Βασικά... Καλησπέρα σας!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Σκυλιά σαν το δικό μου δεν τα φοβάται? Γιατί ο δικός μου ας πούμε είναι ικανός να αρχίσει καυγά και ας μην τον παίρνει, λές το άλλο να σταματήσει? Τόσο καλά εκπαιδευμένο? Και το ένστικτο? Δεν λειτουργεί? Α, πα πα πα πα! Αν τον ξαναδώ θα κόψω λάσπη πάλι.
Δυστυχώς υπάρχουν και οι τύποι που έχουν μεγαλόσωμα και πολύ δυνατά σκυλιά, οπότε θεωρούν ότι όποιο σκυλί τους επιτεθεί θα γίνει κιμάς. Άρα δεν ανησυχούν για τίποτε. Κυκλοφορούν με την σιγουριά του ανθρώπου που έχει το δυνατό σκυλί, το σκυλί που φοβούνται όλοι, και δεν μπορεί κανείς να το νικήσει. Προφανώς δεν σκέφτονται το μικρότερο σκυλί που μπορεί να εμπλακεί σε καβγά με το δικό τους και να πάθει μεγάλη ζημιά, ούτε τον άνθρωπο που θα δεί το σκυλί του να τραυματίζεται (για να μην πούμε τα χειρότερα). Τα ροτβαίλερ είναι πολύ δυνατά σκυλιά, οπότε καλώς κόβεις λάσπη και ανησυχείς. Το θέμα είναι η συμπεριφορά αυτού που το έχει. Το σκυλί δεν φταίει σε τίποτε, και αν δείξει επιθετική συμπεριφορά απέναντι στον Ράς ή άλλα σκυλιά, πάλι το ανεύθυνο αφεντικό του θα φταίει. :mad::mad::mad:
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
εχουν κ αυτοι τον δασκαλο τους...αυτοι ειναι που την πατανε μια κ καλη κ δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο ,απο το πληγωμενο εγω τους!!!!
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
εχουν κ αυτοι τον δασκαλο τους...αυτοι ειναι που την πατανε μια κ καλη κ δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο ,απο το πληγωμενο εγω τους!!!!
Σωστά ! Αλλά πόσα σκυλάκια έχουν φάει τα δικά τους καμάρια μέχρι να βρούν τον δάσκαλο τους ; Συνέβη με έναν τύπο στην γειτονιά μας που είχε ένα ντόμπερμαν χωρίς λουρί, και το διασκέδαζε απίστευτα όταν ο σκύλος του δάγκωνε άλλα σκυλιά. Στο τέλος, ένα άλλο μεγαλόσωμο σκυλί στο οποίο επετέθη το ντόμπερμαν του έσπασε το πόδι στον καβγά, και ο τύπος σταμάτησε να κάνει τον μάγκα. Όμως μέχρι εκείνη την στιγμή είχε δαγκώσει 3 μικρά σκυλάκια που κατέληξαν με ράμματα, και ένα ακόμη που πέθανε. :(:mad:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δεν λέω να φοβάται σκυλιά σαν το Ρας μου με την έννοια ότι ο Ρας θα κάνει ζημιά στο Rottie, αυτό θα ήταν από απίθανο έως γελοίο, εννοώ απλούστατα ότι αν ο δικός μου κάνει μαγκιές και αρχίσουν να καυγαδίζουν τότε ο δικός μου θα πάθει ζημιά και φυσικά θα τον κηνυγάω, αυτό ήθελα να εννοήσω αλλά το συντόμευσα πολύ. Μα καλά, του γείτονα σου με το ντόπερμαν, δεν του έκανε κανείς από τους παθόντες μήνυση? Ουτε καν αυτός που το σκυλάκι δεν άντεξε?
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Αν καβγαδίσουν, τότε να είσαι σίγουρη ότι ο Ρασάκος θα του καταφέρει τις δαγκωματιές του - γενικά όταν καβγαδίσουν τα σκυλιά και δεν υπάρχει τεράστια διαφορά μεγέθους, ακόμη και αν υπάρχει αδιαφιλονίκητος νικητής, και αυτός θα δαγκωθεί, θα γρατζουνιστεί, και θα έχει πληγές. Το θέμα είναι ότι όταν ο Ρασάκος είναι με το λουρί και ο άλλος έχει τον σκύλο του ελεύθερο, ακόμη και αν ο Ράς κάνει μαγκιές, θα φταίει ο άλλος. Ο Ράς θα λειτουργήσει βάσει ενστίκτου, αλλά εσύ που είσαι υπεύθυνη θα τον έχεις με το λουρί. Ο άλλος ανεύθυνος όμως που έχει τον σκύλο του λυτό ; Επίσης ο Ράς μπορεί να αισθανθεί την ανάγκη να προστατέψει εσένα αν δεί ένα θεόρατο σκύλο να κατευθύνεται πρός το μέρος σας. Και φυσικά υπάρχει πάντα η περίπτωση ο δικός σου να μην κάνει μαγκιές, και ο άλλος μόλις τον δεί να τρέξει κοντά σας και να του επιτεθεί. Ξέρω περίπτωση με σκυλίτσα που έκανε την ανάγκη της (η ιδιοκτήτρια της την είχε από το λουρί κανονικότατα), και ξαφνικά εμφανίστηκε από το πουθενά ένα ροτβαίλερ ελεύθερο και την άρπαξε. Αν δεν έτρεχε το αφεντικό του θα την είχε σκοτώσει. Ράμματα, πληγές, θεραπείες - τί να σου λέω. Και ήταν και αρσενικό το ροτβαίλερ, αλλά επετέθη σε θηλυκό σκυλί. Οπότε καταλήγουμε εμείς οι υπεύθυνοι ιδιοκτήτες να ελέγχουμε την περιοχή σαν περισκόπια, για να αποφύγουμε τέτοιους ανεύθυνους τύπους ! :mad:
Για τα σκυλάκια υποβλήθηκαν μηνύσεις, αλλά δεν έγιναν και σπουδαία πράγματα. Δεν ξέρω γιατί, πάντως ο τύπος σταμάτησε να κυκλοφορεί με τον σκύλο του ελεύθερο μόνο όταν ο άλλος του έσπασε το πόδι στον καυγά.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στο ύψος το κουκλί είναι περίπου ίσο με rottie αλλά στα κιλά.... μισός, οπότε μακριά μας όταν δεν τα γνωρίζουμε!
Φαίνεται κοπέλα μου, μαζί με το πόδι του σκυλιού, έσπασε και η μαγκιά του ανθρώπου....
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Στο ύψος το κουκλί είναι περίπου ίσο με rottie αλλά στα κιλά.... μισός, οπότε μακριά μας όταν δεν τα γνωρίζουμε!
Φαίνεται κοπέλα μου, μαζί με το πόδι του σκυλιού, έσπασε και η μαγκιά του ανθρώπου....
Το κεφάλι του ανθρώπου έπρεπε να σπάσει, αλλά την πλήρωσε ο σκύλος χωρίς να φταίει. Ά, μετά ζητούσε και τα ρέστα από τον άνθρωπο, ότι ο σκύλος του έσπασε το πόδι του δικού του. Ο δικός του σκύλος όμως έκανε την επίθεση, και ο άλλος ήταν με λουρί.
Και εμάς είναι μεγαλόσωμος, αλλά αμφιβάλω αν θα μπορούσε να τα βγάλει πέρα με ροτβαίλερ. Μακριά καλύτερα, γενικά όσο γίνεται μακριά από καβγάδες. Έχω δεί να φεύγει αυτί σε σκυλοκαβγά, και δεν θα το ξεχάσω ποτέ στην ζωή μου. Και τα ανεύθυνα αφεντικά να χτυπιούνται που είχαν δύο σκύλαρους λυτούς ...
 


καψοραχη

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2011
78
0
αχ να ηξερες ποσο σε νοιωθω!!!! εχω τον Τζοϊ 17 μηνων bullterrier...κουκλος,αγαπησιαρης,τρυφερος,ενα κομματι βουτυρο με τον κοσμο και ιδιατερα με τα παιδια,τζετλεμαν με τα θυληκα αλλα...θηριο με τα αλλα αρσενικα!!! οταν ηταν 6 μηνων επαιζε με ενα θηλυκο που ηταν σε οιστρο (αυτος ακομα ανωριμος σεξουαλικα!) και ενα λαμπραντορ ενηλικο αρσενικο του την επεσε και εγιναν κομματια! αιματα,τρυπες,αντιβιωσεις,υστεριες δικες μου κλπ κλπ! εκτοτε ο Τζο ειναι επιθετικος με τα αρσενικα...καναμε οικογενειακως ΠΟΛΥ δουλεια πανω σε αυτο και ειχαμε και εκπαιδευτη τοτε...ακολουθησαμε την τακτικη στην αρχη μοναχικες βολτες πρεα με αρσενικα που γνωριζε απο κουταβι και αλλα θηλυκα.. οταν συναντουσαμε αλλο αρσενικο λυτο την "καναμε" ηρεμα αλλα αν το αλλο αρσενικο ηταν σε λουρι με συννενοηση με το αφεντικο του πηγαιναμε σιγα σιγα γι ανα μυριστουν...αμα αρχιζανε τα γρυλισματα ηρεμα ηρεμα γυριζαμε πλατη και φευγαμε αν οχι επιβραβευση και ΜΠΡΑΒΟΟΟ μετα! αν ερθει αδεσποτο αρσενικο τον καβαλαω αμεσως(τον βαζω αναμεσα στα ποδια μου)και με ηρεμη φωνη διωχνω το αλλο!η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν ηρεμεις...παντα στην τσιτα εισαι και αυτο περναει στρο ζωο σου...

θα τα ξαναπουμε γιατι πρεπει να φυγω τωρα
Μαρια
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Πώ πώ Μαρία, ο χειρότερος εφιάλτης για κάθε ιδιοκτήτη σκύλου ! Επόμενο είναι ο Τζό να έχει θέμα με τα αρσενικά, όπως ο Ράς της Κρητικοπούλας που του ρίχτηκαν δύο Γερμανικοί όταν ήταν κουταβάκι και αυτός. Μετά όμως εμείς τρέχουμε για να ξεπεράσουν τα σκυλιά μας τα ψυχολογικά που τους δημιούργησαν τα ελεύθερα σκυλιά των ανεύθυνων γειτόνων, και τα δικά μας σκυλιά υποφέρουν με φοβίες και ψυχολογικά. Άσε που μετά η βόλτα γίνεται μαρτύριο και είσαι συνεχώς στην τσίτα ! Κανονικά πάντως ο νόμος επιβάλλει τα σκυλιά να κυκλοφορούν με λουρί. Οι τύποι είναι παράνομοι ! :mad::mad::mad:
 


καψοραχη

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2011
78
0
O νομος σαφεστατα το λεει...το σκυλι στον δρομο πρεπει να ειναι δεμενο σε λουρι και κοντα στο αφεντικο του (ουτε καν σε φλεξι δηλαδη!) αλλα δυστυχως πολλοι ειναι εκεινοι που δεν το κανουν....ξερεις πολλες φορες μολις βλεπω στον δρομο η στο παρκο λυτο σκυλι να ερχεται τρεχατο στον Τζο φωναζω στον ιδιοκτητη του να το μαζεψει....εχω ακουσει πολλες φορες την φραση "μη φοβασαι το δικο μου ειναι ηρεμο δεν θα σας πειραξει" για να αρχισω να γκαριζω "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!"ακομα και φιμωτρο να του βαλω αν πλακωθουν παλι ο δικος μου θα την πληρωσει μιας και ο αλλος θα τον δαγκωσει ελευθερα.....απο την αλλη αν τον αφησω και εγω 35 κιλα μυς θα το παρει φετες ο αλλος το δικο του...... δεν καταλαβαινει ο αλλος οτι εχω και εγω δικαιωμα να ειμαι στον δρομο και σε τελευταια αναλυση δεν μπορει ο σκυλος μας λυτος να πλησιαζει γερους,παιδια και ανθρωπους που μπορει να ειναι φοβικοι! τετοια γινονται και μετα τα βαζουν με ολους τους κατοχους σκυλων..οπως και με τις ακαθαρσιες στον δρομο...δεν μαζευουν τα κακα του σκυλιου τους μερικοι και την πληρωνουμε ολοι μας!!! στο κατω κατω δεν φταιει ο καθενας να τα παταει!
 


καψοραχη

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2011
78
0


Σωστά ! Αλλά πόσα σκυλάκια έχουν φάει τα δικά τους καμάρια μέχρι να βρούν τον δάσκαλο τους ; Συνέβη με έναν τύπο στην γειτονιά μας που είχε ένα ντόμπερμαν χωρίς λουρί, και το διασκέδαζε απίστευτα όταν ο σκύλος του δάγκωνε άλλα σκυλιά. Στο τέλος, ένα άλλο μεγαλόσωμο σκυλί στο οποίο επετέθη το ντόμπερμαν του έσπασε το πόδι στον καβγά, και ο τύπος σταμάτησε να κάνει τον μάγκα. Όμως μέχρι εκείνη την στιγμή είχε δαγκώσει 3 μικρά σκυλάκια που κατέληξαν με ράμματα, και ένα ακόμη που πέθανε. :(:mad:

ο Χριστος και η Παναγια!! καλα λενε οτι το σκυλι για μερικους ειναι η προεκταση του πουλιου τους!!!! ελεος δηλαδη! και για τα αλλα τα καυμενα αλλα και για το δικο του που ποιος ξερει τι τραβηξε στα χερια του!!! ο καραγκιοζης!!!σε ποια περιοχη ηταν ο "λεβεντης"?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
καψοράχη μα τι στο καλό, ή είμαι κλώνος σου ή εσύ δικός μου, να το κοιτάξουμε!
οπως και με τις ακαθαρσιες στον δρομο...δεν μαζευουν τα κακα του σκυλιου τους μερικοι και την πληρωνουμε ολοι μας!!! στο κατω κατω δεν φταιει ο καθενας να τα παταει!
ή μπορεί να τα πατήσουμε κι εμείς οι ίδιοι, στην διαδρομή μας πάνω τα κανει, χεχεχε
Λοιπόν σκηνικό, off topic βέβαια, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ: Μέχρι πρόσφατα, εδώ από κάτω κάναν έργα. Το καλοκαιράκι λοιπόν έχω βγάλει τον μικρό έξω, και καταμεσής των έργων του έρχεται η όρεξη (καθότι φρεσκοσκαμένο και με έντονες μυρωδιές). Πιό πέρα οι εργάτες κάνουν διάλειμμα κι αρχίζουν τα σχόλια. "εμ βέβαια, οι αναίσθητοι, που δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ορισμένοι εδώ δουλεύουν" κ.τ.λ. Κάνω ότι δεν ακούω μην απαντήσω και η φωνούλα μου "κόψει τη μαγειρική" και τους αφήνω. Εντελώς συμπτωματικά, κοντά τους ήταν και ο κάδος σκουπιδιών. Τελειώνει λοιπόν ο σεφ μου τα δικά του, βγάζω από την τσέπη το ρολό τις σακουλίτσες, τα μαζεύω και κατευθύνομαι προς τον κάδο. Αυτοί δεν ήξεραν ότι έχω ακούσει και σχολιάζουν πλέον χαμηλόφωνα μεταξύ τους. Οπότε κάπου εκεί τους λέω "Έχετε απόλυτο δίκιο και συμφωνώ μαζί σας, αλλά θα ήταν πιό αποδοτικό να περιμένετε να δείτε τι θα γίνει και αν ο άλλος τα παρατήσει, τότε να τον κάνετε ρόμπα, μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι". Παιδιά ο ένας από αυτός κοκκίνισε τόσο που αν άνοιγε η γη να τον καταπιεί και πάλι θα ντρεπόταν...
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
ο Χριστος και η Παναγια!! καλα λενε οτι το σκυλι για μερικους ειναι η προεκταση του πουλιου τους!!!! ελεος δηλαδη! και για τα αλλα τα καυμενα αλλα και για το δικο του που ποιος ξερει τι τραβηξε στα χερια του!!! ο καραγκιοζης!!!σε ποια περιοχη ηταν ο "λεβεντης"?
Έχεις απόλυτο δίκιο !!! Και μιάς και το ανέφερες, στην συντριπτική τους πλειοψηφία οι τύποι που βγάζουν τα σκυλιά τους χωρίς λουρί είναι άνδρες (τουλάχιστον από την δική μου την εμπειρία) ! Η περιοχή μας είναι κέντρο - Λ. Αλεξάνδρας / Γκύζη. Ο τύπος τώρα έχει μάλλον μετακομίσει - και ευτυχώς !
Αυτό το "ο δικός μου δεν δαγκώνει" και τον αφήνουν λυτό να έλθει στο δικό σου σκυλί που έχει λουρί (εμάς έχει ΚΑΙ φίμωτρο λόγω της συνήθειας του να τρώει τα πάντα) και εκ των πραγμάτων αισθάνεται αδύναμος μπροστά στον ελεύθερο σκύλο που τρέχει καταπάνω του, δεν τα καταλαβαίνω. Έχει συμβεί να μας πεί ο άλλος ότι ο σκύλος του είναι φιλικός, αλλά τα σκυλιά να αγριέψουν. Έχει επίσης συμβεί να μας πούνε "θηλυκιά είναι, αφού ο δικός σας είναι αρσενικός δεν υπάρχει πρόβλημα", ο δικός μας να της κουνήσει την ουρά, και αυτή να του ορμήσει. Και το χειρότερο που μου συνέβη ποτέ, είναι όταν ο δικός μας ήταν προσφάτως στειρωμένος, με ράμματα ακόμη, και μία απαράδεκτη κυρία άφηνε τον σκύλο της ελεύθερο να κάνει τσαμπουκά σε σκυλί μόλις ενός έτους, εγχειρισμένο, με λουρί και φίμωτρο. Και γελούσε που ο δικός της έκανε μαγκιές και προσπαθούσε να δαγκώσει τον δικό μας. Ο οποίος γύριζε σαν την σβούρα για να αποφύγει τις δαγκωνιές, αλλά έτσι δεν μπορούσε ο πατέρας μου να του βγάλει το φίμωτρο. Την παρακαλούσε να πάρει το σκυλί της για να μην του φύγουν τα ράμματα, και αυτή είχε πεθάνει στα γέλια και καμάρωνε. Ξαφνικά λοιπόν ο δικός της κάνει επίθεση στο πλαΐ του λαιμού του Έκτορα, αλλά πρίν προλάβει να τον ακουμπήσει του δίνει μία στα μούτρα ο Έκτωρ με το φίμωτρο, ώστε το σκυλί ούρλιαξε από τον πόνο και οπισθοχώρησε ! Και η έξυπνη κυρία του τον μάζεψε ΒΛΑΣΤΗΜΩΝΤΑΣ !!! Έβριζε τον πατέρα μου, έβριζε τον Έκτορα (που εν τω μεταξύ είχε ηρεμήσει και του είχε βγάλει ο πατέρας το φίμωτρο), και έφυγε κατασυγχισμένη, απειλώντας ότι αν έχει πάθει κάτι ο σκύλος της, μαύρο φίδι που μας έφαγε. Εκεί να δείτε θράσος !!! :mad:

Κρητικοπούλα καλά τους τα είπες ! Να αγιάσει το στοματάκι σου !!! Έλεος πιά με αυτό τον ρατσισμό σε όσους έχουμε σκυλιά !!! :mad::mad::mad:
 


madicta

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
130
0


... Η περιοχή μας είναι κέντρο - Λ. Αλεξάνδρας / Γκύζη. ...
Φιλενάδα, το ξέρεις ότι είμαστε παραδίπλα; (Ερυθρός εδώ) Πότε θα έρθει ο Εκτωράκος να μας δώσει τα φιλιά που μας χρωστάει;; :D:D:D:D:D

Έτερη και offline φιλενάδα Κρητικοπούλα, σαφώς και να αγιάσει το στοματάκι σου, μαζί σου, κτλ κτλ. Αλλά επειδή ξέρω πως κράζεις όταν κράζεις.... κάτι φιλάνθρωπο ξυπνάει μέσα μου και τον λυπάμαι τον άνθρωπο :rolleyes::p:p (σε πειράζω, ε;;; )
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ε λοιπόν madicta θα σε απογοητεύσω αυτή τη φορά, τον έκραξα μεν, πολυ ευγενικά και χωρίς καν να υψώσω τη φωνή μου, δε! Γι'αυτό ακριβώς και ντάπηκε και ήθελε να κρυφτεί αντί να ανοίξει τσαμπουκά!

Ανδρομέδα μου, στην περίπτωση σου μου φαίνεται κολάει το "και κερατάς και δαρμένος". Απορώ πως ο πατέρς σου άντεξε και δεν τη στόλισε με όλα τα κοσμιτικά επίθετα της ελληνικής αργκώ! Κάτι τέτοια κραξίματα μου μάλλον υποννοεί η φίλη madicta που μόλις την πετύχω θα της πώ εγώ που βγάζει τα άπλυτά μου στη φόρα :Ρ
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Madicta μου, μόλις επιστρέψω Αθήνα (είμαι εκτός Άθηνών για λίγους μήνες) θα σου στείλω pm να συναντηθούμε ! Δεν το συζητώ, θέλω να δώ την Πισσούλα (και να σε γνωρίσω φυσικά). :):):)

Κρητικοπούλα, ο πατέρας μου της τα έχωσε. Για την ακρίβεια, της μίλησε για τις παρανομίες που διαπράττει έχοντας τον σκύλο της ελεύθερο. Είναι συνταξιούχος δικηγόρος, οπότε την απείλησε με αστυνομία, μηνύσεις, κλπ. Βεβαίως αυτή έβριζε αρκετά χυδαία, και επειδή επρόκειτο για γυναίκα δεν έπεσε στο επίπεδο της. Γενικά όμως άμα ο άλλος έχει θράσος, ότι και να πείς δεν βρίσκεις το δίκιο σου. Το ζήτημα είναι ότι την πλήρωσε ο σκύλος της που δεν έφταιγε, αλλά μόνο έτσι μαζεύτηκε εν τέλει η "κυρία" ... Επίσης να σου πώ ότι καμία φορά και το γερό κράξιμο χρειάζεται, όταν ο άλλος δεν καταλαβαίνει. Οπότε να αγιάσει το στοματάκι σου !!! :):):)
 


bloomgirl

Member
2 Φεβρουαρίου 2011
22
0
ΑΘΗΝΑ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
κοιτα και εγω εχω ερθει στην θεση σου με τα δικα μασ σκυλια....ασχετα το οτι τωρα εχω μια σπιθαμη!!!χαχαχχα.....αλλα γενικα ειχαμε τετοια προβληματα οταν μεναμε ολοι οικογενειακος!!...γι αυτο κ απεφευγα εγω την βολτα...γιατι φοβομουν..και παντα καθαριζε ο πατερας μου!!οταν ομως μεγαλωσα καταφερα να το ξεπερασω κ παντα ρισκαρα στην βολτα.....κ οταν εβλεπα κατι περιεργο απλα ελεγα στο αφεντικο του αλλυ σκυλιου να μικραινει την αλυσιδα κ να το φερνει κοντα μαζι του....και εγω το ιδιο....πλησιαζαν πολυ κοντα...και εμεις( τα αφεντικα)απλα σκυβαμε κατω διπλα στο καθε σκυλι μας αντιστοιχα....και χαιδευαμε ο ενας το σκυλι του αλλου....
κ το καθε σκυλι εγλυφε το χερι μας....κ αμεσως πηγαναμε στο δικο μας κ μυριζε ο χερι μας...οτι και καλα ειναι καλο αυτο...ειναι δεκτικο αφου εμεις τ αφεντικα τους το δεχομαστε πρεπει κ εκεινος...για αρκετη ωρα αυτο..
αφου ηταν ειρηνικα τα πραγματα...λιγο πηγαινε να ξεφυγει το θεμα...ξανα το ιδιο.....με φωνη οτι αυτο που χαιδευμε(το αντιστοιχο σκυλι) ειναι καλο κ οχι κακο....μεχρι π τα καταφεραμε......
για δοκιμασε το.....κ πεσ μου!!
 
Last edited:


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
bloomgirl ο Ρασούλης είναι λίγο ζηλιάρης, τα χάδια τα θέλει ΟΛΑ για πάρτη του, να φανταστείς πάει η φίλη μας να χαϊδέψει το σκυλί της και τσούουουούπ, ως δια μαγείας βρίσκεται Ο ρας κάτω από το χέρι της, έχοντας σπρώξει τον άλλο. Φαντάζεσαι να πάω να χαϊδέψω ένα σκυλί που του γρυλίζουμε? Κομματάκια θα το κάνει και δεν θα φταίει και το κακόμοιρο...
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
πλησιαζαν πολυ κοντα...και εμεις( τα αφεντικα)απλα σκυβαμε κατω διπλα στο καθε σκυλι μας αντιστοιχα....και χαιδευαμε ο ενας το σκυλι του αλλου....
κ το καθε σκυλι εγλυφε το χερι μας....κ αμεσως πηγαναμε στο δικο μας κ μυριζε ο χερι μας...οτι και καλα ειναι καλο αυτο...ειναι δεκτικο αφου εμεις τ αφεντικα τους το δεχομαστε πρεπει κ εκεινος...για αρκετη ωρα αυτο..
αφου ηταν ειρηνικα τα πραγματα...λιγο πηγαινε να ξεφυγει το θεμα...ξανα το ιδιο.....με φωνη οτι αυτο που χαιδευμε(το αντιστοιχο σκυλι) ειναι καλο κ οχι κακο....μεχρι π τα καταφεραμε......
για δοκιμασε το.....κ πεσ μου!!
Πολύ ωραίο μου ακούγεται ! Αν και φοβάμαι πώς σε περίπτωση που ο δικός μας δεί να χαϊδεύουμε άλλο σκυλί θα κάνει χαρακίρι !!! :p Τί γίνεται όμως αν ο άλλος έχει σκυλί επιθετικό και χωρίς λουρί ;
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Κρητικοπούλα τώρα είδα πως και εσείς κινδυνεύετε από χαρακίρι αν δώσετε χάδια σε άλλο σκυλί ... :D
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki