Απολλων....Αkita Inu


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Και σημερα ειχαμε και ενα επεισοδιο game of thrones για να ξεχαστουμε....αυριο?? τι θα κανουμε?? ε??
Πάω στοίχημα πως το GOT σήμερα πάτωσε σε θεαματικότητα.Ελπίζω και στην σειρά "Απόλλων" να έχουμε αρκετές Seasons.
 


Vaggoulas

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
60
3
Volos, Greece
Θεια μαιρη δεν φταιω εγω αν εσυ εισαι αργοσχολη και η μονη σου ασχολια ειναι τα σκυλια σου και η τηλεοραση....θα με ευχαριστουσε πολυ αν δεν ξανα μπαινατε σε αυτο το θεμα να σχολιασετε το οτιδηποτε!!!
παρακαλω πολυ απλα αγνοηστε το θεμα αυτο να τελειωνουμε

Είπε, αυτός που έκλεισε 36 σερί ώρες στο ίδιο νήμα, με 98 σχόλια όλα σε αυτό το διάστημα.... ΓΚΟΟΥ ΟΝ!!

ΥΓ: αυτό το ότι έχει συνδυάσει τις ζωόφιλους γυναίκες, ως αργόσχολες, γεροντοκόρες, ανίκανες να κάνουν παιδιά, με μοναδικό ενδιαφέρον τα σκυλιά τους με ξεπερνά. Και το τονίζει συχνά πυκνά... ](*,)
 




Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Θεια μαιρη δεν φταιω εγω αν εσυ εισαι αργοσχολη και η μονη σου ασχολια ειναι τα σκυλια σου και η τηλεοραση....θα με ευχαριστουσε πολυ αν δεν ξανα μπαινατε σε αυτο το θεμα να σχολιασετε το οτιδηποτε!!!
παρακαλω πολυ απλα αγνοηστε το θεμα αυτο να τελειωνουμε
Ποια τηλεοραση?
Εγω για την καινουρια σεζον λεω.

Είπε, αυτός που έκλεισε 36 σερί ώρες στο ίδιο νήμα, με 98 σχόλια όλα σε αυτό το διάστημα.... ΓΚΟΟΥ ΟΝ!!

ΥΓ: αυτό το ότι έχει συνδυάσει τις ζωόφιλους γυναίκες, ως αργόσχολες, γεροντοκόρες, ανίκανες να κάνουν παιδιά, με μοναδικό ενδιαφέρον τα σκυλιά τους με ξεπερνά. Και το τονίζει συχνά πυκνά... ](*,)
γατακια.jpg

Ο mazas είναι ο Joffrey.
Εγω παλι θα λεγα πως ειναι ο Χοντορ
 




Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Καλέ ποιός είναι ο Χόντορ (πήγα να γράψω χόντρος χαχα) βάλτε με κι εμένα στο θέμα
καλα υπαρχει ακομα ανθρωπος που δεν εχει δει game of thrones??
Καλα εσυ τι σκατα αργοσχολη φιλοζωη εισαι??
Θα σε καταγγειλω στη φιλοζωικη.
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
καλα υπαρχει ακομα ανθρωπος που δεν εχει δει game of thrones??
Καλα εσυ τι σκατα αργοσχολη φιλοζωη εισαι??
Θα σε καταγγειλω στη φιλοζωικη.
Θα σας απογοητεύσω σπάνια βλέπω τηλεόραση πλέον,ενημερώνομαι απ το ίντερνετ.Λιθοβολήστε με το αξίζω :p
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Λοιπον πηγα και μιλησα μαζι του,ο ιδιος μου ειπε για το pedigree ξανα οτι δεν ειναι απαραιτητο να το δινουν με την αγορα του σκυλου,οτι κοστιζει σιγουρα 100 ευρω επειδη βγαινει διεθνες το πεντιγκρι καπως ετσι δηλαδη μου ειπε.
Το σκυλι μου ξανα ειπε οτι ειναι καθαροαιμο και αν ειναι να το παω σε μορφολογο η καποιο εκτροφεα και αν διαπιστωθει απο αυτους οτι δεν ειναι θα μου δωσει πισω ολο το ποσο της αγορας.

Μιλησαμε με τον μεσαζων ο οποιος ειπε οτι το σκυλι πρεπει να μεγαλωσει και αλλο για να να φανουν ολα τα χαρακτηριστικα αυτα που διακρινουν τα ακιτα,ηταν ανενδοτος στο κομματι της καθαροαιμιας,δεν ηθελε να ακουσει για pet mill μου ειπε οτι τον προσβαλλω και μονο επειδη του ειπα οτι συνεργαζεται με petmills
O ιδιοκτητης του πετσοπ ηταν ευγενικος και συζητισιμος δεν ηξερε ουτε αυτος ουτε το υπολοιπο προσωπικο του μαγαζιου τι ειναι petmills
φωτεινη και aouimbae ευχαριστω παρα πολυ που μου μιλατε ομορφα χωρις να με κατηγορειται και να με βριζετε ολη την ωρα επειδη εκανα το λαθος να βαλω αγγελια....ειπα χιλιες φορες οτι ηταν χαζομαρα!!!

Δεν θελω να ξανα αναφερθει κανενας πανω στις αγγελιες εκανα λαθος ΣΥΓΝΩΜΗ απο ολους εσας τους φιλοζωους.
το εχω παρει χαμπαρι οτι δεν ειναι καθαροαιμο το σκυλι και δεν εχουν αλλαξει τα συναισθηματα μου για αυτο!!!
ο πετσοπας μου ειπε οτι αν πει καποιος ποιο εμπειρος οπως ενας εκτροφεας ακιτα η ενας μορφολογος οτι δεν ειναι θα παρω τα λεφτα μου ολα πισω.....ετσι ΕΙΠΕ δεν λεω οτι τον πιστεψα

για το θεμα του πεντιγκρι τωρα...οταν του ανεφερα οτι δεν υπαρχει περιπτωση ενα κουταβι καθαροαιμο να πουληθει χωρις πεντριγκρι ΕΦΡΙΞΕ ΛΥΣΣΑΞΕ "οποιος το ειπε αυτο πες του να πα να γαμηθει δεν ισχυει αυτο που σου ειπαν με τιποτα"
τα λογια του λεω δεν τον πιστεψα
επισης μου ειπε οτι βγαινει 100 ευρω επειδη ειναι λεει export pedigree
Πολύ ευγενικός και συζητήσιμος, όντως. Τόσο ευγενικός που κοντεύω να ζηλέψω την ανατροφή του. Αν σου δωθεί η ευκαιρία πες του ότι εγώ σαν Orilis, που σου είπα περί καθαρόαιμου και pedigree, ότι τον ευχαριστώ πολύ για την ευχή του και την ανταποδίδω. Επίσης ανέφερέ του ότι δεν είπα ότι αυτό δεν γίνεται (το να δωθεί καθαρόαιμο κουτάβι χωρίς pedigree), είπα ότι κανένας σωστός Εκτροφέας δεν θα έδινε κουτάβι χωρίς pedigree. Το pedigree είναι μέσα στην τιμή που σου λέει ένας σωστός Εκτροφέας και δε σε ρωτάει αν το θέλεις ή όχι. Το pedigree είναι το μόνο αποδεικτικό καθαροαιμίας και χωρίς αυτό κάθε σκύλος θεωρείται ημίαιμος καθώς δε γνωρίζουμε τους προγόνους του.

Για να καταλάβεις, το pedigree δεν είναι ένα χαρτί απλό, είναι εργαλείο. Γράφει πάνω τι επίσημες εξετάσεις υγείας έχουν κάνει οι πρόγονοι, και σε φυλές εργασιακές γράφει και ποιοι από τους προγόνους έχουν κάνει επίσημους αγώνες της εργασίας αυτής και σε τι επίπεδο. Κάποιος που ξέρει να διαβάζει πεντιγκρί ξέρει τι περίπου να περιμένει από το κουτάβι του σε όλους τους τομείς που τον αφορούν, δηλαδή την υγεία, τον χαρακτήρα και τη μορφολογία του κουταβιού, καθώς έχει πληροφορίες για τους προγόνους του μέχρι και πέντε γενιές πίσω. για το λόγο αυτό ακριβώς είναι πολύ σημαντικό τόσο το να υπάρχει το πεντιγκρί, όσο και να είναι του συγκεκριμένου κουταβιού και όχι κάποιου άλλου.

Αυτό που σου είπε να βρεις έναν γνώστη μορφολογίας ή έναν εκτροφέα ήταν ξεκάθαρο για να σε ξεφορτωθεί. Άλλωστε ξέρεις εκτροφέα, εκείνον που είχες απευθυνθεί και δεν είχε γέννα...

Αν είχες πάρει απόδειξη ότι έδωσες τα λεφτά σου και για ποιο λόγο, θα μπορούσες να ζητήσεις τα λεφτά πίσω. Θα του εξηγούσες ότι αν δεν σου φέρει το (εννοείται γνήσιο) pedigree του κουταβιού ΣΟΥ, και να σου αποδείξει ότι το pedigree είναι του κουταβιού αυτού, θα τον κηνυγήσεις δικαστικώς. Για να σου αποδείξει ότι το pedigree τα πλήρεις όλα αυτά, θα έπρεπε να σε φέρει σε επαφή με τον κυνολογικό όμιλο της Ουγγαρίας, να τσεκάρεις ότι η γέννα είναι δηλωμένη κι ότι ο αριθμός που έχουν αυτοί καταχωρημένο είναι ίδιος με τον αριθμό που κρατάς στα χέρια σου ΚΑΙ τεστ DNA σε τουλάχιστον* τρια σκυλιά (με έξοδα του πετσοπά εννοείται). Τα τρια αυτά σκυλιά είναι το κουτάβι σου και οι γονείς του. Εδώ καλέ δεν ξέρει το όνομα του "εκτροφείου" και περιμένει να πάει πίσω για να το δει (λες και πάει... Λες κι ο μεσάζοντες δεν παίρνει απλά τηλέφωνο και του τα στέλνουν με το φορτηγό και όσα ζήσουν...) θα καταφέρει να βρει ποια σκυλιά είναι οι γονείς του Απόλλωνα;


* εγώ που δεν έχω παιδιά και διοχετεύω όλη μου την αγάπη στο Ρας (το σκύλο μου) και τη Νάλλα (τη γάτα μου) θα ζητούσα τεστ DNA για όλα τα σκυλιά τα οποία αναγράφονται στο pedigree. Αλλά εγώ είμαι εγώ... Και δεν θα έπαιρνα ζώο απο πετ σοπ...
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
καλα υπαρχει ακομα ανθρωπος που δεν εχει δει game of thrones??
Καλα εσυ τι σκατα αργοσχολη φιλοζωη εισαι??
Θα σε καταγγειλω στη φιλοζωικη.
Εγώ δεν βλέπω Game of Thrones αλλά ομολογώ πως έχω φάει κόλλημα με το Breaking Bad και το θέμα του Mazas! :x:
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Πωωω..και το είχα ξεχάσει το GOT τελείως..Ευτυχώς που ακόμα και σ αυτό υπάρχει το φόρουμ να μου το θυμίσει :p

Σοβαρά τώρα..Καταλαβαίνω την οργή και την αγανάκτηση όλων. ΟΜΩΣ..μπορεί..μπορεί λέω..να υπάρχει και μια πιθανότητα στις όσες, να μην είναι τρολ και να έχουν όντως συμβεί όλα αυτά, όσο απίθανα κι αν ακούγονται. Οπότε, στην περίπτωση αυτή, πιστεύω πως το σημαντικό είναι να μπορέσει ο άνθρωπος αυτός να "ξεκολλήσει" απο τη σημαντικότητα της καθαροαιμίας του σκύλου, να καταλάβει το λάθος του και να συνεχίσει με σωστές κινήσεις απο δω και πέρα προς όφελος του κουταβιού του. Πολύ φοβάμαι (αν όντως όλα αυτά που περιγράφει είναι αλήθεια), ότι στο τέλος απλά θα εκνευριστεί και θα κάνει του κεφαλιού του.

Γιώργο, δεν θα βγάλεις άκρη με το πετ σοπ, ειδικά αν πρόκειται για αλυσίδα καταστημάτων. Απο τη στιγμή που δεν έχεις και απόδειξη αγοράς στα χέρια σου, τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα. Ο ιδιοκτήτης και ο μεσάζοντας σε κοροιδεύουν στεγνά. Ο μεσάζοντας κάνει αυτή τη δουλειά. Ζει απο αυτό. Είναι δυνατόν να "μη θυμάται" απο που έφερε το σκυλο; Να μη θυμάται το όνομα δλδ και τη διεύθυνση των σταθερών συνεργατών του; Ο μικρός είναι απο puppy mill 10000%. Τελεία. Απο δω και πέρα ασχολήσου με την σωστή ανατροφή του και προσπάθησε να το αφήσεις όλο αυτό πίσω σου, όσο κι αν σε θυμώνει. Άλλωστε, όντως μοιάζει πάρα πολύ ο μικρός με Ακίτα. Δεν είναι ότι θα σου βγει κανισάκι ξαφνικά..(επειδή βλέπω το σκάλωμα που έχεις φάει και με την εμφάνιση). Άστο να πάει στο καλό..σκέψου στην τελική πόσο σου χαλάει την ηρεμία σου όλο αυτό και πόσο σου "παίρνει" τη χαρά που σου δίνει η άφιξη ενός νέου κουταβιού στο σπίτι. Ασχολήσου με τον μικρό και άστα τα υπόλοιπα..Οκ σε κοροιδέψανε. Φταίς κι εσύ σ αυτό. Έπρεπε να είχες ενημερωθεί καλύτερα. Οπότε μην θυμώνεις αποκλειστικά με το πετ σοπ. Τα πετ σοπ που πουλούν ζώα, αυτό κάνουν..απο αυτό ζουν. Απο την κοροιδία και την εκμετάλλευση. Δέξου ότι κι εσύ έκανες μ@@@α και move on!
 




LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Σοβαρά τώρα..Καταλαβαίνω την οργή και την αγανάκτηση όλων. ΟΜΩΣ..μπορεί..μπορεί λέω..να υπάρχει και μια πιθανότητα στις όσες, να μην είναι τρολ και να έχουν όντως συμβεί όλα αυτά, όσο απίθανα κι αν ακούγονται. Οπότε, στην περίπτωση αυτή, πιστεύω πως το σημαντικό είναι να μπορέσει ο άνθρωπος αυτός να "ξεκολλήσει" απο τη σημαντικότητα της καθαροαιμίας του σκύλου, να καταλάβει το λάθος του και να συνεχίσει με σωστές κινήσεις απο δω και πέρα προς όφελος του κουταβιού του. Πολύ φοβάμαι (αν όντως όλα αυτά που περιγράφει είναι αλήθεια), ότι στο τέλος απλά θα εκνευριστεί και θα κάνει του κεφαλιού του.
Γιώργο παρότι οι περισσότεροι από εδώ δε θα αγόραζαν σκύλο από πετ σοπ, αν τύχει και σας συναντήσουν σε μια βόλτα μάλλον θα πουν "ένα όμορφο ακίτα".
Όπως σου είπε η HollywoodΒrn ξεκίνα να ασχολείσαι με ζητήματα που θα σε απασχολήσουν από εδώ και πέρα: διάβασε για τη διατροφή, ψάξε τα της εκπαίδευσης κλπ.
Η mareco ήδη σου έβαλε ένα κατατοπιστικό θέμα για αρχή.

Και σύντομα κάνε ένα νέο θέμα με τον Απόλλωνα και την καθημερινότητα σας!
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
Παιδια δεν προκεται να ανοιξω καινουριο θεμα ουτε και να ξανα ασχοληθω με αυτο το φορουμ ΔΙΟΤΙ ειστε οι περοσσοτεροι πραγματικα μαλακες (ναι ναι καλα ακουσατε Μαλακες) εκτος απο καποια μελη του φορουμ οπως ο ΟRILIS και η φωτεινη και ενα δυο ακομη που τωρα ξεχναω τα ονοματα τους.....να ναι καλα τα παιδια και χιλια ευχαριστω!!!

Δεν ξερετε να μιλησετε ομορφα και ευγενικα σε καποιον ασχετο και το μονο που ξερετε να κανετε ειναι να χλευαζετε να ειρωνευεται και να κατηγορειται αδικα,συμπεριφορα 5χρονου παιδιου και πραγματικα σας λυπαμαι.

Ο περισσοτερος κοσμος απο πετ σοπ αγοραζει κατοικιδια αυτη ειναι η αληθεια αν και ειναι λαθος αυτη ειναι η αληθεια......πως σας φανηκε λοιπον τοσο παραξενο που αγορασα απο εκει???τι τρολ και μαλακιες μου λετε ρε?
εσεις ειστε πιο ζωα και απο τα ζωα σας!!!!!!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Εμ...δεν έπρεπε να έχω παραιτηθεί, να σου πω, αν θα έφτανες τα 99 τέτοια ποστ σε 2 μάλιστα μέρες :rolleyes:
Ελπίζω να μην ετοιμάζεσαι για 100άρα, γιατί θα ζητήσω banάρισμά σου, οπωσδήποτε.
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
ρε μην ασχολεισαι λεμε μην ασχολεισαι καταλαβαινεις????
να ζητησεις banαρισμα ρε
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Εσύ δήλωσες ότι δεν θα ξανα ασχοληθείς, και πάλι εδώ είσαι :rolleyes:

Κάνε μας λοιπόν την χάρη, να μην ξανανοίξεις το στόμα σου εδώ.
Και κάνε την χάρη, στον εαυτό σου και το δύσμοιρο κουτάβι σου, να ανοίξεις τα ματάκια σου και να διαβάζεις μόνο. Χωρίς να μιλάς. Δεν χρειάζεται. Ετσι κι αλλιώς, ούτε και που ξέρεις τι λες.

* Το θέμα, δεν αποφασίζεις εσύ, αν θα κλειδωθεί ή όχι :)
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Σε όλη τη συζήτηση δεν είπα κουβέντα, και καλά έκανα τελικά. Από τη στιγμή που βγήκαν οι αγγελίες του, δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία για το που θα κατέληγε η συζήτηση. Χάσατε όλοι χρόνο και υπομονή. Η καλοπροαίρετη κριτική δεν έχει σε όλους το ίδιο αποτέλεσμα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση τον πυροδοτεί. Ο μόνος λόγος που μπήκε εδώ ήταν για να βρει τρόπο να ξεφορτωθεί το σκυλί.
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
Σε όλη τη συζήτηση δεν είπα κουβέντα, και καλά έκανα τελικά. Από τη στιγμή που βγήκαν οι αγγελίες του, δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία για το που θα κατέληγε η συζήτηση. Χάσατε όλοι χρόνο και υπομονή. Η καλοπροαίρετη κριτική δεν έχει σε όλους το ίδιο αποτέλεσμα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση τον πυροδοτεί. Ο μόνος λόγος που μπήκε εδώ ήταν για να βρει τρόπο να ξεφορτωθεί το σκυλί.

θα εμπαινα εδω μεσα με ολους εσας τους φανατικους φιλοζωους για να δωσω το κουταβι μου?Λες να μην ηξερα οτι θα με παιρνατε με τις πετρες αν προσπαθουσα να πουλησω το σκυλι απο εδω μεσα?
Το σκυλι δεν ειχα ποτε τη προθεση να το δωσω παρτε το χαμπαρι ζητησα συγνωμη απο ολους εσας τους φιλοζωους για τις αγγελιες δηλαδη ενταξει ελεος φτανει πια....ξεκολλληστε λιγο απο τα μυαλα σας
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
Η καλοπροαίρετη κριτική δεν έχει σε όλους το ίδιο αποτέλεσμα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση τον πυροδοτεί.
Θεωρεις καλοπροαιρετη κριτικη τα σχολια της θειας μαιρης και του βαγγουλα?και καποιων αλλων ακομη?Ελα ενταξει εσυ κανεις πλακα...για δες τους χαρακτηρισμους που μου προσεδωσαν και υστερα πες μου αν ειναι καλοπροαιρετη κριτικη αυτο ?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight