Chelonaki

Member
25 Φεβρουαρίου 2018
7
0
46
Η θεραπεια βασισεται σε εναν πολυπλοκο συνδιασμο φαρμακων η αναλογια των οποιων διαφοροποιειται ανα καποιες μερες που ακολοθουν πληρης εξετασεις.
Βασιζεται ξεχωριστα στον καθε σκυλο κ την ανταποκριση του στην αγωγη.

Οι κυριοι λογοι που η μεθοδος ειναι γνωστη μεν αλλα δεν χρησιμοποιειται ειναι τα φαρμακα που εισαγονται κατα περιπτωση κ το πολυ μεγαλο κοστος.

Οπως ειπα κ στο πμ στην κοπελα, ο Θεοδωριδης εχει θεραπευσει δυο σκυλια απο καλαζααρ στην στενο μου περιβαλλον, το ενα μαλιστα την εποχη που οι λεξεις καλαζααρ κ θεραπεια ηταν ανεκδοτο να συνταχθουν στην ιδια προταση. Τα σκυλια πεθαναν απο γεραματα χωρις ποτε να ξαναεμφανισουν τιτλους κ χωρις να χορηγουνται σε αυτα αλλα φαρμακα περαν των λιγων μηνων που χρειαστηκαν για την θεραπεια.

Ειναι κατατοπιστικοτατος κτηνιατρος με πρωτοπορο ερευνα κ μεγαλη εμπειρια στο θεμα κ καλο ειναι καποιος που ενδιαφερεται να απευθυνθει στον ιδιο.
 


Sickboy_7

Active Member
27 Μαϊου 2015
27
8
34
Συγγνώμη αλλά ο συγκεκριμένος κοιτάει πρώτα πως θα γεμίσει τη τσέπη του συν ότι ποντάρει στην αγωνία σου και τη στεναχωρια σου για να επιλέξεις αυτόν για θεραπεία..Το ότι έχει θεραπεύσει 2 σκυλιά γνωστών σου δεν λέει κάτι..
 


Chelonaki

Member
25 Φεβρουαρίου 2018
7
0
46
Η θεραπεια βασισεται σε εναν πολυπλοκο συνδιασμο φαρμακων η αναλογια των οποιων διαφοροποιειται ανα καποιες μερες που ακολοθουν πληρης εξετασεις.
Βασιζεται ξεχωριστα στον καθε σκυλο κ την ανταποκριση του στην αγωγη.

Οι κυριοι λογοι που η μεθοδος ειναι γνωστη μεν αλλα δεν χρησιμοποιειται ειναι τα φαρμακα που εισαγονται κατα περιπτωση κ το πολυ μεγαλο κοστος.

Οπως ειπα κ στο πμ στην κοπελα, ο Θεοδωριδης εχει θεραπευσει δυο σκυλια απο καλαζααρ στην στενο μου περιβαλλον, το ενα μαλιστα την εποχη που οι λεξεις καλαζααρ κ θεραπεια ηταν ανεκδοτο να συνταχθουν στην ιδια προταση. Τα σκυλια πεθαναν απο γεραματα χωρις ποτε να ξαναεμφανισουν τιτλους κ χωρις να χορηγουνται σε αυτα αλλα φαρμακα περαν των λιγων μηνων που χρειαστηκαν για την θεραπεια.

Ειναι κατατοπιστικοτατος κτηνιατρος με πρωτοπορο ερευνα κ μεγαλη εμπειρια στο θεμα κ καλο ειναι καποιος που ενδιαφερεται να απευθυνθει στον

καλησπερα, χθες πήρα τις εξετάσεις της σκυλίτσας μου (γαλλικό μπουλντόγκ 2,5 ετών) και ήταν θετικές στην νόσο καλαζαρ με τίτλο 1/400. Έψαξα στο Ίντερνετ κ είδα ότι πολλοί κάνουν λόγο για συντηρητική θεραπεία ενώ για ίαση μιλάει ο κ.Θεοδωριδης.
Απο σύνομιλιες σου με αλλα μέλη κατάλαβα ότι γνωρίζεις για την αποτελεσματικότητα των θεραπειών του.
Θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες πριν κλείσω ραντεβού.
Φοβάμαι για τις συνέπειες των θεραπειών στα ζωτικά όργανα του σκύλου μου όσο και για την ίδια την ασθένεια.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
Εχεις πμ.
Συγγνώμη αλλά ο συγκεκριμένος κοιτάει πρώτα πως θα γεμίσει τη τσέπη του συν ότι ποντάρει στην αγωνία σου και τη στεναχωρια σου για να επιλέξεις αυτόν για θεραπεία..Το ότι έχει θεραπεύσει 2 σκυλιά γνωστών σου δεν λέει κάτι..
τον γνωρίζεις;;; Τον έχει επισκεφτεί;;;
 




Sickboy_7

Active Member
27 Μαϊου 2015
27
8
34
Σκέφτομαι να πάω για την σκυλίτσα μου
Ναι τον είχα επισκεφτεί και λίγο πολύ μ ειπε ότι αν δεν ακολουθήσω το δικό του σχήμα θεραπείας αργά ή γρήγορα θα τη χάσω τη σκύλα μ..Του είπα ευχαριστώ πολύ,του έσκασα το 50ρικο επίσκεψης και την έκανα..
 


Chelonaki

Member
25 Φεβρουαρίου 2018
7
0
46
Ναι τον είχα επισκεφτεί και λίγο πολύ μ ειπε ότι αν δεν ακολουθήσω το δικό του σχήμα θεραπείας αργά ή γρήγορα θα τη χάσω τη σκύλα μ..Του είπα ευχαριστώ πολύ,του έσκασα το 50ρικο επίσκεψης και την έκανα..
Η σκυλίτσα σου πως είναι;;; Τι θεραπεία ακολούθησες;;;
 




Chelonaki

Member
25 Φεβρουαρίου 2018
7
0
46
Glucantime 20 ενέσεις και είναι μια χαρα
Να είναι καλά! Μπράβο της!
Συγγνώμη αν σε πρήζω αλλα μήπως θυμάσαι τι θεραπεία σου πρότεινε;;;
Η σκυλίτσα μου δεν έχει εκδηλώσει την ασθένεια όμως προχθές βρέθηκε θετική με τίτλο 1/400. Ο κτηνίατρος μου είπε να ξεκινήσουμε με leisguard και βλέπουμε σε ένα μήνα πως θα προχωρήσουμε.
 


Sickboy_7

Active Member
27 Μαϊου 2015
27
8
34
Να είναι καλά! Μπράβο της!
Συγγνώμη αν σε πρήζω αλλα μήπως θυμάσαι τι θεραπεία σου πρότεινε;;;
Η σκυλίτσα μου δεν έχει εκδηλώσει την ασθένεια όμως προχθές βρέθηκε θετική με τίτλο 1/400. Ο κτηνίατρος μου είπε να ξεκινήσουμε με leisguard και βλέπουμε σε ένα μήνα πως θα προχωρήσουμε.
Δεν με πρηζεις εννοείται:p...Αν θυμάμαι καλά ο Θεοδωρίδης προτείνει μια συνδυαστική θεραπεία με 40 ενέσεις glucantime και κάποιες βιταμίνες..Δεν είμαι τόσο πολύ υπέρ του leisguard να σου πω την αλήθεια.Δεν είναι μεγάλος ο τίτλος αλλά και πάλι είναι "καθαρος" τίτλος λεισμανιασης..Το leisguard πιστεύω ότι βοηθάει περισσότερο σε υπόπτους τιτλους
 


Chelonaki

Member
25 Φεβρουαρίου 2018
7
0
46
Δεν με πρηζεις εννοείται:p...Αν θυμάμαι καλά ο Θεοδωρίδης προτείνει μια συνδυαστική θεραπεία με 40 ενέσεις glucantime και κάποιες βιταμίνες..Δεν είμαι τόσο πολύ υπέρ του leisguard να σου πω την αλήθεια.Δεν είναι μεγάλος ο τίτλος αλλά και πάλι είναι "καθαρος" τίτλος λεισμανιασης..Το leisguard πιστεύω ότι βοηθάει περισσότερο σε υπόπτους τιτλους
Σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις απαντήσεις!
Βρίσκομαι πραγματικά σε φάση που δεν ξέρω τι να κάνω κ τι να πιστέψω...Η δίκη σου σκυλίτσα είχε νοσήσει ή ήταν «φορέας»;; Πάντως πολύ ενθαρρυντικό που «καθάρισε». Ακολουθείτε τώρα κάποια συντηρητική αγωγή;
 


Sickboy_7

Active Member
27 Μαϊου 2015
27
8
34
Σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις απαντήσεις!
Βρίσκομαι πραγματικά σε φάση που δεν ξέρω τι να κάνω κ τι να πιστέψω...Η δίκη σου σκυλίτσα είχε νοσήσει ή ήταν «φορέας»;; Πάντως πολύ ενθαρρυντικό που «καθάρισε». Ακολουθείτε τώρα κάποια συντηρητική αγωγή;
Η δική μου ήταν με τίτλο 1:6400..Μόνο με δερματικά συμπτώματα..Τώρα πλέον είναι στο 1:800 με καθαρούς λεμφαδένες..Μην αγχώνεσαι και βρες ένα γιατρό που να εμπιστεύεσαι και να επικοινωνήσετε καλά γενικοτερα
 


Chelonaki

Member
25 Φεβρουαρίου 2018
7
0
46
Η δική μου ήταν με τίτλο 1:6400..Μόνο με δερματικά συμπτώματα..Τώρα πλέον είναι στο 1:800 με καθαρούς λεμφαδένες..Μην αγχώνεσαι και βρες ένα γιατρό που να εμπιστεύεσαι και να επικοινωνήσετε καλά γενικοτερα
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Όλα καλά να συνεχίσουν με την σκυλίτσα σου!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.822
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU