Vivere vs. Bosch Bio


Bustiep

Member
28 Μαρτίου 2023
16
5
41
Crockex κατώτερη της vivere. Flatazor αν θυμάμαι καλά,πολυ ακριβη για αυτο που προσφέρει,από farmina η σειρα nd είναι πραγματικά πολύ καλή,αλλά ανεβαίνεις αρκετά παραπανω σε κόστος. Οποτε, μεταξύ των παραπάνω,μείνε vivere, αν θες να παραμείνεις σε πιο οικονομική.
Aν μπορείς να ανέβεις τιμή, κοίτα nd που ειπαμε, primordial, naturea, acana. Είναι κι άλλες πολύ καλές που μπορούν να σου προτείνουν οι φίλοι κι οι φίλες εδώ,αν θες να κάνεις εκτεταμένη έρευνα!
Acana, Naturea & ND είναι αρκετά ακριβές για εμένα, οπότε θα παίξω μεταξύ Vivere και Primordial.

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις συμβουλές, ελπίζω να μην σας κούρασα
 
  • Like
Reactions: GSD92 and Sammie


Bustiep

Member
28 Μαρτίου 2023
16
5
41
Καλησπέρα στην παρέα! Μετά από 2+ μήνες, έχω να πω ότι ο Ερμής μου έφαγε με πολλή όρεξη την Primordial Puppy αλλά τώρα που τον έβαλα σε adult δε δείχνει το ίδιο ενδιαφέρον. Την τρώει και την adult αλλά όχι με την ίδια όρεξη που έτρωγε την Puppy τροφή του. Μπορεί να φταίει η γεύση, η puppy να του άρεσε περισσότερο. Θα δοκιμάσω κι άλλη γεύση σε adult και βλέπουμε.

Μια ερώτηση να κάνω: Έχει δοκιμάσει κανείς Mojestic Premium; Είναι αρκετά φθηνότερη (37€/15Kg) και από συστατικά φαίνεται τίμια.
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Καλησπέρα στην παρέα! Μετά από 2+ μήνες, έχω να πω ότι ο Ερμής μου έφαγε με πολλή όρεξη την Primordial Puppy αλλά τώρα που τον έβαλα σε adult δε δείχνει το ίδιο ενδιαφέρον. Την τρώει και την adult αλλά όχι με την ίδια όρεξη που έτρωγε την Puppy τροφή του. Μπορεί να φταίει η γεύση, η puppy να του άρεσε περισσότερο. Θα δοκιμάσω κι άλλη γεύση σε adult και βλέπουμε.

Μια ερώτηση να κάνω: Έχει δοκιμάσει κανείς Mojestic Premium; Είναι αρκετά φθηνότερη (37€/15Kg) και από συστατικά φαίνεται τίμια.
Σε σχέση με την primordial είναι πάρα πολύ κατώτερη!...την γνωρίζω σαν τροφή.
Αν θες πιο φτηνή, πήγαινε σε markus muhle-naturnah(τρομερή!), vivere, dr. clauder's, crockex, winner plus.
 
  • Like
Reactions: Bustiep


Bustiep

Member
28 Μαρτίου 2023
16
5
41
Σε σχέση με την primordial είναι πάρα πολύ κατώτερη!...την γνωρίζω σαν τροφή.
Αν θες πιο φτηνή, πήγαινε σε markus muhle-naturnah(τρομερή!), vivere, dr. clauder's, crockex, winner plus.
Η markus muhle-naturnah μου κίνησε την περιέργεια. Με προβληματίζει όμως ότι δεν τη βρίσκω σε κανένα από τα γνωστά μαγαζιά. Με μια αναζήτηση στο Google τη βρήκα μόνο σε δύο μικρά ελληνικά μαγαζιά και στο zooplus, το οποίο δεν προτιμώ λόγω της καθυστέρησης στις παραδόσεις. Εσύ από πού την παίρνεις; Φαντάζομαι ότι μιλάμε για την κλασική γεύση με τα πουλερικά, έτσι;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Η markus muhle-naturnah μου κίνησε την περιέργεια. Με προβληματίζει όμως ότι δεν τη βρίσκω σε κανένα από τα γνωστά μαγαζιά. Με μια αναζήτηση στο Google τη βρήκα μόνο σε δύο μικρά ελληνικά μαγαζιά και στο zooplus, το οποίο δεν προτιμώ λόγω της καθυστέρησης στις παραδόσεις. Εσύ από πού την παίρνεις; Φαντάζομαι ότι μιλάμε για την κλασική γεύση με τα πουλερικά, έτσι;
στα μικρα αυτα ελληνικα μαγαζια (που αν παρατηρησεις ειναι ενα εν τελει με 2 site) μπορείς να παραγγειλεις αφοβα και την φερνουν και γρηγορα και ειναι και πολυ συννεοησιμοι στις παραδοσεις, (Αθήνα τουλάχιστον).
 
  • Like
Reactions: Bustiep


Bustiep

Member
28 Μαρτίου 2023
16
5
41
στα μικρα αυτα ελληνικα μαγαζια (που αν παρατηρησεις ειναι ενα εν τελει με 2 site) μπορείς να παραγγειλεις αφοβα και την φερνουν και γρηγορα και ειναι και πολυ συννεοησιμοι στις παραδοσεις, (Αθήνα τουλάχιστον).
Ναι, το παρατήρησα ότι στην ουσία είναι ένα μαγαζί. Οπότε από Ελλάδα μόνο αυτοί την πουλάνε;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.233
7.774
Ναι, το παρατήρησα ότι στην ουσία είναι ένα μαγαζί. Οπότε από Ελλάδα μόνο αυτοί την πουλάνε;
εγω μονο εκει την βρηκα και zooplus οπως ειπες παραπανω.
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Η markus muhle-naturnah μου κίνησε την περιέργεια. Με προβληματίζει όμως ότι δεν τη βρίσκω σε κανένα από τα γνωστά μαγαζιά. Με μια αναζήτηση στο Google τη βρήκα μόνο σε δύο μικρά ελληνικά μαγαζιά και στο zooplus, το οποίο δεν προτιμώ λόγω της καθυστέρησης στις παραδόσεις. Εσύ από πού την παίρνεις; Φαντάζομαι ότι μιλάμε για την κλασική γεύση με τα πουλερικά, έτσι;
και γω απο το κεντρικο παραγγελνω...ειναι συνεννοήσιμοι και πολυ εξυπηρετικοι
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π