Hμερολόγιο Dog forum 2011


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Πως θα σας φαινόταν η ιδέα να κατασκευάσουμε ενα χρήσιμο επιτοίχιο Ημερολόγιο 2011 και να κάνουμε και ένα καλό στην ζωή μας?

Η ιδέα είναι να φτιάξουμε ενα 12μηνο ημερολόγιο απο φωτογραφίες των μελών το οποίο θα κοστίζει περίπου 10 ευρώ και θα στοιχίζει περίπου 1 ευρώ με τα υπόλοιπα χρήματα να πηγαίνουν σε φιλοζωκή που θα επιλέξουμε.

 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Καλή ιδέα. Που είναι ο Darkpaladin οεο ? Καταπιανόταν με αυτά τα θέματα. Είχε παρουσιάσει κάποιες σελίδες ημερολογίου που είχε φτάξει με τα σκυλιά του και μας είχε δώσει και οδηγίες για το πως έπρεπε να είναι οι φωτο (ανάλυση) για να μας φτιάξει ημερολογία με τα σκυλιά μας.
 






George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
υπάρχουν προγράμματα που φτιάχνουν φωτοημερολόγια, όπως αυτό επάνω, υπάρχουν και εταιρείες που φτάχνουν και μικρές ποσότητες
θα χρειαστεί οργάνωση πάντως.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Mέσα!! Πως θα επιλέξουμε τις φωτό? (Πρέπει να γίνει και σχετικά γρήγορα, δε μας παίρνει να αφήσουμε το συνήθη μήνα οπως κάνουμε στους διαγωνισμούς...).
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Κάπως σαν πόστερ/κολάζ φαντάζομαι ότι θα γίνει κάθε σελίδα του ημερολογίου... Για να μπουν όσες περισσότερες photo γίνεται.
Κ με διάφορες εποχές ως background
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Η κάθε φωτογραφία του μήνα θα πρεπει να ταιριάζει στην εποχή, θα πρέπει να είναι υψηλής ανάλυσης και σε συγκεκριμένες διαστάσεις, η επιλογή μπορεί να γίνει απο επιλογή ή απο παλιότερους διαγωνισμούς ή απο νέες υποψηφιότητες.
 








ninaioanna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2009
332
1
Ναι, ναι. Κι εμεις θελουμε τουλαχιστον 2-3. Ποιος θα αναλαβει την οργανωση ομως? Για την αποφυγη καθυστερησεων, θα προτεινα να χρησιμοποιησουμε φωτο απο τους 11 διαγωνισμους. Αν υπαρχουν καλες φωτο εποχης και μπορουν να αναρτηθουν γρηγορα, ας παιξουν και αυτες.

Ας οροστει μια επιτροπη για την επιλογη των φωτο, των οργανωσεων που θα δοθουν τα χρηματα και μετα καποιος να κανει το "ραψιμο". Για εκτυπωση εχουμε κανενα γνωστο?
 










stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Άμα με θέλετε και εμένα (βέβαια είμαι μακριά εννοώ για το τρέξιμο των εκεί συννενοήσεων) μέσα και εγώ αν δεν βρείτε άλλον:)
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Για τι είδους εκτύπωση μιλάμε? Το 1 ευρώ μου φαίνεται λίγο για κόστος...
Επίσης για τι ποσότητα μιλάμε? Πρέπει να έχει εξασφαλιστεί ότι θα δοθούν τόσα ώστε να καλύψουν τουλάχιστον το κόστος.
Αλλιώς κάποιοι (ποιοι?) θα το πληρώσουν από την τσέπη τους.

Στην επιλογή φωτογραφιών μπορώ είτε να βοηθήσω είτε να την αναλάβω ολόκληρη αν συμφωνούν όλοι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU