Διατροφη Γερμανικου Ποιμενικου


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Θα ξαναπω οτι οταν λεμε κατι διαβαζουμε πρωτα τα γραμμενα.....Ειπα ΤΟΝ πληρωσα...σε ενα σκυλι αναφερθηκα...δεν ειπα οτι ΟΛΑ...
Το ενα απο τα αλλα που εχω ειναι "χαρτωμενο" ..αλλα τα χαρτια ξερεις ειναι αχρηστα γιατι ο σκυλος δεν τα διαβαζει για να τον πεισουν οτι πρεπει να συμπεριφερθει οπως το προτυπο που γραφει η μανδαμ απο πανω..
Ποσο τον πλήρωσες τον Καυκάσιο ;;; Απο εκτροφέα τον πήρες η απο φίλο ;;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
@admin
Ή θα ανοιξουμε καινούριο θεμα και θα μεταφερθουν και όλα τα μηνύματα, ώστε να κόψουμε τα πουλιά μας εκεί, ή πρέπει να αλλάξει ο τίτλος και να γίνει πιο «περιεκτικός»!:p
Τι να ανοίξουμε βρε Γιάννη άλλο θέμα! Ξανά μανά τα ίδια?
Εδώ προσπαθούμε να το κλείσουμε...:whistle:
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
οπως το προτυπο που γραφει η μανδαμ απο πανω..
Ποιά είναι η μανδάμ ρε;

Που απ αυτα που διαβαζεις ή δεν παίρνεις χαμπάρι τίποτα ή όταν δεν σε συμφέρουν τ' αφήνεις να περάσουν έτσι ή το γυρνάς αλλού;

Εγραψες την βλακεία σου για την καθαροαιμία και τωρα το γυρνάς με κωλοτούμπα αλλά Μελισανίδης!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ISKENDER


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Το βαζω το μυαλουδάκι μου να δουλέψει και μου λέει ότι ως καθαρόαιμος λογίζεται καποιος που οι πρόγονοί του ήταν όλοι από το ίδιο «αίμα» και δεν μιλαμε μονο για τη μαμα και τον μπαμπά ή και τις γιαγιαδες και τους παππούδες, αλλά αρκετες γενιές πίσω.
Και αυτο θα μου το πει μόνο η ταυτότητά του δηλαδή το πεντιγκρί.
Από φωτογραφίες ή ακόμα και διά ζώσης, η καθαροαιμία δεν αποδεικνύεται.
Αυτα ειναι γερμανικα ποιμενικα gelbbacke.Τετοια χρησιμοποιουν οι γερμανοι για τα προβατα και τα γελαδια (αυτοι ειναι δυο απο τους τυπους αυτων..εχει κ αλλους) ,τετοια και παρομοια ειχανε και στο mechelen και φτιαξανε τα μαλινουα και τετοια πηρε ο stefanitz και εφτιαξε τον γπ..
Pedigree δεν εχουν ...γιατι το FCI αυτο το παραμαγαζο που νοιαζεται μονο για το χρημα δεν τα αναγνωριζει...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ Η ΟΧΙ????

Αντε πες στους γερμανους βοσκους οτι δεν ειναι...επειδη δεν εχουν το κ@λοχαρτο που λες...θα σε κοιταζουν σαν χαζοι...
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Ποιά είναι η μανδάμ ρε;

Που απ αυτα που διαβαζεις ή δεν παίρνεις χαμπάρι τίποτα ή όταν δεν σε συμφέρουν τ' αφήνεις να περάσουν έτσι;
Συγνωμη αλλα το nick με μπερδεψε..Κυριος.
 
  • Like
Reactions: epial


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
@Kouros Κατι θελεις να πεις, που αν ειναι αυτο που νομίζω, το καταννοώ και σε μεγαλο μερος το συμμεριζομαι, αλλα όλα τα επιχειρηματά σου ειναι λάθος ενώ οδηγουν σε λαθος δρόμους και συμπεράσματα.
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
@Kouros Κατι θελεις να πεις, που αν ειναι αυτο που νομίζω, το καταννοώ και σε μεγαλο μερος το συμμεριζομαι, αλλα όλα τα επιχειρηματά σου ειναι λάθος ενώ οδηγουν σε λαθος δρόμους και συμπεράσματα.
παρακαλω καθοδηγησε με σε αυτο που νομιζεις.Μονο με την κουβεντα θα βγαλουμε ακρη.
Προς θεου και προς ολους τους υπολοιπους συνομιλητες ο γραπτος λογος παρεξηγειται , εδω ειμαστε επειδη αγαπαμε τα σκυλια.Ολες οι αντιπαραθεσεις απο τη μερια μου ειναι καλοπροαιρετες (παροτι εντονες).
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
@Kouros εισαι ακραίος ρε φίλε πολυ...συμφώνω με το τα σκυλιά πρεπει να δουλεύουν και οτι μεταλλάσσονται χάνοντας των χαρακτήρα τους!αλλα οκ και εγω σε ψιλό καταλαβαίνω αλλα γράφεις και ψιλό μ@λ@κιουλες :) Χαχα

Υ.Γ τα βιντεο απο το αλλο θέμα δεν με τρέλαναν αλλα οκ
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Kouros


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Μια ζωή τα ίδια και τα ίδια.
Πώς τα καταφέρνετε και κάνετε νέα μέλη να λακιζουν πριν καλά καλά γραφτούν.....
Η ίδια αντιμετώπιση είτε πρόκειται για τρολ, είτε για κάποιον που γράφτηκε ώστε να μάθει 5 πράγματα για να έχει μια καλύτερη συμβίωση με τον σκύλο του.

Φίλε @rex crete το σκυλάκι σου δεν έχει σημασία αν είναι καθαρόαιμο η όχι. Σίγουρα θα έχει πολλά χαρακτηριστικά αν όχι όλα από γερμανικό ποιμενικο.
Κατσε διάβασε και εκμετάλλευσου τις τόσες πολλές πληροφορίες που έχει το φόρουμ, φρόντισε να τον μεγαλώσεις σωστά και να είσαι σίγουρος ότι στο μέλλον θα έχεις έναν σκύλο που θα πέφτει και στον γκρεμό για σένα και δεν θα τον αλλάζεις ούτε με τον καλύτερο πρωταθλητή.
Να χαίρεσαι το κουτάβι σου και ότι απορίες έχεις μην διαστάσεις να ρωτήσεις.

Αυτά απ εμένα. Μπορείτε να συνεχίσετε το ξεκατινιασμα. (y)
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
@Kouros εισαι ακραίος ρε φίλε πολυ...συμφώνω με το τα σκυλιά πρεπει να δουλεύουν και οτι μεταλλάσσονται χάνοντας των χαρακτήρα τους!αλλα οκ και εγω σε ψιλό καταλαβαίνω αλλα γράφεις και ψιλό μ@λ@κιουλες :) Χαχα

Υ.Γ τα βιντεο απο το αλλο θέμα δεν με τρέλαναν αλλα
Ναι ειμαι το ξερω..ειμαι απολυτος αλλα ετσι πρεπει ειμαι οταν θελω να γινει μια δουλεια.
Δεν θα διαφωνησω οτι καποια πραγματα που ακουγονται ισως σε καποιους φαινονται αστεια ναι.
Ομως ξερεις τι γελιο θα πεσει οταν η κοπελιτσα που χρυσοπληρωσε το καθαροαιμο ροτβαιλερ επειδη ειχε πεντιγκρι βρεθει αντιμετωπη με εναν διαρρηκτη-βιαστη διαπιστωστει ο "πρωταθλητης" δεν διαβασε το πεντιγκρι και αποφασισε να το παιξει μαλτεζ?
Δεν θα ειχε πολυ πλακα?Το αλλο παιδι που πληρωσε κορσο και ψαχνει (με το αζημιωτο ε!) ψυχολογο να πεισει το σκυλο να μην φοβαται??Μα δεν υπαρχει καποιος να πει στο σκυλι οτι ειναι απογονος ρωμαιων πολεμικων σκυλων?Δεν καταλαβαινει οτι το γραφει.....
μα γιατι....
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
παρακαλω καθοδηγησε με σε αυτο που νομιζεις.Μονο με την κουβεντα θα βγαλουμε ακρη.
Tωρα βλεπω το R20 στην ΕΡΤ2 και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ.

Αυριο όμως θα σου απαντησω αναλυτικα και ίσως δεις ότι δεν μας χωριζουνε πολλά, απλώς ακολουθουμε διαφορετικό δρόμο.
 
  • Like
Reactions: Kouros


Giorgos.rocky

Well-Known Member
5 Απριλίου 2016
61
61
60
Άσε τώρα που δεν το χρειάζομαι και καλά...

Η προσφορά ανεβαίνει...προσφέρω και το πουλί του σκύλου μου...
Τα μυαλά στα κάγκελα. χα χα χα. Θα ψάχνουμε για άντρες στο τέλος. Κόψε τα χαζά, ο σκύλος δεν φταίει σε τίποτα...και δείχνει και πολύ όμορφος.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τα μυαλά στα κάγκελα. χα χα χα. Θα ψάχνουμε για άντρες στο τέλος. Κόψε τα χαζά, ο σκύλος δεν φταίει σε τίποτα...και δείχνει και πολύ όμορφος.
Καθόλου χαζά Γιώργο! Πάσχουμε από συγκέντρωση! Το μέλος ρώτησε και πήρε απάντηση!
Αν θέλουν να πιλατεύουν κάποιοι την απάντηση ας το κάνουν, δεν αλλάζει όμως κάτι, η απάντηση είναι μία!
 


Giorgos.rocky

Well-Known Member
5 Απριλίου 2016
61
61
60
παιδια ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες εγω απλα εντελος φιλικα προσπαθω να βγαλω μια ακρι ,,, και σιγουρα εδω μεσα ειστε παρα πολλοι πιο επρειροι απο μενα..αυτο που με τρωει ειναι οτι εχω δει με τα ματια μου τους γονεις κ γιαυτον τον πειρα... κ ενα παραπανω μου τον εκαναν και δωρο δεν εχουν λογο να μου πουν καπιο ψεμα... μια φωτο μολις τιν εβγαλα
Να τον προσεχεις τωρα που ειναι μικρούλης κ να μην το ζορίζεις πολυ , απο όσο ξερω η δυσπλασία ειναι κληρονομική , σε μεγαλο βαθμό , οποτε οι πιθανότητες δεν ειναι πολλες :) Τι είδους πρωταθλητισμό κάνουν οι γονείς του ;;;; Θα ασχοληθείς κ εσυ με κατι ανάλογο ;; Τι τροφή του δίνεις ;;; Κ μενα η κοπελα μου ειναι 3,5 μηνών κ παω την Κυριακη να την παρω απο Τσεχία ! Tyra Mineo ειναι το θέμα που άνοιξα !
Καλησπέρα φίλε,
δεν ενδιαφέρομαι για πρωταθλητισμό ή κάτι ανάλογο. Όσο εγωιστικό και αν φαίνεται τον θέλω μόνο για εμένα σαν σύντροφο, φίλο...!Οι γονείς του, οι παππούδες του και προπάπποι του κάνουν πρωταθλητισμό σε καθαρό αίμα, σωματική διάπλαση, ομορφιά, υπακοή, φύλαξη. Έχουν πάρα πολλά κύπελλα (δες φώτο) . Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ζήσουμε μαζί τα επόμενα χρόνια, να με ακούει , να τον ακούω και να αγαπιόμαστε. Τον δίνω φαγητό 3 φορές την ημέρα από 150 γρ. (90 γρ. proplan medium και 60 γρ. μοσχαρίσιο κρέας). Έτσι μου είπε ο άνθρωπος που τον πήρα. Όταν βρεις χρόνο, γράψε μου για την κοπέλα σου και γιατί από την Τσεχία? Θα είναι γκρίζα?Φημίζονται πολύ αυτά τα σκυλιά.Καλό ταξίδι να έχεις και περιμένω φώτο.
 


Giorgos.rocky

Well-Known Member
5 Απριλίου 2016
61
61
60
Καλησπέρα φίλε,
δεν ενδιαφέρομαι για πρωταθλητισμό ή κάτι ανάλογο. Όσο εγωιστικό και αν φαίνεται τον θέλω μόνο για εμένα σαν σύντροφο, φίλο...!Οι γονείς του, οι παππούδες του και προπάπποι του κάνουν πρωταθλητισμό σε καθαρό αίμα, σωματική διάπλαση, ομορφιά, υπακοή, φύλαξη. Έχουν πάρα πολλά κύπελλα (δες φώτο) . Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ζήσουμε μαζί τα επόμενα χρόνια, να με ακούει , να τον ακούω και να αγαπιόμαστε. Τον δίνω φαγητό 3 φορές την ημέρα από 150 γρ. (90 γρ. proplan medium και 60 γρ. μοσχαρίσιο κρέας). Έτσι μου είπε ο άνθρωπος που τον πήρα. Όταν βρεις χρόνο, γράψε μου για την κοπέλα σου και γιατί από την Τσεχία? Θα είναι γκρίζα?Φημίζονται πολύ αυτά τα σκυλιά.Καλό ταξίδι να έχεις και περιμένω φώτο.
 

Attachments

  • Like
Reactions: ripper2.1


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Ποσο τον πλήρωσες τον Καυκάσιο ;;; Απο εκτροφέα τον πήρες η απο φίλο ;;
Γιατι με ρωτας?Για να μου πεις οτι αν δεν ειναι απο εκτροφεα δεν ειναι γνησιος?
Μηπως θες να παρεις?
Ασε ...δεν κανεις για τετοια σκυλια..
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Γιατι με ρωτας?Για να μου πεις οτι αν δεν ειναι απο εκτροφεα δεν ειναι γνησιος?
Μηπως θες να παρεις?
Ασε ...δεν κανεις για τετοια σκυλια..
Γιατι δεν απαντάς ;;;; Φυσικά κ δεν κανω για τέτοια σκυλια .....δεν θα μπορουν να με ακολουθήσουν ούτε για μια μερα ......θα σκάσουν ......το δικο σου , ειμαι σίγουρος πως αν το σβερκωσω θα κατουρήσει πάνω του .....
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Καθολου εγωιστικό !!δικαιωμα σου!! Ωραίες φωτο κ πολυ ωραιος ο πατέρας του κουταβιού , θα του μοιάσει ο μικρος .....ναι γκρίζα ειναι !!!
http://www.dogforum.gr/community/threads/tyra-mineo.31766/ Εδω θα δεις φωτογραφιες . Επέλεξα την Τσεχία γιατι φημίζονται τα σκυλια και τα εκτροφεια .
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Γιατι δεν απαντάς ;;;; Φυσικά κ δεν κανω για τέτοια σκυλια .....δεν θα μπορουν να με ακολουθήσουν ούτε για μια μερα ......θα σκάσουν ......το δικο σου , ειμαι σίγουρος πως αν το σβερκωσω θα κατουρήσει πάνω του .....
Πήρα pop corn :coffee::barefoot:
 


Giorgos.rocky

Well-Known Member
5 Απριλίου 2016
61
61
60
Καθολου εγωιστικό !!δικαιωμα σου!! Ωραίες φωτο κ πολυ ωραιος ο πατέρας του κουταβιού , θα του μοιάσει ο μικρος .....ναι γκρίζα ειναι !!!
http://www.dogforum.gr/community/threads/tyra-mineo.31766/ Εδω θα δεις φωτογραφιες . Επέλεξα την Τσεχία γιατι φημίζονται τα σκυλια και τα εκτροφεια .


Να σου ζησει. Να περάσετε όμορφα χρόνια μαζί, και υγεια.
φίλε μου δεν απλά όμορφη, δεν είναι απλά κουκλίτσα , είναι ΦΑΝΤΑΣΙΚΉ είναι ΖΩΓΡΑΦΙΆ . Και πάλι να σου ζησει
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf