Mεγειά - Νέο φόρουμ: σχόλια








Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Πω πω η επιθυμία σας διαταγή. Όντως τα μεγάλωσε ο πολυχρονεμένος :giggle:
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Εμ.. πολυχρονεμένε... δεν θέλω να σε πρήζω αλλά να... είναι μάλλον ανάποδα το νέα μηνύματα κ νέα θέματα, γιατί στο 1ο tab έχει κ μηνύματα θεμάτων κ μηνύματα σε προφίλ χρηστών, ενώ στο 2ο είναι μόνο η λίστα με τα θέματα που έχουν ανανεωθεί τελευταία...

71401
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Σίγουρα δεν είναι 100% αντιπροσωπευτικός ο κάθε τίτλος, αλλά...

Στο δεύτερο tab που άφησα ως "Νέα Μηνύματα" βλέπουμε τα θέματα που έχουν πάρει νέα απάντηση και αυτή δεν έχει διαβαστεί ακόμα ή αλλιώς τα "ανανεωμένα" θέματα. Πιο κάτω τα θέματα που δεν έχουν πάρει νέα απάντηση από την τελευταία φορά που τα επισκεφθήκαμε (ή την σελίδα) και τα "σημειώσαμε" ως διαβασμένα ή αλλιώς τα μη ανανεωμένα.

Στο πρώτο tab που το έβαλα "Νέα Θέματα" δείχνει τα πιο πρόσφατα μηνύματα... και τα μηνύματα προφίλ. Οπότε, ναι, ταιριάζει (και) εδώ το "Νέα Μηνύματα"...

Το έκανα "Νέα Μηνύματα" και "Νέες Δημοσιεύσεις" (μια που αφορά μόνο δημοσιεύσεις στο φόρουμ και όχι και μηνύματα σε προφίλ)...
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
καμια φορα οταν κανω like, με πηγαινει σε αλλη σελιδα για να κανω confirm (!). συμβαινει και σε αλλους αυτο;

ειναι bug (που δεν ξερω τι ειναι αλλα το γραφω για να κανω τον γνωστη);
 
  • Haha
Reactions: mareco


alexxela

Well-Known Member
20 Μαρτίου 2017
200
84
40
Πολύ πιο ευχάριστο μου φαίνεται το πρώτο δεκάλεπτο αλλά:

- Η φωτογραφία επάνω επάνω θυμίζει λύκο αλλά εδώ είμαι σε φόρουμ σκύλου.
- Η φωτογραφία επάνω επάνω είναι χειμωνιάτικη admin όποιος και άν είσαι, έχουμε Αύγουστο μήνα!!!
(y)(y)(y)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Αυτή η μπάρα στην κορυφή των post, με τα εργαλεία διαμόρφωσης κειμένου, e-moticons, εισαγωγή αρχείων/φωτό/βίντεο κλπ, νομίζω θα ήταν πιο πρακτική, στο κάτω μέρος του πλαισίου του ποστ, γιατί όταν το κείμενο γίνεται σεντονάκι, δυσκολεύει πολύ το πάνω/κάτω, για να χρησιμοποιήσεις τα "κουμπάκια" αυτά. Ε; :unsure:
 
  • Like
Reactions: alexouli


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Απο κινητο ειναι σχεδον αδυνατον να διαβασω ενα θεμα αφου η μιση σελιδα καλυπτεται απο διαφημιση η οποια δεν ειναι αναμεσα στο καθε ποστ ωστε να την προσπερασω, αλλα πεταγεται και στεκεται μπαστακας μπροστα απο την σελιδα η οποια κινειται πισω της ανεξαρτητα.
Οταν δε τα ποστ εχουν φωτογραφιες ειναι σχεδον αδυνατον.
Προσπαθησα να διαβασω τα «αρχαιοσκυλα» ή το «παλιες φωτογραφιες σκυλων», μου εσπασαν τα νευρα και τα παρατησα!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
@admin κάνω μια υπενθύμιση γι'αυτό το ενοχλητικό:
Αυτή η μπάρα στην κορυφή των post, με τα εργαλεία διαμόρφωσης κειμένου, e-moticons, εισαγωγή αρχείων/φωτό/βίντεο κλπ, νομίζω θα ήταν πιο πρακτική, στο κάτω μέρος του πλαισίου του ποστ, γιατί όταν το κείμενο γίνεται σεντονάκι, δυσκολεύει πολύ το πάνω/κάτω, για να χρησιμοποιήσεις τα "κουμπάκια" αυτά. Ε; :unsure:
Και προσθέτω ακόμη ένα, των τελευταίων ημερών, γι'αυτή την διαφημιστική μπάρα που έχει προστεθεί; Δεν ξέρω αν υπήρχε, εγώ πάντως δεν την θυμάμαι από πιο πρίν. Πρόβλημα με το να βγαίνουν διαφημίσεις εννοείται δεν έχω, αλλά ειδικά στο κινητό, τρώει την μισή οθόνη. Δεν μπορώ σχεδόν να χρησιμοποιήσω το φόρουμ από κινητό.
Εκτός αν υπάρχει κάποιο τεχνικό κόλπο, που δεν το γνωρίζω.
Και τώρα δηλαδή, που γράφω στο laptop, τρώει μεγάλο μέρος της οθόνης.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Κι εγώ στο κινητό δυσκολεύομαι πλέον πάρα πολύ να γράψω ένα μήνυμα.
Πρακτικά ο χώρος της σύνταξης κειμένου είναι λιγότερο από ένα δάχτυλο.
Στο πάνω μέρος έχω την μαύρη μπάρα του φόρουμ + την μπάρα του Explorer και του κινητού. Στο κάτω μέρος έχω το πληκτρολόγιο + την οποία διαφήμιση που μου βγάζει. Για να δω τι έχω γράψει έχω 1cm περίπου να συρω με τον αντίχειρα.
Ειλικρινά δεν θυμάμαι παλαιότερα πως ήταν και αν μπορεί αυτό να διορθωθεί με κάποιον τρόπο. Ίσως αν μικρύνει σε ύψος η μαύρη μπάρα του φόρουμ ή αν υπάρχει τρόπος να φεύγει από την μέση όταν θες να γράψεις ένα κείμενο.
 
  • Like
Reactions: mareco


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Τώρα που το παρατηρώ, το λογότυπο είναι αυτό που κάνει την "ζημιά" γιατί αυτό καθορίζει το ύψος της μαύρης μπάρας. Αυτή τη στιγμή που γράφω ο χώρος που έχω για να βλέπω τι γράφω είναι 1 σειρά. Η διαφήμιση που μου έχει βάλει έχει περισσότερο ύψος από πριν και έχει συμπιεστει ο χώρος σύνταξης κειμένου ανάμεσα στην διαφήμιση και την μαύρη μπάρα. Χθες μου είχε πετάξει άλλη διαφήμιση και είχα λιγότερο από μια γραμμή να δω τι γράφω.
Για να μπορέσω δε να πατήσω το "υποβολή" πρέπει αναγκαστικά να κατεβάσω κάτω το πληκτρολόγιο.
 
  • Like
Reactions: mareco




p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Δοκίμασες να πατήσεις το κλείσιμο (x) που βρίσκεται κάτω αριστερά, να δεις αν φεύγει η διαφήμιση απο τη μέση κι αν μεγαλώνει το πλαίσιο του κειμένου?
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Δοκίμασες να πατήσεις το κλείσιμο (x) που βρίσκεται κάτω αριστερά, να δεις αν φεύγει η διαφήμιση απο τη μέση κι αν μεγαλώνει το πλαίσιο του κειμένου?
Ναι και το αντικαθιστά με ένα ίδιου μεγέθους πλαίσιο που γράφει "κλείσιμο διαφήμισης από το Google".

Εσύ στο δικό σου κινητό δεν έχεις διαφημίσεις; έχεις τεράστιο χωρο
 


p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Σωστά. Το πατάς αυτό και αντικαθιστάται με μια σειρά επιλογών, σχετικά με το είδος των διαφημίσεων που θέλεις να βλέπεις. Ακριβώς απο πάνω όμως, σου δίνει την επιλογή να απενεργοποιήσεις γενικώς το πλαίσιο των διαφημίσεων.
Εμένα το πλαίσιο καταλάμβανε ακόμη περισσότερο χώρο, ξεκινούσε ακριβώς κάτω απο το μαύρο λογότυπο της ιστοσελίδας!
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ακριβώς απο πάνω όμως, σου δίνει την επιλογή να απενεργοποιήσεις γενικώς το πλαίσιο των διαφημίσεων.
Την "διακοπή"πατάω, βγαίνει το πλαίσιο που ανέφερα πριν και σε επόμενη φόρτωση απλά μου αλλάζει διαφήμιση.
Κοινώς δεν μπορώ να βγάλω τις διαφημίσεις.
 
  • Like
  • Sad
Reactions: mareco and p__nat


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf