Kαλώς σας βρήκαμε! (ΓΠ, Labrador, Cane Corso)




Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Με το καλό και μόλις γεννηθεί το κουτάβι θέλουμε φωτογραφίες ε? ;)
 


3 Μαϊου 2013
129
0
Με το καλό και μόλις γεννηθεί το κουτάβι θέλουμε φωτογραφίες ε? ;)
Ειπα στον εκτροφέα να μην μου στέλνει φωτογραφίες γιατί θα ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ και θα θέλω να μπω στην οθόνη και να το φιλήσω! Οπότε μια και καλή οταν πάμε να τον πάρουμε θα βάλω ποοοοοοοοοοολες φωτογραίες!
 




Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Ειπα στον εκτροφέα να μην μου στέλνει φωτογραφίες γιατί θα ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ και θα θέλω να μπω στην οθόνη και να το φιλήσω! Οπότε μια και καλή οταν πάμε να τον πάρουμε θα βάλω ποοοοοοοοοοολες φωτογραίες!
Λογικά αν επικοινωνείτε μέσω μειλ, θα σου στελνει συχνά φωτογραφίες. Ξέρετε αν θέλετε αρσενικό ή θηλυκό ?
 






Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Ναι με μαιλ πιο πολύ μιλάμε. Αρσενικό θέλουμε.
Από ποιό γράμμα θα ξεκινάει το litter του? Οταν γεννηθούν να τον ρωτησετε να σας πει το γράμμα και πείτε του αν μπορειτε να διαλέξετε το πεντιγκράτο όνομα. \\:D/ Είναι από τα προτερήματα όταν δεν έχουν ονομαστει ακόμη τα κουτάβια. Με τον χαρακτηρα του μικρού πως θα γίνει? θα βασιστειτε στον εκτροφέα για να σας πει ποιο σας ταιριάζει?
 


3 Μαϊου 2013
129
0
Από ποιό γράμμα θα ξεκινάει το litter του? Οταν γεννηθούν να τον ρωτησετε να σας πει το γράμμα και πείτε του αν μπορειτε να διαλέξετε το πεντιγκράτο όνομα. \\:D/ Είναι από τα προτερήματα όταν δεν έχουν ονομαστει ακόμη τα κουτάβια. Με τον χαρακτηρα του μικρού πως θα γίνει? θα βασιστειτε στον εκτροφέα για να σας πει ποιο σας ταιριάζει?
Θα πάμε εκεί να διαλέξουμε κουτάβι, οπότε θα δούμε, αλλά είπε ο εκτροφέας οτι οι γονείς ένουν παρόμοιο χαρακτήρα οπότε δεν έχει και τρομερή διαφορά. Εγώ πάντως του βρίκα όνομα :rolleyes: οπότε δεν μας πειράζει το ανεγραφόμενο όνομα στο πέντιγκρι!
 


Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Θα πάμε εκεί να διαλέξουμε κουτάβι, οπότε θα δούμε, αλλά είπε ο εκτροφέας οτι οι γονείς ένουν παρόμοιο χαρακτήρα οπότε δεν έχει και τρομερή διαφορά. Εγώ πάντως του βρίκα όνομα :rolleyes: οπότε δεν μας πειράζει το ανεγραφόμενο όνομα στο πέντιγκρι!
ΟΚ, νόμισα πως θα τα εχει ήδη reserved και τα άλλα απο πριν.
 


3 Μαϊου 2013
129
0
ΟΚ, νόμισα πως θα τα εχει ήδη reserved και τα άλλα απο πριν.
Μπορεί να έχει μερικά κλεισμένα αλλά τελος πάντων θα μείνουν κάποια που δεν είναι και θα διαλέξουμε. Αν και δεν νομίζω να βγουν πολλά με μπλε τριχωμα. Αλλά απο την άλλη, ο μπαμπάς είναι το ίδιο χρώμα...
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Ειπα στον εκτροφέα να μην μου στέλνει φωτογραφίες γιατί θα ανυπομονώ ακόμα πιο πολύ και θα θέλω να μπω στην οθόνη και να το φιλήσω! Οπότε μια και καλή οταν πάμε να τον πάρουμε θα βάλω ποοοοοοοοοοολες φωτογραίες!
μα είναι δυνατόν να υπάρχει άνθρωπος που σκέφτεται και λέει κάτι τέτοιο;
έλεος!
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Γιατί τόσο κακό είναι;
Αν κάνεις πλάκα ...είναι κακό να απασχολείς ανθρώπους που τόση ώρα σου απαντούν σοβαρά...
αν δεν κάνεις ...είσαι εντελώς απροετοίμαστη για να πάρεις οποιοδήποτε σκυλί...
 


3 Μαϊου 2013
129
0
Αν κάνεις πλάκα ...είναι κακό να απασχολείς ανθρώπους που τόση ώρα σου απαντούν σοβαρά...
αν δεν κάνεις ...είσαι εντελώς απροετοίμαστη για να πάρεις οποιοδήποτε σκυλί...
Οτι πεις!
 


3 Μαϊου 2013
129
0
ΠΛάκα έχεται! Οσοι θέλουν πολύ να αποκτήσουν σκύλο δεν κάνουν για ιδιοκ΄τητες!!! χαχαχαχα Δεν εχω ξανακούσει μεγαλύτερη βλακεία! Απο πότε η εκδήλωση αγ΄παης προς τον σκύλο θεωρείται σημάδι ανετοιμότητας;
 


Maraki73

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
83
0
Αν κάνεις πλάκα ...είναι κακό να απασχολείς ανθρώπους που τόση ώρα σου απαντούν σοβαρά...
αν δεν κάνεις ...είσαι εντελώς απροετοίμαστη για να πάρεις οποιοδήποτε σκυλί...
Τι σχέση εχει η ανυπομονησία για τις φωτογραφίες με την υπευθυνότητα που θα δειξει στο σκυλί? θα έχει ενδιαφέρον μια αιτιολόγηση...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ναι Tara αιτιολόγησέ το.
Γιατί εγώ, ειλικρινά το βρήκα κουραστικά μάταιο, να συνεχίσω τον σχολιασμό :rolleyes:
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
όχι μόνο φωτογραφίες αλλά και βίντεο των κουταβιών (εκτός απο τα απαραίτητα έγγραφα..) είναι τα ελάχιστα που πρέπει να ζητήσει ο υποψήφιος ιδιοκτήτης που δεν βλέπει τα σκυλιά απο κοντά ,με τα ίδια του τα μάτια πριν πάρει το κουτάβι του...