Βασικά... Καλησπέρα σας!


Status
Κλειδωμένο θέμα

lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ετσι κ αλλιως σαν τον pinky κ τον brain θα καταληξετε!!!!η μια θα κλειδωσει την αλλη στο πληντυριο κ θα νομιζετε οτι αυτο ειναι ο χορος της κοιλιας!!!μουχαχαχαχο!κυβερνατε γυναικες!!!!!!!!!!!χανομαστε!!!!!!
 


msantas

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
170
0
37
Π.Φάληρο
ετσι κ αλλιως σαν τον pinky κ τον brain θα καταληξετε!!!!η μια θα κλειδωσει την αλλη στο πληντυριο κ θα νομιζετε οτι αυτο ειναι ο χορος της κοιλιας!!!μουχαχαχαχο!κυβερνατε γυναικες!!!!!!!!!!!χανομαστε!!!!!!
xaxaxaxaxaxaxaxaxa +1
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
ετσι κ αλλιως σαν τον pinky κ τον brain θα καταληξετε!!!!η μια θα κλειδωσει την αλλη στο πληντυριο κ θα νομιζετε οτι αυτο ειναι ο χορος της κοιλιας!!!μουχαχαχαχο!κυβερνατε γυναικες!!!!!!!!!!!χανομαστε!!!!!!
δεν μ'άρεσε αυτό που είπες.... :mad:σαν προσβλητικό να μου ακούστηκε... :eek:άσε που δεν ξέρω ποίοι είναι οι pinky-brain:confused:

και βασικά δεν είμαστε χαζές......είμαστε πολύ cool :cool:

κι αν θες να ξέρεις αν κυβερνούσαν οι γυναίκες τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα....

κι αν θες να ξέρεις δε θα σε κάνω μέλος, μ!

(αν είσαι παντρεμένος, αλήθεια ποιός κάνει κουμάντο;;;; το έχεις σκεφτεί;;;; και έχεις μια ισορροπημένη οικογένεια;;;; για σκεφτήτε το αυτό οι άντρες της παρέας.....

κι εσύ msantas που προσσυπογράφεις....:D:D)
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
οχι δεν ειμαι παντρεμενος,αλλα αν ημουν ,για να μην εχω μουρμουρα, ισως αφηνα την συζηγο να νομιζει οτι κανει κουμαντο!αληθεια δεν ξερεις τον πινκυ κ τον μπρειν ρε συ?ποσο χρονων εισαι?παναγια μου!!!!!!ελα παμε!!λετς μπελι ντανς!!!!!!!!!
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
κι αν θες να ξέρεις αν κυβερνούσαν οι γυναίκες τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα....

κι αν θες να ξέρεις δε θα σε κάνω μέλος, μ!)
Πές τα φιλενάδα !!! :):D Και την άποψη ότι αν κυβερνούσαν οι γυναίκες τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα την συναντούμε για πρώτη φορά σε ανδροκρατούμενη κοινωνία παρακαλώ, στο έργο του μεγαλύτερου κωμικού μας ποιητή Αριστοφάνη. Λυσιστράτη - σας λέει κάτι το όνομα ; ;)

Τί εννοείς ότι θα κλειδωθούμε στο πλυντήριο ;;; Αυτό δεν το κατάλαβα, ομολογώ ... :confused::confused:

Αυτή την εμμονή με τον χορό της κοιλιάς να την προσέξεις πάντως ... :D

Και ναί, δεν θα σας κάνουμε μέλη, οπότε μόλις την πατήσατε γιατί θα καταλάβουμε τον κόσμο ! :p

Και θα επιβάλλουμε την κυνοφιλία σε όλους - αλίμονο σε όποιον κακοποιήσει ή θανατώσει σκύλο ! :nono:

Να πώς γίνεται λίγο ontopic το τελείως offtopic. Γυναικεία ευελιξία λέγεται αυτό ... ;):p
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
οχι δεν ειμαι παντρεμενος,αλλα αν ημουν ,για να μην εχω μουρμουρα, ισως αφηνα την συζηγο να νομιζει οτι κανει κουμαντο!
Να νομίζει, ε ; :D Κάπως έτσι ξεκινούν όλοι οι σύζυγοι και νομίζουν ότι στην πραγματικότητα αυτοί κάνουν κουμάντο ... :D Άλλωστε την σύζυγο σου θα την είχαμε στο κόμμα μας, οπότε θα είχε την ειδική εκπαίδευση ... ;)

Κρητικοπούλα και εσύ μαζί μας - πώ πώ τί έχει να γίνει !!! :p Ο μικρός πώς τα πάει με το θέμα της βόλτας και τα άλλα αρσενικά ;
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γειά σας κι από εμένα! Θα παραθέσω τους στοίχους ενός τραγουδιου που τα λέει όλα:
This is a man's world(x3) but would be nothing without a woman or girl!
θα σας πω περισσότερα αργότερα για το Ρας, πρέπει να φύγω!!
Α όντως women rule, άλλες φορες ξεκάθαρα και άλλες πίσω στο προσκήνιο, αλλά ΠΑΝΤΑ!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
οχι δεν ειμαι παντρεμενος,αλλα αν ημουν ,για να μην εχω μουρμουρα, ισως αφηνα την συζηγο να νομιζει οτι κανει κουμαντο!αληθεια δεν ξερεις τον πινκυ κ τον μπρειν ρε συ?ποσο χρονων εισαι?παναγια μου!!!!!!ελα παμε!!λετς μπελι ντανς!!!!!!!!!
1. ο άντρας μπορεί να είναι το κεφάλι, αλλά η γυναίκα είναι ο λαιμός....;)

και για να στο κάνω λιανά, το κεφάλι γυρίζει κατά που θέλει ο λαιμός...!!!!:cool:

2. αυτοί οι πινκυ και μπρειν είναι παλιοί ή καινούριοι;;;; για να ξέρω αν με λες πολύ μεγάλη ή μικρή...

να ξέρω δηλαδή να παρεξηγηθώ ή όχι....:D
 


msantas

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
170
0
37
Π.Φάληρο
Εγώ είμαι μικρός ακόμα για γάμο....:p
Ένα ξέρω πάντως όλο "φαγωνόμαστε"
αλλά χωρίς εσάς δεν μπορούμε οπότε
ας βγάλετε τα συμπεράσματα σας!!!

Επιπλέον νομίζω επιφανειακή κυριαρχία
έχουμε συνήθως εμείς....;)

Όσο αφορά το σπίτι πάντα ε!!!!:p
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τους Pinky και Brain εγώ τους πρωτοπήρα χαμπάρι πριν από δεκαπέντε χρόνια περίπου, δεν ξέρω αν είναι παλιότεροι, οπότε μάλλον μικρή σε λέει!
 




samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
δεν μ'άρεσε αυτό που είπες.... :mad:σαν προσβλητικό να μου ακούστηκε... :eek:άσε που δεν ξέρω ποίοι είναι οι pinky-brain:confused:

και βασικά δεν είμαστε χαζές......είμαστε πολύ cool :cool:

κι αν θες να ξέρεις αν κυβερνούσαν οι γυναίκες τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα....

κι αν θες να ξέρεις δε θα σε κάνω μέλος, μ!

(αν είσαι παντρεμένος, αλήθεια ποιός κάνει κουμάντο;;;; το έχεις σκεφτεί;;;; και έχεις μια ισορροπημένη οικογένεια;;;; για σκεφτήτε το αυτό οι άντρες της παρέας.....

κι εσύ msantas που προσσυπογράφεις....:D:D)
ναι ναι..σαν την Μερκελ ή την Θατσερ ενα πραγμα!:D
Υ.Γ ξερω ξερω,off topic
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Ένα ξέρω πάντως όλο "φαγωνόμαστε"
αλλά χωρίς εσάς δεν μπορούμε οπότε
ας βγάλετε τα συμπεράσματα σας!!!

Επιπλέον νομίζω επιφανειακή κυριαρχία
έχουμε συνήθως εμείς....;)

Όσο αφορά το σπίτι πάντα ε!!!!:p
Είσαι πολύ καλός διπλωμάτης ! :p Μου αρέσει που παραδέχεσαι τα περί επιφανειακής κυριαρχίας, και το ότι δεν μπορείτε χωρίς εμάς. Οι αλήθειες άλλωστε είναι για να λέγονται ... :D:D:D

Κρητικοπούλα σήμερα το μεσημέρι είδα δύο αρσενικά σκυλιά με τους ιδιοκτήτες τους να παίζουν στο πάρκο. Τα πήγαιναν μία χαρά, αλλά ξαφνικά κάτι έγινε και αρπάχτηκαν. Ευτυχώς τα χώρισαν έγκαιρα. Το βλέπω και από τον δικό μου, τα αρσενικά έχουν έντονο το θέμα "κυριαρχία", και ο δικός σου έχει και την άσχημη εμπειρία με τους Γερμανικούς. Άρα όσο και να βελτιωθεί θα πρέπει πάντοτε να είσαι σε ετοιμότητα αν συναντά αρσενικό σκυλί. Πιστεύω πάντως ότι θα δείς πρόοδο έτσι όπως το χειρίζεσαι ... :)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σ'ευχαριστώ Ανδρομέδα! Με ρωτήσατε νωρίτερα τι νεότερα έχω αλλά τώρα το Σ/Κ (βρέχει κιόλας) έχει αναλάβει της βόλτες το αγόρι μου, αλλά απ'ότι μου λέει στο ένα αρσενικό δεν έδωσε καν σημασία αλλά στο άλλο ήθελε να πάει, αλλα τρίχα σβέρκου δεν σήκωσε... Εννοείται πως όσο και να ηρεμίσει πάντα θα έχουμε το νου μας, δεν είμαστε για τέτοιες ανεμελιές, είναι και παμπόνηρος, ικανός να κάνει το αρνάκι μέχρι να χαλαρώσω...
Να φανταστεις είμαστε σε επιφυλακή ακόμα κι όταν τον πάμε να παίξει με τον αρσενικό μιας φίλης μας που τα πάμε περίφημα, έως και τον έχουμε φιλοξενήσει το καλοκαίρι σε εμάς για καμιά δεκαριά μέρες. Ακόμα και οι καλύτεροι φίλοι μπορεί να μαλώσουν υποθέτω, όπως συμβαίνει και με μας τους ανθρώπους, οπότε ξέροντας και την παραξενιά του δικού μου έχω μάτια 14!!!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
κοριτσια τι απορυπαντικο πιατων χρησιμοποιειτε?????μουοχοχοχοχο!!!
τα αρσενικα μην τα εχετε πολυ εμπιστοσυνη γενικα κ μην σας ξεγελανε οι ουρες η οι τριχες της ραχης.ξαφνηκα γινεται το μπαμ.κ στην τελικη αν τον βλεπεις οτι δεν.....δεν!αστον κ απλα προσεχε.με το ζορι χωριο δεν γινεται.

agathe ,απλα θεωρω απαραδεκτο να μην γνωριζεις τους πιο αποτυχημενους ,επιδοξους κατακτητες του κοσμου!!!!!πρεπει να τους εχεις κ κορνιζα!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
καλημέρα και .... καλή σαρακοστή!!!!!

λόρενς (της αραβίας!!!!) τους θυμήθηκα!!! είναι λίγο παλιοί βρε παιδάκι μου....


πάντως μπράβο όρεξη πρωί πρωί... (μάλλον από ξενύχτι γύρισες, γιατί δεν πιστεύω ότι ξύπνησες πρωί πρωί να πετάξεις αετό:D:D )

κριτικοπούλα, εγώ με το δικό μου ...αντράκι είμαι υπ'ατμόν αν δούμε άλλα αρσενικά, όχι για άλλο λόγο, αλλά αυτά που συναντάμε είναι λίγο σκ@τόσκυλα και δεν το ρισκάρω..., όχι για το δικό μου τόσο, όσο γι'αυτά :rolleyes:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγώ να προσέχω όσο είναι ανθρωπίνως δυνατόν, αλλά πείτε μου, με αυτους που εμπιστεύονται τα σκυλιά του τόσο πολυ που τα κυκλοφορούν χωρίς λουρί τι κάνουμε? Πριν από μερικές μέρες γυρνούσαμε από την βόλτα μας και βλέπω καμια διακοσαριά μέτρα μπροστά μας ένα παλικάρι με ένα γεροδεμένο ροτβάιλερ (λόγω απόστασης δεν ξέρω αν ήταν θηλυκό ή αρσενικό) να περπατάει δίπλα του, χωρίς λουρί, flexi ή έστω σπάγγο στο κάτω κάτω!!! Ο δικός μου τους πήρε χαμπάρι αλλα ευτυχώς λόγω απόστασης μόνο η περιέργεια τον έφαγε και δεν μας πήραν χαμπάρι ούτε ο άνθρωπος, ούτε το σκυλί. Κρατήσαμε και απόσταση ασφαλείας και κυριλέ. αλλά ΑΑΑΑΑΝΝΝΝ????
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
ε, κάνεις το σταυρό σου...:D:D

και στην τελική αλλάζεις δρόμο... ξέρω γω, τι να πω...

για μένα όσο τέλεια εκπαιδευμένος είναι ένας σκύλος δεν τον κυκλοφορείς στο δρόμο χωρίς λουρί. (το έχουμε "αναλύσει" σε άλλο τόπικ)

γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
κοριτσια τι απορυπαντικο πιατων χρησιμοποιειτε?????μουοχοχοχοχο!!!
τα αρσενικα μην τα εχετε πολυ εμπιστοσυνη γενικα κ μην σας ξεγελανε οι ουρες η οι τριχες της ραχης.ξαφνηκα γινεται το μπαμ.κ στην τελικη αν τον βλεπεις οτι δεν.....δεν!αστον κ απλα προσεχε.με το ζορι χωριο δεν γινεται.
Γιατί καλέ, ψάχνεις για καλό απορρυπαντικό ή θέλεις να μας συστήσεις το δικό σου ;;; :D:D:D

Σωστό πάντως αυτό που λές για τα αρσενικά (να μην έχουμε πολύ εμπιστοσύνη :p) και ότι με το ζόρι δεν γίνεται χωριό. Έχω παρατηρήσει ότι πράγματι κάποια σκυλιά δεν τα πάνε καλά - υπάρχουν πάντα οι συμπάθειες και οι αντιπάθειες. Άρα θέλει να είμαστε σε ετοιμότητα πάντοτε ...

Συμπροεδρίνα Agathe συμφωνώ απόλυτα - ποτέ χωρίς λουρί, όσο και να είναι καλά εκπαιδευμένος. Εγώ τουλάχιστον δεν εμπιστεύομαι τέτοιες καταστάσεις - μία γάτα να κυνηγήσει, άντε να τον πιάσεις ! :)

Κρητικοπούλα νομίζω ότι ο μικρός έχει βελτιωθεί πολύ στην συμπεριφορά του - άρα τα νέα είναι ευχάριστα. :) Για τους διάφορους τύπους που κυκλοφορούν με μεγαλόσωμα σκυλιά ελεύθερα τί να πώ ; Νομίζω όλοι μας έχουμε αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα αρκετές φορές. Εμείς έχουμε και ένα επιπρόσθετο πρόβλημα γιατί ο δικός μας κυκλοφορεί με φίμωτρο (τρώει ότι βρεί), οπότε πρέπει να είμαστε πάντοτε σε ετοιμότητα για να του το βγάλουμε αν χρειαστεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Η καλύτερη λύση είναι να απομακρυνθείς ή - αν δεν σας έχουν δεί και είναι σε απόσταση - να κρατήσεις τον σκύλο σου ήσυχο και όσο γίνεται χωρίς να γαβγίσει, ώστε να μην σας εντοπίσουν. Μεγάλο πρόβλημα αυτό, έχεις δίκιο ! :mad:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλή σαρακοστή! Κι εγώ είμαι σαφώς υπέρ του λουριου πάντοτε στην βόλτα, μόνο όσο ήταν κουτάβι και από μόνος του κρατούσε κοντινή απόσταση των ελευθερώναμε. Τώρα πιά μόνο σε απολύτως ελεγχόμενες συνθήκες (περιφραγμένο και ελεγμένο χώρο) των αφήνουμε ελεύθερο. Στο κάτω κάτω και άλλα σκυλιά να μην συναντήσουμε υπάρχουν και άνθρωποι που φοβούνται. Κι έτσι όπως διψάει συνεχώς για χάδια ο μικρός θα πάει σε όποιον βρει, τρεχάτος, ε! δεν είναι και λίγο να βλέπεις ένα μικρό τέΡας να έρχεται κατά πάνω σου. Αυτό που μου έκανε εντύπωση με το παλικάρι με το ροτβάιλερ ήταν το πώς γίνεται να εμπιστευεται το μη ελεγχόμενο περιβάλλον γύρω από το σκυλί του. ok ας υποθέσουμε ότι είναι στειρωμένο και δεν φοβάται ούτε ανεπιθήμητες εγκυμοσύνες ούτε ανεπιθύμητες πατρότητες... Σκυλιά σαν το δικό μου δεν τα φοβάται? Γιατί ο δικός μου ας πούμε είναι ικανός να αρχίσει καυγά και ας μην τον παίρνει, λές το άλλο να σταματήσει? Τόσο καλά εκπαιδευμένο? Και το ένστικτο? Δεν λειτουργεί? Α, πα πα πα πα! Αν τον ξαναδώ θα κόψω λάσπη πάλι.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf