mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
@stamatia μου, δεν έχω παράπονο. Είμαι πολύ τυχερή.
Για την ηλικία του και συγκριτικά με ότι ακούω γύρω-γύρω, και αυτός και το Δαφνάκι μου, χαίρουν άκρας υγείας!
Για τον Σωτηράκο ειδικά, ούτε καν, άλλες μελλοντικές απαιτήσεις δεν έχω. Αφού έφτασε μέχρι εδώ, σχεδόν 100% απροβλημάτιστος, ότι κι αν έρθει στο εξής, το θεωρώ εντελώς φυσιολογικό.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Έχεις δίκιο ..το ίδιο σκέφτομαι και εγώ μια που σε λίγο καιρό βαδίζουμε στα 11...
 




SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Πάντα και μόνο, τέτοια :rolleyes:
Το προσυπογράφω, αυτό το τελευταίο. Αν θένε ντε και καλά να πάθουν κάτι, για να δικαιολογήσουν τα πολλά καλά τους χρόνια, ας είναι κάτι τέτοιο, που να φύγει χωρίς να αφήσει κουσούρια που ταλαιπωρούν και πονάνε. Και χαλάλι, οι άσπρες τρίχες.

Είναι και η δικιά μου 12 και απροβλημάτιστη, και σε νιώθω!

Φιλιά του!
 
  • Like
Reactions: mareco


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Διαβάζοντας την αρχή φαντάστηκα τα χειρότερα.. Βάλε κι εσύ βρε mareco κανένα "έχει happy ending"! Περαστικά εύχομαι!
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Σήμερα ήταν η πρώτη μέρα, από την Κυριακή [το Σάββατο ήταν έτσι κι έτσι, ψιλοφαινόταν ότι κάτι δεν πάει καλά], που πετάχτηκε το πρωί να έρθει βόλτα μαζί μας. Τις προηγούμενες μέρες, δεν ήθελε καθόλου. Ούτε πρόλαβα να δω, για πότε έφτασε στην πόρτα. Τον άκουσα όμως, από τις κανά-δυό σαβούρδες που έφαγε, μέχρι να φτάσει. Και δεν σου κάνει καρδιά, να τον αφήσεις πίσω, όσο αργά και όσο "τρεκλίζοντας" κι αν πηγαίνει. Και τον παίρνεις μαζί. Και στο άλλο χέρι, έχεις έναν ψυχοπαθή με διάφορα συσσωρευμένα λόγω των ημερών θέματα, στο σύστημά του. Και κάπου ενδιάμεσα, ένα κοριτσάκι χαρά Θεού, που απλώς υπάρχει, χωρίς να ενοχλεί το καημένο.

Σουρεάλ σκυλοβόλτες :unsure:

Ευτυχώς, δεν μας είδε κανείς τέτοια ώρα, τι χαρούμενη παρέα που ήμασταν :confused:
 








ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Μετα απο όσα εχω περάσει στο παρελθόν με την συγχωρεμένη τη Μίλβα μια ευχή δίνω σε οσους εχουν ηλικιωμένα..να ζουν υγιή και να φεύγουν οσο γίνεται πιο ήρεμα....δυστυχώς οταν γερνάνε αρχίζουν τα δύσκολα και τα άγχη για εμάς...οποτε τυχερή Μαρεκο που ηταν μονο αυτο...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Εγώ θα έλεγα να του αφιερώσεις μια βόλτα δική του ..μόνος του να την ευχαριστηθεί.
Αυτό, εννοείται ότι προσπαθώ γενικώς, να το κάνω όσο πιο συχνά μπορώ. Για ευνόητους, ψυχολογικούς μου λόγους :rolleyes:

Τώρα το απόγευμα πάντως, που τον πήρα να πάμε μία μόνοι μας, κάναμε περίπου μισή ώρα, για...20 μέτρα πήγαινε-έλα και στο τέλος, τον γύρισα αγκαλιά. Δεν ήθελε να κάνει κανένα βήμα, για κανένα λόγο :unsure:
 
  • Like
Reactions: Aslan and johnk




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ενώ με τους άλλους μαζί πηγαίνει κανονικά;
:eek::eek::eek::eek:
Λες;;;;; Δεν το σκέφτηκα :confused::confused::confused::confused:
Το πρωί που ήρθε τρέχοντας, ήταν και οι άλλοι μαζί, ναι.
Γενικώς, δεν τον ενδιέφερε ποτέ ιδιαιτέρως η παρουσία τους.
Λες τώρα, να του έπαιξε ρόλο;
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Το είχα παρατηρήσει με την δικιά μου.
Μόνη της κάναμε 10 βήματα σε 10 λεπτά.
Με τους άλλους πήγαινε, σαν να ένοιωθε καλύτερα, σαν να ένοιωθε ασφάλεια. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.
Γεροντοπαραξενιες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Θα το δοκιμάσω αργότερα (y)
Το θέμα είναι, πως άμα ξεσηκωθεί για έξω, ειδικά ο...όλοι ξέρουμε ποιός και αναγκαστώ στα 10 μέτρα, να γυρίσω πίσω, δεν με σώζει τίποτα o_O
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Δεν μπορείς να αφήσεις τον Μάρκο πίσω να πας με την κορτσουμπα;
Σε ποιον έχει αδυναμία ο Σωτήρης;
 
  • Like
Reactions: ioanna a


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Σε μένα :p Δεν τον ενδιαφέρουν οι άλλοι. Αλήθεια!
Αν μείνει μόνος του πίσω ο...όλοι ξέρουμε ποιός, θα το μάθει όοοολη η γειτονιά, if you know what i mean :rolleyes:
Θα κάνω το εξής...θα ετοιμάσω τους άλλους δύο, να βγούμε έτσι κι αλλιώς κι αν δω ότι έρχεται τρέχοντας όπως το πρωί, θα τον πάρω μαζί. Αν όχι, θα τον αφήσω στην ησυχία του.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Παίζει να ισχύει αυτό που λέει ο @Yorkaddict. Η Πέππερ αν την βγάλω μόνη της περπατάει αργά σαν την μυξοπαρθένα και με κοιτάει συνέχεια με μια μεγάλη απορία. Όταν τις βγάλω μαζί, βάζει πρώτη και με πάει έλκηθρο.
 
  • Like
Reactions: spyv


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Βλέπει καλά; Τον τελευταίο της χρόνο η Σούσι η Πρεσβύτερη έβλεπε ελάχιστα λόγω του καταρράκτη. Την έβγαζα πάντα μόνη αμέσως μετά τον Μάο (και αργότερα τον Ιβάν). Είχε αλλάξει τελείως το δρομολόγιο της και ακολουθούσε πιστά το δρομολόγιο που είχα κάνει προηγουμένως ακολουθώντας την μυρωδιά τους. Και όταν κουραζόταν σταματούσε εντελώς και περίμενε να την πάρω αγκαλιά για να γυρίσουμε πίσω. Μπορεί όντως μετά το επεισόδιο να αισθάνεται ανασφάλεια μόνος και να θέλει παρέα/καθοδήγηση.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Ναι...ναι Βάσω, θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε αν και, οι δικοί μου δεν έχουν τέτοιες αγαπησιάρικες σχέσεις μεταξύ τους, όπως ξέρεις!

@elpinor ευτυχώς, δεν έχω ενδείξεις ότι δεν βλέπει!
 
  • Like
Reactions: elpinor


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf