Sly, το αλεπουδάκι


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Παιδιά ήρθε το σκουλούδι και μου έχει κατουρήσει και χέσει ολον τον τόπο.... κατα τ άλλα ηταν μαθημένο.... τελος πάντων... είναι γλυκας και πολύ παιχνιδιάρης. Ειναι 4,5 μηνών ενω στην αγγελία έγραφε 6 τελος πάντων και αυτό! Κουτάβι δεν ήθελα και κουτάβι μου έτυχε..

Να σημειωθεί πως οι ιδιοκτήτες μου έδωσαν τον σκύλο μονο με το κλουβί μεταφοράς του ούτε με παιχνίδια ούτε με τροφή ουτε με τιποτα... Και επισης υποτίθεται οτι σήμερα απλά θα πήγαινα να τον δω και όχι να τον πάρω αλλα μου το ξεφώρτωσαν και έφυγαν!!! Και δεν έχω τιποτα αυτη την στιγμή ούτε τροφή ούτε πάνες ούτε λουρί τίποτα!!!
 








ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Σορρυ αν δεν καταλαβατε. Λοιπον. Στην αγγελια εγραφε οτι ο σκυλος είναι 6 μηνων και εκπαιδευμενος να μην τα κανει μεσα. Δεν ισχυει τιποτα απο τα δυο. Επισης σημερα υποτιθεται θα βρισκομουν με τους ιδιοκτητες απλα για να δω τον σκυλο στον χωρο του να μου πουν καποια πραγματα και αυριο μεθαυριο θα τον επερνα. Αλλα ηρθαν με το αμαξι το αφησαν και φυγαν και δεν εχω παρει ουτε πανες ουτε τροφη ουτε τιποτα για τον σκυλο!
 


Lefty!

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2016
51
48
33
Σορρυ αν δεν καταλαβατε. Λοιπον. Στην αγγελια εγραφε οτι ο σκυλος είναι 6 μηνων και εκπαιδευμενος να μην τα κανει μεσα. Δεν ισχυει τιποτα απο τα δυο. Επισης σημερα υποτιθεται θα βρισκομουν με τους ιδιοκτητες απλα για να δω τον σκυλο στον χωρο του να μου πουν καποια πραγματα και αυριο μεθαυριο θα τον επερνα. Αλλα ηρθαν με το αμαξι το αφησαν και φυγαν και δεν εχω παρει ουτε πανες ουτε τροφη ουτε τιποτα για τον σκυλο!
Αν μένεις φιλοθεη ψυχικό σου δίνω εγώ για σήμερα αν μπορω
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Καλά, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.
Πήγαινε πάρε μια-δυό εφημερίδες, αν δεν έχεις ήδη στο σπίτι.
Και για φαγητό, αυτοσχεδίασε με ότι έχεις διαθέσιμο, γι'απόψε. Εστω, σκέτο νερόβραστο ρυζάκι πχ. Η παρήγγειλε κοτοπουλάκι ψητό, και δώστου το ψαχνό, χωρίς πέτσες, κόκκαλα κλπ
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Μου φαινεται θα φαει πιτσα σημερα ο σκυλος!!! :p Θα παω αυριο να του πάρω τα πάντα!!! Μενω σε νησι δυστυχως δεν μένω φιλοθέη. Απλα σπάστικα πολύ γιατί ήθελα να αποφύγω την αρχική κουταβοηλικία και τ κακά μεσα κλπ..
 








genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Παιδιά ήρθε το σκουλούδι και μου έχει κατουρήσει και χέσει ολον τον τόπο.... κατα τ άλλα ηταν μαθημένο.... τελος πάντων... είναι γλυκας και πολύ παιχνιδιάρης. Ειναι 4,5 μηνών ενω στην αγγελία έγραφε 6 τελος πάντων και αυτό! Κουτάβι δεν ήθελα και κουτάβι μου έτυχε..

Να σημειωθεί πως οι ιδιοκτήτες μου έδωσαν τον σκύλο μονο με το κλουβί μεταφοράς του ούτε με παιχνίδια ούτε με τροφή ουτε με τιποτα... Και επισης υποτίθεται οτι σήμερα απλά θα πήγαινα να τον δω και όχι να τον πάρω αλλα μου το ξεφώρτωσαν και έφυγαν!!! Και δεν έχω τιποτα αυτη την στιγμή ούτε τροφή ούτε πάνες ούτε λουρί τίποτα!!!
Πώς σου φορτώνουν ένα σκυλο που δε θες; Καταλαβαίνω να τον βρεις παρατημένο και να τον μαζέψεις. Πώς σε υποχρεώνει ο ιδιοκτήτης να υιοθετήσεις με το ζόρι; Σε εκβιάζει; Σε απειλεί; Γιατί δεν τον δίνεις απλά πίσω;
 
  • Like
Reactions: dnassib


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Πώς σου φορτώνουν ένα σκυλο που δε θες; Καταλαβαίνω να τον βρεις παρατημένο και να τον μαζέψεις. Πώς σε υποχρεώνει ο ιδιοκτήτης να υιοθετήσεις με το ζόρι; Σε εκβιάζει; Σε απειλεί; Γιατί δεν τον δίνεις απλά πίσω;
Η συμφωνία ηταν φιλοξενία με προοπτική υιοθεσίας και μου ειπε αν εχω προβλημα κλπ να τον παρει πισω απλα δν μ αρεσε γτ υποτίθεται θα πήγαινα για την πρωτηρ γνωριμία και αυτοιου δωσαν κατευθείαν τον σκυλο
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Αν βρεις απάντηση σ ερωτήματα σου, θ ήθελα από περιέργεια ν μου πεις τν κατάληξη. Καλώς ήρθε τ νέο μέλος τς οικογένειας σου (έστω κ έτσι)•. Τ πράγματα μ τ μικρό μπορεί ν είναι καλύτερα από ότι τ φαντάζεσαι κ ν είναι πένα συνεργάσιμο κουταβάκι
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Καλημέρα! Να σου ζήσει! (στο άλλο θρεντ είχες πει πως την υιοθεσία είχε αναλάβει φιλοζωική; Τι ισχύει τελικά)
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Προφανώς οι 'ιδιοκτήτες' του (και εγώ δεν κατάλαβα τελικά τί παίζει - νόμιζα ότι επρόκειτο για φιλοζωϊκή) ήθελαν να το ξεφορτωθούν... δε σε 'έλεγξαν' ούτε εσένα καν; Υπογράψατε κάτι; Ενημερώθηκες για εμβόλια/αποπαρασιτώσεις κτλ που τυχόν έχουν γίνει; Κάτι;!
Τα καλά νέα είναι ότι και 6 μηνών πάλι κουτάβι θα ήταν, οπότε αυτό δε θα το 'γλίτωνες' έτσι και αλλιώς. Επίσης, το να είναι μαθημένο στο σπίτι επίσης δύσκολο.
ΟΠΟΤΕ.... πάρε το πάλι από την αρχή, αν αντέχεις, διάβασε για τα κουτάβια και ΠΑΡΕ_CRATE, όσο και αν δε σου αρέσει η 'εικόνα', πίστεψέ με, έστω για την πρώτη περίοδο θα σου φανεί πολύ χρήσιμο.
 


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Η συμφωνία ηταν φιλοξενία με προοπτική υιοθεσίας και μου ειπε αν εχω προβλημα κλπ να τον παρει πισω απλα δν μ αρεσε γτ υποτίθεται θα πήγαινα για την πρωτηρ γνωριμία και αυτοιου δωσαν κατευθείαν τον σκυλο
Aρα, τον μαζευεις, τον πας πίσω, και λες, "συγγνωμη παιδια, δεν ειμαι ο καταλληλος κηδεμονας για τον μικρο". Εχεις την επιλογη τουλαχιστον, αν θεωρεις οτι η συγκατοικηση ειναι προβληματικη. Και παλι δεν καταλαβαινω γιατι απλα οταν πηγαν να τον αφησουν, δεν ειπες Οχι;
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Καλημέρα! Η φιλοζωική απλά τον προωθούσε ο μικρός είναι απο σπίτι κανονικά και έχει κάνει τα πάντα απλά επειδή είναι εβδομάδα δοκιμής ακόμα δεν προχωρήσαμε σε αλλάγες στοιχείων κλπ. Εχω την επιλογή να τον δώσω πίσω απλά μου έκανα τρομερή εντύπωση πώς μου έδωσαν κατευθίαν εναν σκύλο που δεν είχα ξαναδεί, δεν έπρεπε να πάω πρώτα στον δικό του χώρο να μιλήσουμε με τους ιδιοκτήτες. Να μου πουν λίγα πράγματα να τους πώ και εγω; Να πιούμε εναν καφέ βρε αδερφέ πριν μου τον δώσουν. Αυτοί ήθελαν να τον δώσουν γιατί το μικρό τους το παιδί του τραβούσε συνέχεια ουρές και αυτία και εκείνο σαν κουτάβι δάγκωνε. Απλά ήθελα κάποιο σκυλάκι λίγο μεγαλύτερο απο τέρμα κουτάβι γιατί ανετα μέχρι αυτή την ηλικία θα μπορούσαν οι ιδιοκτήτες του να του μάθουν ΠΟΛΛΑ πράγματα εαν θέλανε. Ηθελα να αποφύγω αυτό το δύσκολο που το σκυλί είναι μωρό και το ξεκινάς μόνος σου απο το 0. Νταξει μπορώ να πώ οτι είναι αρκετά ήσυχος μέχρι στιγμής θα δείξει!!! Παω να τον βγάλω βόλτα γιατι μου έχει χέσει ολο το σπίτι
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf