west highland white terrier


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Alexia η...φαφουτίαση...είναι κληρονομική δηλαδή;
Και πότε εκδηλώνεται; Και πως γίνεται να βγαίνουν champion χωρίς δόντια;

* Μην στραβώσεις κι εσύ ε; Απορίες έχω :rolleyes:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Το διπλά για την ίδια ποιότητα είναι πολύ γενικό και επέτρεψέ μου να έχω αμφιβολίες. Χωρίς να θέλω να θίξω την ποιότητα τους εκτροφείου εδώ αλλά δεν νομίζω ότι η αγγλική αγορά είναι τόσο ακριβότερη.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Ναι είναι κληρονομική και πρέπει να περιμένεις να αλλάξουν δόντια για να ξέρεις τι παίρνεις. Αν αγόραζα σκύλο από Αγγλία, θα τον έπαιρνα άνω των 6 μηνών.

Οι Άγγλοι κριτές δεν δίνουν ιδιαίτερη σημασία στην πλήρη οδοντοστοιχία.

*Προσπαθώ να συγκρατηθώ...Ντροπή σου πάντως να είσαι mod και να μην τα γνωρίζεις αυτά :rolleyes:
 










Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Το διπλά για την ίδια ποιότητα είναι πολύ γενικό και επέτρεψέ μου να έχω αμφιβολίες. Χωρίς να θέλω να θίξω την ποιότητα τους εκτροφείου εδώ αλλά δεν νομίζω ότι η αγγλική αγορά είναι τόσο ακριβότερη.
Μαζι σου!
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Το διπλά για την ίδια ποιότητα είναι πολύ γενικό και επέτρεψέ μου να έχω αμφιβολίες. Χωρίς να θέλω να θίξω την ποιότητα τους εκτροφείου εδώ αλλά δεν νομίζω ότι η αγγλική αγορά είναι τόσο ακριβότερη.
Μαζι σου!
Εχεις ψάξει για westie στην αγγλική αγορά;
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δεν είναι αυτό Αλεξία. Απλά η αγγλική αγορά έχει πολλά εκτροφεία. Η ελληνική ένα. Λογικά μόνο αν το πάρεις είναι λίγο απόλυτο να πεις ότι το ένα εκτροφείο της Ελλάδας δίνει σκυλιά το ίδιο ποιοτικά με όλα τα εκτροφεία της Αγγλίας στο σύνολό τους, ΠΑΝΤΑ. Και ΠΑΝΤΑ στη μισή τιμή.
α είσαι όμως προετοιμασμένη να πληρώσεις τα διπλά για την ίδια ποιότητα.
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Εχεις ψάξει για westie στην αγγλική αγορά;
Εχω ψαξει ,μια φορα, που ανεφερα οτι χαθηκα γιατι υπαρχουν παρα πολλα εκτρωφεια, ακομα και με μια σκυλα ο αλλος το κανει εκτρωφειο!
Ωστοσο εχω βρει με 600 λιρες, δλδ 684.70ευρω...
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Μιλάω για εκτροφεία με καλά αίματα που τρέχουν τα σκυλιά τους σε εκθέσεις. Ένα καλό westie, προσεγμένης εκτροφής, είναι συνήθως ακριβότερο από ένα παρόμοιο στην Ολλανδία ή Γερμανία.

Το καλό της Αγγλίας αυτή τη στιγμή είναι η πεσμένη λίρα
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Έχω ψάξει cavalier από Αγγλία, οι εκτροφείς είναι τόσο πολλοί και υπάρχει μεγάλη γκάμα τιμών. Και μιλάω για εκθεσιακούς σκύλους. Το ίδιο υποθέτω συμβαίνει και στα westie γιατί η λίστα με τους εκτροφείς είναι τεράστια. οπότε δεν νομίζω ότι δεν θα βρει ίδια ποιοτικά σκύλο στην ίδια τιμή, αρκεί να γνωρίζει πως θα ψάξει.
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Έχω ψάξει cavalier από Αγγλία, οι εκτροφείς είναι τόσο πολλοί και υπάρχει μεγάλη γκάμα τιμών. Και μιλάω για εκθεσιακούς σκύλους. Το ίδιο υποθέτω συμβαίνει και στα westie γιατί η λίστα με τους εκτροφείς είναι τεράστια. οπότε δεν νομίζω ότι δεν θα βρει ίδια ποιοτικά σκύλο στην ίδια τιμή, αρκεί να γνωρίζει πως θα ψάξει.
Εμμ, αυτο ειναι το θεμα, οτι ειναι τοσοι που δεν ξερες απο που να ξεκεινησεις.....
Το καλο ειναι πως εχω ακομα χρονο μπροστα διοτη δεν εχω μαζεψει αρκετο ποσο για να ειμαι ετοιμη να κανω σοβαρη ερευνα!
Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες!
 


Morfeos

New Member
17 Αυγούστου 2011
4
0
Γεια σαςςς

Γεια σας και απο εδω....εχω ενα west highland terrier 4 μηνων,το πηρα απο ιδιωτη και οχι απο εκτροφεα
ειναι παιχνιδιαρικο και πολυ αγκαλιτσας,ακουει και μαλιστα εχει μαθει και κανει τις αναγκες του στιν πανα του....απ οτι καταλαβαινετε μας εχει παρει τα μυαλα....
εχω 2 ερωτησεις εαν γνωριζετε
1. τα αυτακια του ενω τους 3 μηνες ηταν ορθια συνεχεια τωρα εχουν πεσει και τα σηκωνει μοναχα οταν θα παιζει...απλα δεν ξερω εαν θα πρεπει να ειναι ορθια συνεχεια το φυσιολογικο του η οχι (οχι πως με ενδιαφερει βεβαια γιατι οπως και να τα εχει ειναι σκετη γλυκα)
2.και ποιο σοβαρο νομιζω..την ουρα του την εχει συνεχεια καρφωμενη κατω και οχι ορθια οπως νομιζω οτι πρεπει να ειναι συνεχεια...απλα φοβαμαι μηπως απο των ιδιωτη που το πηρα να μην περναγε και τις καλυτερες στιγμες και να ειναι τρομαγμενο ακομα.παντος πριν με ρωτησετε ειναι παιχνιδιαρικο και δεν μας φοβαται και φυσικα μας εχει φαει ολες τις παντοφλες και ολα τα καλτσακια που εχει βρει.Ευχαριστω για τον χρονο σας
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ποσο καιρο το εχεις εσυ???
4 μηνων Westaki δεν θα επρεπε να ειναι φοβισμενο και με την ουρα συνεχος κατω- αλλα οταν δεν κοιμαται, να ειναι μεσα στην τρελη χαρα και να σκανδαλιζετεαι συνεχος- με την"ουρα κακγελο"!!
Φοβος δεν θα επρεπε να ειναι κατι που θα χαρακτεριζει ενα Westaki!

Τα αυτια του θα επρεπε να ειναι συνεχος ορθια! Τουλαχιστον, οταν ο σκυλος ειναι σε εντασι και προσοχη.
Οστοσο συμβαινει να πεσουν οταν εχουν πολυ φορτο μαλλιου. Και ειδικα στην περιοδος που αλλαζει το κουταβι τα δοντια συμβαινει αυτο.

Αρχιζε να ψαχτεις για Groomer- θα χρειαστει σε λιγο καιρο το πρωτο του Stripping- και εκει θα δεις και εαν θα σηκοθουν τα αυτακια, οταν ελευθερονονται απο το περιττο βαρος.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Το westie είναι χαρούμενο, θαρραλέο, φιλικό και με μεγάλη αυτοπεποίθηση. Οπως έγραψε η FrenchieFan είναι συνεχώς με την ουρά κάγκελο.

Που και πως ζούσε ο μικρός; Τι έκανε ο "εκτροφέας" της για την κοινωνικοποίηση των κουταβιών; Η μαμά πως ήταν;

Στους 4 μήνες κάπως έτσι είναι

Kirki&Kuzco..jpg

[video=youtube;gM81eSrULd8]http://youtu.be/gM81eSrULd8[/video]


Διάβασε αν θες και αυτή τη συζητηση Απορία για την προσωπικοτητα των westie



Θα κατάλαβες μάλλον ότι τον απέκτησες με λάθος τρόπο. Θα βρεις αρκετά ενδιαφέροντα θέματα στο φόρουμ, όπως:

Γιατι ΔΕΝ ζευγαρώνουμε τα σκυλιά
Αγαπητέ εκτροφέα της πίσω αυλής:
Πώς διαλέγω εκτροφέα;
 


Morfeos

New Member
17 Αυγούστου 2011
4
0
Το westaki το εχω 1.5 μηνα περιπου.τωρα βγαζει τα καινουργια του δοντακια.οταν θα τον παω για το πρωτο του Stripping θα σου απαντησω για τα αυτακια του εαν σηκωθηκαν η οχι.Για της ερωτησεις που μου κανεις Αlexia δυστυχως δεν εχω απαντησεις γιατι οπως εγραψα και πριν το πειρα απο ιδιωτη.Φυσικα και το πειρα με τον λαθος τροπο....αλλα οταν το πειρα στην αγκαλια μου ειλικρινα δεν μπορουσα να του το δωσω πισω(ελπιζω να με καταλαβαινεις).....Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.θα σας πω τα νεα μου με τον roubi γρηγορα.Σας αφηνω τωρα γιατι μολις ειδα οτι λειπει η παντοφλα μου,καποιος τιην παει βολτα!!!