george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
παντως μπραβο σου που εψαξες κ προχωρησες σε αγορα απο το εξωτερικο!
εγω δυστυχως οχι μονο δεν το τολμησα αλλα δεν εψαξα καν.
 
  • Like
Reactions: ripper2.1


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
παντως μπραβο σου που εψαξες κ προχωρησες σε αγορα απο το εξωτερικο!
εγω δυστυχως οχι μονο δεν το τολμησα αλλα δεν εψαξα καν.
Ευχαριστώ πολυ !!
Ειμαι της άποψης πως πρεπει να στηρίζουμε τους Έλληνες , μάλιστα θεωρω πως υπάρχει ικανοποιητικό επίπεδο , αλλα οχι για το είδος του σκύλου που ηθελα εγω , επισης θεωρω πως ετσι κ αλλιώς , αν αποφασίσει κάποιος να αποκτήσει ενα σκύλο , χρειάζεται μια σοβαρή δαπάνη και επειδη τον σκύλο σου τον αποκτάς για μια 10 έτια τουλαχιστον , προσπαθείς να κανεις την καλυτερη δυνατή επιλογή . Η επιλογή του εξωτερικού, μου στοίχισε σχεδόν τα διπλάσια χρήματα κ αυτο γιατι αποφάσισα να ταξιδέψω για να το παραλάβω ο ιδιος .Αλλα θεωρω πως εκανα μια επιλογή που με κανει να αισθάνομαι πως έπραξα σωστά .
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
παντως μπραβο σου που εψαξες κ προχωρησες σε αγορα απο το εξωτερικο!
εγω δυστυχως οχι μονο δεν το τολμησα αλλα δεν εψαξα καν.
Τι επιλογή έκανες ;;; Το μετάνιωσες ;;
 


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
Τι επιλογή έκανες ;;; Το μετάνιωσες ;;
καλυτερα να μην πω γιατι θα εμφανιστει ενας κοινος μας φιλος και θα με κραξει!:D
πλακα κανω!

παντως, γερμανικο ποιμενικο εχω.

ας μην χαλαμε ομως το topic του κοριτσιου σου! :)
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
καλυτερα να μην πω γιατι θα εμφανιστει ενας κοινος μας φιλος και θα με κραξει!:D
πλακα κανω!

παντως, γερμανικο ποιμενικο εχω.

ας μην χαλαμε ομως το topic του κοριτσιου σου! :)
Χαχα καταλαβα !!!! Οκ παω πάσο ;)
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Σημερα H ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ...Αλλα @ripper2.1 να ερθει ρε φιλε επιτελους ο καιρος!καταντησες οπως ο @Sirkos !!:p:p:p:p
Χαχα εχεις δίκιο φιλε μου !!!!! Ακουω κατι στο βάθος .....μήπως ειναι οι μπουλντόζες ;;;;; Καλο μηνα κιόλας .....16 κ σημερα για το κοριτσι .....
 




ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Καλησπέρα σε όλους !!! Σας γραφω απο Πράγα , και αφου έβαλα το κοριτσι για υπνο , αποφασισα να σας γραψω σαν χαζομπαμπάς που ξαναέγινα;) Ειχα ενα μικρο άγχος για την πρώτη επαφη με το κουτάβι , να δω τις κινήσεις του κ την γλώσσα του σώματος , πραγματικά αυτά που μου ειχε πει η εκτροφέας μου , αυτά αντίκρισα κ με το παραπανω !!! Μου έφυγε ενα βάρος !! Κ τωρα αρχίσουμε ´σκληρή δουλεια ´ Θεωρω άξιο λόγου να αφιερώσω λίγες γραμμές για την εκτροφέα μου , αν κ οτι κ να πω θα ειναι λιγο , μου εκανε δώρο το box μεταφοράς , το κουτάβι ειχε μάθει ήδη το crate , τουαλέτα , βόλτα με το λουρι και 3 εντολές στα τσεχικα , πράγμα που μου έδειξε το ποσο ασχολήθηκε μαζι του . Κ αυτη κ η κορούλα της έκλαιγαν την στιγμή που το έπερνα κ έφευγα , πραγματικά συγκινήθηκα ! Ημουν τυχερός που πρόλαβε να εκδοθεί κ το pedigree , οποτε πήρα κ αυτο μαζι :) Η μικρή χωρις στρες , καναμε βόλτα ....την τάισα , εκανε την ανάγκη της , την κοιμησα , την ξανα έβγαλα βόλτα , ξαναέκανε την ανάγκη της , την έβαλα στο box κ ούτε που την ακουω !
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
 








ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Κούκλα...συγχαρητήρια για την επιλογή της σκυλίτσας και της εκτροφέως σου...εύχομαι η συμβίωση σας να είναι όλα όσα έχεις φανταστεί και ακόμα περισσότερα.
 
  • Like
Reactions: ripper2.1


korthem

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2015
176
187
33
Εύχομαι κι εγώ να σου ζήσει! Είναι πράγματι πάρα πολύ όμορφη (προσωπικά μου άρεσε πολύ η εναλλαγή χρωμάτων στο τριχώμά της)!
 
  • Like
Reactions: ripper2.1