Δάγκωσε το "αφεντικό" του, για έξι ράμματα, δεν αντέχουμε άλλο και χρειαζόμαστε βοήθεια.


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ο σκύλος δεν ταίζεται; Δεν του βάζετε νερό στη βεράντα που ζει; Δεν καθαρίζεται από τις ακαθαρσίες ο χώρος του;
Έχει τραγικοποιήσει στο έπακρο μια κατάσταση και έχετε έρθει οικογενειακώς σε φάση υστερίας, επηρεάζοντας αρνητικά ο ένας τον άλλον.
Τουλάχιστον εσύ που είσαι νέος άνθρωπος πρέπει να ηρεμήσεις και να βάλεις τα πράγματα σε μία τάξη.
Ειναι ντροπή πραγματικά να διαφαίνεται από τα ποστς σας ένας φόβος σαν να έχετε στη βεράντα λιοντάρι. Μέχρι χθες ήταν ο σκύλος σας αυτός , ότι και να έγινε δεν θα έπρεπε να είστε σε τέτοιο πανικό. Τα κλάματα, οι υστερίες, οι φωνές και οι αλληλοκατηγόριες σας έφεραν εδώ. Αλλάξτε ρότα γιατί είναι κρίμα το ζώο να περνάει τέτοιο λούκι.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Πραγματικά λυπάμαι.. Τον σκύλο, εσένα και την οικογένεια σου. Ο καθένας για διαφορετικούς λόγους, βιώνετε μια πολύ άσχημη περίοδο. Που διορθώνεται στο 50% εύκολα.

Το 50% είναι να θυμηθείτε πως πρόκειται για σκύλο, πιο συγκεκριμένα τον σκύλο σας, που δεν είναι ούτε ο Τσαρλς Μάνσον, ούτε ο Τεν Μπάντι, ούτε ο σχιζοφρενής σκύλος με το πριόνι...
Δημιουργήσατε άθελα σας, έναν σκύλο που κάνει κουμάντο και είναι το αφεντικό και παράλληλα του δείχνετε ότι τον φοβάστε, καταλαβαίνει ότι έχει κάνει κάτι άλλα δεν ξέρει τι, υπάρχει ένταση και ο σκύλος βιώνει μεγάλο στρες κάτι που τον κάνει να συμπεριφέρεται αλλοπρόσαλλα.

Αλλάξτε στάση απέναντι του, να ηρεμήσει και το ζώο. Ώστε να περάσετε στο δύσκολο 50%...Που είναι η εκπαίδευση του και η εδραίωση της κυριαρχίας σας στην αγέλη. Τα όρια. Η αρμονική συμβίωση.

Βρείτε έναν σοβαρό εκπαιδευτή, (όχι από αυτά τα ούφα, που λένε πως αν ο σκύλος γευτεί αίμα, γίνεται Godzilla, γιατί με άγχωσε και εμένα που το κοκόνι που έχει οίστρο και την είδα να καθαρίζεται το πρωί, λέτε να με φάει ζωντανή;;;;) και ξεκινήστε άμεσα την εκπαίδευση του σκύλου ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ειμαι ο μονος που μου φαινεται πολυ τραγικα φτιαγμενη αυτη η ιστορια ? που ολα ξεκινησαν τοσο ομορφα και αυτη τη στιγμη εχουν μια λερναια υδρα στο μπαλκονι τους απτη μια μερα στην αλλη ? αν παντως ειναι αληθινη η ιστορια νομιζω πως η λυση ειναι ενας καλος εκπαιδευτης για ολους σας, οχι μονο τον σκυλο.
 


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Δεν ξέρω αν είναι τραγικά φτιαγμένη, πάντως τραγική είναι σίγουρα και μάλιστα για όλους τους συμβαλλόμενους. Εύχομαι να βρείτε μια λύση που να είναι καλή για όλους (ίσως τελικά να πρέπει το σκυλί να αλλάξει οικογένεια γιατί αυτή τη στιγμή δεν ξέρω ποιος κάνει σε ποιον μεγαλύτερο κακό! Ειλικρινά!!).

Δεν απαντάει όμως ο φίλος μας κι ανησυχώ! Λέτε να τους έφαγε?? :p (να κάνουμε και λίγη πλακίτσα αν και δεν είμαι σίγουρη αν χωράει εδώ η πλάκα (n))
 
  • Like
Reactions: agathe and l.Kyveli




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν ξέρω αν είναι τραγικά φτιαγμένη, πάντως τραγική είναι σίγουρα και μάλιστα για όλους τους συμβαλλόμενους.

Δεν απαντάει όμως ο φίλος μας κι ανησυχώ! Λέτε να τους έφαγε?? :p (
Αναστατωθηκε μια οικογενεια, δεν την λες όμως και τοσο τραγική...
Δεν γνωρίζεις φαίνεται το θεμα με τον Κινεζικο λοφιοφόρο...
Εκεί να δεις ποσο τραγική ήταν! Ειχε αναστατώσει και «φρικάρει» ενα ολόκληρο νησι...
Η «πενα» πολύ μου μοιάζει.
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αναστατωθηκε μια οικογενεια, δεν την λες όμως και τοσο τραγική...
Δεν γνωρίζεις φαίνεται το θεμα με τον Κινεζικο λοφιοφόρο...
Εκεί να δεις ποσο τραγική ήταν! Ειχε αναστατώσει ενα ολόκληρο νησι...
Η «πενα» πολύ μου μοιάζει.
Υπάρχει ακόμη να το διαβάσω το βράδυ πριν κοιμηθώ ; :)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Αναστατωθηκε μια οικογενεια, δεν την λες όμως και τοσο τραγική...
Δεν γνωρίζεις φαίνεται το θεμα με τον Κινεζικο λοφιοφόρο...
Εκεί να δεις ποσο τραγική ήταν! Ειχε αναστατώσει και «φρικάρει» ενα ολόκληρο νησι...
Η «πενα» πολύ μου μοιάζει.
Όχι, η αλήθεια είναι ότι δεν τη γνωρίζω (ενημέρωσε με αν θέλεις :D).
Πάντως αυτή εδώ, αλήθεια ή όχι, για μένα είναι απο τραγική ως...... σενάριο τρόμου!
Μια οικογένεια να φοβάται το σκύλο της, ο σκύλος την οικογένεια.....να δαγκώνει.... να κρύβονται όλοι σε δωμάτια λες και τους κυνηγάει ο Τζάκ (ο αντεροβγάλτης! Όχι ο σκύλος :p).... ο γιος της οικογένειας να καλεί σε "βοήθεια" μέσα απο ένα υπολογιστή και μετά να μην απαντάει...... ε..... δεν το λες και ιστορία αγάπης!!!! :whistle:
Αν πάντως είναι απλά "πένα σε οργασμό"..... τότε αξίζουν συγχαρητήρια στο χέρι της "πένας" ;)
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Αναστατωθηκε μια οικογενεια, δεν την λες όμως και τοσο τραγική...
Δεν γνωρίζεις φαίνεται το θεμα με τον Κινεζικο λοφιοφόρο...
Εκεί να δεις ποσο τραγική ήταν! Ειχε αναστατώσει και «φρικάρει» ενα ολόκληρο νησι...
Η «πενα» πολύ μου μοιάζει.
Πωπω πού το θυμήθηκες! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

http://www.dogforum.gr/community/threads/Σκύλος-χωρίς-τρίχωμα-βοήθεια.30055/#post-785789
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Η αλήθεια είναι οτι δεν ειναι ταινία επιστημονικης φαντασίας να σε αδειάσει ο σκύλος σου, και γίνεται συχνά τις πιο πολλές φορές τελειώνει με το να σταλεί ο σκύλος στα μεγάλα λιβάδια.
Έχουμε έναν σκύλο 30 κιλά 2,5 χρονών που δεν ξέρουμε ούτε εμείς ούτε ο ιδιοκτήτης με το τι μοιάζει, τραγικά λάθη που το λέει και ο ιδιοκτήτης ότι έγιναν και πανικό και στρεσ σε ολη την οικογένεια και στον σκύλο.
Ας μείνουμε εμείς στο θέμα, εξάλλου και τρολάρισμα να ειναι κάποιος άλλος που αντιμετωπιζει παρόμοιο θέμα μπορεί να μπει κάποτε να ψάξει για λύση και σίγουρα ο ιδιοκτήτης δύσκολα θα ξαναγράψει αν δει μπαίνοντας 2 σελίδες τρολλαρισματος δικού μας.:(
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
αν ο ανθρωπος που γραφει και αναζητα βοηθεια ειναι σοβαρος και ειλικρινης απλα θα παραβλεψει τις χαζομαρες μου και θα εστιασει στις πραγματικες απαντησεις. Αλλα επειδη το θεμα βρωμαει απτον τιτλο δεν αντεξα να μην γραψω την κακια μου! παντως αν καιγομουν για μια λυση και ειχα αναστατωθει τοσο πολυ (τροπος γραψιματος) θα ημουν ανα 1 λεπτο στο φορουμ να παρω μια καλη απαντηση...ο θεματοθετης η πεθανε... η πηγε σε κανα βουνο να παρατησει τον σκυλο!
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
αν ο ανθρωπος που γραφει και αναζητα βοηθεια ειναι σοβαρος και ειλικρινης απλα θα παραβλεψει τις χαζομαρες μου και θα εστιασει στις πραγματικες απαντησεις. Αλλα επειδη το θεμα βρωμαει απτον τιτλο δεν αντεξα να μην γραψω την κακια μου! παντως αν καιγομουν για μια λυση και ειχα αναστατωθει τοσο πολυ (τροπος γραψιματος) θα ημουν ανα 1 λεπτο στο φορουμ να παρω μια καλη απαντηση...ο θεματοθετης η πεθανε... η πηγε σε κανα βουνο να παρατησει τον σκυλο!
η μιλάει με κάποιους εκπαιδευτές και προσπαθεί να βρει λύση.
 


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Ε, εντάξει!!!! Το θέμα εκείνο δεν υπάρχει!!!! Κωμωδία είναι βασικά.......

Σ' αυτό το θέμα όμως θα συμφωνήσω με @vek. Μπορεί (μπορεί και όχι) το στόρυ να είναι λίγο τραβηγμένο, αλλά σίγουρα υπάρχουν περιπτώσεις με "δύσκολα" σκυλιά και ίσως κάποιοι στο μέλον βοηθηθούν΄διαβάζοντας το!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Η αλήθεια είναι οτι δεν ειναι ταινία επιστημονικης φαντασίας να σε αδειάσει ο σκύλος σου, και γίνεται συχνά τις πιο πολλές φορές τελειώνει με το να σταλεί ο σκύλος στα μεγάλα λιβάδια.
Έχουμε έναν σκύλο 30 κιλά 2,5 χρονών που δεν ξέρουμε ούτε εμείς ούτε ο ιδιοκτήτης με το τι μοιάζει, τραγικά λάθη που το λέει και ο ιδιοκτήτης ότι έγιναν και πανικό και στρεσ σε ολη την οικογένεια και στον σκύλο.
Ας μείνουμε εμείς στο θέμα, εξάλλου και τρολάρισμα να ειναι κάποιος άλλος που αντιμετωπιζει παρόμοιο θέμα μπορεί να μπει κάποτε να ψάξει για λύση και σίγουρα ο ιδιοκτήτης δύσκολα θα ξαναγράψει αν δει μπαίνοντας 2 σελίδες τρολλαρισματος δικού μας.:(

Συμφωνώ απολύτως! Ειναι πιθανότατο κάποιοι να έχουν σκύλο, να τον έχουν στο σπίτι, να του βγει το κολάρο, και να κρύβονται ολοι στο σπίτι, μεγάλοι και μικροί, τρέμοντας μην τους φάει ο σκύλος...
Για τους μελοντικούς δυστυχείς, αξίζει αυτό το θέμα να το κρατήσουμε αγνό και καθαρό από δικά μας «τρολαρίσματα»
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Για τη μια περιπτωση που δεν ειναι, ομως, μιλαμε για εναν ανθρωπο που εχει τρομοκρατηθει και μπηκε σε εναν χωρο για να ζητησει βοηθεια. Ας μην γινομαστε καφροι. Προτιμω χιλιες φορες να μαι αφελης παρα καφρος.
 


theokets

Well-Known Member
10 Απριλίου 2016
252
1.138
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
τωρα υπερβαλεις εσυ... καφριλα το οτι ισως μας δουλευει ? τεσπα δεν λεω αλλες καφριλες μην τον στεναχωρησω αλλο και παθει τιποτα.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
παιδιά ας μην σκοτωθούμε πάλι μεταξύ μας αν γίνεται. Κι εγω έχω τις υποψίες μου, αλλά ας αφήσουμε ένα περιθώριο. Όπως είπε και η vek, ακόμα και να μας τρολλάρει ο θεματοθέτης, ίσως κάποτε τα γραφόμενα βοηθήσουν κάποιον άλλον.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ειναι πιθανότατο κάποιοι να έχουν σκύλο, να τον έχουν στο σπίτι, να του βγει το κολάρο, και να κρύβονται ολοι στο σπίτι, μεγάλοι και μικροί, τρέμοντας μην τους φάει ο σκύλος...

Καποτε ειχε παει μια κοριτσοπαρεα επίσκεψη σε ενα σπίτι οπου κατοικουσε ενας μεγαλος μαύρος σκυλος...
η φυλή δεν έχει καμία σημασία
απο λαθος χειρισμο λυθηκε (βγηκε το κολάρο) κ βρεθηκε μουρη με μουρη με ενα απτα κοριτσια
Της επιτεθηκε...
Fast forward για να αποφυγουμε την ολη splatter σκηνη
Καταφεραν να αρπάξουν το κοριτσι με τα χιλια ζορια τα υπολοιπα διποδα μεσα απο μια πορτα,
ολοκληρη μεσα,
κ το ποδι έξω να το μασουλαει ο σκυλος
για να την απελευθερωσουν (παλι καλα που του κοψε ενος,right?)
εριξαν κρυο νερο στον σκυλο,
κ σε εκείνο το νανοδευτερολεπτο του σοκ,
την τραβηξαν...
Τωρα...
Ο σκυλος ειχε προσβαση απο δυο πορτες στους χωρους που ειχαν συγκεντρωθει τα διποδα,την μια την μπλοκαραν τραβωντας ενα ψυγειο κ την 2η ενα καναπε...
Μιας κ ο σκυλος ειχε "λυσσάξει" κ κουτουλουσε τις πόρτες να μπουκαρει

Δοξα τον .... (προσθεστε οτι σας αρέσει) το σπιτι ηταν ισόγειο κ την καναν ολοι απο ενα παράθυρο που έβλεπε στον δρόμο.

Hell of a story,ha?

Που θέλω να καταλήξω?
Never say never...

Συνεχιστε...
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Η αλήθεια είναι οτι δεν ειναι ταινία επιστημονικης φαντασίας να σε αδειάσει ο σκύλος σου, και γίνεται συχνά τις πιο πολλές φορές τελειώνει με το να σταλεί ο σκύλος στα μεγάλα λιβάδια.
Έχουμε έναν σκύλο 30 κιλά 2,5 χρονών που δεν ξέρουμε ούτε εμείς ούτε ο ιδιοκτήτης με το τι μοιάζει, τραγικά λάθη που το λέει και ο ιδιοκτήτης ότι έγιναν και πανικό και στρεσ σε ολη την οικογένεια και στον σκύλο.
Ας μείνουμε εμείς στο θέμα, εξάλλου και τρολάρισμα να ειναι κάποιος άλλος που αντιμετωπιζει παρόμοιο θέμα μπορεί να μπει κάποτε να ψάξει για λύση και σίγουρα ο ιδιοκτήτης δύσκολα θα ξαναγράψει αν δει μπαίνοντας 2 σελίδες τρολλαρισματος δικού μας.:(
Ακριβώς αυτό.
Έχω δει παρόμοια περίπτωση στο παρελθόν,τόσο πολύ που διαβάζοντας το παρόν θέμα ήταν σαν να διάβασα για την περίπτωση που γνωρίζω.
Vek δεν θα μπορούσα να τα γράψω καλύτερα (y)
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
πριν ένα δύο μήνες, με πήρε μια γνωστή.
Είχε υιοθετήσει ένα ημίαιμο μαλί κουτάβι , από μια φιλοζωική πριν 2 χρόνια , μια καλή σκύλα μυ είπε , και φρόνιμη.
η σκύλα ζούσε όλη μέρα μέσα στο σπίτι και το βράδυ κοιμόταν μπαλκόνι , η ζωή τα φέρνει ολα τούμπα και έτσι σταμάτησε να ζει μαζί τους ο άντρας τη οικογένειας και δεν πήρε και την σκύλα μαζί του.
Η σκύλα ήταν όλη μέρα μια χαρά το βράδυ την ώρα που της έλεγαν στην θέση σου αρνιόταν και κάποια στιγμή άρχισε να πετάει δόντια.
Τη μίλησα για εκπαίδευση δεν είχε τα χρήματα , μου φάνηκε σαν να ήθελε να μου την φορτώσει με συνοπτικές διαδικασίες.
Προσπάθησα να της πω 2 -3 πράγματα δεν άκουγε , ήθελε η σκύλα να φύγει φοβόταν δεν ασχολήθηκα άλλο, δεν το πίστεψα να πω την αλήθεια .... πίστεψα ότι απλώς ήθελε να την ξεφορτωθεί.
Πριν 10 μέρες ρώτησα χαλαρά έναν κοινό γνωστό , η σκύλα είχε δαγκώσει την μικρή της οικογένειας και με την σύμφωνη γνώμη εκπαιδευτή(?) και γιατρού την κοίμισαν.
Έκλαιγαν λέει όλοι ..... και το πιστεύω, πιστεύω ότι την αγαπούσαν, πιστεύω ότι στεναχωρήθηκαν και τώρα πια πιστεύω ότι την φοβόντουσαν τόσο, που δεν μπορούσαν να μείνουν ούτε ένα βράδυ στο ίδιο σπίτι μαζί της.
Σωστό ? οχι δίκαιο όχι αλλά το έχω ξαναπεί στην πραγματική ζωή δεν πάνε πάντα αυτά χεράκι χεράκι και συνήθως την πληρώνει ο πιο αδύνατος κρίκος που σχεδόν πάντα δεν έχει καμία ευθύνη
αυτά , αν θέλετε έχω και πιο χαλαρές ιστορίες όπως τηλέφωνο σε φίλο μου κτηνίατρο 2 το βράδυ να του ζητήσουν να πάει από εκεί γιατί του σκύλου του έπεσε ο πνίχτης και δεν μπορούσαν να μπουν σπίτι τους . και πίστευαν επειδή αγαπούσε τον γιατρό του θα τον άφηνε να του βάλει τον πνίχτη. Σκύλος 5 χρονών , εκπαιδευμένος , που ζούσε μαζί με την οικογένεια του. τελικά του τον έβαλε μια θεία τους που την αγαπούσε λέει και αυτή.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU