Dogmania- το εχει δοκιμασει κανεις?






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εμεις χτες προτωφαγαμε chicken mixed Plus.
Ο Κιμας δεν μυριζει καθολου ( η να πουμε " σαν κιμας") ,ειναι σχετικα χοντροκομμενος ( το προτιμω!!)- τα λαχανικα θα μπορουσαν να ειναι πιο "πολτοποιημενα"- τα φυλλαρκαι διακρονονται σε κομματια.
Τα σκυλια εφαγαν με ορεξη , ακομα και η μικρη μου εφαγε, που ειναι παααρα πολυ περιεργη.
Τα κακα τους ηταν μια χαρα! Σχηματισμενα, κανονικη υφη- και χρωμα σκουρο καφε και το σηνηθησμενο μεγεθος κουραδας!!

Αλλα μαλλον αυτον τον κοδικο δεν τον ξαναπαιρνω! Θα προτιμήσω να παρω σκετο κοτοπουλο ( το δοκιμαζουμε σημερα)- και θα προσθετω μονη μου λαχανικα/φρουτα, αυγο/κεφιρ και ελαια.
 


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Εμεις χτες προτωφαγαμε chicken mixed Plus.
Ο Κιμας δεν μυριζει καθολου ( η να πουμε " σαν κιμας") ,ειναι σχετικα χοντροκομμενος ( το προτιμω!!)- τα λαχανικα θα μπορουσαν να ειναι πιο "πολτοποιημενα"- τα φυλλαρκαι διακρονονται σε κομματια.
Τα σκυλια εφαγαν με ορεξη , ακομα και η μικρη μου εφαγε, που ειναι παααρα πολυ περιεργη.
Τα κακα τους ηταν μια χαρα! Σχηματισμενα, κανονικη υφη- και χρωμα σκουρο καφε και το σηνηθησμενο μεγεθος κουραδας!!

Αλλα μαλλον αυτον τον κοδικο δεν τον ξαναπαιρνω! Θα προτιμήσω να παρω σκετο κοτοπουλο ( το δοκιμαζουμε σημερα)- και θα προσθετω μονη μου λαχανικα/φρουτα, αυγο/κεφιρ και ελαια.
Εγω προτιμω να βλεπω κ το λαχανικο(νταξει οχι κ κανα κοτσανι) παρα να ειναι ψιλοκομμενο σε μεγεθος φακης. Ρωτα ομως αν στο απλο κοτοπουλο βαζει τα ιδια κομματια με τους αλλους κωδικους.Στο λεω γιατι η voldog στο σκετο βαζει μονο λαιμους αρα ασβεστης την επομενη...
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τελικά έδωσα και το αρνι, και το Μοσχάρι.

Το Αρνί δεν τους πολυαρεσε. 2 από τα 6 δεν έφαγαν καθόλου, 2 άφησαν περίπου τα μισά στο πιάτο τους και τα άλλα 2 έφαγαν, αλλά όχι με όρεξη, ενω κανονικά τους αρέσει πολύ το αρνί, γίδα, ζηγουρι, προβατίνα κλπ.

Τα κακακια τους ήταν υπερβολικά σκληρά, τριμμενο σαν άμμο, ασυνήθιστη ποσότητα ( σχετικά πολλά), ανοιχτόχρωμα .
Άρα περιέχει πολύ κοκκαλα.
Σίγουρα δεν θα το ξαναπάρω.

Σήμερα είχαμε μοσχάρι.
Έφαγαν ΟΛΕΣ με μεγάλη ορεξη- έπεσαν με τα μούτρα και εγλυφαν και τα πιατα πολύ ώρα μετά.
Κακακια θα δω αύριο.

Όλοι οι κιμαδες είχαν καλή υφή, είναι λίγο πιο χοντροκομμένα και δεν μυρίζουν άσχημα.
 


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Το αρνι μου ειπε οτι ειναι κεφαλια.
Εγω δεν παρηγγειλα καθολου αρνι.
Αντιθετως εδωσα μοσχαρι κ ειχε ελαχιστο κοκκαλο.Τα κακα πολυ καλα.
Πηρα κ σκετο κοτοπουλο με καρδιες στομαχια,μου ειπε οτι ειναι πλαταρια κ οχι λαιμοι.
Κ εκει πολυ καλα τα κακα.
Πηρα κ ψαρι,πολυ καλυτερο απο τις voldog,εχουν ωραια συσταση οταν ειναι χοντροκομμενα κ οχι αλοιφη,ξεχωριζεις τα υλικα ανετα,
Θα τους ξαναπροτιμησω.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Αρα μονο το αρνί είναι μούφα - τα άλλα είναι οκ.
@lostresam σε σχέση με αυτά οτυ Ψυχογιού πως είναι το κοτόπουλο και το μοσχάρι?
 


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Moσχαρι νομιζω ειναι καλυτερο της dogmania.
Ωρες ωρες πιστευα οτι της barffood δεν ειναι καν μοσχαρι τοσο ανοιχτοχρωμο που ηταν.
Με το κοτοπουλο δεν ξερω..το κακο στη barffood ειναι οτι τα κανει τελειως παστα δεν βλεπεις τιποτα.Εχει ομως αρκετο κρεας
Εφοσον τα κακα του ειναι ενταξει με το κοτ. απο dogmania κ βλεπω τα παντα μεσα δεν βλεπω το λογο να γυρισω στη barffood.
Eιναι κ φθηνος (προς το παρον τουλαχιστον)
 
  • Like
Reactions: vrmode


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Παιδιά 6 κιλά έμειναν από τη voldog και σκέφτομαι να αλλαξω εταριαε κυρίως δοκιμαστικα (και ίσως επειδή τα κόπρανα είναι λίγο πιο σφιχτά από ότι θα ήθελα αν και όχι άσπρα ή ασβέστης).
Προηγείται το dogmania και αρκετά κοντά είναι η barfdood.
Όσοι έχετε δοκιμάσει και τα δύο η κάποια αλλη αξιόλογη,τα φώτα σας
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Επειδή δε μπορώ να βρω σε κρεοπωλείο μοσχάρι που δεν έρχεται σε επαφή με το χοιρινό, σκέφτομαι να παραγγείλω κάποια έτοιμα γεύματα από dogmania. Θεωρείτε πως θα είμαι καλυμμένη; Η θα χρειαστεί κατάψυξη πολλών ημερών σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3