Dog forum Παρελθόν, Παρόν, Μέλλον


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Μια χαρά δεν το λες.
Τα μηνύματα/reactions με την ειρωνία εκλαμβάνονται από τον ξένο είτε ως ειρωνία (σπανιότερο μιας και δεν γνωρίζει το συγγραφέα) και άρα το πράγμα πάει την πεπατημένη) ή ως επιβράβευση μιας κατάστασης που όλοι σιχαινόμαστε και για την οποία υποτίθεται βγάζουμε τα δάχτηλά μας τόσα χρόνια εδώ μέσα.

Όσον αφορά τα off topic πάλι εκλαμβάνονται αρνητικά, μπερδεύουν το νέο και νομίζει ότι κάτι παίζεται εις βάρος του και εν αγνοία του.

Εάν συνεχίσει σε αυτό το μοτίβο δεν έχουν κανένα νόημα αυτά που συζητιούνται στο παρόν.
Έτσι ακριβώς

@admin σε αυτό:

Όσο για τα λαικς, αν λειτουργούν ως εργαλείο για να αποφεύγονται περιττά μηνύματα, βοηθάει.
Αν λειτουργούν ως "τρόπαιο" και από αυτά να είναι αιτία για διαμάχες και παρεξηγήσεις, καλύτερα να αφαιρεθούν.
Το αφεντικό θα τα ζυγισει και θα αποφασίσει.
Εγώ προτείνω να μείνουν αλλά να μην φαίνεται ο αριθμός των λάικ που έχει κάθε μέλος
Έχεις κάποιο σχόλιο;
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Για ενα like ζουμε και πατε να μας το στερησετε και αυτο:X3:

(συγγνωμη παιδες -και @manolo αλλα μου φαινεται αστεια η όλη συζητηση για τα likes και πως μπορει καποιος να τα αντιλαμβάνεται )
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Για ενα like ζουμε και πατε να μας το στερησετε και αυτο:X3:

(συγγνωμη παιδες -και @manolo αλλα μου φαινεται αστεια η όλη συζητηση για τα likes και πως μπορει καποιος να τα αντιλαμβάνεται )
Οι likeοσυλεκτες ας ασχοληθούν με τον μεγάλο ρουφιάνο (συγγνώμη φεισμπουκ ήθελα να πω)
Χαχα και εγώ συγγνώμη μην το πάρετε στραβά

Αστεία είναι, αλλά πόσα και πόσα μηνύματα έχουν γραφτεί για αυτό τον λογο.......

Αλλά αφού είναι ανέφικτο τεχνικά.........
 


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
@vrmode

Οπότε, περιμένεις απάντηση από αυτούς που έκαναν τα off topic και τα ειρωνικά για το πως θα συνεχίσουν... Κατανοητό και θα το έκανα κι εγώ. Αλλά είμαι σίγουρος πως ξέρεις πως οποιαδήποτε απάντηση (που εγώ πιστεύω πως και τα 3 παιδιά θα συνεχίσουν να συμμετέχουν όπως και πριν... κανονικά) δεν έχει τόσο σημασία.

Γιατί τώρα μιλάμε 20-25 άτομα σε αυτό το νήμα και το φόρουμ το επισκέπτονται καθημερινά 2500 μοναδικοί χρήστες και logάρουν καθημερινά 180-200 εγγεγραμμένα μέλη. Μπορεί... Είναι σίγουρο, μάλλον, πως κάπου, κάποια στιγμή θα τύχουν τα πάντα.

Για αυτό και επιμένω στο όσοι έχουν οποιοδήποτε θέμα με συμπεριφορές άλλων, να πράττουν τα δέοντα βάση κανονισμών (report και/ή π.μ. όπου νομίζουν), αλλά κυρίως να δείχνουν με την συμμετοχή τους τον σωστό δρόμο.

Ε, τώρα όποιος αγνοήσει τα 5-10 posts που του απαντούν στο θέμα και με γενικά αποδεκτό τρόπο, αλλά σταθεί στα 2 που του φαίνεται πως ειρωνεύονται ή τον κατηγορούν... Ξέρω κι εγώ...

Επίσης, είναι πολύ φυσιολογικό κάποιος που ζητά απόψεις και γνώμες ή βοήθεια να λαμβάνει και απαντήσεις που δεν περίμενε. Αν κάτι το αγνοείς, σίγουρα δεν το περιμένεις... Πάλι κι εδώ δεν αξίζει, νομίζω, να στεκόμαστε σε αυτούς που λαμβάνουν ως "πόλεμο" τον αντίλογο.

Εξάλλου, όπως σωστά ανέφερε το μέλος @Estranged νομίζω, η ποικιλομορφία των απαντήσεων και του ύφους όσων βρίσκονται εδώ χρειάζεται για να "κουμπώσει" με την ποικιλομορφία των ερωτήσεων, των αποριών και το ύφος όσων έρχονται... Ποιος μπορεί να εγγυηθεί το ποσοστό επιτυχίας με τον "α" ή το "β" τρόπο; ...Κανένας.

Για αυτό ο καθένας να προσπαθεί όσο περισσότερο μπορεί με τον τρόπο που αυτός κρίνει καλύτερο, στα πλαίσια που ορίζουν οι κανονισμοί μας και η κοινή λογική (μια σπάνια υπερδύναμη).

Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητός...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Όταν κάποιος αποφασίζει να εκτεθεί στον δημόσιο διάλογο με οποιοδήποτε πρέπει να είναι προετοιμασμένος για κάθε πιιθανή αντίδραση. Αν δεν το αντέχει, δεν μπορεί, δεν ..δεν.. δεν, απλά γράφει στο ημερολόγιο του ή στέλνει τα ερωτήματά του σε κανένα περιοδικό ποικιλης ύλη, στυλ "ΟΚ" για να του απαντήσουν. Τα νεοεισερχόμενα μέλη δεν είναι νήπια, είναι ενήλικες και ως τέτοιοι πρέπει να αντιμετωπίζονται. Η απειρία τους δεν τους καθιστά βλάκες και ανήμπορους per se. Αλίμονο τώρα!

Η ευγένεια, η ειρωνία, το χιούμορ, η σάτυρα, η μετροπάθεια, η επίθεση, η άμυνα, η διαμάχη, η συμφωνία, είναι κατ'εμέ απολύτως συμβατά σε έναν διάλογο, αρκεί να μην προσωποποιούνται και μέσα στα όρια των κανονισμών που έχουν τεθεί. Ο απόψεις είναι για να συμφωνούμε, διαφωνούμε, τροποποιούμε, να τις διαλύουμε στα εξ ων συνετέθησαν. και κάποτε να "σκοτωνόμαστε" γι αυτές αν αποφασίσουμε ότι αξίζει τον κόπο Αυτό θα πεί διάλογος χωρίς ενοχή.

Νομιζω ότι θα είναι ένα αδιέξοδο μονοπάτι προς την απογοήτευση η επιδίωξη ενός comme il faut φόρουμ... Αντιθέτως ένα φόρουμ ζωντανό που πάλλεται από συμπεριφορές , σκέψεις και τρόπους (ακόμη και αν κάποιες φορές ενοχλείται η αισθητική μας) έχει μάλλονι μια καλύτερη προοπτική.
 
Last edited:


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Προέκυψε ένα θέμα με τον παρακάτω κανονισμό:

-Δεν επιτρέπονται οι αναγγελίες ζευγαρώματος ή γέννας από μη εκτροφείς καθώς και οι δημοσιεύσεις με την παραπάνω θεματολογία από μη εκτροφείς (για γέννες ή ζευγαρώματα μη εκτροφέων).

Θα ήθελα την γνώμη σας για το πως θα ήταν πιο κατανοητός και λειτουργικός ως προς το ότι δεν επιτρέπονται οι αναγγελίες ζευγαρώματος από μη εκτροφείς, γέννας από μη εκτροφείς και οποιαδήποτε δημοσίευση σχετική με την παραπάνω θεματολογία (ζευγάρωμα, γέννα) από μη εκτροφείς.

Να ξέρετε πως η σκέψη πίσω από αυτόν τον κανονισμό ήταν πως αν ο "x" επιτρέπεται να ανοίξει θέμα για να ρωτήσει την κατάλληλη διατροφή για την έγκυο σκυλίτσα SARABI COBAN, εμμέσως γνωστοποιεί σε ένα φόρουμ εξειδικευμένο (με κάποια επισκεψιμότητα) την επικείμενη γέννα του... με ότι αυτό συνεπάγεται.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Το βασικό πρόβλημα ειναι πως η μεγάλη πλειοψηφία δεν διαβάζει τους κανονισμούς.

Μια λύση θα ήταν (δεν ξέρω αν τεχνικά είναι εφικτό) με την ολοκλήρωση της εγγραφής ενός μέλους αυτόματα να πηγαίνει στην σελίδα των κανονισμών και σε συνδυασμό με πιο περιγραφικους κανονισμούς (μικρότερο κείμενο) να μπαίνουν στην διαδικασία να τους διαβάσουν.
Ίσως και ένα κουμπί αξεπτ στο τέλος της σελίδας να βοηθούσε.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δεν επιτρέπονται από μη εκτροφείς
  • οι αναγγελίες ζευγαρώματος / γέννας,
  • οι δημοσιεύσεις ή άνοιγμα θέματος με θεματολογία ζευγαρώματος / γέννας
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Δεν γνωρίζω αν κατέβηκε για να διορθωθεί, αλλά τώρα δοκιμάζοντας να μπω στον κανονισμό.......

error 404 page don't found
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Προσωπικά θα συμφωνήσω με την ανάγκη να υπάρχει ποικιλομορφία σε ένα φόρουμ και να ακούγονται πολλές και διαφορετικές φωνές. Το μόνο που διαφωνώ είναι όταν συζητήσεις και διαφωνίες καταλήγουν να γίνονται τελείως επί του προσωπικού με δεκτικά σχόλια και από τις δύο πλευρές και με θέμα που (πλέον) δεν αφορά (μάλλον) κανέναν άλλο πλην των "αντιμαχόμενων" πλευρών.

Όσον αφορά στον κανονισμό, με τον οποίο εννοείται συμφωνώ, και με την ύπαρξή του και με τη βάση του, εντούτοις και παρακαλώ μην παρεξηγηθώ, ίσως να είναι πιο σωστό θέματα σαν αυτό της γέννας παραδίπλα δεν κλειδώνει αμέσως αλλά πρώτα δοθούν συμβουλές για το καλό των κουταβιών και της σκύλας και ακολούθως οδηγίες, θέματα κλπ για το ηθικά λάθος του θέματος, με την ελπίδα το μέλος αυτό όντως να μη γνώριζε και με την ελπίδα ότι από τους 10 που θα κάνουν τέτοια θέματα ο ένας θα καταλάβει. Ίσως είναι ουτοπικό αλλά θα πρότεινα να κλειδώνονται άμεσα θέματα αναγγελίας και τα θέματα υγείας των κουταβιών να μένουν ανοιχτά, να υπάρξει ενημέρωση, και φυσικά αν είναι τρολ ή "ανίατη" περίπτωση να κλειδώνονται πάραυτα.

ΥΓ Για να γίνει πιο συγκεκριμένος ο κανονισμός ίσως δίπλα στη θεματολογία σε παρένθεση να έμπαινε (πχ θέματα εγκυμοσύνης, διατροφής κλπ) για να μην αφήνει περιθώρια παρερμηνείας;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Μια και μπηκαμε στη διαδικασια αλλαγης του κανονισμου... ευκαιρια είναι να διορθωσουμε αυτο το ΜΗ ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ....
Κι αιτιολογω...ολοι ειναι εκτροφεις κατοχοι θυληκου σκυλου που αναπαραγεται... τοσα χρονια εδω μεσα ολοι εχουμε διαβασει.... το....
Εγω πηρα σκυλο οχι απο εκτροφεα που πουλαει τα κουταβια αλλα απο εκεινον που το ειχε σαν παιδι του καλη ώρα....
Αν θελουμε να διαμορφωνουμε αποψεις μην κανουμε το ιδιο λαθος....
Προταση λοιπον
Απαγορευονται οι αναγγελιες γεννας κλπ (για όλους)
Οι αναγνωρισμενοι εκτροφεις... μπορουν να... στο αντιστοιχο πεδιο....
Ή βρειτε εσεις ότι καλύτερο...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Ρε παιδιά συγνώμη, στα σοβαρά συζητάτε να καταργηθούν τα λάικ γιατί τροφοδοτούν "κλίκες"; Βρε @takisft μου σοβαρά τώρα;

Καλά είπε, ποιός το πε, και να μπαίνουν μετά 100 ποστς να λένε +1, +1000 κ τέτοια;

Το να δείξεις συμφωνία ή διαφωνία δλδ με κάποιον δημιουργεί κλίκες; Θα τρελαθούμε τελείως;

Τα λάικ δεν είναι για τα σόσιαλ μίντια μόνο, σόρρυ. Τα στατιστικά στοιχεία που έχω προσλάβει προσωπικά, ειδικά στις πραγματικές συζητήσεις, και το πόσο με βοηθάνε να καταλάβω τι πρεσβεύει το κάθε μέλος σε κάθε διαφορετικό θέμα*, είναι για μένα ανεκτίμητα, ειδικά σχετικά με τα μέλη που προτιμούν να μην πολυγράφουν.

*Δε βάζει ο κόσμος λάικ στους "φίλους" του (νταξ, συμβαίνει κι αυτό). Αλλά more often than not βάζει σε ότι συμφωνει, κ αυτό σε κάθε θέμα διαφέρει. Σας το διαβεβαιώ, συχνά έχω αυτή την περιέργεια της "στατιστικής ανάλυσης" κ ρίχνω ένα βλέφαρο στα λάικς κάποιων (άλλων μελών) σε κάποια ενδιαφέροντα θέματα.

Σταματήστε να χωρίζεστε μόνοι σας σε κλίκες κ να βλέπετε ορατούς και αόρατους εχθρούς επιτέλους, ενήλικες είστε.

Κι αυτά από ένα μέλος που δεν ξέρει αν μου χει ξεφύγει κανένα παλιό μέλος που δεν του χει πει ευσχήμως και μες στα μούτρα, τουλάχιστον "τι μαλακίες είναι αυτές που λες τώρα". Έχω πει κ πολύ χειρότερα. Έχω συμφωνήσει κ ζουζουνίσει πολλές φορές επίσης. Και το ίδιο θα συνεχίσω να κάνω όποτε έχω όρεξη να το κάνω. Με ότι συνέπειες έχει αυτό.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
@manolo

Δε βλέπω πρόβλημα...


Έκανα αυτές τις μετατροπές:

- Δεν επιτρέπονται αγγελίες ζευγαρώματος και πώλησης σκύλων από ιδιώτες παρά μόνο από αναγνωρισμένους εκτροφείς (με κατοχυρωμένη επωνυμία F.C.I.) στην ανάλογη ενότητα.

- Δεν επιτρέπονται από μη αναγνωρισμένους εκτροφείς (με μη κατοχυρωμένη επωνυμία F.C.I.):
  • Oι αναγγελίες επικείμενου ή μελλοντικού ζευγαρώματος/επικείμενης η μελλοντικής γέννας
  • Oι δημοσιεύσεις ή άνοιγμα θέματος με θεματολογία επικείμενου ή μελλοντικού ζευγαρώματος/επικείμενης η μελλοντικής γέννας ή σχετικά (διατροφή στην κύηση, διατροφή κουταβιών, υπέρηχο της εγκύου, κ.ο.κ.)
  • Εξαιρούνται τα θέματα αδέσποτων ζώων που βρέθηκαν σε κατάσταση προχωρημένης εγκυμοσύνης ή παρατημένων/πεταμένων κουταβιών
* Η τελική αξιολόγηση για κλείδωμα/σβήσιμο θεμάτων γίνεται από την διαχείριση, αναλαμβάνοντας την ευθύνη και δεν είναι ανοικτή σε σχόλια

Τώρα, θα ήθελα από τα μέλη που συμμετέχουν εδώ και που είναι και η πλειοψηφία αυτών που συμμετέχουν συχνότερα, να μην απαντούν σε αυτά τα νήματα. να κάνουν report ώστε να κλειδώνονται/σβήνονται και αν επιθυμούν, να γνωστοποιούν στο νέο μέλος που άνοιξε το θέμα την ύπαρξη των κανονισμών (που οφείλει να γνωρίζει πριν δημοσιεύσει, αλλά έστω να ακολουθεί όταν του γίνονται γνωστοί) με copy/paste ή link.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ρε παιδιά συγνώμη, στα σοβαρά συζητάτε να καταργηθούν τα λάικ γιατί τροφοδοτούν "κλίκες"; Βρε @takisft μου σοβαρά τώρα;

Το να δείξεις συμφωνία ή διαφωνία δλδ με κάποιον δημιουργεί κλίκες; Θα τρελαθούμε τελείως;

Σταματήστε να χωρίζεστε μόνοι σας σε κλίκες κ να βλέπετε ορατούς και αόρατους εχθρούς επιτέλους, ενήλικες είστε.

Δεν είπα ποτέ ότι πιστεύω ότι τα likes δημιουργούν κλίκες.

Είπα ότι υπάρχουν άλλοι που το πιστεύουν και το μετράνε


  • Κατάργηση των SmiliesΔεν είναι της φιλοσοφίας μου αλλά δυστυχώς είμαι σίγουρος ότι χρειάζεται, τουλάχιστον για ένα χρονικό διάστημα
Ναι, και για αυτό είπα ότι η κατάργηση τους δεν είναι κάτι που με εκφράζει αλλά αν ψάξεις λίγο τα πρόσφατα κρίσιμα θέματα, τα likes και τα υπόλοιπα ήταν κριτήριο για την κατηγοριοποίηση σε κλίκες, ομάδες, ζώνες επιρροής

'Όχι, δεν τα ξέχασα, κάθε άλλο, αλλά τα βάζεις σε μια ζυγαριά στο τέλος της ημέρας και κοιτάζεις τι είναι καλύτερο.
Μπορεί να κάνω λάθος μιας και είμαι απών στην ουσία εδώ και καιρό, αλλά τις τελευταίες ημέρες τα like χρησιμοποιήθηκαν ως επιχείρημα για αυτό που ανέφερα.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
@admin
στο τσακ με κλειδωσες διπλα,απλα για να υπαρχει
στο τελευταιο σου ποστ
..............


θα το παμε βαρελι διχως πατο
οποτε αν ο τζου ειναι υπαρκτο προσωπο και εγω τον διωχνω απο το φορουμ με το ειρωνικο/κακο/χαζο ;;; οτι θελει ας βαλει ο καθενας,σχολιο μου τοτε να του ζητησω δημοσια συγνωμη,λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε,δεν εχω κανενα θεμα και θα του ελεγα να παραμεινει εδω μεσα,κατι θα βγει.

η διαφορα ειναι οτι μπορω να δεχτω το λαθος μου,δεν μπορω ομως καποιες φορες να μην το αποφυγω
οποτε..αυτα.
δε νομιζω να εχει νοημα να το συνεχισουμε η να βγαλουμε μπλοκακι με σημειωσεις.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Έκανα αυτές τις μετατροπές:

- Δεν επιτρέπονται αγγελίες ζευγαρώματος και πώλησης σκύλων από ιδιώτες παρά μόνο από αναγνωρισμένους εκτροφείς στην ανάλογη ενότητα.

- Δεν επιτρέπονται από μη αναγνωρισμένους εκτροφείς:
  • Oι αναγγελίες επικείμενου ή μελλοντικού ζευγαρώματος / επικείμενης η μελλοντικής γέννας
  • Oι δημοσιεύσεις ή άνοιγμα θέματος με θεματολογία επικείμενου ή μελλοντικού ζευγαρώματος / επικείμενης η μελλοντικής γέννας ή σχετικά (διατροφή στην κύηση, διατροφή κουταβιών, υπέρηχο της εγκύου, κ.ο.κ.)
Mήπως το ''αναγνωρισμένοι εκτροφείς'' γίνει '' οι εκτροφείς που έχουν FCI εκτροφική επωνυμία '' ?
Το ''αναγνωρισμένους'' είναι πολύ γενικό και αφηρημένο.
Η πρόταση μου βγάζει απ΄έξω αυτούς που δεν εκτροφική επωνυμία αλλά θεωρώ ότι είναι μικρό το κακό... Ετσι και αλλιώς στο dogforum θα έπρεπε κατα την γνώμη μου να δημοσιεύονται αγγελίας γέννας μόνο των εκτροφέων που αναλαμβάνουν ευθύνη για το σύνολο της εκτροφής τους έχοντας τουλάχιστον μια επωνυμία.
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.545
6.972
Με συγχωρείς, διάβασα διαγώνια.

Αλλά:

Είπα ότι υπάρχουν άλλοι που το πιστεύουν και το μετράνε
ΝΕ ΤΙ;

Υπάρχουν κι άλλοι που πιστεύουν ότι η γη είναι επίπεδη.

Θέλω να πω, δε μπορεί κανείς να μεταχειριστεί/διαχειριστεί πώς επεξεργάζεται την πληροφορία ο καθένας. Το σίγουρο είναι ότι όποια πληροφορία υπάρχει είναι χρήσιμη. Κι ο καθένας ας την κρίνει και ας τη φιλτράρει όπως νομίζει.
 
  • Like
Reactions: sis


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν η @Lara_kouklara έβρισκε τώρα τα σκουπιδοκούταβα, αντί για οκτώ χρόνια πριν, δεν θα μπορούσε να ανοίξει εκείνο το θέμα, με την καινούρια διατύπωση... Ξέρω, ξέρω, με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένοι... Απλά λέω ότι όπως και να το κοιτάξει κανείς, κάτι χάνει, κάτι κερδίζει, ανάλογα τη διατύπωση
 
  • Like
Reactions: Amaliaz


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ, δεν ήμουν καν στο fb. Μετά από κανα δυο χρόνια έκανα fb. Για τις φυλές (ελληνικά ορεινά ποιμενικά) υπήρχαν μία ή δύο ομάδες τότε. Σήμερα που μιλάμε είναι τουλάχιστον 15 ομάδες και 4-5 σελίδες εκτροφείων. Είναι απόλυτα λογικό να ψάξει κανείς ειδικότερη γνώση για τις φυλές του στο φουμπου πλέον.
Ακόμα και για απλά πράγματα σκυλογνώσεων, το interface είναι πολύ πιο άνετο από κινητό. Είσαι στο φουμπού, βλέπεις τις ειδοποιήσεις απ την ομάδα σκυλιών, απ την ομάδα ορειβασίας, απ την ομάδα με τα κυκλάμινα και όπου σου σφυρίξει μπαίνεις να δεις τι παίζει.
Πιστεύω δλδ, ότι τουλάχιστον 50% της κατηφόρας του φόρουμ, είναι απλά εξέλιξη των καταστάσεων, και δεν υπάρχει κάποια "μεγάλη λακούβα".
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑν υπάρχει μια μεγάλη λακούβα, θα έλεγα ότι ήταν το κλείσιμο του φόρουμ που ήρθε σε μια εποχή που παίζανε αρκετές εντάσεις ούτως η άλλως. Μάλιστα τότε ήταν οι εκτροφείς που θιγόντουσαν από την στάση "του φόρουμ" εννοώντας τον Αντμιν που για κάποιο λόγο θα έπρεπε να τους προστατεύει (wtf?).
Οπότε δεν βλέπω πώς θα μπορούσε να επανέλθει στα παλιά του κυβικά, και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μας αγχώνει κιόλας αν δεν έρθει.
Παραμένει μια σταθερή αναφορά και βάση γνώσεων για παραπομπή, υψηλότατου επιπέδου για τα σκυλοδεδομένα της χώρας μας και μπράβο του!