Crate-Κλουβί


Status
Κλειδωμένο θέμα

Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εεεε εγώ έχω δικαιολογία! Όταν ήταν κουτάβι ο παππούς μου όχι το φόρουμ δεν υπήρχε, ούτε καν στο ίντερνετ δεν είχα μπει ποτέ!
Επιπλέον ήμουν κι εγώ κουτάβι (ηλικιακά). Σχεδόν...
 


MYSTICJUNE78

Active Member
23 Ιουλίου 2008
40
1
Βριλησσια
Σήμερα ρώτησα σε δύο μαγαζιά στο Χαλάνδρι την τιμή για το μεγάλο crate (1,20 μου είπε η πωλήτρια πως είναι το ύψος, δυστυχός τις άλλες διαστάσεις δεν τις θυμάμαι:confused:) που θέλω να αγοράσω προτού έρθει το σκυλί στο σπίτι και να το έχω έτοιμο με τα μαξιλάρια του μικρού και όλα τα σχετικά!!!!
Λοιπόν το ένα μαγαζί μου είπε πως έχει 120€ και το άλλο (μεγάλη αλυσίδα) 200€!!!!!!!!!!!!!!!:eek::eek::eek::eek:
Τα 120 μου φάνηκαν ψιλολογικά αλλά θα ήθελα και την δική σας άποψη για την τιμή ή να μου πείτε μέσω πμ κάποιο άλλο μαγαζί που το έχετε βρει πιο φτηνό.
Προορίζεται για λαμπραντόρ, οπότε θα το πάρω μεγάλο για να μην αλλάζω 4-5 crate κατά την διάρκεια της ανάπτυξης του σκυλιού!:cool:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το crate μεγάλου μεγέθους έχετε υπ'όψην ότι έχει πολλά μειονεκτήματα, όπως ότι δεν χωράει στο αυτοκίνητο, είναι από λεπτότερο μέταλλο με χειρότερες συνδέσεις, για να μειώνεται το βάρος, μπορεί να κάνει ένα κουτάβι να χτυπήσει, αν το αφήσει να πάρει φόρα και να πηδάει κλπ κλπ

Για lab καλύτερα πάρε ένα crate 2 μεγέθη μικρότερο. Το μέγεθος είναι στο δικό μας μυαλό. Για τον σκύλο το crate είναι φωλιά στην ιδανική περλίπτωση και φυλακή στην χειρότερη. Δεν έχει διαφορά στο πώς θα το δεί ο σκύλος αν είναι 20 πόντους ψηλότερο ή έχει μαξιλάρια ... ;)
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
crate σε καθημερινή βάση

Έχετε Crate για τον σκύλο σας ?
Ποια η γνώμη σας για την χρησιμότητα της σε καθημερινή βάση ?
Δεν έχω χρησιμοποίηση ποτέ αλλά από τα όσα θετικά διαβάζω το σκέπτομαι σοβαρά για το κουτάβι που περιμένω ,τουλάχιστον στην αρχή δηλαδή από 2 μηνών έως 6 μηνών και φυσικά με μέτρο….
Tο crate το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση. Ένα στο σπίτι και ένα στο αυτοκίνητο. Τα σκυλιά μου κοιμούνται την νύχτα πάντα εκεί και άμα τα ξυπνήσω νωρίς ούτε καν βγαίνουν.
Αυτή τη φώτο την έβγαλα σήμερα το πρωί 9:15, τελικά βγήκαν στις 11:30

Νωρίς είναι ακόμα




Η μικρή (16 μηνών) κοιμάται συχνά και την ημέρα στο crate. Είναι η φωλιά της, εκεί βρίσκει ασφάλεια και ηρεμία. Επίσης είναι πολύ χρήσιμο για την εκμάθηση τουαλέτας, αρκεί να μην είναι πολύ μεγάλο.

Και όταν είναι συνηθισμένα σε crate δεν έχουν πρόβλημα στα ταξίδια, τα δικά μου ήταν πολύ άνετα στο αεροδρόμιο ενώ ο σκύλος των φίλων μας έκλαιγε. Για κουτάβι το βρίσκω απαραίτητο.

Αεροδρόμιο Αθηνών 15/06/2008
 

Attachments





Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf