Απολλων....Αkita Inu


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Εμ...δεν έπρεπε να έχω παραιτηθεί, να σου πω, αν θα έφτανες τα 99 τέτοια ποστ σε 2 μάλιστα μέρες :rolleyes:
Ελπίζω να μην ετοιμάζεσαι για 100άρα, γιατί θα ζητήσω banάρισμά σου, οπωσδήποτε.
καλε...εσυ δεν ησουν μοδερειτορ??
 








mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
Ρε παιδιά τι θα γίνει με το σκυλί?Ειλικρινά το λυπάμαι...δεν μπορεί να γίνει κάτι?

Πες μου κατι ρε καναρινι...ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ????
ερωτηση κανω ετσι...ΠΟΣΟ ΠΙΑ???
 


Marilen

Active Member
25 Φεβρουαρίου 2014
35
0
Αυτό που έχει πραγματικά πολύ πλάκα μ' εσένα είναι που ζητάς επανειλημμένα από όλους να προσέχουν πως σου μιλάνε (κι αν δε σου μιλάνε όπως εσένα σου αρέσει τους διώχνεις κι απ'το θέμα εντελώς δημοκρατικά πάντα), ενώ εσύ προσβάλλεις ασταμάτητα όποιον μπήκε στον κόπο να σου ανοίξει τα μάτια!! Αναρωτιέμαι, και στην πραγματική σου ζωή δεν είσαι ικανός να συμμετέχεις σε μια συζήτηση;
(Όπου συζήτηση, ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων, όχι παρωπίδες και μονόπλευρες οπτικές)
Εδώ μέσα οι περισσότεροι είναι ικανοί να σε βοηθήσουν σε πολλά πράγματα που θα προκύψουν με τη συμβίωσή σου με τον νέο σου φίλο κι εσύ αντί να τους εκμεταλλευτείς, κλωτσάς την ευκαιρία.
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
Αυτό που έχει πραγματικά πολύ πλάκα μ' εσένα είναι που ζητάς επανειλημμένα από όλους να προσέχουν πως σου μιλάνε (κι αν δε σου μιλάνε όπως εσένα σου αρέσει τους διώχνεις κι απ'το θέμα εντελώς δημοκρατικά πάντα), ενώ εσύ προσβάλλεις ασταμάτητα όποιον μπήκε στον κόπο να σου ανοίξει τα μάτια!! Αναρωτιέμαι, και στην πραγματική σου ζωή δεν είσαι ικανός να συμμετέχεις σε μια συζήτηση;
(Όπου συζήτηση, ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων, όχι παρωπίδες και μονόπλευρες οπτικές)
Εδώ μέσα οι περισσότεροι είναι ικανοί να σε βοηθήσουν σε πολλά πράγματα που θα προκύψουν με τη συμβίωσή σου με τον νέο σου φίλο κι εσύ αντί να τους εκμεταλλευτείς, κλωτσάς την ευκαιρία.
μαριλου θα με τρελανεις εντελως???πιστευεις οτι με αυτο το μηνυμα που εστειλε μολις τωρα το καναρινι με βοηθαει σε κατι ???το καναρινι δηλαδη με το τελευταιο της ποστ προσπαθησε να μου ανοιξει τα ματια ετσι?
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
SORRY GIA TA GREEKNKLISH eimai se mac xwris ellikika

sons of anarchy leme!!!!!

kai mazas season123

loipon filaraki den exeis katalavei tipota!!!!!! polloi edw to kaname to lathos alla mathame katalave ti sou lene ELEOS!!!!
 


Marilen

Active Member
25 Φεβρουαρίου 2014
35
0
Καταρχήν το "μαριλού" είναι για τους φίλους μου και σε παρακαλώ να μην το ξανα χρησιμοποιήσεις.

Νομίζω ότι έχεις ξεφύγει κι εσύ λίγο στους χαρακτηρισμούς εδώ και πολλές σελίδες και καλό θα ήταν να τις ξαναδιαβάσεις πριν μου επιτεθείς γι'αυτό. Όσοι μπήκαμε στον κόπο να σου απαντήσουμε απ' την αρχή, το κάναμε μπας και ζήσει μια ευτυχισμένη ζωή το κουτάβι σου.

Είσαι λιγάκι ξεροκέφαλος όμως (και με συγχωρείς για την έκφραση, έχεις χρησιμοποιήσει χειρότερες). Βρίσκεσαι σε ένα παντελώς απρόσωπο διαδικτυακό μέρος, επομένως κάθε είδους συζήτηση κυλάει αργά και μας δίνει τη δυνατότητα να σκεφτόμαστε δις πριν πούμε κάτι. Εσύ αντί να κοιτάξεις να κρατήσεις μόνο τα σημαντικά, από κάθε απάντηση, έκανες focus σε κάθε τροφή για εντάσεις.

Όχι, στο συγκεκριμένο ποστ το καναρίνι δεν προσπάθησε να σου ανοίξει τα μάτια, θεωρώ οτι το έκανε σε άλλα όμως, και αφού δεν το κατάφερε ενδιαφέρθηκε μόνο για το κουτάβι, που ξαναείπα,είναι το μόνο μέλημα όλων όσων συζητάνε μαζί σου.

Σταμάτα να τα παίρνεις όλα προσωπικά λοιπόν, παίξ' το λίγο πιο έξυπνα, να απαντάς μόνο σε ότι αποτελεί πραγματική βοήθεια από δω και πέρα. Έτσι ίσως βγεις και από πάνω (γιατί βλέπω ότι σε ενδιαφέρει λιγάκι αυτό.

Εντελώς φιλικά και χωρίς πρόθεση να παρεξηγήσεις τίποτα.
 


mazas

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
106
0
μαριλεν δεν μου λες πιστευεις οτι η θεια μαιρη ο siegfried το καναρινι και ο βαγγουλας με τα μηνυματα που εστειλαν χθες θελησαν να μου ανοιξουν τα ματια και να με συμβουλευσουν????

ειπα πολλες φορες χιλια ευχαριστω απο οσους πραγματικα με συμβουλευσαν......
μακαρι να μπει ενας μοντερειτορ να διαγραψει αυτο το θεμα οχι απλα να το κλειδωσει γιατι τα περισσοτερα μελη του φορουμ μαλλον δεν ειναι στα καλα τους
 


Marilen

Active Member
25 Φεβρουαρίου 2014
35
0
Χμμμμμ συνεχίζεις να κάνεις το ίδιο.
Όλοι ξεκίνησαν με τις καλύτερες των προθέσεων.
Όπως παρεκτρέπεσαι εσύ στην πορεία, έτσι κι αυτοί. Αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις. Αν θεωρείς οτι τα μέλη δεν είναι στα καλά τους μπορείς εσύ να αποχωρήσεις απ' το φόρουμ. Αλλά δεν είναι τυχαίο που όλοι σου λέμε το ίδιο. Ή που μας στέλνουν όλους με την εγγραφή ένα χάπι και χάνουμε τα λογικά μας και είσαι ο μόνος τυχερός που δεν σ' έπιασε, ή κάπου κάνεις κι εσύ λάθος με τη στάση σου (μιλάω απλά πιο παραστατικά, δεν έχω πρόθεση να σε προσβάλλω)

Απλά νομίζω όλοι μας ενδιαφερόμαστε για ένα πράγμα.
Πώς είναι το αγόρι σου;;; Βγήκε βόλτα, είναι χαρούμενο, τρέχει, παίζει, τρώει, τι τρώει, πίνει νερό, το βλέπεις ευτυχισμένο;;;

Όταν επικεντρωθείς στο δεύτερο κομμάτι του μηνύματός μου, να δεις που όλοι θα αρχίσουν να σου φαίνονται πιο φιλικοί. Είμαστε εδώ για την κοινή μας αγάπη για τα σκυλιά μας, όχι για να κρίνουμε,ούτε να χωρίσουμε τίποτα. Όλοι κάνουμε λάθη, κι εγώ κι εσύ και όλοι όσοι έχουν συμμετάσχει σ' αυτή την κουβέντα. Το θέμα είναι να μπορείς να ακούς τις γνώμες ανθρώπων που έχουν ασχοληθεί περισσότερο καιρό από σένα μ' αυτό το θέμα και σταδιακά να δημιουργήσεις την δική σου, προσωπική άποψη.
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Δεν θυμάμαι mazas να χρησιμοποίησα κάποιο χαρακτηρισμό σαν αυτούς που χρησιμοποιείς.Ναι μίλησα ειρωνικά αλλά ΚΑΙ εριστικά,εσύ πιστεύεις με τον τρόπο που μίλησες σε όλους ότι χρήζεις άλλης αντιμετώπισης?Πως ζητάς σεβασμό όταν δεν τον δίνεις εσύ ο ίδιος ούτε καν στον εαυτό σου,γιατί αν σεβόσουν τον εαυτό σου δεν θα χρησιμοποιούσες λέξεις τύπου: μ.....ας,βλ...κας,ηλ...α κτλ.και ζητάς εμένα να σε σεβαστώ?Οοοχι.....Λυπάμαι για τον τρόπο που σκέφτεσαι πάρα το νεαρό της ηλικίας σου ,λυπάμαι για τον τρόπο που τ'αντιμετωπίζεις όλα και πάνω απ' όλα λυπάμαι γι αυτό το πλασματάκι που βρέθηκε στην ζωή σου ..Ναι αυτό το σκυλί μ'ενδιαφέρει γιατί δεν φταίει τίποτα να πληρώνει τα μυαλά τα δικά σου και του κάθε ένα που σκέφτεται σαν εσένα...Τώρα με βρίζεις δεν με βρίζες ποσώς με ενδιαφέρει και απλά συνεχίζεις να επιβεβαιώνεις την γνώμη που σχηματίσαμε.Όσο βρίζεις τόσο δίκιο δεν θα βρεις ποτέ στην ζωή σου σε τίποτα,γιατί όταν μιλάμε σοβαρά οι βρισιές δεν κολλάνε είτε σε απρόσωπο φόρουμ ,είτε σε τετ α τετ διάλογο.Μόνο σε χιούμορ πάνω επιτρέπεται τέτοιου είδους χυδαιολογία και μόνο σε φίλους και ανθρώπους που μας ξέρουν καλά.
 








Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Να τις δεις φυσικά.Αυτος ειναι ο σκοπός.Θέλουμε ένα εμπορικό προιόν.
KAI PALI SORRY GIA TA AGGLIKA

eimai anti emporikh exw petsopadiko skylo den epsaksa na kathgorhsw kapoion varesa to kefali moy ston toixo den zhthsa ta resta!!!! sons of anarchy epimenw!!!!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Ποσα ποστ μετα και ακομα ασχολειστε.. Πρεπει να καταλαβουμε πως τα τρολλ εχουν εξελιχθει,δε σταματανε πλεον στα πρωτα ποστ.

Τουτος δω ρωταει και ξανα ρωταει και ξανα ρωταει τα ιδια και τα ιδια..
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Ποσα ποστ μετα και ακομα ασχολειστε.. Πρεπει να καταλαβουμε πως τα τρολλ εχουν εξελιχθει,δε σταματανε πλεον στα πρωτα ποστ.

Τουτος δω ρωταει και ξανα ρωταει και ξανα ρωταει τα ιδια και τα ιδια..
Εχουμε να κάνουμε με κάποιο ανώτερο ανδροειδές.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πραγματικά ακόμα και εγώ εντυπωσιάζομαι.... Τι ασχολειστε πια????
Εγώ δεν βλέπω Game of Thrones αλλά ομολογώ πως έχω φάει κόλλημα με το Breaking Bad και το θέμα του Mazas! :x:
θα γινουμε πολλες οι αργόσχολες γεροντοκόρες που ασχολουμαστε όλοι μέρα με τα σκυλια μας και δεν τα ξύνουμε σαν τον mazas....


mazas....δεν την πουλεύεις γιατι μας τα πρηξες???? αντε και ειμαι και κουρασμένη και εχω και 3 παιδιά να ταϊσω....
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Πραγματικά ακόμα και εγώ εντυπωσιάζομαι.... Τι ασχολειστε πια????

θα γινουμε πολλες οι αργόσχολες γεροντοκόρες που ασχολουμαστε όλοι μέρα με τα σκυλια μας και δεν τα ξύνουμε σαν τον mazas....


mazas....δεν την πουλεύεις γιατι μας τα πρηξες???? αντε και ειμαι και κουρασμένη και εχω και 3 παιδιά να ταϊσω....
τα 100+ ποστ που έκανε σε 2 μέρες μάλλον αποδυκνείουν το ακριβώς αντίθετο... λέω εγώ τώρα... :rolleyes: