :confused:
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Και διαγνώσατε δυσπλασία, σε κουτάβι μεγαλόσωμης φυλής, μικρότερο των 4 μηνών;
Και μάλιστα με τόση σιγουριά; :confused:
Ο Γιατρος εκανε την διαγνωση φιλε μου..Ακομη κι εγω που δεν ειμαι γιατρος καταλαβα την διαφορα στις ακτινες.
Παρ ολα αυτα θα παρω και δευτερη γνωμη,αν και δεν νομιζω να υπαρχει αμφιβολια..
Μακαρι να κανει λαθος αλλα.............
 


spirospatra

Member
27 Ιουνίου 2012
8
0
Μην απογοητεύεσαι!!Είναι πολύ μικρό το σκυλί!!Το βλέπω και στη δικιά μου!!Είναι διαφορετικός ο τρόπος που τρέχει τώρα από ότι ήταν πριν 3-4 μήνες!!Θα φτιάξει!!Επίσης η δικιά μου έχει πιο ψηλά γενικώς όλο το πίσω σύστημα και από ότι διάβασα αυτό διορθώνεται με τον καιρό!!Μιλάμε για μεγαλόσωμη φυλή και η σκύλα σου είναι ούτε 4 μηνών!!!!!!
 


k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Μην απογοητεύεσαι!!Είναι πολύ μικρό το σκυλί!!Το βλέπω και στη δικιά μου!!Είναι διαφορετικός ο τρόπος που τρέχει τώρα από ότι ήταν πριν 3-4 μήνες!!Θα φτιάξει!!Επίσης η δικιά μου έχει πιο ψηλά γενικώς όλο το πίσω σύστημα και από ότι διάβασα αυτό διορθώνεται με τον καιρό!!Μιλάμε για μεγαλόσωμη φυλή και η σκύλα σου είναι ούτε 4 μηνών!!!!!!
Η διαγνωση δεν μου αφηνει περιθωρια αισιοδοξιας.
Πρεπει να παρω μια αποφαση οσο το δυνατον ποιο γρηγορα.....:sad:
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
μιλα και με κανεναν αλλο γιατρο πριν παρεις οποιαδηποτε αποφαση ομως!!Και μη βιαστεις ακου τι σου λενε εδω μεσα!ειναι μικρο το σκυλι ακομα..δενει ακομα ο σκελετος του!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα