KAZ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 29 ΜΑΡΤΙΟΥ


gevkarinian

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2006
208
2
Hrakleio Kritis
Ο καθένας λέει την γνώμη του. Που το κακό που ο amangos έχει αντίθετη γνώμη στο να μαζεύουν πράγματα για τα αδέσποτα?
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
κακό δεν είναι να υπάρχει διαφωνία

κακό είναι να υπάρχει διαφωνία για να υπάρχει διαφωνία

Πόσα λεφτά έχει τσιμπήσει η κοινότητα στο Κρυονέρι για να δημιουργήσει αυτόν τον χώρο για το "φωλιαστήριο" των ζώων?
100 μ@λ@κες, επι 50 ευρώ=5,000 ευρώ
1000 μ@λ@κες=50,000 ευρώ

Τα λεφτά μπορούν να είναι πολλά, αν πετύχει η μπίζνα.
Έχετε ακουστά τους συλλόγους απόρων και αναξιοπαθούντων κορασίδων της πάλαι ποτέ βασίλισας Φρειδερίκης? (γνωστής και ως Φρείκης...)

Τα τελευταία 10-15 χρόνια, η πατέντα έχει αλλάξει σε επωνομαζόμενες μη κρατικές-μη κερδοσκοπικές εταιρείες. Έχει πολύ ψωμί η ιστορία.

Κρατικά κονδύλια, κρατικές επιχορηγήσεις, κονδύλια από την ΕΟΚ και φυσικά ξέπλυμα χρήματος από εταιρείες-σπόνσορες καθώς και κορόιδα που ευαισθητοποιούνται και βάζουν τον οβολό τους, και μαζεύουν λεφτά οι μη κερδοσκόποι...

Γάμα τα με μεγάλα γράμματα...
έλος πάντων, με συνοπτικές διαδικασίες προέκυψε πως οι μη κερδοσκόποι δικηγόρο, που είχαν στήσει το κόλπο, είχανε βάλει χέρι σε κοινοτικά κονδύλια, και φυσικά ουδέποτε δεν προσφεραν τόποτα άλλο, παρά μόνο βαρύγδουπες λέξεις...
νομίζω ότι δεν είναι δύσκολο για κάποιον άνθρωπο μέσης νοημοσύνης να καταλάβει ότι ΑΛΛΟ βάζω χρήματα σε έναν λογαριασμό ΚΑΙ ΑΛΛΟ δίνω σε κάποιον ένα σακί τροφή
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όχι έχει δίκιο ο amangos και συγγνώμη για την προηγούμενή μου αντίδραση. Έχει κάθε δικαίωμα να υποστηρίζει ό,τι θεωρεί σωστό. Όντως διαφωνούμε όλοι οι υπόλοιποι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο ένας που έχει διαφορετική άποψη πρέπει να σωπαίνει!
 


chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
δεν ειμαι παραπανω ευαισθητοποιημενη απο σας! ουτε πιο φιλοζωη απο σας! ολοι το ιδιο ειμαστε! απλα κανονισα να παω και ειπα μηπως κανουμε κατι, ισως το χειριστηκα λαθος, σορρυ, ουτε πηγα να εκβιασω κανεναν προς θεου!!! ολοι βοηθαμε με τον τροπο μας, ειμαι σιγουρη, και οχι, δεν θα παω με ταξι, θα ερθει να με παρει κυρια που εργαζεται στο καζ και θα γυρισουμε μαζι. αφηστε τον amangos να λεει οτι θελει, δεν παρεξηγω πια τοσο ευκολα και εχει φοβερο χιουμορ!
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
Μάκη,
ως προς τις μη κρατικές- μη κερδοσκοπικές εταιρείες, έχω προσωπική άποψη από πάρα πολλά γεγονότα που ζω στην καθημερινή μου ζωή. Γενικά, ειδικά δεν αποκλείονται οι εξαιρέσεις. Αλλά ο κανόνας είναι αυτός, κατά την γνώμη μου πάντα.

Ως προς το δίνω ένα σακί τροφή, όταν η τιμή ενός σακιού είναι περί τα 50 ευρώ, σηκώνει συζήτηση, αλλά δεν θα την κάνω, διότι φαντάζομαι ότι έχει καταστεί σαφής η θέση μου, και δεν εχει νόημα να επαναλαμβάνομαι.

Λες όμως ότι διαφωνώ, για να διαφωνώ. Γενικά δηλαδή. Γιατί από ένα θέμα, δεν θα έλεγες κάτι τέτοιο.
Δεν μπορεί να πιστεύεις ότι επειδή διαφωνώ για να διαφωνώ, μόνο επειδή πιστεύω ότι υπάρχει εκμετάλλευση από τις μη κερδοσκοπικές εταιρείες, και πιθανόν από ορισμένους ζωόφιλους που ζητάνε την φιλανθρωπία μας.
Σε τι άλλα θέματα διαφωνώ χάριν γούστου της διαφωνίας, και προκύπτει το συμπέρασμα ότι διαφωνώ για να διαφωνώ?

Προφανώς, θεωρείς ότι διαφωνώ γενικά (για να διαφωνώ), διότι προφανώς οι απόψεις που εκφράζω γενικά διαφωνούν με τις δικές σου. Άρα διαφωνείς εσυ μαζί μου και όχι απαραίτητα εγώ, κατά την εκτίμηση σου απλώς για να διαφωνώ...
Τόχεις ψάξει μέσα σου, μήπως εσύ απλώς διαφωνείς μαζί μου ( γενικά ή ειδικά για να διαφωνείς) και όχι εγώ μαζί σου?

Δεν θυμάμαι να συζήτησα κάτι μαζί σου, και να διαφωνήσαμε, άρα, μάλλον εσύ διαβάζεις τις απόψεις μου σε διάφορα θέματα, και διαφωνείς μαζί μου, για όποιον λόγο κι αν γίνεται αυτό, και... βρήκες την αφορμή να το εκφράσεις εδώ, που δεν διαφωνείς εσύ μόνο μαζί μου (γιατί συνήθως δεν το εκφράζεις φωναχτά), αλλά διαφωνούν και οι άλλοι!!!
 


chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
που να μην ανοιγα το στομα μου να πω τιποτα! ρε παιδια, κι εγω μαζι, που νιωθω σα να το προκαλεσα, ας χαμηλωσουμε τους τονους, δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε. ξαναλεω οτι ο καθενας βοηθαει με τον τροπο του. και κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να κανει κατι. ναι υπαρχουν απατεωνες και πρεπει να προσεχουμε, ναι, καποιοι δεν θελουν να δινουν λεφτα γιατι δεν ειναι σιγουροι που θα πανε, αλλα ειδος, και πολλες φορες δεν εχουν κι αδικο, τοσα βλεπουμε κι ακουμε. και πανω απ ολα, εδω δεν τσακωνομαστε, αποψεις ανταλασσουμε, και δημοκρατια εχουμε, οι αποψεις θα ειναι πολλες και σεβαστες, ελευθερια λογου, μην τα παιρνουμε ετσι! να διαφωνουμε ναι ,οσο θελουμε, να τσακωνομαστε ας το αποφευγουμε!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
από την πόλη έρχομε.....................

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ η γνώμη σου???

τα quote που έκανα σε ποιον ανήκουν???????

θέλεις τελικά βοήθεια για αυτό το ταξίδι που ετοιμάζεις ή όχι???

αν καταλάβα καλά δέχεσε και εισητήρια.

γιατί δεν έπαιρνες μικρότερο χταπόδι????

η γνώμη μου είναι ξεκάθαρη

ΟΧΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΈΝΑΝ

η δικιά σου ποια είναι???
 




amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ΜΑΚΗΣ said:
από την πόλη έρχομε.....................

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ η γνώμη σου???

τα quote που έκανα σε ποιον ανήκουν???????

θέλεις τελικά βοήθεια για αυτό το ταξίδι που ετοιμάζεις ή όχι???

αν καταλάβα καλά δέχεσε και εισητήρια.

γιατί δεν έπαιρνες μικρότερο χταπόδι????

η γνώμη μου είναι ξεκάθαρη

ΟΧΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΈΝΑΝ

η δικιά σου ποια είναι???
:shock:

Με κάλυψες πλήρως. Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Βρε παιδιά, δεν βάζουμε μια τελεία στην στείρα αντιπαράθεση? :(
Δεν έχει πλέον νόημα αυτή η διαφωνία!
Όσοι συμφώνησαν με την πρόταση της chrisadult, εξήγησαν τους λόγους που συμφωνούν και όσοι διαφώνησαν, εξήγησαν τους λόγους που διαφωνούν.
Οι θέσεις και των μεν και των δε, έγιναν απόλυτα σαφής.
 




chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
φιλε amango η απαντηση μου αφορα το φιλο μακη και αυτος πιστευω οτι καταλαβε. νομιζω οτι ξεκαθαρισα τη θεση μου. ναι στην προσφορα σε πραγματα, οχι σε χρηματα, οχι τουλαχιστον σ αυτο το forum, οπως ειπατε. ναι θα παω, οτι ειχα να πω το ειπα, δεν επαναλαμβανομαι παλι. βοηθεια δεν ζητησα νομιζω απο κανεναν, μια προταση εκανα, οσο για τα εισητηρια, τρωνε οι σκυλοι εισητηρια;;; δεν το ηξερα... ελα, πλακα κανω, για το τελευταιο, μην τα παρεις κι αλλο! που πηγε το υπεροχο χιουμορ σου; το τι εχεις και γιατι με το μακη δεν με αφορα. :)
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
chrisadult said:
ελα, πλακα κανω, για το τελευταιο, μην τα παρεις κι αλλο! που πηγε το υπεροχο χιουμορ σου; το τι εχεις και γιατι με το μακη δεν με αφορα. :)
Μην τα πάρω κι άλλο?
Τι πήρα?
:shock:

Γιατί ερμηνεύετε την διαφωνία κάποιου, με θυμό ή με νεύρα?
Για όνομα του Θεού, έχω μια ζωή γεμάτη ασχολίες και ενδιαφέροντα, αλοίμονο εαν νευρίαζα με τέτοιες χαζομάρες...

Εγώ δεν έχω κάτι με τον Μάκη, ούτε έχω κάτσει ποτέ να ασχοληθώ με το τι έγραψε εχθές, προχθές, πριν ένα μήνα, πριν ένα χρόνο κλπ. Αυτός μάλλον έχει κάτι μαζί μου, αλλά... δεν με απασχολεί. Ας το λύσει μόνος του.
 


chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
amangos ειχες δικιο, απαντησα στο μακη πριν διαβασω το edit. κι αλλα δεν ειχα διαβασει πανω στα νευρα μου, παιδια ημουν ετοιμη να γραψω πολλα και διαφορα, τα αφηνω ομως ολλα! μολις ειδα, επιασα μαλλον, η μπουμπου εχει οιστρο!!! το μωρο μου η κοριτσαρα μου! το περιμενα τοσες μερες, εκανε αλλιωτικα! σας αφηνω, να ειστε ολοι καλα, φιλια σε ολους, και ναι στις 29 θα παωμ ευχαριστω οσους προσφερθηκαν να βοηθησουν, παω να το γιορτασω :lol: υγ. το <χρισαντουλτ> μ εκανε να γελασωτοσο πολυ :)
 








chrisadult

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2008
73
0
Αθηνα
το γιορτασαμε οικογενειακα! εξτρα βολτα μεταμεσονυκτια, σκυλοσοκολατακια, και υπνο αγκαλια στο κρεβατι! :lol:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf