Mεγειά - Νέο φόρουμ: σχόλια


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Είναι κάτι που το έχουμε παρατηρήσει κι εμείς, αλλά δεν είναι μόνιμο. Δηλαδή, την μια φορά αργεί και μετά θα μπει κανονικά μέχρι να το ξανακάνει αργότερα.

Αλλαγές ή εργασίες από μέρους μας δεν έχουν γίνει. Πιθανόν έχει να κάνει με γενικότερο θέμα των δικτύων. Είναι κάτι που το κοιτάμε πάντως.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Είναι κάτι που το έχουμε παρατηρήσει κι εμείς, αλλά δεν είναι μόνιμο. Δηλαδή, την μια φορά αργεί και μετά θα μπει κανονικά μέχρι να το ξανακάνει αργότερα.

Αλλαγές ή εργασίες από μέρους μας δεν έχουν γίνει. Πιθανόν έχει να κάνει με γενικότερο θέμα των δικτύων. Είναι κάτι που το κοιτάμε πάντως.
Εμένα δε μπαίνει καν fyi από κινητό.

Και άλλαξα από wifi σε data κ τούμπαλιν (ακριβώς γιατί δεν είχα νετ 3 μέρες με το θέμα των δικτύων).

Νόμιζα ότι είχε πέσει ο σέρβερ.

Τα χουν παίξει οι πάροχοι. Απορώ γιατί είναι χειρότερα τώρα από ότι στην προηγούμενη καραντίνα. Μέρα-νύχτα. Τι έχει αλλάξει...; :unsure:
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εμένα δε μπαίνει καν fyi από κινητό.

Και άλλαξα από wifi σε data κ τούμπαλιν (ακριβώς γιατί δεν είχα νετ 3 μέρες με το θέμα των δικτύων).

Νόμιζα ότι είχε πέσει ο σέρβερ.

Τα χουν παίξει οι πάροχοι. Απορώ γιατί είναι χειρότερα τώρα από ότι στην προηγούμενη καραντίνα. Μέρα-νύχτα. Τι έχει αλλάξει...; :unsure:
Τυγχάνει να υπάρχουν πολλές καλωδιακές βλάβες χαλκού, ειδικά στην Θεσσαλονίκη.
Επίσης μιας και γίνονται εγκαταστάσεις οπτικής ίνας σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας το διάστημα της καραντίνας είναι ευλογία γιατί δεν κυκλοφορεί κόσμος και οι εκσκαφές δικτύων γίνονται πολύ γρήγορα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αναπόφευχτα πολλές βλάβες κατά την διάρκεια των εκσκαφών.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Τελικά άλλαξα κινητό :ROFLMAO:
Εξακολουθεί και το κάνει.

Αυτό που παρατήρησα (αλλά δεν ξέρω αν σχετίζεται) είναι πως αργεί περισσότερο όταν στην προηγούμενη σελίδα που είχα επισκεφτεί, με βομβαρδίζουν με διαφημίσεις.
Τελευταία έχω παρατηρήσει πως έρχονται από παντού διαφημίσεις. (όχι στο φόρουμ, γενικά αναφέρομαι)
Παίζουν μέσα στη σελίδα, στο πάνω μέρος, στο κάτω μέρος, πετάγονται από δεξιά και από πάνω και το κερασάκι στην τούρτα είναι πως αν επιλέξεις να φύγεις εμφανίζονται σε ολόκληρη σελίδα (όχι νέο παράθυρο).
Εάν μετά από όλη αυτή την μάχη επιχειρήσω να μπω στο φόρουμ θα αργήσει πολύ. Εάν πάω στην αρχική σελίδα της Google, και επιχειρήσω ξανά, μπαίνει καπως πιο γρήγορα. (ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται).
Είναι φορές πάλι που μπαίνει σφαίρα ανεξάρτητα ποιες σελίδες επισκέφτηκα πιο πριν.
Μυστήριο...
 
  • Like
  • Haha
Reactions: GRDANE and mareco




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Τυγχάνει να υπάρχουν πολλές καλωδιακές βλάβες χαλκού, ειδικά στην Θεσσαλονίκη.
Επίσης μιας και γίνονται εγκαταστάσεις οπτικής ίνας σε διάφορες πόλεις της Ελλάδας το διάστημα της καραντίνας είναι ευλογία γιατί δεν κυκλοφορεί κόσμος και οι εκσκαφές δικτύων γίνονται πολύ γρήγορα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αναπόφευχτα πολλές βλάβες κατά την διάρκεια των εκσκαφών.
Να μου σκάβανε κ για μια καμπινούλα για ίνα και μένα να το ανεχτώ.. Αλλά είμαι στο περίμενε (πολύ) :cry:
 
  • Haha
Reactions: medusa


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Μόνο σε μένα φορτώνει δύσκολα το φόρουμ;;;
Με άλλες σελίδες δεν έχω θέμα. Το ίντερνετ μου είναι κομπλέ.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Καλησπέρα!
Παρατηρώ τον τελευταίο μήνα πως επιμένει το παράθυρο για την αποδοχή των cookies, παρόλο που διαρκώς πατάω το κουμπί πως "συμφωνώ".
Τις τελευταίες μέρες δε, μου το βγάζει και σε άλλες γλώσσες (ιταλικά, γερμανικά).
Ειναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ;;; Φτιάχνεται;
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Καλησπέρα!
Παρατηρώ τον τελευταίο μήνα πως επιμένει το παράθυρο για την αποδοχή των cookies, παρόλο που διαρκώς πατάω το κουμπί πως "συμφωνώ".
Τις τελευταίες μέρες δε, μου το βγάζει και σε άλλες γλώσσες (ιταλικά, γερμανικά).
Ειναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ;;; Φτιάχνεται;
Και εμένα μου το κάνει αυτό, σε γερμανικά, σε ελληνικά και σε γαλλικά.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Καλησπέρα!
Παρατηρώ τον τελευταίο μήνα πως επιμένει το παράθυρο για την αποδοχή των cookies, παρόλο που διαρκώς πατάω το κουμπί πως "συμφωνώ".
Τις τελευταίες μέρες δε, μου το βγάζει και σε άλλες γλώσσες (ιταλικά, γερμανικά).
Ειναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ;;; Φτιάχνεται;
Ανησυχητικό δεν είναι, αλλά ενοχλητικό σίγουρα. Θα του ρίξω μια ματιά, πάντως κάποια αλλαγή από εμένα δεν έγινε.
 




Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
87
179
47
Και ξαφνικά, το να μπεις στο φόρουμ και να διαβάσεις αυτό που θες έχει γίνει σαν αγώνας δρόμου μετ' εμποδίων με ΤΟΣΕΣ διαφημίσεις που ξεπεταγονται και πρέπει να σβήνω! Μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτο; Προσωπικά έχει αρχίσει και με κουράζει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Και ξαφνικά, το να μπεις στο φόρουμ και να διαβάσεις αυτό που θες έχει γίνει σαν αγώνας δρόμου μετ' εμποδίων με ΤΟΣΕΣ διαφημίσεις που ξεπεταγονται και πρέπει να σβήνω! Μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτο; Προσωπικά έχει αρχίσει και με κουράζει.
Α να γειά σου!!!
Μέρες θέλω να το σχολιάσω αυτό το τραγικό πράγμα!
Αποφεύγω πλέον να μπω, με τόσα κλικ που χρειάζονται και τόσα παραθύρια που ανοίγονται. Πονοκέφαλος με πιάνει! o_O

@Estranged δώσε οδηγίες προς ναυτιλομένους, γιατί αν καταφέρει κάτι να με απομακρύνει τελικά από το φόρουμ, τόσα χρόνια και τόσα άλλα μετά, θα είναι αυτό!!! :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: TARA






Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω, αλλά δεν το ανέφερα γιατί υπέθεσα (και υποθέτω) πως οι διαφημίσεις είναι ένα αναγκαίο κακό για την ύπαρξη αυτού του χώρου.
Δεν ξέρω αν γίνεται να είναι λιγότερο επιθετικές.
 
  • Like
Reactions: TARA and Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Το "αναγκαίο κακό" το καταλαβαίνω.
Το θέμα είναι, ότι περισσότερο διαφημίσεις βλέπω πλέον, παρά φόρουμ.
Εχει γίνει "αναγκαίο κακό" το φόρουμ, για τις διαφημίσεις :p
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
@Estranged δώσε οδηγίες προς ναυτιλομένους, γιατί αν καταφέρει κάτι να με απομακρύνει τελικά από το φόρουμ, τόσα χρόνια και τόσα άλλα μετά, θα είναι αυτό!!! :ROFLMAO:
Α καλέ πού να ξέρω από web, έχω να κάνω από τη σχολή, στα παλαιολιθικά χρόνια!

Τέλος πάντων έχει να κάνει κ με το τι δυνατότητες έχει κ το template του φόρουμ να τις βάλει έτσι σε λιγότερο απωθητικά μέρη, γιατί αυτές οι pop up διαφημίσεις κ αυτό το expand to show full article είναι πραγματικά σπασ.....ιμο νεύρων, ειδικά στο κινητό.

Κ κάτι ακόμα θα προσθέσω στα παραπάνω που ανέφεραν οι συμφορουμιτες. For the love of god βάλε πολυχρονεμενε τις σελίδες (αυτό το <-- 1...5 Επόμενη -->) κ στην κορυφή της σελίδας. Το να σκρολαρει κανείς μέχρι κάτω, να τρώει στη μάπα κ αυτό το expand to show full article που τον ξανανεβάζει πάνω, για να ξανακατέβει κ να πατήσει το βελάκι για την τελευταία σελίδα είναι... :mad::mad:
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Το "αναγκαίο κακό" το καταλαβαίνω.
Το θέμα είναι, ότι περισσότερο διαφημίσεις βλέπω πλέον, παρά φόρουμ.
Εχει γίνει "αναγκαίο κακό" το φόρουμ, για τις διαφημίσεις :p
Αυτό που με στεναχωρεί, είναι πως πλέον τα φόρουμ δεν έχουν την απήχηση που είχαν.
Και είναι κρίμα γιατί πολλά (συμπεριλαμβανομένου και του δικού μας) αποτελούν έναν θησαυρό γνώσεων που δεν ξαναβρίσκεις.
Αλλάζουν οι καιροί δυστυχώς και παρατηρώ πως πολλοί προτιμούν τις ομάδες στο fb ή σε άλλα μέρη που ούτε καν θέλω να ξέρω ή να μπω στον κόπο να μάθω.

Εύχομαι και ελπίζω, να μείνει ζωντανός αυτός ο χώρος ακόμα και αν χρειάζεται να υπομένουμε τις διαφημίσεις.
 
  • Like
Reactions: TARA and Estranged


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Ηθελα και εγω να ποσταρω γι αυτο το θεμα, ειναι μη πρακτικο και αρκετα εκνευριστικο.Και απο σταθερο νομιζω ειναι χειροτερο, επιπλεον πολλες φορες πεταγεται και ενα expand και δε κινειται τιποτα και χανω και αυτο που εγραψα.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Estranged


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3