Ώρες ώρες φοβάμαι το σκυλί μου ότι θα μου επιτεθεί


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Πες τα βρε χρυσόστομη, ήθελα να το πώ από την αρχή αυτό.:)
Επ! Επ! Επ!
Κάτι δεν πάει καλά! ...Άρρην είμαι!

Απο που συμπέρανες ότι έχεις να κάνεις με θήλυ;
 




deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
ε το τούτο σου δεν ειναι και τοσο αρρενωπό! μπουαχαχαχα
Μπήκες πάλι και μας ενοχλείς με βλακείες.... σε έχω κάνει πολλά report σε αυτό το θέμα και εξαιτίας σου μου κλείσανε και τα προηγούμενα.... θα σου κάνω και άλλα αν συνεχήσεις το τρολλάρισμα ....δεν σου πέφτει κανένας λόγος να απαντήσεις ..... μπαίνεις μόνο για να ειρωνευτείς και να πειράξεις τους άλλους...
 


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Kαμμία σοβαρή απάντηση παρακαλώ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
deskon ....εεε... δεν εχουν και αδικο εδω που τα λέμε !!!!....για να εχεις τετοιους φοβους ή δεν ξέρεις καθόλου τον σκύλο σου ( που ισως σημαίνει οτι δεν έχεις ασχοληθεί να χτίσεις κάμια σχέση μαζί του η το χειρότερο οτι έχεις μια πολύ κακή σχέση μαζί του ...και ως εκ τούτου καλά κάνεις και τον φοβάσαι) ...ή έχει παρουσιάσει χωρίς λόγο θεματα επιθετικότητας προς εσένα ο σκύλος τα οποία ειναι αρκετά σοβαρά και χωρίς εμφανής αιτίες ....η τελευταία περίπτωση ειναι σοβαρή και καλό θα ήταν να δεί το σκύλο σου κάποιος εμπειρος....αλλα μην με αφήνεις να αυτοσχεδιάζω!!! Αν εχεις όντως καποιες λεπτομέρειες να μας σχετικά με την συμπεριφορά του σκύλου πές μας ....αν απλά μοιράζεσαι εναν δικό σου φοβο ΄που δεν προκύπτει απο την συμπεριφόρά του σκυλου τοτε ....(???)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Χμμ
Εγώ έχω καταλάβει τι παίζει
Αλλά
Κάποιος που μπαίνει. Τυχαία . Πρώτη φορά
Τι γνώμη αποκομίζει για την κοινότητα εδώ?
 


deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
deskon ....εεε... δεν εχουν και αδικο εδω που τα λέμε !!!!....για να εχεις τετοιους φοβους ή δεν ξέρεις καθόλου τον σκύλο σου ( που ισως σημαίνει οτι δεν έχεις ασχοληθεί να χτίσεις κάμια σχέση μαζί του η το χειρότερο οτι έχεις μια πολύ κακή σχέση μαζί του ...και ως εκ τούτου καλά κάνεις και τον φοβάσαι) ...ή έχει παρουσιάσει χωρίς λόγο θεματα επιθετικότητας προς εσένα ο σκύλος τα οποία ειναι αρκετά σοβαρά και χωρίς εμφανής αιτίες ....η τελευταία περίπτωση ειναι σοβαρή και καλό θα ήταν να δεί το σκύλο σου κάποιος εμπειρος....αλλα μην με αφήνεις να αυτοσχεδιάζω!!! Αν εχεις όντως καποιες λεπτομέρειες να μας σχετικά με την συμπεριφορά του σκύλου πές μας ....αν απλά μοιράζεσαι εναν δικό σου φοβο ΄που δεν προκύπτει απο την συμπεριφόρά του σκυλου τοτε ....(???)
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου Βοss, o σκύλος μου είναι άψογος δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα στην συμπεριφορά του και ούτε ήτανε επιθετικός με μένα και με κανένα άλλο μέλος της οικογένειας αλλά τα ροτβάιλερ είναι απρόβλεπτα. Επιθετικός είναι ο σκύλος μου με τα άλλα σκυλιά .
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μπήκες πάλι και μας ενοχλείς με βλακείες.... σε έχω κάνει πολλά report σε αυτό το θέμα και εξαιτίας σου μου κλείσανε και τα προηγούμενα.... θα σου κάνω και άλλα αν συνεχήσεις το τρολλάρισμα ....δεν σου πέφτει κανένας λόγος να απαντήσεις ..... μπαίνεις μόνο για να ειρωνευτείς και να πειράξεις τους άλλους...
βρε κουκλα μου δεν καταλαβαινεις οτι δεν σου κλεινουν τα θεματα εξαιτιας μου, αλλά γιατι θεωρουν οτι σε εξαιρετικά μεγάλο ποσοστο μας εμπαιζεις. Οτι δεν εχεις τι να κανεις και ποστάρεις για να ξεσηκώσεις αντιδράσεις.
Να ελεγες κατι σοβαρα για το σκύλο σου, να τον εδειχνες να τον παρουσιαζες και οχι να λες για ροττ που λιγουρευονται παιδάκια και τρώνε τα αφεντικά τους και πως για αυτο φοβάσαι το 3 ετών δικό σου, οκ να το συζητούσαμε ολοι μαζι.
Ξερεις πόσα μέλη ειχαν περασει ετσι? ειδικά μια πονπον... ουκ ολιγα...
 


deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
Χμμ
Εγώ έχω καταλάβει τι παίζει
Αλλά
Κάποιος που μπαίνει. Τυχαία . Πρώτη φορά
Τι γνώμη αποκομίζει για την κοινότητα εδώ?
Εμένα πάντως με αντιμετώπησαν με τον χειρότερο τρόπο μερικοί- μερικοί να μην λέμε ονόματα και μπήκα για πρώτη φορά και άρχησανε να με λένε τρολλ κλπ
 


Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Εμένα πάντως με αντιμετώπησαν με τον χειρότερο τρόπο μερικοί- μερικοί να μην λέμε ονόματα και μπήκα για πρώτη φορά και άρχησανε να με λένε τρολλ κλπ
Αίσχος πραγματικά. Είναι κάτι τέτοιοι εδώ μέσα αλητάμπουρες
 




deskon

Banned
Banned
4 Αυγούστου 2013
86
0
Θεσσαλονίκη
λες για ροττ που λιγουρευονται παιδάκια και τρώνε τα αφεντικά τους
Αυτά τα παρουσιάζεις εσύ έτσι....εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο είπα για κάτι που διάβασα στο ιντερνετ και για τα παιδάκια το διάβασα αλλά δεν το βρίσκω αυτήν την στιγμή.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ωιμέ! Τότε ένα μόνο μου μένει...




Ποιό ειν' το «τούτο μου» μπας και το διορθώσω;
οχι οπλο και λερώσεις τον τοιχο... και βλέπω μετά τον κάστορα να σφουγγαριζει.
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν θα σφουγγαρίσει ο Κάστορας! Είναι άρρην βρε!
Η σύζυγος θα το κάνει!




Εdit: Δε μου απάντησες όμως για το τούτο μου που με καίει!
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
και γιορκι εχει αρπάξει παιδι και λαμπραντορ και ενα σωρο φυλες. Αυτο ελειπε να τρέμουμε το σκυλο ΜΑΣ που τον ξερουμε και τον δουλευουμε καθημερινα σε κοινωνικοποιηση και συμπεριφορα.
Α και εντελώς πληροφοριακά, απο τον τιτλο και μόνο κανει κρα οτι ειναι αρθρο φουσκωμένο για να μπεις να το διαβάσεις...
 








Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου Βοss, o σκύλος μου είναι άψογος δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα στην συμπεριφορά του και ούτε ήτανε επιθετικός με μένα και με κανένα άλλο μέλος της οικογένειας αλλά τα ροτβάιλερ είναι απρόβλεπτα. Επιθετικός είναι ο σκύλος μου με τα άλλα σκυλιά .
κατα την γνώμη μου δεν θα επρεπε να νιώθεις απρόβλεπτο το σκύλο σου ....( τουλάχιστον ως προς την συμπεριφορά του σε εσένα και στην οικογενεια σου) ....θα επρεπε να τον έχεις τεσταρει στην συμπεριφιρά του και να τον ξέρεις απ έξω και ανακατωτά ( ΄με τα παιχνίδια, το φαι , την άσκηση, τα χαδια, το χτένισμα, τον γιατρό, τα παιδιά τα σκυλια κτλ τκλ τκλ τκλ ) και να γνωρίζεις τα ορια του. Αν δεν το έχεις αυτό - και εχεις επιφυλάξεις μαζί του να ξέρεις οτι αυτός θα το έχει καταλάβει ...και η συμπεριφορά του ίσως να ειναι περίεργη ( εννοώ να ειναι επιφυλακτικός και δυσκολος να τον διαβάσεις γιατί δεν ξέρει τι πρέπει να σου δείξει .....΄΄ηδη λές οτι ειναι αψογος αλλα δεν τον εμπιστευεσαι ...για σκέψου να νιώθει και αυτός βλέπωντας κατι τετοιο ) ..... Αυτό είναι δικό σου "λάθος" και θα πρέπει να το φτιάξεις και να δουλέψεις απο την αρχή με το
σκυλο σου ...η εμπιστοσύνη μεταξύ σασ θα πρέπει να ειναι στο 100% ( μιλάω πάντα για το πώς θα αντιδρά σε εσένα και τους ανθρώπους με τους οποίους ζεί μαζί) ...και να δείς οτι δεν θα σε προδόσει!!. Ειχα ενα αρκέτα "περίεργο" σκύλο ...ο οποίος ηταν πολύ δυσκολος και επιθετικός ( ειδικά με τους ξένους αλλα και κάποιους απο τους φίλους που εμπαιναν στο σπίτι ...) αλλα ποτέ απρόβλεπτος!!! Στην οικογένεια ήταν "πλαστελίνη" (εννοώ άψογος) ...δεν δάγκωνε ούτε για να παίξει ....αλλα ακόμη και με τους ξένους πάντα σου έδειχνε ποιόν μπορεί να πλησιάσει και με ποιον του γυρνάν τα μυαλά και θα επρεπε να αποφύγω την επαφή μεταξύ τους - και αυτό τον εκάνε προβέψιμο !!! Η εμπειρία μου μου λεει οτι κανενας σκύλος δεν ειναι απρόβλεπτος στο αφεντικό του οταν έχουν μια στενή σχέση ....εκτός αν προκύψει καποιο ιατρικό η ιδιαίτερο αλλο πρόβλημα !!! - βεβαια δεν ειμαι και ειδικός αλλα ....μετά απο 5 σκυλους σε αυτό συμπέρασμα έχω καταλήξει
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22