Furminator


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αυτό δε σημαίνει αναγκαστικά τίποτα. Έχω αγοράσει μερικά φουρμινάτορς από κει και ήταν όλα αυθεντικά. Απλώς ο έμπορος μπορεί να μη βάλει τη συγκεκριμένη φωτογραφία αυτού που θα σου πουλήσει, αν και θα βάλει τη φωτογραφία του συγκεκριμένου μοντέλου. Κι εγώ το κάνω όταν πουλάω καμιά φορά κάτι (άσχετο με σκύλους) διότι με βολεύει να παίρνω τις φωτογραφίες από την ίδια την εταιρεία τους. Στέλνω όμως πάντα το συγκεκριμένο αντικείμενο που διαφημίζω.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Κάνει για όλα τα σκυλάκια με μακριά τρίχα και κοντή τρίχα?
Προσοχή, δεν κάνει για όλες τις ράτσες. Κάπου υπάρχει λίστα. Στο site τους νομίζω; Πάντως, έτσι κι αλλιώς, με μέτρο. Δεν είναι για συνεχή χρήση. Μην τα καραφλιάσουμε κιόλας.
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
απο οτι εχω ακουσει περιπου μια φορα τον μηνα ειναι καλα!!κυριος για σκυλια που κατεβαινουν σε εκθεσεις δεν συνηστατε η συχνη χρηση γιατι κοβεο την τριχα και αρεωνει το υποστρομα...ειναι ετσι η παλι χαζομαρες ακουσα??
 


ninoula

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2010
149
1
Κομοτηνή
από πόσο μηνών και πάνω είναι ασφαλή η χρήση του?ο μικρός μας είναι 4 1/2 μηνών περίπου και αν εξαιρέσουμε την ράχη που έχει βγάλει νέο τρίχωμα το υπόλοιπο είναι το μπεμπέ...
σκέφτομαι να παραγγείλω το μονό αλλά όπως είναι τώρα το τρίχωμα του φοβάμαι να το χρησιμοποίησω....:rolleyes::rolleyes:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Υπάρχουν άπειρα, πιο ήπια, προιόντα στην αγορά, που καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να του μαθαίνεις να δέχεται την περιποίηση με αυτά. Δεν έχεις ακόμη λόγο να χρησιμοποιήσεις furminator. Το θεωρώ υπερβολή. 4,5 μηνών μέχρι και το πετσί θα του βγάλει, όχι την γούνα που δεν έχει κιόλας ακόμη. Εχεις καιρό :)
 


ninoula

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2010
149
1
Κομοτηνή
Υπάρχουν άπειρα, πιο ήπια, προιόντα στην αγορά, που καλό θα ήταν να ξεκινήσεις να του μαθαίνεις να δέχεται την περιποίηση με αυτά. Δεν έχεις ακόμη λόγο να χρησιμοποιήσεις furminator. Το θεωρώ υπερβολή. 4,5 μηνών μέχρι και το πετσί θα του βγάλει, όχι την γούνα που δεν έχει κιόλας ακόμη. Εχεις καιρό :)
εννοείται οτι τώρα χρησιμοποιούμε τις απλές βούρτες τις οποίες έχει μάθει και κάθεται κύριος και απολαμβάνει.....
εδώ ειναι 3 μηνών :p:p
 






Babinos85

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
52
0
Παιδια ξερουμε καταστημα Aθηνα που μπορουμε να αγορασουμε το Furminator..?
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Και σε αρκετά pet shop (κατά προτίμηση, που να μην πουλάνε ζώα...) και στο internet αν το κατέχεις, θα το βρεις και φθηνότερα.
 








labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Ρε παιδια πειτε μου και μενα που ειμαι απο χωριο.....
Εχω μια βουρτσα συρματινη και μια πλαστικη και ειναι μια χαρα,τι παραπανω κανει το furminator???(δεν εχω δει ουτε καν πως ειναι!)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Δεν χάνεις και τίποτα. Μια χαρά την κάνουν την δουλειά τους και οι βούρτσες που έχεις. Ολα τα υπόλοιπα είναι για όσους είμαστε λιγάκι παραπάνω υπερβολικοί...
 


labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Δεν χάνεις και τίποτα. Μια χαρά την κάνουν την δουλειά τους και οι βούρτσες που έχεις. Ολα τα υπόλοιπα είναι για όσους είμαστε λιγάκι παραπάνω υπερβολικοί...
Ασε που εχει αρχισει να μου αρεσει να σκουπιζω καθε μερα!!!:)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μολις σημερα μου ηρθε απο Αγγλια το Furminator Large!

Το παρηγγειλα την προηγουμενη Δευτερα, μου απεσταλει με απλο ταχυδρομιο και ηρθε σημερα στα χερια μου!

Η τιμη του... 9,36 ευρω!

Ακομα μια θετικη συναλλαγη που μου λεει οτι οι Αγγλοι ειναι αψογοι και γρηγοροι και κυριως επαγγελματιες!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
το φουρμινειτορ δεν ειναι το μοναδικο προιον που αφαιρει τοση τριχα.εχει κ αλλα εξισου καλες χτενες κ εργαλεια.παρολα αυτα,απο τις κοινες συρματινες χτενες κ βουρτσες, ειναι καλυτερα.καντε το τεστ κ δοκιμαστε να χτενησετε πρωτα με κανονικη κ μετα με καποιο αναλογο προιον τυπου φουρμινειτορ.θα πειτε,καλα!τοση ωρα τι εκανα?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU