Oι χοντροί κερδίζουν




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Φαινεται οντως γεματουλα. :) Να ρωτησω κατι επι την ευκαιρια? Στο βιντεο ειναι μια σκυλιτσα αυτη που κερδιζει οπως ειπες. Επιτρεπεται σε εγκυες να παρουν μερος στην εκθεση? Δεν λεω οτι αυτη ειναι εγκυος αλλα γενικα επιτρεπεται?
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Φαινεται οντως γεματουλα. :) Να ρωτησω κατι επι την ευκαιρια? Στο βιντεο ειναι μια σκυλιτσα αυτη που κερδιζει οπως ειπες. Επιτρεπεται σε εγκυες να παρουν μερος στην εκθεση? Δεν λεω οτι αυτη ειναι εγκυος αλλα γενικα επιτρεπεται?
οχι απαγορευεται,

πωπω το ξανάδα το βίντεο και πονέσαν τα μάτια μου ...:confused:
 








kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
για να είμαστε όμως και δίκαιοι, δεν αποκλείται τα υπόλοιπα σκυλιά του διαγωνισμού να ήταν παχύτερα.........γιατί γενικά τα λάμπ και όχι μόνο "φοριούνται παχιά" στις μέρες μας
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
για να είμαστε όμως και δίκαιοι, δεν αποκλείται τα υπόλοιπα σκυλιά του διαγωνισμού να ήταν παχύτερα.........γιατί γενικά τα λάμπ και όχι μόνο "φοριούνται παχιά" στις μέρες μας
Αν υπήρχαν παχύτερα, θα κέρδιζαν...:(
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Να ρωτησω εγω ο ασχετος, αμα ο σκυλος στα υπολοιπα μορφολογικα στοιχεια ειναι πολυ καλυτερος απο τον συναγωνισμο του , μουσουδα ποδια κτλπ αλλα ειναι λιγο βαρυτερος απο οτι θα επρεπε , γιατι να μην κερδισει? αυτα τα στοιχεια θα τα,περασει και στους απογονους κατα πασα πιθανοτητα βεβαια, τα κιλα παλι οχι. Ετσι και αλλιως με μια διαιτα ολα τα κιλα χανονται.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Πάνω απ' όλα είναι η υγεία του σκύλου...

Αν μου επιτρέπεται ο παραλληλισμός, είναι κάτι σαν το πρότυπο των ανορεξικών μοντέλων, των body builder αν θέλεις... επιτυχία με διακύβευμα την υγεία...

Κατά τα άλλα ναι, μορφολογικά είναι εξαίρετα, αλλά σκέψου ότι και οι απόγονοι θα πρέπει να παχύνουν αν θέλουν να διακριθούν... φαύλος κύκλος...
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
άσχετο! αλλά στα παρακάτω βίντεο είχε και ένα γκόλντεν αμερικάνικο μα τι όμορφα που είναι και μεγάλη διαφορά με τα ευρωπαικά κρίμα μην ακολουθούμε οι ευρωπαίοι αυτό το πρότυπο.
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Εκπληκτικά video όντως.Ειδικά αυτό το μαύρο golden,αχτύπητο...
Μ'αρέσει μορφολογικά αν κ δεν είμαι γνώστης της φυλής!!!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
άσχετο! αλλά στα παρακάτω βίντεο είχε και ένα γκόλντεν αμερικάνικο μα τι όμορφα που είναι και μεγάλη διαφορά με τα ευρωπαικά κρίμα μην ακολουθούμε οι ευρωπαίοι αυτό το πρότυπο.
Πλάκα μου κάνεις...που την είδες την ομορφιά? Καθόλου γωνιώσεις πίσω...απίστευτα ίσιο μπροστά...κεφάλι που λίγο ακόμα θα έμοιαζε με Ακίτα...Άντε να πω ότι το τρίχωμα ήταν εντυπωσιακό...αλλά το Ευρωπαικό grooming ειδικά στο στήθος του σκύλου το θεωρώ πολύ ανώτερο από το Αμερικάνικο γιατί φαίνεται δείχνει καλύτερα τον σκύλο και το μπροστινό του...
Α, παπαπαπα, τα Αμερικάνικα τα βρίσκω τραγικά, λες και μιλάμε για άλλη ράτσα τελείως...
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Ασχημα δεν ειναι,αλλα ειναι τελειως διαφορετικα και φυσικα σε καμια περιπτωση καλυτερα απο τα ''δικα'' μας:mrgreen: Βασικα αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι η χαιτη στο στηθος.
Τα γκορντον σεττερ παντως ειναι ζημια..*agapoylas*
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
κοίταξε έχω δεί και καλύτερα γκόλντεν αμερικάνικα στο ίντερνετ αλλά τώρα αυτό βρήκα και μου ήρθε να το εκφράσω για μένα πολύ καλύτερα απο τα ευρωπαικά τα οποιά είναι και αυτά βέβαια πολύ όμορφα.Ένα χαζό παράδειγμα στις διαφημίσεις της pedigree που είναι τέλεια.να και ένα βιντεάκι μιας τσούπας. Molly 2009 Picture Slideshow - YouTube
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
κ.Γιώργο η άποψη σας όσον αφορά την μορφολογία του σκύλου ποια είναι?

Θέλω να πω ότι οκ, ξέρουμε ότι το βάρος καταστρέφει!Αλλά μπορεί να είναι και μια περίοδος της ζωής μας!
Η μορφολογία όμως είναι ποιο σταθερός παράγοντας σε σχέση με το βάρος!Οκ αλληλοσυνδέονται αλλά...