Puppies park




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Ωωω αλλαξε και περιλαιμιο η Basqul την Κυριακη? Αυτο μαρεσει πιο πολυ :p

Κουκλια ολα τους *agapoylas*
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Alpha TV - Live

παρουσίαση στον alpha τώρα :D
Αυτή την...κλεμμένη ατάκα από άλλο θέμα μας, κανονικά θα έπρεπε να την αναγγείλω κι εγώ για το σκ που έρχεται μάλλον, για την έναρξη της φετινής σεζόν, του "Μες την καλή Χαρά". Αλλά νομίζω, ότι το διαολεμένο μαυράκι, που κανονικά θα πρωταγωνιστούσε στα της πισίνας πλάνα, θα το κόψει το...μοντάζ, μετά το ολοσχερές κατούρημα, του εξοπλισμού του συνεργείου :oops: Αν είχε σηκώσει πόδι στην παρουσιάστρια, θα του έλεγα και μπράβο, αλλά...στα μηχανήματα ρε φίλε; Ντροπή :oops:
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Καλησπερα παιδια. Σε καμια 10ρια μερες θα μπορουμε να βγουμε την πρωτη μας βολτα. Σκεφτομουν να παμε αρχικα το κουταβι στο puppiespark 2-3 φορες ωστε να ερθει σε επαφη με αλλα σκυλια και μετα να αρχισουμε να το βγαζουμε βολτα στο δρομο και σε παρκα.
Γιατι προσφατα ενας φιλος μου εκανε τις πρωτες του βολτες με το σκυλο του και ειχε προβλημα. Οχι μονο επειδη το σκυλι φοβοταν, αλλα και επειδη πετυχε καποιους μαγκες που ειχαν τα δικα τους ελευθερα με αποτελεσμα να κινηθουν απειλητικα προς το δικο του(προφανως και επειδη καταλαβαν οτι αυτο φοβαται).
Εσεις τι νομιζετε? Ειναι καλη ιδεα να το παω πρωτα στο puppiespark ή θα ηταν καλυτερα πρωτα να το βγαλουμε εξω για να δουμε πως θα αντιδρασει? Επισης, οταν το παω εκει μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θα μπει σε εναν χωρο με σκυλια που θα εχουν τον καταλληλο χαρακτηρα, ωστε να μην αντιμετωπισει προβλημα το δικο μου?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλησπερα παιδια. Σε καμια 10ρια μερες θα μπορουμε να βγουμε την πρωτη μας βολτα. Σκεφτομουν να παμε αρχικα το κουταβι στο puppiespark 2-3 φορες ωστε να ερθει σε επαφη με αλλα σκυλια και μετα να αρχισουμε να το βγαζουμε βολτα στο δρομο και σε παρκα.
Γιατι προσφατα ενας φιλος μου εκανε τις πρωτες του βολτες με το σκυλο του και ειχε προβλημα. Οχι μονο επειδη το σκυλι φοβοταν, αλλα και επειδη πετυχε καποιους μαγκες που ειχαν τα δικα τους ελευθερα με αποτελεσμα να κινηθουν απειλητικα προς το δικο του(προφανως και επειδη καταλαβαν οτι αυτο φοβαται).
Εσεις τι νομιζετε? Ειναι καλη ιδεα να το παω πρωτα στο puppiespark ή θα ηταν καλυτερα πρωτα να το βγαλουμε εξω για να δουμε πως θα αντιδρασει? Επισης, οταν το παω εκει μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θα μπει σε εναν χωρο με σκυλια που θα εχουν τον καταλληλο χαρακτηρα, ωστε να μην αντιμετωπισει προβλημα το δικο μου?
Μπορείς να τα κάνεις και τα δύο παράλληλα. Μπορεί στο puppies park να είναι ελεγχόμενη η κατάσταση αλλά με το καλημέρα σας θα γνωρίσει 5-6 σκυλιά, το λιγότερο, μαζεμένα.συνήθως τα μη φοβικά κουτάβια αντιδρούν πολύ καλά και μετά από κάποια λεπτά φόβου αισθάνονται άνετα.
Και απολ τώρα μπορείς να ξεκινήσεις να πηγαίνεις το κουτάβι σου έξω, με το αυτοκίνητο ή αγκαλιά. Να παίρνει ερεθίσματα.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Αύριο το απόγευμα θα πάμε με τον μικρό δοκιμαστικά. Θα είναι μια καλή ευκαιρία για να δούμε πόσο έχει προχωρήσει η κοινωνικοποίησή του. Ελπίζω να ξεθεωθεί μπας και σταματήσει 12.30 το βράδυ να θέλει να παίξουμε! χαχα
 


D

Deleted member 14614

Guest
Ενδιαφέρουσα εμπειρία το Puppies Park. Το προσωπικό πολύ φιλικό, με όρεξη να πληροφορήσει και να λύσει απορίες. Οι χώροι αρκετά άνετοι και το βασικό είναι ότι συνεχώς είχε κάποιος τον νου του. Το μόνο κρίμα της υπόθεσης είναι ότι ο μικρός δεν γινόταν να μπει σε κάποιο χώρο με τα πολλά σκυλιά κι έτσι, περιορίστηκε να παίζει με τα θηλυκά στον κεντρικό χώρο.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Του κακόπεσε δηλαδή, να παίζει μόνο με θηλυκά; :D
Η καλύτερή του φαντάζομαι :)

Οταν λες "δεν γινόταν", γιατί το λες; Αν ήταν η πρώτη φορά που πήγατε, είναι γενικός κανόνας, για κάθε σκυλί που πάει, να μένει στον κεντρικό χώρο, για να παρακολουθείται αν και πόσο στρεσσάρεται. Δεν τα βάζουν δηλαδή, έτσι κι αλλιώς, στους μεγάλους στίβους, για να μην τους πέσει βαρύ.
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Θελω να τον παω στην πισινα να κανει κανα μπανιο που του αρεσει αλλα ειναι ανοιχτη τετοια εποχη?
 




D

Deleted member 14614

Guest
Του κακόπεσε δηλαδή, να παίζει μόνο με θηλυκά; :D
Η καλύτερή του φαντάζομαι :)

Οταν λες "δεν γινόταν", γιατί το λες; Αν ήταν η πρώτη φορά που πήγατε, είναι γενικός κανόνας, για κάθε σκυλί που πάει, να μένει στον κεντρικό χώρο, για να παρακολουθείται αν και πόσο στρεσσάρεται. Δεν τα βάζουν δηλαδή, έτσι κι αλλιώς, στους μεγάλους στίβους, για να μην τους πέσει βαρύ.
Μπα, δεν νομίζω, μάλλον το αντίθετο! Απλώς τον κυνηγούσε λίγο το προσωπικό, γιατί τις καβαλούσε ο βλάκας (αυτή η κυριαρχικότητά του πια)!:lol:
Κοίτα, ήταν η πρώτη φορά, αλλά θα διαφωνήσω λίγο. Είχαμε πάει μεγάλη παρέα με σκυλιά, για πρώτη φορά όλοι και στο ένα επέτρεψαν να μπει σε άλλο χώρο, άσχετα αν αποφασίσαμε τελικά καλύτερα να είμαστε όλοι μαζί. Κανείς μας δεν είχε πρόβλημα που μείναμε στον κεντρικό χώρο, απλώς ελπίζω να μπορέσει κι ο δικός μου κάποια από τις επόμενες φορές να είναι κατάλληλος για την παρέα των αρσενικών. :)
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Καλησπέρα σας κι από εμάς..


Πήγαμε στο puppies park σήμερα και περάσαμε τέλεια.

Η αλήθεια είναι το περίμενα κάπως διαφορετικό (πιο μεγάλο πιο πολλές δραστηριότητες κλπ).

Αν και πρώτη φορά, η μικρή μου εγκληματίστηκε αμέσως και έπαιζε με όλα τα σκυλάκια.
Κάτσαμε περίπου 3 ώρες. Μόλις γυρίσαμε μπήκαμε στον κλίβανο (και οι δύο) και η μικρή ξεράθηκε για 2 ώρες περίπου. Με το ζόρι σηκώθηκε για απογευματινή βόλτα. Πήγαινε και δεν πήγαινε στο δρόμο. :xD:
Τωρα ξανα-ξαπλωσε και χουζουρεύει. Αναμένετε να ξεραθεί again.
Ερωτεύτηκα κι ενα μπινγκλάκι τον Summer 5 μηνών, για φάγωμα ήταν. Κι έναν άντρακλα που δυστυχώς δεν τον χάρηκα γιατι η μικρή μου δεν ήταν για τις δοντάρες του, τον Καρλος. Cane Corso...τι να λέμε..ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΜΕΝΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΟΥΡΑ (να τα λέμε κι αυτά).
Φωτογραφίες δυστυχώς δεν έβγαλα, διότι η χαζομαμά (εγώ) απο το άγχος μου να παρω ΤΑ ΠΑΝΤΑ μαζί μου, ξεχασα τη φωτογραφική...τελικά απ όσα πήρα, τίποτα δε χρειάστηκε. Μωρό να ειχα, λιγότερα θα κουβαλούσα.

Σίγουρα θα ξαναπάμε.


Υ.Γ.: Ξεράθηκε...
:paletas::grin:\\:D/
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Αύριο πιθανόν να κάνουμε εξόρμηση. Έχει περάσει αρκετός χρόνος και ίσως μας κάνει και καλό λίγο κολύμπι. (Ελπίζω να μην έχει αλλάξει τίποτα.)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Εκτός από την δική σας συμπεριφορά :p τίποτα.
Τετάρτη όμως, ελπίζω να εννοείς πρωί;
Γιατί απόγευμα, έχουν τα ομαδικά, και ίσως να έχει πολύ κόσμο after :rolleyes:
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Εκτός από την δική σας συμπεριφορά :p τίποτα.
Τετάρτη όμως, ελπίζω να εννοείς πρωί;
Γιατί απόγευμα, έχουν τα ομαδικά, και ίσως να έχει πολύ κόσμο after :rolleyes:
Πρωί - πρωί πάντα.
Τι είναι τα ομαδικά;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Μαθήματα παιδί μου, βασικής υπακοής.
Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή απόγευμα και Σάββατο πουρνό.
Αν θέλεις σχετική ησυχία, μακριά από αυτές τις μέρες :)
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Μαθήματα παιδί μου, βασικής υπακοής.
Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή απόγευμα και Σάββατο πουρνό.
Αν θέλεις σχετική ησυχία, μακριά από αυτές τις μέρες :)
Είπα και εγώ...! Ομαδικά?
 


tarantoula

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2013
176
28
Γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιος εκεί για να δείχνει πως να μπει πρωτη φορα στο νερό ο σκύλος?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU