Uther Real Corte De Las Arcanas




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Uther nicklaus de real corte de las arcanas!
Και πως θα τον φωνάζεις;
Νικολάκη;
Μπορεί να τον λέει

- Νικολάκη (πατέντα της Mareco)
- Corte (πως λέμε "το κόρτε μου")
- Arcana ("Arcanaaaa έλα να φας την Acana!")

Sirkos βρες κι ένα "καθημερινό" όνομα γιατί όλοι ξεκινήσαμε με κάτι μεγαλεπίβολα ονόματα και καταλήξαμε στα "Μωρή", "Μπέμπα", "Γουρούνα", "Κοντή" κλπ. :D

Καλώς να δεχτείς ...το Νικολάκη!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Και πως θα τον φωνάζεις;
Νικολάκη;
Λες να βγαλω το Ν απο το αμαξι και να του το κοτσαρω του μικρου? χαχαχα


Παντως η ουθερ θα τον φωναζω ή κλαους , απλα εβαλα ειπα και τα δυο να τα βαλει ο εκτροφεας στο πεντιγκρι γιατι αυριο μεθαυριο θα δηλωθει η γεννα και τα κουταβια, οποτε αποφασιζω μετα . Το ρεαλ κορτε ντε λας αρκανας ειναι το επωνυμο του μικρου !! Ειπαμε ισπανος θα ειναι! Και καθε ισπανος που σεβεται τον εαυτο του πρεπει να εχει τουλαχιστον επωνυμο τεσσαρων και βαλε λεξεων!
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Λες να βγαλω το Ν απο το αμαξι και να του το κοτσαρω του μικρου? χαχαχα


Παντως η ουθερ θα τον φωναζω ή κλαους , απλα εβαλα ειπα και τα δυο να τα βαλει ο εκτροφεας στο πεντιγκρι γιατι αυριο μεθαυριο θα δηλωθει η γεννα και τα κουταβια, οποτε αποφασιζω μετα . Το ρεαλ κορτε ντε λας αρκανας ειναι το επωνυμο του μικρου !! Ειπαμε ισπανος θα ειναι!
Γερμανικό όνομα με ισπανικό επίθετο: multi-culti ο μικρός!
Αυτό με το "Ούθερ" πάντως δεν είναι πολύ βολικό - σαν να παθαίνει στραμπούληγμα ο ουρανίσκος...
Το Κλάους είναι πιο εύκολο.
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Κοιτα να δεις ο μικρος θα εχει ισπανικο πεντιγκρι , γαλλικο διαβατηριο-χαρτι , γερμανοφωνο ονομα λογω ελβετικων ριζων , και θα ανατραφει σαν ελληναρας!!! Απλα πραματα δηλαδη :cuniaoo:
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Εγώ, εξακολουθώ να προτιμώ το "Νικολάκης" :p
Κι εγώ εκεί συγκλίνω.
Ας κρατήσει το Klaus με το σιδηρόδρομο από πίσω μόνο για περιπτώσεις όπως τίποτα εξετάσεις συμπεριφοράς που φωνάζουν δυνατά το όνομα του σκύλου σου και θες να κάνεις εντύπωση βρε παιδί μου... :D
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Όλα τα ασπρόσκυλα πάνω σε άσπρο! Πες του ανθρώπου να αλλάξει φόντο!!!!

και αν καταφέρνεις να ξεχωρίζεις το δικό σου είσαι grande χαζομπαμπάς!
 




AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
ok..το μόνο που μπορώ να πω είναι..
*agapoylas**agapoylas**agapoylas**agapoylas**agapoylas**agapoylas**agapoylas*
νομίζω..ερωτεύτηκα..!!!!

Άντε, με το καλό..!!!
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ναι ηταν πιο ακριβο , σκεψου οτι το εισητηριο το δικο μου και του σκυλου ειναι καπου 450 ευρω , και θα νοικιασω μια μερα ενα αμαξι και μια διανυκτερευση εκει αλλα διακοσια αντε και οτι φαω και οτι πιω τα υπολογιζω καπου 700 , και ρωτησε ο εκτροφεας σε μια εταιρια ποσο πηγαινε και του εβγαινε καπου 800 -850 εκτος αμα του πω να συνατηθουμε στο αεροδρομιο και μου τον φερει εκει και οπως προσγειωθηκε το αεροπλανο , ξαναπαιρνω το ιδιο πισω για αθηνα . Συνολο σκυλος ταξιδι καπου στα 2χιλιαρικα το υπολογιζω .δεν θα χωραει στισ αποσκευες ο μουργος γιατι στις δεκα εβδομαδες θα ζυγιζει το γομαρι 12 κιλα , οποτε θα παει σουμπιτος στις αποσκευες και το οριο για την καμπινα ειναι 8 κιλα μαζι με το box

Με ποία εταιρεία έκλεισες ρωτάω γιατί η Aegean νομίζα τα έχει φθηνότερα;
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Δεν εχω κλεισει ακομα , αλλα οι τιμες της aegean ειναι κρις , αλλα πρεπει να το ξανακοιταξω
Κοίτα εγώ είχα πετάξει με aegean πριν από καιρό είναι η αλήθεια αλλά η τιμή για να βάλω τον σκύλο Κάργκο για Μόσχα και πίσω (κοντά στα 12 κιλά το 2011) ήταν περίπου 200 ευρώ πάνω κάτω περισσότερο ρωτάω από περιέργεια. Να σου πω ότι με aegean στην επιστροφή επειδη δεν ήταν γεμάτο το αεροπλάνο και ασχέτος που ο σκύλος ήταν 12 κιλά μου είπαν αν θέλω να τον πάρω πάνωωστην καμπίνα.
Μίλα και με τον εκτροφέα να
συνεννοηθεί με τον κτηνίατρο του αν είναι ο σκύλος ανήσυχος μήπως θα πρέπει να του δώσεις κανένα χαπάκι.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Κοιτα αν θυμαμαι καλα βγαινανε 300 ευρω τα δικα μου πηγαινε ελα , και 100 ή 150 το εισητηριο του μικρου , αλλα πρεπει να τπ ξαναδω αυτες τις ημερες που μπορω να ξερω ποτε κλεινουν οι 10 εβδομαδες .απο οσο λες αν το πηγαινε ελα ηταν 200 μαλλον καλα θυμαμαι τοτε
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Κοιτα αν θυμαμαι καλα βγαινανε 300 ευρω τα δικα μου πηγαινε ελα , και 100 ή 150 το εισητηριο του μικρου , αλλα πρεπει να τπ ξαναδω αυτες τις ημερες που μπορω να ξερω ποτε κλεινουν οι 10 εβδομαδες .απο οσο λες αν το πηγαινε ελα ηταν 200 μαλλον καλα θυμαμαι τοτε
¨Οχι Σιρκο ήταν 200 η διαδρομή, 200 στο πήγαινε και άλλα τόσα στο έλα. Στό έλα από Μόσχα μας τα μαγειρέψανε και πληρώσαμε 100 μόνο.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Χμμμμμ εδω στο σαητ της αετζιαν λεει 80 ευρω για εξωτερικο μεχρι 25 κιλα
Aegean Airlines | Ταξίδι με κατοικίδια , οπως και να εχει πρεπει να τους παρω ετσι και αλλιως να το κλεισω το εισητηριο για τον μικρο γιατι ονλαην δεν γινεται μου φαινεται
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Χμμμμμ εδω στο σαητ της αετζιαν λεει 80 ευρω για εξωτερικο μεχρι 25 κιλα
Aegean Airlines | Ταξίδι με κατοικίδια , οπως και να εχει πρεπει να τους παρω ετσι και αλλιως να το κλεισω το εισητηριο για τον μικρο γιατι ονλαην δεν γινεται μου φαινεται
Νομίζω ρίξανε τις τιμές εδώ στα κοντά κάπου το είχε πάρει το μάτι μου στο φόρουμ νομίζω.
Αν θες ρίξε μια ματία με Eazyjet πετάει για Ελβετία απλά δεν ξέρω αν πετάει από Αθήνα.
Δεν αν σε συμφέρει να πας με Eazyjet και να γυρίσεις με Aegean
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3