Oh come the F*** on!


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Για τις ανάγκες της (τις οποίες θα κάνει στο κατάστρωμα) αν έχω ένα μπουκάλι με νερόξυδο και αντισηπτικά μαντηλάκια, λέτε να τη βγάλω καθαρή από τις γλώσσες τους;

Πολλα πλοια εχουν στο καταστρωμα ειδικη αμμο για τις αναγκες! Μπορεις να παρεις τηλεφωνο τις εταιριες να ρωτησεις.. ειδικα αν ενα πλοιο κανει δρομολογια πολλων ωρων ειναι μλκια δικια τους να μην εχουν τιποτα! Οχι απλα θα τους το τονιζα αλλα θα τους ρωταγα οτι οκ τοτε οι αναγκες γινονται οπου να ναι;
 
  • Like
Reactions: mareco


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Φανταζομαι η πλειοψηφια δεν τα περνει για καθημερινη χρηση αλλα για περιστασιακη π.χ να υπαρχει σε περιπτωση που σου ζητηθει καπου,μεχρι να ανεβεις στο πλοιο κ.τ.λ Και χωρις σκοπο να τα φορεσει για αρκετη ωρα.
Τα πλαστικα επισης για καποιο λογο εφευγαν, γλιστρουσαν απο το κεφαλι του γκρεμλιν .
Βλεπε οτι ειπε ο Μιχάλης...
Εγω (μετα την ιστορια με την φολα) της πηρα ενα πλαστικο κ προσαρμοσα στην μεση της κεφαλης κ 3ο ιμαντα (πηρα ενα παλιο τσαντακι μέσης-την γνωστη μπανανα-που ειχε ηδη το κουμπωμα, το κοψα κ το εβαλα στο φίμωτρο,γιατι πραγματι το εβγαζε,ουτε ραφες ουτε τιποτα) για οποτε δε μπορω να την επιβλεπω συνεχως (πχ εχω καποια δουλεια στον κηπο,αλλα επειδη ο κηπος ειναι κ μιας καποιας εκτασης κ γω ειμαι κ μυωψ...)
IMG_20170712_150827.jpg
IMG_20170712_150926.jpg
Κ ειναι κ το εξτρα γιατι με το λαρτζ ξεχειλίζαν οι χειλαρες της,μιλαμε τσιτα...
Με αυτο κανονικα,βγαζει εξω την γλωσσα,ανασαινει απο παντου,μεχρι που την εχω ακουσει να γαυγιζει κιολας κ δεν μπορει να το βγαλει οσο κ αν χτυπιεται.

Το αλλο το υφασματινο,το βαζει μια φιλη μου στον δικό της,εχει αγχος αποχωρισμου κ παροτι ειναι μια σταλια όποτε μενει μονος ξεσηκωνει ολη την γειτονια,του το φοραει λοιπον ακριβως για να μην μπορει να γαυγισει...
Μουχει τυχει να φυγουμε για το πολυ μισή ωρα ναταν,να τον αφησει με το φιμωτρο,με ανοιχτή τβ κ αιρκοντισιο,να γυρισουμε κ το σκυλι περαν οτι ηταν πανικοβλητο ηταν σαν ετοιμο να μεινει,τα προγουλια του μεστα σαλια απτο κλαμα,ναχει παρει φωτια,ολοκληρη η μουτσουνα εκει που εφαρμοζε το φιμωτρο λες κ τον ειχε βουτήξει στο νερο...του έβγαλα το φιμωτρο κ μου γλυφε τα χερια κανα τεταρτο!

Εγω αυτο το πραμα,μονο με εκεινη την εικονα,δε θα το βαζα για κανενα λογο!
 
  • Like
Reactions: medusa


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αυτά τα υφασμάτινα δυστυχώς βολεύουν μόνο τον ιδιοκτήτη...Στη δική σας περίπτωση ένα πλαστικό θα ήταν καλύτερο γιατί δεν αφήνει τον σκύλο να γλύψει από κάτω (οπότε γλυτώνουμε και τη φόλα) και αερίζεται καλύτερα το ζώο.
Αυτά τα υφασμάτινα δυστυχώς βολεύουν μόνο τον ιδιοκτήτη...Στη δική σας περίπτωση ένα πλαστικό θα ήταν καλύτερο γιατί δεν αφήνει τον σκύλο να γλύψει από κάτω (οπότε γλυτώνουμε και τη φόλα) και αερίζεται καλύτερα το ζώο.
Φολα στο πλοιο ή στο τρενο λιγο τραβηγμενο μου φαινεται.

Ο Σαντσο φοραει αυτο. FB_IMG_1499861983121.jpg

Αυτο που χα πριν ηταν το καλυτερο γιατι ειχε βελκρο και κουμπωνε στο πανω μερος. Μπορουσα δηλαδη να το χω τελειως χαλαρο και διακοσμητικο αλλα να φαινεται πολυ σοβαρο και να περναει τον ελεγχο. Αν δειτε ειναι διατρητο οποτε δεν εμποδιζει την αναπνοη, νομιζω.

Οπως και να χει, ο Σανστο το μισει αν και το υπομενει γιατι ειναι καλουλης.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
:oops::love:

Παντως επειδη ο Σαντσο ειναι ετσι αγριος αρα το φιμωτρο το φοραμε μονο επειδη μας το επιβαλλει ο νομος, στο πλοιο θα εβρισκα μια γωνιτσα, θα εχτιζα φρουριο με καρεκλες κλπ και θα του το βγαζα. Βιβ λα ρεζιστανς.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Βλεπε οτι ειπε ο Μιχάλης...
Εγω (μετα την ιστορια με την φολα) της πηρα ενα πλαστικο κ προσαρμοσα στην μεση της κεφαλης κ 3ο ιμαντα (πηρα ενα παλιο τσαντακι μέσης-την γνωστη μπανανα-που ειχε ηδη το κουμπωμα, το κοψα κ το εβαλα στο φίμωτρο,γιατι πραγματι το εβγαζε,ουτε ραφες ουτε τιποτα) για οποτε δε μπορω να την επιβλεπω συνεχως (πχ εχω καποια δουλεια στον κηπο,αλλα επειδη ο κηπος ειναι κ μιας καποιας εκτασης κ γω ειμαι κ μυωψ...)
View attachment 63159
View attachment 63160
Κ ειναι κ το εξτρα γιατι με το λαρτζ ξεχειλίζαν οι χειλαρες της,μιλαμε τσιτα...
Με αυτο κανονικα,βγαζει εξω την γλωσσα,ανασαινει απο παντου,μεχρι που την εχω ακουσει να γαυγιζει κιολας κ δεν μπορει να το βγαλει οσο κ αν χτυπιεται.

Το αλλο το υφασματινο,το βαζει μια φιλη μου στον δικό της,εχει αγχος αποχωρισμου κ παροτι ειναι μια σταλια όποτε μενει μονος ξεσηκωνει ολη την γειτονια,του το φοραει λοιπον ακριβως για να μην μπορει να γαυγισει...
Μουχει τυχει να φυγουμε για το πολυ μισή ωρα ναταν,να τον αφησει με το φιμωτρο,με ανοιχτή τβ κ αιρκοντισιο,να γυρισουμε κ το σκυλι περαν οτι ηταν πανικοβλητο ηταν σαν ετοιμο να μεινει,τα προγουλια του μεστα σαλια απτο κλαμα,ναχει παρει φωτια,ολοκληρη η μουτσουνα εκει που εφαρμοζε το φιμωτρο λες κ τον ειχε βουτήξει στο νερο...του έβγαλα το φιμωτρο κ μου γλυφε τα χερια κανα τεταρτο!

Εγω αυτο το πραμα,μονο με εκεινη την εικονα,δε θα το βαζα για κανενα λογο!
Πανω αγρια κατω κυρια με το σερβιετακι της χαχαχαχαχαχ:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Καλη πατεντα παντως αυτη!! Παντως βορεια ιταλια που ζουσα σε καποια φαση, και που τα ζωα επιτρεπονταν παντου σε τρενα σουπερ μαρκετ πλοιαρια κτλ, φυμωτρο δεν ειχα δει πουθενα.. μονο εμεις τους εχουμε αυτους τους νομους αραγε παλι.. ασχετα απο τις φολες δλδ..
 
  • Like
Reactions: zerom0 and l.Kyveli




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Χαχαχαχαχαχαχ πωπω και να μην το ειδε καποιος τωρα που το ειπα ε..:X3::X3::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Σορυ!! Αλλα εμενα μου αρεσει αυτη η αντιθεση βγαζει ενα "ειμαι και ετσι ειμαι κ αλλιως αμα θελω" :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Το αλλο το υφασματινο,το βαζει μια φιλη μου στον δικό της,εχει αγχος αποχωρισμου κ παροτι ειναι μια σταλια όποτε μενει μονος ξεσηκωνει ολη την γειτονια,του το φοραει λοιπον ακριβως για να μην μπορει να γαυγισει...
Απαράδεκτο αυτό που κάνει η φίλη...μη με φουντώνετε βρε παιδιά έχουμε τις κακοποιήσεις έχουμε και τις "φιλόζωες" που κάνουν ότι τους κατέβει..
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Φολα στο πλοιο ή στο τρενο λιγο τραβηγμενο μου φαινεται.

Ο Σαντσο φοραει αυτο. View attachment 63161

Αυτο που χα πριν ηταν το καλυτερο γιατι ειχε βελκρο και κουμπωνε στο πανω μερος. Μπορουσα δηλαδη να το χω τελειως χαλαρο και διακοσμητικο αλλα να φαινεται πολυ σοβαρο και να περναει τον ελεγχο. Αν δειτε ειναι διατρητο οποτε δεν εμποδιζει την αναπνοη, νομιζω.

Οπως και να χει, ο Σανστο το μισει αν και το υπομενει γιατι ειναι καλουλης.
Καταρχην το φίμωτρο πρέπει να το φοράει και εκτός πλοίου.
Κατά δεύτερον εάν τρέχει από κανένα αυτοκίνητο από κάτω paraflu στο γκαράζ του πλοιου και το γλείψει ο κανακάρης σου (γιατί είναι γλυκό) θα σου φαίνεται υπερβολικό ότι δεν υπάρχει κτηνίατρος εκεί κοντά...
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Καταρχην το φίμωτρο πρέπει να το φοράει και εκτός πλοίου.
Κατά δεύτερον εάν τρέχει από κανένα αυτοκίνητο από κάτω paraflu στο γκαράζ του πλοιου και το γλείψει ο κανακάρης σου (γιατί είναι γλυκό) θα σου φαίνεται υπερβολικό ότι δεν υπάρχει κτηνίατρος εκεί κοντά...
Δηλαδη εσυ εχεις μονιμως το φιμωτρο στο σκυλο σου;
 












Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Έγω πάλι (ντρέπομαι που το λέω) δεν είχα ιδέα ότι πρέπει να φοράει φίμωτρο στο πλοίο ο σκύλος όσες φορές έχω ταξιδέψει δεν είδα ποτέ κανένα να φοράει και καμια πινακίδα που το διευκρινίζει...Βέβαια δεν έτυχε πότε να χρειαστεί να ταξιδέψω με την Ήρα σε πλοίο. Τι να πω...μπορεί να στο λένε στην πόρτα...
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
βάση ποιανού νόμου και γιατί??
Bασει του νομου της ΛΟΓΙΚΗΣ εφοσον κυκλοφορει μεσα σε κοσμο ενα ΖΩΟ με μη λογικες αντιδρασεις..αν αρπαξει κανα παιδακι τι θα πεις στη μαμα του?Βασει ποιου νομου?
Η νομιζεις οτι τα σκυλια εχουν λογικη συμπεριφορα απεναντι σε ολους τους ανθρωπους?Μπορει ο σκυλος σου παντα να ειναι κυριος και μια φορα να δει καποιον/α να συμπεριφερεται περιεργα (κατ αυτον) και να γινει η ζημια..
Αντε ξεκαθαριστα μετα..
 
  • Like
Reactions: Vania


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Δηλαδη εσυ εχεις μονιμως το φιμωτρο στο σκυλο σου;
Εγω τα σκυλια μου δεν τα παω βολτα μεσα σε παρκα ,τρενα ,εξω απο σχολεια ,πλατειες ,ΜΜΜ, αστικους δρομους με πολυ κοσμο.
Τρεχουν ελευθερα στα 3 στρεμματα της αυλης μου και ΟΤΑΝ βγαινουμε βολτα στο βουνο για γυμναστικη ΑΥΣΤΗΡΑ με φιμωτρο για να μην φανε και αυτα φολα οπως εφαγε το καυκασιο.
Δεν εχουν επαφη με παιδακια ,αθωους ,γερους ,γριες κτλ.Ασε που ειναι ακακα και τα τεσσερα που εχω τωρα.Αλλα ΑΝ τα πηγαινα βολτα σε κατοικημενη περιοχη θα φορουσαν αυστηρα φιμωτρο.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Εχουμε πολυ διαφορετικη αντιληψη των πραγματων. Οσες φορες εχει βαλει φιμωτρο ο Σαντσο, οσοι δεν γνωριζουν το νομο τον κοιτανε λες και εχει λυσσα. Δεν ειναι αυτη η εικονα που θελω να εχουν οι γυρω για το σκυλο μου. Μενω στην πολη και αναγκαστικα ερχομαι σε επαφη με ολους αυτους που λες οτι αποφευγεις. Ε, θελω να τον αποδεχονται ως κατι φυσιολογικο και οχι τον Χανιμπαλ.

Αλλα βγηκαμε οφφ τοπικ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.930
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95