Βασικά... Καλησπέρα σας!


Status
Κλειδωμένο θέμα

agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Χαχαχαχα όχι μόνο δεν έμοιασε στη μαμά του, αλλά κατα πάσα πιθανότητα ούτε καν στο μπαμπά του!
.... μήπως του κουμπάρου;;;;;;;:p:p

κουκλλλλλί το σκυλάκι σου....

αυτό με τα αρσενικά το έχουμε κι εμείς, αρκεί βέβαια να "ενοχλήσει" πρώτα ο άλλος. αν όχι, κύριοι...

τι να πεις.... άντρες....
 
  • Like
Reactions: d-friend








agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
η αλήθεια είναι ότι αν κάποιος συμφωνεί μαζί μου μια ψιλοβλάβη την έχει.....

τώρα για την ανδρομέδα δεν ξέρω...

και ναι, ν'ανησυχείτε.... θα κάνουμε κόμμα....θα κυριεύσουμε τον κόσμο...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Βασικά έχει μοιάσει του Ρουμπή που μάλλον ήταν ημίαιμο pointer, του Κουμπή που θα'ταν ημίαιμο δαλματίας, του Ρουμποκομπολογή που μπορεί να κράταγε από ελληνικό ποιμενικό, του βαφτηστηριού του γείτονα που πιθανότατα κάπου έμοιαζε σε Γκέκα, του ξαδέλφου του μπακάλη που'χε κληρονομήσει από τον γερμανικό ποιμενικό προπάππου του τις ελιές (ναι ναι έχουμε ελίτσες αλλά όχι πολλές-δηλαδή το λάδι της χρονιάς δεν το βγάζουμε, απλά για να λέμε ότι έχουμε, μια στο κούτελο και μια στο μάγουλο). Πάντως του Λάμπη, το Labby, μόνο στο ύψος του 'μοιασε!!! Με λίγα λόγια είναι μο-να-δι-κός!

Έλπίζω να φτάσουμε κι εμείς κάποια στιγμή στα επίπεδα συμπεριφοράς σας agathe, θα είναι μια σημαντική βελτίωση. Πάντως έχω την αίσθηση ότι παρακολουθεί κι Ρασούκος το forum γιατί όπως είπα σήμερα δεν γρίλισε στην πρωινή βόλτα, σου λέει "Ρόμπα με έκανε η φιλενάδα μου, πρέπει να δείξω πόσο καλός είμαι, μην νομίζουν ότι είμαι κανένα κτήνος"
 
Last edited:


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
κοίτα στα δικά μας επίπεδα δεν μπορείς να φτάσεις....
είμαστε άφταστοι....:D

μη νομίζεις ότι συμβαίνει πάντα.
το μόνο που χρειάζεται είναι να μην παθαίνεις πανικό και υστερία. δε βοηθάει, και χειροτερεύει και την κατάσταση του ρουμποκομπολογή σου:p
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Υστερία σαφώς όχι, αλλά γίνομαι πολύ αυστηρή και κρατάω κολάρο, για να του αλλάξω κατέυθυνση όταν κάνει έντονο γρύλισμα για να προλάβω τα χειρότερα. Αντιθέτως όταν είναι καλό παιδί τι δείχνω πόσο χαρούμενη και περήφανη με κάνει. Στις σπάνιες περιπτώσεις που έχουμε συναντήσει αρσενικό και κούνησε και ουρά (με σηκωμένη τρίχα πάντα) έχω εξηγήσει στον εκάστοτε συνοδό το πρόβλημα. Ευτυχώς κάνας-δυό θέλησαν να πλησιάσουμε, να μυρίσει και να κατεβάσει τρίχα. Μετά παίζει κανονικά για 2-3 λεπτά, όπου και ευχαριστώ τον/την συνοδό και χωρίζουμε για να τον επιβραβεύσω.

Σας προλαβαίνω πριν με ρωτήσετε γιατί δεν τον αφήνω παραπάνω. Δεν το κάνω γιατί με ένα γείτονα που είχε όλη την καλή διάθεση-και την είχα κι εγώ- χαιρόμασταν να τα βλέπουμε να τα βρίσκουν και να χαζολογούν ώσπου χωρίς κανένα λόγο ο Ρας γύρισε σε war mode και αρπάχτηκε. Ευτυχώς ήμασταν και οι δύο άνθρωποι σε επιφυλακή και δεν συνεχίστηκε το σκηνικό. Ακόμα πιό καλό το γεγονός ότι το σκυλί του γείτονα δεν υιοθέτησε κακές συνήθειες ή φοβίες από τον δικό μου, όπως και πληροφορήθηκα.
 


dias2011

Member
28 Φεβρουαρίου 2011
13
0
το Σκαι ειχε μια ωραία σειρά με μια εκπαιδεύτρια σκύλων και σε ένα επεισόδιο είχε αυτό το θέμα αν μπορέσω να βρω κάτι θα σου πω πάντως θυμάμαι μόλις συναντούσε σκύλο στον δρόμο και ο δικό στις άρχιζε τα ζόρικα χωρίς κουβέντα γύριζε πάλι πίσω το έκανε καμιά 10 φόρες και μετά όλα ένταξη ο σκύλος είχε ηρεμήσει αν έχεις υπομονή κανε μια προσπάθεια
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Την εκπομπή εγώ ή σκύλος εννοείς? Αν βρεις κανένα link πολύ θα με βοηθούσες! Από υπομονή, γι αυτό το θέμα, μπορώ να αποκτήσω τεράστια.
Το ξέρω ότι θα πάρει καιρό και δεν περιμένω αποτελέσματα εδώ και τώρα. Μη νομίζεις όμως, μαθαίνω και μέσα από τα λάθη μου. Γιατί η εκπαίδευση, εκπαίδευση, αλλα δεν πάυει ο Ρας να είναι το πρώτο μου σκυλί οπότε σε κάθε του καινούρια συμπεριφορά υπάρχει πάντα η περίπτωση να αντιδράσω λάθος. Μέχρι το μικρό λάθος να διογκωθεί πέρνω συνήθως τα χαμπάρια μου και διορθώνομαι. Ε, με υπομονή διορθώνεται κι αυτός!
Στην προκειμένη περίπτωση το λάθος ήταν ότι όντως υστερίασα τις πρώτες φορές, καθώς πανικοβλήθηκα και μου πήρε χρόνο τόσο να ψάξω διάφορες πληροφορίες (και ακόμα ψάχνω προφανώς) όσο και να αποφασίσω πώς θα κινηθώ. Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο αν κανω καλά ή όχι...
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
η αλήθεια είναι ότι αν κάποιος συμφωνεί μαζί μου μια ψιλοβλάβη την έχει.....

τώρα για την ανδρομέδα δεν ξέρω...

και ναι, ν'ανησυχείτε.... θα κάνουμε κόμμα....θα κυριεύσουμε τον κόσμο...
Συμφωνώ και πάλι !!! ;) Μαύρο φίδι που σας έφαγε τώρα που κάναμε την αρχή !!! :D:D
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Υστερία σαφώς όχι, αλλά γίνομαι πολύ αυστηρή και κρατάω κολάρο, για να του αλλάξω κατέυθυνση όταν κάνει έντονο γρύλισμα για να προλάβω τα χειρότερα. Αντιθέτως όταν είναι καλό παιδί τι δείχνω πόσο χαρούμενη και περήφανη με κάνει. Στις σπάνιες περιπτώσεις που έχουμε συναντήσει αρσενικό και κούνησε και ουρά (με σηκωμένη τρίχα πάντα) έχω εξηγήσει στον εκάστοτε συνοδό το πρόβλημα. Ευτυχώς κάνας-δυό θέλησαν να πλησιάσουμε, να μυρίσει και να κατεβάσει τρίχα. Μετά παίζει κανονικά για 2-3 λεπτά, όπου και ευχαριστώ τον/την συνοδό και χωρίζουμε για να τον επιβραβεύσω.
Πολύ σωστή σε βρίσκω. :) Με τα αρσενικά υπάρχει και πολύ έντονος ανταγωνισμός για την αρχηγία, ποιός ελέγχει την περιοχή, ποιός είναι πιό μάγκας, ποιόν κοιτάζουν σαν ξερολούκουμο όλες οι θηλυκιές, κλπ. Άντρες, που λέγαμε παραπάνω με την σύμμαχο και Πρόεδρο του κόμματος Agathe ! :p:D:D
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
αχ, τι συγκίνηση .....

ποτέ δεν ήμουν πρόεδρος......

αλλά νομίζω πως μπορούμε να συγκυβερνήσουμε ανδρομέδα....

θα είμαστε δύο προεδρίνες μαζί.....
 








msantas

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
170
0
37
Π.Φάληρο
Κορίτσια εεεεε θέλω να πω Προεδ.......
(δεν ξέρω τι γίνεται κόλλησε το πληκτρολόγιο
γαμώτο):D:cool:
είμαστε πολύ off όντως παρακαλώ
να συμμορφωθείτε!!!!:D

Πρέπει να δίνεται το καλό παράδειγμα!!!:p
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
ΟΚ :p:p

Θ'ανοίξω άλλο τόπικ...

(εσύ δεν είσαι με το "δορυφόρο";;;; θα συζητήσουμε με την ανδρομέδα αν σε θέλουμε για μέλος...)
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
χτυπαω 5 φορες το σφυρακι στο εδρανο κ απο δυο στο κεφαλι σας κ λεω:ειστε εκτος(θεματος νομιζετε θα πω???Χοχοχοχο)τοπου κ χρονου γυναικες!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εκφραστείτε ελεύθερα! Ποτέ δεν είναι κακό να σκάει το χειλάκι μας!
Εμπρός για την γυναικεία προεδρία!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf