Ώρες ώρες φοβάμαι το σκυλί μου ότι θα μου επιτεθεί




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τα ροτ-γενικα κανενα σκυλι,γατι,κουνελι κλπ-δεν ειναι απροοβλεπτα...ολα μα ολα αντιδρουν για καποιο λογο που πολυ πιθανως εμεις οι ανθρωποι να τα περναμε στα ψιλα γραμματα γιαυτο κ να μας δημιουργει αυτο το απιστευτο σοκ...
το θεμα δεν ειναι ο σκυλος να καταλαβαινει μονο εμας,αλλα κ εμεις να καταλαβαινουμε εκεινο,με σωστη κοινωνικοποιηση,φροντιδα,αγαπη,υπομονη κ επιμονη εχεις για χρονια κοντα σου εναν πιστο συντροφο που θα πεσει κ στην φωτια για χαρη σου
Το μονο συμπερασμα που βγαζω εγω απο το ερωτημα σου ειναι οτι ενδομυχα αναγνωριζεις οτι καπου εχεις σφαλει με το σκυλο σου κ ως εκ τουτου σου γεννηθηκε η φοβια οτι καπως,καπου,καποτε μπορει κ να σου επιτεθει!
Τα σκυλια ειναι ανθρωποκεντρικα οντα κ ειδικα τα ροτ λατρευουν μεχρι θανατου το αφεντικο του,εαν κ εφοσον το αφεντικο ειναι σωστο απεναντι στο ροτ του...
Την δικια μου την βλεπουν στον δρομο κ την φοβουνται,ποτε μου δεν καταλαβα το γιατι,γιατι στα ματια τα δικα μου ειναι ενα μεγαλο χνουδωτο μωρο,κ παντα θα ειναι!
Εαν εχεις τετοιους προβληματισμους για το ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΙ κακως ειναι ακομη στην κατοχη σου!
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Κανένα σκυλί δεν έχει manual ασφαλούς ασφαλούς συμπεριφοράς. Κάθε υπεύθυνος ιδιοκτήτης πρέπει να έχει στο μυαλό του το απρόβλεπτο, ακόμα και με τον πιο καλόβολο σκύλο.
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
Κανένα σκυλί δεν έχει manual ασφαλούς ασφαλούς συμπεριφοράς. Κάθε υπεύθυνος ιδιοκτήτης πρέπει να έχει στο μυαλό του το απρόβλεπτο, ακόμα και με τον πιο καλόβολο σκύλο.
Λάθος, αύτό έχει:

aibo.jpg
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22