Kαρκίνος και επιληπτικές κρίσεις


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
κατερινα ναι συμφωνω. αλλα αγνωστο το ποσο θα ζουσε. μπορει κ 6 μηνες και 2 χρονια ακομα!!! υπηρχε περιπτωση π αντεξε τοσο. αλλα κ 1 μηνασ κακοσ ηταν δηλαδη ? η τουλαχιστον να γινει χωρις εγω να το προκαλεσω!!!
Για να είσαι σίγουρος, ρώτα τον γιατρό να σου πει για πόσο θα την έπιανε ακόμα..
Αποκλειεται να ήταν για 6 μήνες...αλλιώς ο κτηνίατρος θα σου είχε πει τι να προσέχεις και τι να κάνεις...
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Δεν φταίς βρε αγόρι μου! 1 μήνας ναι και αν ήταν πιο επώδυνος για εκείνη??? Αν Αν Αν!!! Ξεκουράστικε η ψυχούλα! Είναι πολύ δύσκολα για σένα τώρα και είναι απόλυτα κατανοητό αλλά δεν βγάζεις τίποτα έτσι!
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
εεεεεεεεεεεεελα... τι μου λες;
δε μου λες; εχεις τυχει σε δικο σου αγαπημενο ατομο να ξεψυχα;;; τον Ιουλιο αλλαξε ΟΛΗ μο η κοσμοθεωρια μετα απο τον χαμο ενος πολυ αγαπημενου μου φιλου.

Ποιος εισαι εσυ που με βεβαιοτητα μιλας για το τι θα ηθελε η φριντα;
Που ξερεις πως ειναι απο την αλλη πλευρα;

Θα σου πω εγω κατι... επι 20 μερες εκλαιγα και παρακαλουσα το φιλαρακι μου να ανοιξει τα ματια του κ να γινει καλα. Και μετα την ειδα αλλιως...Με κατι ονειρα που ειδα κλπ...και παω διπλα του στην εντατικη κ του λεω, Γιωργακη, αν θες να φυγεις φυγε. Μη φοβασαι για μενα.Σε αγαπαω και θα σε αγαπαω παντα οτι κι αν εσυ διαλεξεις. Και απο εκεινη τη μερα πηρε την κατω βολτα. Στο λεω και η τριχα μου ειναι καγκελο. Το ηξερα Γιαννη οτι θα γινοταν. Και ξερεις πως εφυγε; με μενα διπλα του να του λεω Γιωργακη σε αγαπω ρε. Εκεινη τη στιγμη εφυγε.
Λοιπον, αφου εισαι εσυ καλα και ολα καλα, εγω παραιτουμαι και απλα αν οργανωθει μαζωξη για ξυλο, ειμαι μεσα.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ρε Γιάννη τι είναι αυτά που διαβάζω :eek:

Ακομα και εσυ να φταις απο αγνοια κινδυνου.. ακομα και καμια σχεση να μην εχει αυτο.. σημασια εχει μονο οτι την αγαπουσες τοσο πολυ και το παλεψες μεχρι τελους! Το ηξερε αυτο η Φριντα! Συνελθε!! Ζησατε 13 χρονια μαζι με χαρες, λυπες, παιχνιδι, νευρα αλλα παντα με πολλη αγαπη και δεν εχουν πολλοι ιδιοκτητες αυτη την τυχη! Ξεκολλα;)
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
κατερινα μ ειχε πει τι να προσεχω απο αποψεωσ φαγητου κτλ. το αλλο εννοειται γτ το ξερω κ απο τις σπουδες μου . φυσικοθεραπεια σπουδαζω κ δν ηταν δυσκολο να το καταλαβω. θα βρω την δυναμη να το ξεπερασω . απλα τωρα εχω καθε δικαιωμα να λεω πως εσφαλα ασχημα. δν ξερω τι ειναι απο την αλλη μερια. ευελπιστω γτ πιστευω πως ειναι ο Θεος. αλλα τωρα με πνιγει το οτι εγω το εκανα. περιμενα με αγωνια την δευτερα να παρω τηλ τον γιατρο. το εκανα εμαθα κ μπορω να ριξω καποιο βαρος πανω μ. σιγουρα οχι ολο. αναγνωριζω την προσπαθεια μ την αγωνια μ τα παντα . αλλα αναγνωριζω κ το λαθος μ. κ αυτο ειναι κατι μαγικο στο ολο θεμα. μαρεσει να βλεπω καταμουτρα την αληθεια. πειτε μ ενα επιχειρημα πειστικο πως δν φταιω π εκανε κρισεισ!!! ενα μονο κ θα πω οκ δν φταιω καθολου. δν θα εκδηκηθω ουτε εμενα ουτε κανεναν. απλα πρεπει να σκεφτω ποσο λαθος ημουν. θα μ κανει καλο στην συνεχεια. δν θα ξανακανω τετοιο λαθος ποτε.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
το οτι δεν θα κανεις το ΙΔΙΟ λαθος δεν σημαινει οτι δεν θα κανεις κι αλλα λαθη και ισως σοβαρα.

Μεγαλυτερο επιχειρημα οτι κανεις δεν μπορει να σου πει οτι θα ζουσε, δεν υπαρχει.

το οτι εκανες λαθη, χαιροπουλος, σε προλαβε η θεα Ατζελα, ουδης ασφαλτος. Κοιτα μην εκμηδενιζεις τελικα στην ουσια(γιατι αυτο βλεπω εγω) τα οσα εκανες.Η οσα δεν εκανες ευτυχως.

Στην κατασταση που ηταν , καθε λεπτο ηταν κρισιμο . ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορουσε να σου εγγυηθει οτι το επομενο λεπτο θα ηταν οκ. Κ Α Ν Ε Ι Σ.Αρα δεν μπορεις να ξερεις εαν δεν ειχες χοροδηπησει με τον αγωνα, εαν θα ειχε κριση η οχι. ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να εισαι βεβαιος οτι εκανες λαθος. Στο ποινικο υπαρχει η αρχη in dubio pro reo. εν αμφιβολια υπερ του κατηρορουμενου. Αφου δεν αποδεικνυεται οτι εισαι ενοχος κυριε, σε αθωωνει το δικαστηριο. Αυτη η αρχη ειναι πανσοφη και θεμελιακη και εσυ την κανεις σβου.

μεγαλο παιδι εισαι. ΑΠΟ μενα, μαθημα τελος.

Παιδια, διαλεγω εγω τα τραγουδια που θα του πω, ετσι;:D
 
Last edited:




Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
ειπα δν αναιρω τα οσα εκανα καλα για κεινη. αλλα το επιχειρημα αυτο δν ειναι επιχειρημα. κ 2 μερες ακομα να αντεχε καλα θα ηταν. και δν θα πεθαινε απο τουσ πανηγυρισμους μ. εδω σας θελω. ειμαι καλα θα το ξεπερασω απλα τωρα ξερω πως εκανα ενα μεγαλο λαθος κ της κοστισε.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
κλμερες κλσπρς!!! ειμαι καλυτερα κ σκεφτομαι οτι το κοριτσι μ ειναι στο ζουγκλοπαραδεισο!!! λοιπον επειτα απο σκεψη αυτο που φανταζε απαγορευτικο πλεον αποτελει πρωτη επιλογη. τι ειναι αυτο ? η αγορα συντροφου ρατσασ χασκυ. δν αντεχα να βλεπω χασκυ τοσες μερες αλλα πλεον θεωρω πως τετοιο λυκακι θελω. καποιος μ ειχε δωσει το ονομα ενος παληκαριου εκτροφεα εδω με χασκυ. δυστυχως το πμ το διεγραψα. σαν παρακαλω αν γινετε να μ το στειλετε.
 


laika

Active Member
13 Φεβρουαρίου 2010
32
0
πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα και δε χρειαζεται να οργανωθω κι εγω για κεινη τη μαζωξη που λεγανε τα παιδια :)

οσο για το χασκυ, αφου αυτο το λυκακι θες αυτο να παρεις!..

και γιατι παρακαλω να κλεισει το θεμα? για τη Λαικα εγω που θα γραφω να ανοιξω αλλο? :(

by the way να ενημερωσω οτι η Λαικα ζει και βασιλευει, ειναι πολυ καλα, τρωει, πινει, κοβει βολτες και συνεχιζει τον αγωνα της Φριντας!..
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
και γιατι παρακαλω να κλεισει το θεμα? για τη Λαικα εγω που θα γραφω να ανοιξω αλλο?
Μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα για τη Λάικα στην κατηγορία "Τα σκυλιά μας" και να ενημερώνεις από εκεί, να βάλεις και φωτό.... :)
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
οχι αστο εδω για να ειναι μαζεμενα κ τα δυο μιασ κ ειναι ιδιεσ σχεδον παθησεις. αν θελησει καποιος να το δει να δει κ τις 2 ιστοριες εδω
 


laika

Active Member
13 Φεβρουαρίου 2010
32
0
Δεν νομίζω να σου έλεγε κάτι τέτοιο..στο μυαλό σου είναι αυτά.
όταν υποφέρεις τόσο πολύ και ξέρεις ότι δεν υπαρχει γιατρειά...μόνο να λυτρωθεις θέλεις...και τίποτε άλλο..
Οπότε άστο...

η διαφορα των ζωων απο τους ανθρωπους ειναι ακριβως οτι δεν ξερουν!

αν εισαι ανθρωπος και σου πει ο γιατρος οτι εχεις εναν ογκο στο κεφαλι και θα ζησεις 1 βδομαδα, το πιθανοτερο ειναι να θες να λυτρωθεις την ιδια ωρα, ακομη κι αν δεν πονας καθολου, ακομη κι αν ο ογκος βρεθηκε σε τυχαιες εξετασεις ρουτινας και δεν εχεις κανενα συμπτωμα.. υπαρχουν ανθρωποι που αυτοκτονουν την ωρα μιας τετοιας καταδικαστικης διαγνωσης..

ανθρωποι και ζωα εχουμε μεσα μας τρομερες δυναμεις αυτοσυντηρησης και ισχυρο ενστικτο επιβιωσης...
ομως ο ανθρωπος παραδινεται και θελει να λυτρωθει μια ωρα νωριτερα ακριβως επειδη ξερει οτι εχει μονο 1 βδομαδα ζωης -αρα ολα ειναι ματαια..

ενω ο σκυλος δεν ξερει... και αυτο ειναι ευλογια!

ο σκυλος θα συνεχισει να παλευει ωσπου να νιωσει πολυ δυνατο κι αφορητο πονο.. τοτε μονο θα αποσυρθει σ ενα ησυχο μερος για να πεθανει..

αποτελεσμα?
ο σκυλος θα εχει ζησει μια βδομαδα χαρουμενος..

ο ανθρωπος ή θα εχει αυτοκτονησει ή θα εχει ζησει "αναγκαστικα" τη βδομαδα που του αναλογει με καταθλιψη..
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Laika, και όποιος άλλος θέλει βέβαια,

Αν διαβάζεις αγγλικά, δες αυτό το άρθρο.. τα ερωτήματα περί ευθανασίας ήταν και παραμένουν αναπάντητα, και ναι, είναι δύσκολη απόφαση, αλλά δεν πάνε όλα τα σκυλιά σε μια γονία να πεθάνουν όταν υποφέρουν...

When to put a dog to sleep
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
μια βδομαδα σημερα χωρισ το λυκακι μ. ειμαι καλυτερα σκεφτομαι θετικα κ εχω ηρεμησει. ακομα μια φορα θελω να σας ευχαριστησω ολουσ για ολα
 




Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
΄παιδια ... και η αλλη σκυλιτσα η Λαικα π διαδραματιζονταν παραλληλα οι ιστοριες μας δν βρισκεται πλεον μαζι μας. 9 του μηνα και ωρα 2 το μεσημερι ξεψυχησε. Για τα υπολοιπα θα σας ενημερωσει και η ιδια η κοπελα που την ειχε η Αλεξανδρα.. Απλα μ ειπε να το γραψω εγω για να το ξερετε κ εσεις. Σας ευχαριστει θερμα ολους οπως κ εγω αλλωστε. R.I.P και εσυ Λαικα
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU