west highland white terrier




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Η κ. Μίτση είναι η μοναδική εκτροφέας westie στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος... συνήθως έτσι γίνεται στα εκτροφεία... οι γέννες κλείνουν πριν καλά καλά "συλληφθούν"...
 






chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Σωστά, βρε Louna mou...βέβαια είναι εκτός Ελλάδος αν έχω καταλάβει σωστά... αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα για όποιον ενδιαφέρεται για σωστό εκτροφέα.

Εdit: Δεν κατάλαβα ότι εννοούσες για εκτός Ελλάδος....
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Εκτροφεία στην Ευρώπη υπάρχουν πολλά.

Αν όλα πάνε καλά θα υπάρξει γέννα στην Ελλάδα τον Οκτώβριο. Αυτή τη στιγμή φιλοξενώ την τετράχρονη Βοο (Greek Ch Mitsiter Markella) που θα ζευγαρώσει στη Ολλανδία με τον Axel (Ch. Karamynd Guns with Roses, 4th res. Open Class Crufts 2011, γιο του Cruftswinner 2011 Karamynd Play the Game) και ανήκει στο μέλος invader, εκτροφείς rottweiler.
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Aπό ποία χώρα ενδιαφέρεσαι?
Βασικα ενδιαφερομουν να βρω καποιον καλο εκτρωφεα στο Λονδινο, γιατι η αδερφη μου ζει μονιμα εκει και υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να παω απο κει...
Αλλα μια φορα που μπηκα στον κοπο να ψαξω, χαθηκα...
Υπαρχουν τοσοι εκτρωφεις που ουτε ξερω τι γινεται...
Απλος θελω να παρω ενα κουταβακι απο καπου που να με βολευει να παω...
Στη Χιο σιγουρα δεν θα με βολεψει...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν μπορείς να περιμένεις μέχρι τον Οκτώβριο να το πάρεις από ελλάδα; Ή σε χαλάει κάτι στο συγκεκριμένο στη Χίο; Ή σε χαλάει η Χίος;:p
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Δεν μπορείς να περιμένεις μέχρι τον Οκτώβριο να το πάρεις από ελλάδα; Ή σε χαλάει κάτι στο συγκεκριμένο στη Χίο; Ή σε χαλάει η Χίος;:p
Οχιιι:p
Αλλα προτων ο οκτωμβριος ειναι σχετικα κοντα οποτε δεν εχω προετοιμαστει..[-o<
Και δευτερων απο τι ανεφερα δεν θα μπορεσω να παω στη Χιο για να παρω το μικρο
διοτη δεν μπορω να παω καπου μακρια μονο και μονο για ενα σκιλακι...
(αλλαξαν οι καιροι...εχουμε κριση... δεν εχω λευτα για πεταμα...)
Αν ομως βρω ενα στο Λονδινο, μιας και εχω να δω την αδερφη μου αρκετο καιρο ,( ψαχνω εναν λογο παραπανω)
θα παω να δω την αδερφη μου και θα το παρω κιολας! ;)
 




Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Ε νομιζω πως εξαρταται απο που το παρεις...
Πιστευω πως απο εναν ιδιωτη εκτρωφεα θα παρεις πιο φθηνα απο τι απο μια λεσχη...
Δεν ξερω ακριβως αλλα ως συνηθως αποτι θυμαμαι το ιδιο αλλα σε λιρες...
 




Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Για να καταλαβω...:cool:
Ποσο κανουν εδω στη Χιο? :confused:
Γιατι αν ειναι να τα δινουν γυρο στα 1000Ε (πανω κατω λεμε τωρα) τοτε ειναι πανω κατω το ιδιο με την Αγγλια σε γενικες γραμες!
Ναι αλλα η σκωτια αρα και η αγγλια ειναι η χωρα της προελευσης, οποτε κατι καλο θα βρω!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εγώ με την λογική σου, έχω μπερδευτεί αρκετά...θέλεις σκυλάκι από εκτροφείο και πολύ καλά κάνεις. Το κόστος του θα είναι υψηλό σχεδόν απ' όπου το πάρεις, δεν θα πρέπει να έχεις καμμία αμφιβολία επ' αυτού. Μένεις Σέρρες; Και η Χίος είναι λεφτά για πέταμα ενώ η Αγγλία όχι; Και στο ποσό που ούτως ή άλλως θα δαπανήσεις για την αγορά του σκύλου, τα έξοδα για να πας μέχρι την Χίο, σου κάνουν τόσο μεγάλη διαφορά;
Και τέλος, δεν ξέρω αν η σκέψη του ότι είναι χώρα προέλευσης, είναι απαγορευτική για τις υπόλοιπες χώρες, να έχουν κάτι..."πολύ καλό".
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Εγώ με την λογική σου, έχω μπερδευτεί αρκετά...θέλεις σκυλάκι από εκτροφείο και πολύ καλά κάνεις. Το κόστος του θα είναι υψηλό σχεδόν απ' όπου το πάρεις, δεν θα πρέπει να έχεις καμμία αμφιβολία επ' αυτού. Μένεις Σέρρες; Και η Χίος είναι λεφτά για πέταμα ενώ η Αγγλία όχι; Και στο ποσό που ούτως ή άλλως θα δαπανήσεις για την αγορά του σκύλου, τα έξοδα για να πας μέχρι την Χίο, σου κάνουν τόσο μεγάλη διαφορά;
Και τέλος, δεν ξέρω αν η σκέψη του ότι είναι χώρα προέλευσης, είναι απαγορευτική για τις υπόλοιπες χώρες, να έχουν κάτι..."πολύ καλό".
Τι να σου πω....
Ναι, για μενα θα ειναι πιο δαπανηρο να παω στη Χιο παρα στην αγγλια,γιατι απλουστατα δεν παω καπου μονο και μονο για να παρω ενα σκυλακι, και να ξοδευω απο κει και απο δω για ξενοδοχεια, εισητηρια, κτλ κτλ!
Στην Αγγλια εχω που να μεινω και εχω και εναν λογο παραπανω για να παω - να δω την αδερφη μου!
Ειπα και αυτη την φορα κατι που να σε μπερδευει?
Και στο κατω κατω απο το Λονδινο θελω και οχι απτη Χιο, πειραζει?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Α πα πα νεύρα...:shake:
Βρε παιδί μου, μια απορία είχα. Πως κάνεις έτσι; :confused:
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Συγγνωμη αλλα νομιζω πως τα ειπα ΟΛΑ απο την αρχη και ρωτησα αν ξερει κανεις κανεναν καλο εκτρωφεα απο το λονδινο!
Δεν μου αρεσει να επαναλανβανομαι!;)
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Να είσαι όμως προετοιμασμένη να πληρώσεις τα διπλά για την ίδια ποιότητα.
Και προσοχή στα δόντια, οι αγγλικές γραμμές είναι γεμάτες champions φαφούτηδες.