rot με boxer??


strangeliz

Active Member
10 Μαρτίου 2009
28
0
Κ. Χαλάνδρι
Καλησπερα σας!!
Κάτι γνωστοί έχουν μία πανέμορφη θηληκιά μποξερίνα που τους την έκανε με ροτ!!! χεχε..:)
φυσικά έχω πάρει σειρά για την κουταβίνα μου... :p
φαντάζεστε πως μπορεί να είναι??
στο σπίτι έχει αρχίσει το ντιμπέιτ..οι μισοί θέλουν να μοιάζει με ροτ οι άλλοι σε μπόξερ..χεχε εγω πάλι θέλω μία γιγάντια αγκαλιά που σίγουρα θα την έχει όπως και να είναι!!!
είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομωνώ να την έχω.... φωτο αναμένονταιιιι!!!:)
 










TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Αυτό το mix ''στέκει'';:confused: Δηλ. πέρα απο την εμφάνιση (δηλ.τιγρέ ή με πουά) αυτή η διασταύρωση τι χαρακτήρα θα βγάλει;Εγώ δεν είχα ποτέ ροτ ή μπόξερ αλλά το πρώτο μου σκυλί ήταν βέλγος μπαμπάς +Γ.Π. μαμά και τα είδα όλα!!! Ο συγκεκριμένος συνδυασμός ήταν μια σκέτη καταστροφή :(
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ναι... πολύ αστείο το θεματάκι. :mad:
ΤΟΣΑ ημίαιμα γαμώ το στο δρόμο!!! Ένα σωρό, ό,τι συνδυασμό θέλεις!!! Βγες έξω και διάλεξε ένα που μοιάζει με ροτ ή ένα που μοιάζει με μπόξερ ή ένα που μοιάζει με συνδυασμό pug και καυκάσιου, απ' όλα έχει ο μπαξές! Όχι και τόσο χαρούμενα βέβαια, γιατί η ζωή στο δρόμο (αυτή που τους εξασφάλισαν ζευγαρώματα σαν το παραπάνω) δεν έχει και πολλές χαρές...
Αλλά εσύ... φυσικά... πήρες σειρά για το κουτάβι του εκτροφέα της κακιάς ώρας...
Φαντάζομαι πώς θα είναι τα σκυλάκια: Ημίαιμα (σπάνιο είδος). Και θα στερήσουν ένα σπίτι απ' όλα αυτά που βρίσκονται σε κάδους σκουπιδιών. Όλα αυτά για τα οποία γράφονται οι μελοδραματικές ιστορίες στην "προσφορά".
Άστον τον γελοίο, τον ανεύθυνο το φίλο σου... ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΥΤΑΒΙ. Αν είναι νωρίς πες του να πάει να κάνει έκτρωση στη σκύλα. Άστον να δει τη γλύκα. ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Συμφωνώ με την Chloe και επαυξάνω!!! Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που έχουν οι αναγνωρισμένες φυλές και δεν θέλεις΄ντε και καλά ένα καθαρόαιμο σκυλί πάρε το κουτάβι απο τον μ@λ@κ@ τον γνωστό σου ( εφόσων είναι αργά για έκτρωση)γιατί το πιθανότερο είναι να βρεθεί στο δρόμο και προσπάθησε να τον πείσεις να πάει να κάνει στείρωση στην σκύλα του.ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!:mad:
 


mairyk

Well-Known Member
27 Μαϊου 2008
198
1
47
Αθήνα
Με το καλό, αν έχετε ενθουσιαστεί και το θέλετε το σκυλάκι με το καλο να σας ζήσει.
Με τις γνώσεις που έχεις προσπάθησε να πείσεις τον γνωστό σου να στειρώσει την σκυλίτσα. Είναι και θέμα υγείας για το σκυλί κατά δεύτερον.

Όταν μηλάμε για στείρωση μας λένε κακούς απάνθρωπους και ενα σωρό άλλα, χωρίς να κάτσουν να σκευτούν τις συνέπεις.:mad:
 




TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Chloe τέτοιοι τύποι επιδιώκουν να ζευγαρώσουν τα σκυλιά τους για να ''καμαρώνουν'' :mad::mad:
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
Καλησπερα σας!!
Κάτι γνωστοί έχουν μία πανέμορφη θηληκιά μποξερίνα που τους την έκανε με ροτ!!! χεχε..:)
φυσικά έχω πάρει σειρά για την κουταβίνα μου... :p
φαντάζεστε πως μπορεί να είναι??
στο σπίτι έχει αρχίσει το ντιμπέιτ..οι μισοί θέλουν να μοιάζει με ροτ οι άλλοι σε μπόξερ..χεχε εγω πάλι θέλω μία γιγάντια αγκαλιά που σίγουρα θα την έχει όπως και να είναι!!!
είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομωνώ να την έχω.... φωτο αναμένονταιιιι!!!:)
καλώς να την δεχτείς και εύχομαι να είναι ένα υγιές κουτάβι -

περιμένουμε φωτογραφίες:)
 


strangeliz

Active Member
10 Μαρτίου 2009
28
0
Κ. Χαλάνδρι
Συμφωνω για την στείρωση,
αλλά δεν θεωρώ οτι είναι τόσο μεγάλο εγκλημα..απλά ο άνθρωπος έχει δυο σκυλια διαφορετικής ρατσας που ζευγαρώσαν, και ο συγκεκριμένος έχει κάνει λίστα με ενδιαφερόμενους ώστε να μην μείνουν στο δρόμο τα κουτάβια.
επίσης πρίν δύο μήνες είχαμε βρεί 3 κουταβάκια αλλά τότε ο σκύλος μας "πέταγε" απο υγεία και όπως είχαμε 2 ήδη, φροντίσαμε να τα δώσουμε....και τώρα που μείναμε "μπακουριδες" θα έλεγε κανείς...και έψαχνα στα σοκάκια και στα σκουπίδια (αλήθεια!!) τίποτα δεν βρέθηκε...:p
και τελικά εμφανιστηκε αυτό... και επειδή σχεδον παντα είχαμε κοπριτάκια και επειδή πολλοί δεν τα θέλουν είπαμε με την οικογένεια μου να πάρουμε ενα απο αυτα..:p
απο το να καταλήξουν σε (*&^&^%*^% ή στον δρόμο...:mad:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Έτσι όπως μας τα λες, τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα!Αλλό να σου φύγει ένα σκυλί κατά λάθος και να μείνει έγκυος κι άλλο να έχεις δυό σκυλιά ΔΙΚΑ ΣΟΥ και να μην τα κουμαντάρεις...
Αν δεν μπορείς να τα κουμαντάρεις μπορείς κάλλιστα να τα στειρώσεις πριν συμβεί το μοιραίο...
Τι ηλικία έχουν τα σκυλιά του φίλου σου;
 






kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ με Chloe!!!!!!!!!!!

Κρίμα...... κάνε μια βόλτα σε ένα καταφύγιο, να μάθεις τουλάχιστον πως ζουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ σκυλιά που είναι ίδιας ποιότητας με αυτό που θα πάρεις. ΚΟΠΡΙΤΕΣ. (και μην αρχίσετε τις παρεξηγήσεις για την ορολογία, εγώ τους λατρέυω και τους επιλέγω επι τουτου!!!!)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Να προσθέσω ότι μόνο τις τελευταίες βδομάδες μπορώ να θυμηθώ αρκετά κουταβάκια που αναρτήθηκε αγγελεία ότι χαρίζονται εδώ σε αυτό το forum...

Ελπίζω απλά να μην σε εντυπωσίασε το ότι οι γονείς είναι ροτ και μπόξερ κάτι που δίνει την εντύπωση ότι και το κουτάβι έχει μια αίγλη σαν να είναι πιο ράτσα από τα άλλα που δεν ξέρουμε την ράτσα των γονιών...
Όπως και να έχει η απόφαση είναι δικιά σου!:rolleyes:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Τώρα είδα πως είσαι μαθήτρια. Πόσων ετών είσαι? Προφανώς την απόφαση την πήραν - κυρίως - οι γονείς σου. Απλά προσπάθησε να τους πεις ότι με τόσα κουταβάκια στο δρόμο και στα σκουπίδια (γιατί απ' ό,τι κατάλαβα μόνο κουτάβι ψάχνετε) είναι πολύ κρίμα να πάρετε σκύλο από κάποιον που έκανε μια τόσο ανεύθυνη γέννα. Είναι άδικο για τα υπόλοιπα. Λες να το πάρεις για να μην καταλήξει στα σκουπίδια. Δεν προηγούνται άλλα που βρίσκονται ήδη εκεί? Κι αν δεν τα βρεις εσύ τα έχουν βρει άλλοι... και τα δύστυχα κινδυνεύουν καθημερινά από τόσα στο δρόμο.
Πες στους γονείς σου ότι τα κουτάβια του γνωστού του είναι δική του ευθύνη που δεν μπορεί και δεν πρέπει να τη φορτώσει σ' εσένα και την οικογένειά σου. Αν απλά θέλετε ένα ημιαιμάκι σώστε ένα που έχει ήδη εγκαταλειφθεί. Σκέψου το...
Κι όσο για το αν θα βρεις... υπάρχουν πάαααααρα πολλά... πολύ περισσότερα απ' όσα θα μπορούσαν ποτέ να υιοθετηθούν.
Να κοίτα:
http://www.dogforum.gr/v2/forumdisplay.php?f=27