Fanthom du haut mariage!!!(γαλλικο μπουλντογκ)


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Εχει πολυ πλακα που εμαθε και η Dreamy να ρουθουνιζει σαν τα γαλλικα, ειδικα οταν μας χαιρεταει ή οταν παιζουμε.
Αυτο δεν το εκανε πριν!! Φεροταν σαν κανονικο σκυλι!!
Αμα αρχισει και να κοπανησει την μουρη της στον τοιχο- για να κοντυνει- θα ξερουμε πια σιγουρα, οτι θελει να γινει γαλλικο!!!
:D:D:D
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
φυσικα κ δεν εχω θεμα να κανει με αλλα σκυλακια παρεα!!..απλα προς τπ παρων,οποιο ζωακι τον δει,εκνεβριζεται..!!τα σκυλια τον γαυγηζουν κ οι γατες τον ακολουθουν!! τι να κανω!!κ ετσι πσχνω να βρω μικροσωμα
Γιατί πρεπει να είναι όμοια η ράτσα για να κάνει παρέα? Χρειάζεσαι απλώς εναν ήρεμο καλά κοινωνικοποιημένο σκύλο για αρχή! :)
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
ναι σωστα εχεις δικιο!! αυτο θα κανουμε!!! να κανονισουμε french partyyy!! :DD
Να σου ζήσει ο βασιλιάς σου!!! Είναι πανέμορφος!!!! Σου το έχω πεί βέβαια αλλά δεν πειράζει στο ξαναλέω:D
Μη σε στενοχωρεί που δεν υπάρχει άλλο γαλλάκι εκεί που βρίσκεσαι... κι εγώ εδώ που είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα βρίσκομαι:)
Άσε που γενικά σαν ράτσα στην Ελλάδα δεν νομίζω πως υπάρχουν και πολλά:confused: Να σου πώ τι θα κάνουμε? Θα φορτώσουμε τα γαλλάκια μας και θα πάμε Αθήνα να γνωρίσουμε τα γαλλάκια της Frenchiefan και της vrmode, έχουν και πολλά αυτές οπότε μια χαρά θα περάσουν τα δικά μας:D
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
σωστα μηλατε..απλα οπως εξηγω κ πιο πανω,ειναι πολυ μικρουλης κ δεν βρησκω εδω κανενα κοινωνικο σκυλακι για παρεα..κ γνωριζω πως το εχει αναγκη να κανει παρεουλα..δε λεω,με εμενα περναει πολλες ωρες μαζι,αλλα του ληπει κ το παιχνιδι με αλλα κουταβακια..
Εχει απολυται δικιο η Πηγη!

Αν επρεπε να κανουν μονο παρεα με ομοιους, το Αμερικαν Κοκερ μας, θα επρεπε να εχει αυτοκτονησει προ πολλου- που κανει μονο παρεα με γαλλικα!!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Φαίνεται ομώς οτι του λείπει και η διόρθωση απο μεγαλύτερα σκυλιά! Γιατι του γαυγίζουν? Κάνει κάτι αυτός που τα ενοχλεί?

Οταν λέμε κοινωνικό, δεν έννοούμε απαραίτητα που να παίζει μαζί του, απλά να είναι ήρεμο και τον διορθώσει σωστά οτν χρειάζεται. Ετσι θα μάθει ο δικός σου οτι υπάρχουν όρια στις σχέσεις με άλλους σκύλους και θα πρεπει να τα σέβεται.
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
Ειναι πολυ μικρουλης κ ομως εχει τροπουσ κ μαθαινει ευκολα!!απλα τα αλλα σκυλια τον περνανε για κατι αλο οταν τον παο βολτα..κ δε τα αφηνω να ερθουν κοντα για να τον μυρισουν επειδη δεν εχει τελειωσει με τα εμβολια του..οπως κ οι γατες τον ακολουθουν δεν χερω γιατι!!βεβαια οταν τον εβαλα κοντα με ενα καθαρο σκυλακι απο σπιτι οταν τον μυρισε ο αλος,αυτοματος τα βρηκανε!!
Φαίνεται ομώς οτι του λείπει και η διόρθωση απο μεγαλύτερα σκυλιά! Γιατι του γαυγίζουν? Κάνει κάτι αυτός που τα ενοχλεί?

Οταν λέμε κοινωνικό, δεν έννοούμε απαραίτητα που να παίζει μαζί του, απλά να είναι ήρεμο και τον διορθώσει σωστά οτν χρειάζεται. Ετσι θα μάθει ο δικός σου οτι υπάρχουν όρια στις σχέσεις με άλλους σκύλους και θα πρεπει να τα σέβεται.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τα γαλλικα εχουν πολυ συχνα "προβληματα επικοινονιας" με αλλα σκυλια!
Επειδη κανουν θορυβους κατα την αναπνοη τους, νομιζουν αλλα σκυλια, που δεν ξερουν τα γαλλικα, οτι τους γρυλλιζουν και τους επιτηθονται!
Επισης λειπει και η ουρα- για αλλο ενα μεσων επικοινονιας!
Εχουν και εναν αλλον τροπο να κινουνται απο τα "νορμαλ" σκυλια- και ετσι ηρθε και εδεσε το πακετο.

Σηνηθος αυτο ομαλυνεται, οταν συνηθηζουν την θεω των γαλλικων!

Πολυ καλα πανε π.χ παντα με Βοxer!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αν η βόλτα που τον πηγαίνεις είναι περπατητή, το να τον μυρίζουν τα άλλα σκυλιά, είναι ίσως το τελευταίο σου πρόβλημα...
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
πφφ να σαι καλα κ εγω που νομιζα πως ειναι προβληματικο.χαχαχα..παντα ειχα σκυλακια μωρε,αλλα ηταν αδεσποτα..τωρα με αυτο,εσθανομαι λες κ περνω πρωτη φορα σκυλι!!οντως οπως τα λες ειναι..εδω καπιοι ανθρωποι δε καταλαβαινουν πως ειναι σκυλι!!φαντασου!!ευχαρηστω παντως!!υπερβοληκα κουκλι το δικο σου..
Τα γαλλικα εχουν πολυ συχνα "προβληματα επικοινονιας" με αλλα σκυλια!
Επειδη κανουν θορυβους κατα την αναπνοη τους, νομιζουν αλλα σκυλια, που δεν ξερουν τα γαλλικα, οτι τους γρυλλιζουν και τους επιτηθονται!
Επισης λειπει και η ουρα- για αλλο ενα μεσων επικοινονιας!
Εχουν και εναν αλλον τροπο να κινουνται απο τα "νορμαλ" σκυλια- και ετσι ηρθε και εδεσε το πακετο.

Σηνηθος αυτο ομαλυνεται, οταν συνηθηζουν την θεω των γαλλικων!

Πολυ καλα πανε π.χ παντα με Βοxer!
 












FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εχουν περασει σχεδον 2 χρονια (τον σεπτεμβριο)- ειχε καρκινο στους πνευμονες- και μας αφησε σε ηλικια μολις 9 ετων!

Αλλα ο θανατος της ηταν και αφορμη, που σημερα δεν εμαστε μονο με ενα γαλλικο!!
Αμεσως μετα, μου χαρισε ο εκτροφεας της Εσμεραλντας, με τον οπιο ειμασταν πολυ φιλοι- την ΜοναΛιζα και λιγο μετα πηρα και την Cinderella.
Οταν μας αφησε και ο εκτροφεας "κληρονομισαμε" και την Carmen (βασικα ηρθε κοντα μας να την περιποιομαστε μετα απο δυσκολο χειρουργειο και να την δωσουμε μετα- αλλα σιγα μην μπορεσαμε).
Η Cinderella kai Carmen ειναι δυσεγγονα της αδελφης της Εσμεραλντας!!!
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
ΠΟΠΟ ΤΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!!!Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΟΥΚΛΙΑ!!ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΝ ESMERALDA..Κ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ Κ ΑΛΛΑ!!ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!
Εχουν περασει σχεδον 2 χρονια (τον σεπτεμβριο)- ειχε καρκινο στους πνευμονες- και μας αφησε σε ηλικια μολις 9 ετων!

Αλλα ο θανατος της ηταν και αφορμη, που σημερα δεν εμαστε μονο με ενα γαλλικο!!
Αμεσως μετα, μου χαρισε ο εκτροφεας της Εσμεραλντας, με τον οπιο ειμασταν πολυ φιλοι- την ΜοναΛιζα και λιγο μετα πηρα και την Cinderella.
Οταν μας αφησε και ο εκτροφεας "κληρονομισαμε" και την Carmen (βασικα ηρθε κοντα μας να την περιποιομαστε μετα απο δυσκολο χειρουργειο και να την δωσουμε μετα- αλλα σιγα μην μπορεσαμε).
Η Cinderella kai Carmen ειναι δυσεγγονα της αδελφης της Εσμεραλντας!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981