Orijen


frankidem

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
66
0
Παιδια καλησπερα λεω να αλλαξω στο κουταβι μου τροφη και απο royal να παω σε orijen.To θεμα ειναι οτι δε βρισκω πουθενα .Ξερεις κανενας καποιο μαγαζι απο χαλανδρι εως Νεα Μακρη που μπορω να βρω .Σταματησα σημερα σε 6 μαγαζια και δε βρηκα πουθενα.
 






vasiliki68

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
526
2
Αμαλιάδα
Με μια αναζήτηση στα σημεία πώλησης της εταιρίας βρήκα αυτά

Ζωοτροφές Σταυρού
Μαραθώνος 5 – Γέρακας
210-661.3890

Ανδρίκου Σπύρος
16ο χλμ Λεωφ. Λαυρίου, Παλλήνη,
6973,955190

Ξινος – Σούκρης
Χαλανδρίου 31 – Αγ. Παρασκευή
210- 601-3915

Σαριτζόγλου Πρόδρομος
Λεωφ. Πεντέλης 47, Βριλησσια
210-804.4112

Πανταζή Ελένη
Πεντέλης 92 - Μελίσσια
210-613.7680

Διονυσόπουλος Αντώνης
Περικλέους 42 – Μαρούσι
210-614.0670
 


frankidem

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
66
0
Παιδια ευχαριστω πολυ .Τον κούταβο μου δεν τον εχω μαζι μου πολυ καιρο μια βδομαδα αλλα ειναι πολυ δυσκολος με το φαγητο του ,Royal και λεω να του το αλλαξω και ειπα να παω σε orijen μηπως και φαει .Επισης εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την συγκεκριμενη ξηρα τροφη.
 


vasiliki68

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
526
2
Αμαλιάδα
Ο κτηνίατρος του Φοίβου, πάντως, προτιμούσε την acana έναντι της orijen λόγω των υψηλών ποσοστών πρωτεΐνης που έχει η δεύτερη.
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Θα συμφωνησω με vasiliki68.

Οσο αφορα για τα σημεια πωλησης,μπορεις να ζητησεις απο τον κοντινο σου πετσοπα να την παραγγειλει.Πολλοι το κανουν.Ρωτα,δε χανεις τιποτα.
 




skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Γιατι ειναι καλυτερη ποιοτικα.Δε σημαινει ομως οτι ταιριαζει σε ολα τα σκυλια και σε ολες τις ηλικιες η πρωτεινη.Και η acana παντως μπορει να σου κανει διαρροιες,ε;Εγω αυτη δινω,αλλα σε ενημερωνω.

Για παραδειγμα,ο βασιλικος πολτος ειναι θρεπτικοτατη τροφη,αλλα εγω αμα το φαω θα κανω εμετο.
 


XPHSTOS

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
241
0
ΠΛΑΓΙΑΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
frankidem πια royal του δίνεις.
Γιατί και εγώ όσο την είχα τη royal baby δεν την έτρωγε σχεδόν καθόλου με όρεξη, μόλις τελείωσε το σακί μας είπε η εκτροφές να πάμε στην junior, ε από τότε δεν σηκώνει το κεφαλή αν δεν τελειώσει το φαΐ της.
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Γιατι ειναι καλυτερη ποιοτικα.Δε σημαινει ομως οτι ταιριαζει σε ολα τα σκυλια και σε ολες τις ηλικιες η πρωτεινη.Και η acana παντως μπορει να σου κανει διαρροιες,ε;Εγω αυτη δινω,αλλα σε ενημερωνω.
Το διαβάζω σε πολλά ποστ εδώ στο forum και με 'τρομάζει'... όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά :)
 




frankidem

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
66
0
Δινω την maxi junior 32, ουτε να την φτυσει εχει να φαει δυο μερες κανω διαφορα βαζω γιαουρτι λαδι κτλ αλλα τιποτα.Εσεις τι προτεινετε για αρσενικο γερμανικο ποιμενικο 3 μηνων ποια τροφη?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Μια χαρα τροφη ειναι η Royal canin. Kαι η Acana επισης.

Mηπως επειδη του δινεις κατι αλλο δεν θελει να την φαει?
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Μηπως φταιει η ζεστη? Πολλα σκυλια κοβουν το φαι το καλοκαιρι.
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
ειχα κ εγω εντονο θεμα με τη μικρη. Οχι πως εχει λυθει το ζητημα αλλα θα πω εγω τι εκανα μετα απο αποπειρες διαφορες:
1) εκοψα λιχουδιες εκπαιδευσης για τρεις μερες
2) εβαζα την ξηρα στο μπολ μονο για 15 λεπτα κ μετα τελος
3) δεν εφαγε για μιαμιση μερα. κοντεψα να πεθανω αλλα μετααααααααααααα,λυγισεεεεεεεεε...εφαγε μεχρι κ το μπολ(χαριτωμενια, εννοειται πως οχι το μπολ)

οσο εβαζα ξηρα με κιμα γιαουτρι κλπ. εγλειφε η ξεχωριζε αυτο που ηθελε κ φτου την ξηρα και τα δικα μου νευρα σερπατινες. Ειδε οτι με το να μην φαει μια φορα, εγω μετα της εβαζα διαφορα στο μπολ κ σου λεει, τωρα θα της δειξω αυτης.Αλλα, τελικα νικησα εγω,χεχεχε! πεινασε δυο μερες σχεδον κ εκτοτε οκ. Καλα, οχι οτι τρωει τωρα αλλα τρωει εστω. Ειδικα ενα μηνα τωρα με τη ζεστη, το παει: μια μερα σχεδον ολο, μια μερα καθολου, μια μιση μεριδα. μια μερα ολο, κ.ο.κ.

πριν αλλαξεις τροφη, δες κ αυτο εαν ειναι το σκυλι σε θεση να το κανεις( αν δλδ ειναι υγειες κ σε παιρνει να πεινασει κανα 2ημερο)

Υγ: για την οριτζεν ακουσα οτι εχει πολυ καλα ποιοτικα συστατικα αλλα λογω αυξημενης πρωτεινης αν θυμαμαι καλα, απευθυνεται κ καλα σε πολυ δραστηρια σκυλια. τωρα βεβαια, μπορει κ να ναι ραδιο αρβυλα αυτο , δεν ξερω.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Το κλειδί της επιτυχίας είναι το 2!!!! μην τα υπερνταντεύεται τα σκυλιά! Αν πεινάσουν αρκετά θα φάνε!!!

Οσο για την orijen, διαβάστε και αποφασίστε μόνοι σας αν θέλετε να προχωρήσετε σε μια τροφή με υψηλή πρωτεϊνη χωρίς δημητριακά. Σε κάποια σκυλιά πάει ωραιότατα (πχ Γκογκολ), σε άλλα όχι.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Βγήκε πάλι καλύτερη σκυλοτροφή στην Αμερική 2010-2011
Μήπως είμαστε πολυ καχύποπτοι? Και εγώ πριν την πάρω είχα την έννοια της υψηλής πρωτείνης (ακόμα την έχω) αλλά αν εξαιρέσω το ότι μερικές φορές την εβδομάδα θα κάνει λιγάκι κόπρανα οδοντόπαστα είμαι ευχαριστημένος. Όσο να'ναι άποψη μου καλύτερα να δίνεις μια ξερή με "καθαρά" συστατικά και ας έχει πολύ πρωτείνη.

...The Pet Food of the Year is a global award presented by the Glycemic Research Institute, for the Best Overall Healthiest Pet Food...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc