Mεγειά - Νέο φόρουμ: σχόλια








Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Καλημέρα!

Από χθες το βράδυ, δεν μπορώ να μπω στο φόρουμ από το κινητό μου.

Μου βγάζει μήνυμα :

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

και μου προτείνει να σβήσω τα cookies.

Παρόλο που τα έσβησα, εξακολουθώ να μην μπορώ να μπω στο /community
Στο dogforum.gr μπαίνει κανονικά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το λύσω;
 














admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Το θέμα με τα avatars και cookies και το θέμα με τα κινητά δίκτυα έχουν πιθανά την ίδια αιτία και είμαστε στην διαδικασία να βρεθεί λύση.

Για την μπάρα εργαλείων, που έχει αναφέρει η @mareco το πιθανότερο είναι πως δεν μπορεί να αλλάξει κάτι διότι είναι τοποθετημένη εκεί από την πλατφόρμα του φόρουμ (build in), χωρίς επιλογές αλλαγής. Αν βρεθεί κάποιος τρόπος να αλλάζει θα το κάνουμε... Δεν είναι πιθανό όμως.

Για οτιδήποτε νεότερο θα ενημερώσω και αν δείτε εσείς κάτι άλλο γράψτε το εδώ.

Ευχαριστώ!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Για την μπάρα εργαλείων, που έχει αναφέρει η @mareco το πιθανότερο είναι πως δεν μπορεί να αλλάξει κάτι διότι είναι τοποθετημένη εκεί από την πλατφόρμα του φόρουμ (build in), χωρίς επιλογές αλλαγής. Αν βρεθεί κάποιος τρόπος να αλλάζει θα το κάνουμε...
Όπως λες δύσκολο να αλλάξει - αλλά δεν έχει και νόημα να βάζουμε τα πράγματα ανάποδα. Όλοι οι "editors" όλου του κόσμου έχουν την εργαλειοθήκη επάνω από το κείμενο - εδώ γιατί να πρωτοτυπήσουμε;
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Καλημέρα,

Θα ήθελα να τεστάρετε, όσοι μπορείτε, αν φαίνεται η σελίδα (homepage) και το φόρουμ από mobile συσκευές και στα δίκτυα κινητής (με ενδιαφέρουν περισσότερο πληροφορίες από vodafone, forthnet, cyta, wind) και να γράψετε αν όλα είναι εντάξει.

Επίσης, πρέπει να είναι ok το θέμα των avatars... Όσοι θέλετε, κάντε κι εκεί αλλαγές και τεστ.

Ευχαριστώ!
 


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Καλημέρα,

Θα ήθελα να τεστάρετε, όσοι μπορείτε, αν φαίνεται η σελίδα (homepage) και το φόρουμ από mobile συσκευές και στα δίκτυα κινητής (με ενδιαφέρουν περισσότερο πληροφορίες από vodafone, forthnet, cyta, wind) και να γράψετε αν όλα είναι εντάξει.

Επίσης, πρέπει να είναι ok το θέμα των avatars... Όσοι θέλετε, κάντε κι εκεί αλλαγές και τεστ.

Ευχαριστώ!
Avatar άλλαξα κανονικά. Από κινητό μπαίνω κανονικά στο forum και μέσω δικτύου κινητού (cosmote) και σπιτιού (wind).
 
  • Like
Reactions: admin


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Από Vodafone με Chrome & FireFox παίζει.

Δεν μπορώ να κάνω αποδοχή των cookies λόγω του ότι επικαλύπτετε η ερώτηση από την διαφήμιση η οποία βγαίνει στο κάτω μέρος της οθόνης.

Για την μπάρα δεν νομίζω πως μπορεί να γίνει κάτι αν και ο Froala editor, τον οποίο χρησιμοποιεί το Xenforo, έχει αυτή την δυνατότητα. Σχετικά εδώ

* Κάτι παίζει από το PC, έχω κάνει login και προσπαθώ να απαντήσω σ' ένα θέμα, μου λέει πως πρέπει να κάνω login αλλά όταν πάω να κάνω απαντά πως είμαι μέσα. Αυτό έγινε σήμερα, θα ενημερώσω αν δεν είναι κάτι από την μεριά μου.
 
  • Like
Reactions: admin


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
* Κάτι παίζει από το PC, έχω κάνει login και προσπαθώ να απαντήσω σ' ένα θέμα, μου λέει πως πρέπει να κάνω login αλλά όταν πάω να κάνω απαντά πως είμαι μέσα. Αυτό έγινε σήμερα, θα ενημερώσω αν δεν είναι κάτι από την μεριά μου.
Μου συμβαίνει κ μένα, έχει πολύ πρόβλημα. Θέλει απανωτά refresh και είναι τυχαίο σε πιο θα κάτσει να σε καταλαβαίνει συνδεδεμένο (πέρα από το μνμ, δλδ πότε να σου βγάζει επιλογές like, απάντηση κτλ - σε μία προσπάθεια να απαντήσω εδώ και ενώ μου είχε βγάλει επιλογή απάντηση, δε με άφηνε να απαντήσω - έκανα 3-4 refresh ακόμα). Επίσης δε φταίνε τα cookies γιατί το ctrl+f5 δεν κάνει τίποτα.

Επίσης ενώ είχα ανοιχτό σε ένα παράθυρο chrome το forum και πήγα να μπω από άλλο παράθυρο (πάλι του ίδιου chrome) δε με έδειχνε logged in με καμία παναγία.

Edit: έχει πολύ πρόβλημα @admin. Τα cookies ισως;
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@Estranged Δοκίμασε τα εξής :

a. Αν με το άνοιγμα της σελίδας κάνεις αποδοχή των cookies και μετά login σε βάζει ; Εμένα δεν με βάζει.

b. Αν στο Login μαρκάρεις το να μείνω συνδεδεμένος δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
@Estranged Δοκίμασε τα εξής :

a. Αν με το άνοιγμα της σελίδας κάνεις αποδοχή των cookies και μετά login σε βάζει ; Εμένα δεν με βάζει.

b. Αν στο Login μαρκάρεις το να μείνω συνδεδεμένος δεν πρέπει να έχει πρόβλημα.
To a το έκανα έτσι κι αλλιώς (accept cookies) στην αρχή, πριν διαπιστώσω το πρόβλημα, δεν είχε διαφορά.

Το b δουλεύει (λογικό, γιατί είναι άλλη η διαδικασία αποθήκευσης του σχετικού cookie) και ναι, δουλεύει (και σε διαφορετικά παράθυρα). Αλλά στο pc της δουλειάς δε θέλω να κρατάω persistent cookies από accounts κ δεν το κάνω ποτέ, οπότε καλό είναι να φτιαχτεί το πρόβλημα.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Σας συμβαίνει μόνο με Chrome;

Πείτε μου τι γίνεται και με κάποιο άλλο browser και φυσικά αν επιμένει με Chrome.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Σας συμβαίνει μόνο με Chrome;

Πείτε μου τι γίνεται και με κάποιο άλλο browser και φυσικά αν επιμένει με Chrome.
Ναι, δοκίμασα μόλις με Firefox και συμβαίνει, και επιμένει κ με Chrome.
 
  • Like
Reactions: admin


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf