ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Χρόνια πολλά Γιάννη μου να είσαι καλά να χαίρεσαι την οικογένειά σου, τα καμάρια σου και όσους αγαπάς!
 
  • Like
Reactions: johnk








johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Οι ευχές μας και από αυτό το "μετερίζι"...:)

Φίλες και φίλοι μου, μία χρονιά ακόμη έφτασε στο τέλος της. Δύσκολη χρονιά...
Αλλά, θυμηθείτε, ποιά χρονιά από όσες ζήσαμε ήταν εύκολη τα τελευταία χρόνια?

Και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα: Δεν πρέπει να “συνηθίσουμε”... δεν πρέπει να αισθανθούμε ότι “όλα αυτά” είναι η κανονική καθημερινότητά μας... δηλαδή, να “γονατίσουμε”, να γίνουμε ένα με το παραμορφωμένο θηρίο... και να αποδεχτούμε ότι όλα είναι καλά...

Ήταν δύσκολη χρονιά?

Ναι, πολύ δύσκολη χρονιά, αλλά ας πούμε, στη δική μου δουλειά έκανε δυνατό “φίνις” και τερμάτισε καλά... τόσο καλά, που ξεπέρασε ακόμα και τη θεωρία του “πιο τρελλού”... γιατί?

Γιατί οι (ελάχιστοι, τα τελευταία χρόνια) συνεργάτες – αδέρφια μου το πίστεψαν...
Γιατί η γυναίκα μου, αντί να νιώσει “καημένε μου, αγαπημένε, πόσο υποφέρεις”, ένιωσε “Όχι! Γίνε πιο δυνατός”...
Γιατί ο “Μικρός Σύντροφος” μου επέβαλλε πάντα “Γίνε αρχηγός”... και (όταν αυτό δεν ήταν αρκετό) “Γίνε ΠΙΟ αρχηγός”!!!
Γιατί η Μόκα και ο Ζιντάν ήταν εκεί, να με κοιτάζουν με αυτές τις ματάρες... να μου "μιλάνε"...

Και όλα αυτά βοήθησαν (χωρίς να το καταλάβω) να διανύσω το 2015, όρθιος, ήρεμος, χαμογελαστός, ΖΩΝΤΑΝΟΣ...

Δεν ελπίζω απλά... αλλά, ΠΙΣΤΕΥΩ, για τον καθένα μας ξεχωριστά, ότι το 2016 θα είναι μιά καλή χρονιά... γεμάτη υγεία (αν την προσέξουμε), χαρά (αν θελήσουμε να τη νιώσουμε μέσα μας, αν χαμογελάσουμε στον εαυτό μας), ευτυχία (αν δώσουμε, συνειδητά, αγάπη στους δικούς μας), εξέλιξη (αν δεν συνεχίσουμε να συγκρίνουμε τον εαυτό μας με τους “μίζερους” και με τους “κυνικούς” και τους "λίγους" αυτού του κόσμου)… και ευημερία (αν επιμείνουμε να σηκωνόμαστε ΟΡΘΙΟΙ, μετά από κάθε πέσιμο)!!!

Καλή Χρονιά, φίλες και φίλοι μου! Όπως έγραψε κάπου αλλού και ένας φίλος: Let's do it!

Ότι επιθυμείτε, για σας και τους δικούς σας, δίποδους και τετράποδους, το εύχομαι ολόψυχα! ΠΑΜΕ !!!

k16.jpg
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αγοράκι μου,

Με όλο το τρέξιμο που έχω τον τελευταίο καιρό, άργησα πραγματικά να συνειδητοποιήσω ότι σήμερα ξημερώνει 11 Μαΐου...

Σαν χτες ήταν, αγόρι μου, που έλαβες τα "μηνύματα" της Μόκας... σαν χτες ήταν, που "γράφτηκε" το pedigree σου... το ακριβό (δικαίως ή αδίκως - θα φανεί στο χειροκρότημα) "εκτροφικό" pedigree σου ...

Ήταν μόλις χτες, που μπήκες μέσα στη ζωή μας, με τέτοιο θόρυβο... με τέτοιους αφρικάνικους βρυχηθμούς... σαν αρσενικό λιοντάρι...
Ήταν μόλις χτες, που είχες τα ξεσπάσματά σου... που η Μόκα τα ένιωσε, κυριολεκτικά, στο πετσί της...
Ήταν μόλις χτες, που ο Ζιντάν ανέλαβε, υπ' ευθύνη του, την εκπαίδευσή σου... και την έφερε σε πέρας...

Και ήταν μόλις χτες, που μπήκες σα σίφουνας και άλλαξες "ελαφρά" τη συμπεριφορά μας... την σταθερότητά μας... την ταχύτητα στις αντιδράσεις μας... τον προσανατολισμό της μελέτης μας... το σπίτι μας... και, λίγο-πολύ, τη ζωή μας...

Και "παλιώνεις", ρε φίλε, σαν το παλιό - καλό κόκκινο κρασί...
Εντάξει, ομολογώ ότι "ο λύκος κι αν εγέρασε"... αλλά εσύ (για όσους σε ήξεραν από τότε) μεγάλωσες... ωρίμασες... θα τολμούσα να πω ότι μαλάκωσες... εντάξει ας μην το παρακάνω, όμως...

Πέντε ολόκληρα χρόνια... που πέρασαν σαν μιά στιγμή...
Να είσαι γερός, για πολλά χρόνια... δε ζητάω τίποτα άλλο!

Χρόνια πολλά, αγοράκι μου!

Casper 01.jpg

Casper 02.jpg

Casper 03.jpg

Casper.jpg
 
Last edited:


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Παλιωσε στα 5 του χρόνια;;;; εεελα ρε johnk
Αυτά γράψε τα σε 15 χρόνια που θα ισχύουν.
Εύχομαι σε 15 χρόνια να κάνεις copy paste το ίδιο μήνυμα γιατί θα βαριέσαι να το ξαναγραψεις.
Χρόνια πολλά και καλά να περνάτε.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Να τον χαιρεστε χωρις προβλήματα για πολλα πολλά χρονια!


Άσχετο, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ!:D
Κύριε Γιάννη, κάνεις στον Κάσπερ «γαλλικό» που λεν και τα κορίτσια;
 








Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Τι ειναι καλε αυτο το κουταβι στις φωτο που μας το πλασαρεις για 5χρονο; 5μηνιτικο μηπως εννοεις; Ελα να μας τα ξαναπεις σε 15 χρονια που θα χει ενηλικιωθει, δε μας πειθεις! :LOL:

Να τον χαιρεστε!

(γαλλικο μανικιουρ καλε κυριε Γιαννη :cool:)
 
  • Like
Reactions: mareco and johnk


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Χρόνια πολλά, να τον χαίρεστε! :)
ΥΓ: Το θέμα είναι ότι μαζί με τους σκύλους παλιώνουμε κι εμείς. :giggle:
 
  • Like
Reactions: johnk






mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Αγοράκι μου,

Με όλο το τρέξιμο που έχω τον τελευταίο καιρό, άργησα πραγματικά να συνειδητοποιήσω ότι σήμερα ξημερώνει 11 Μαΐου...

Σαν χτες ήταν, αγόρι μου, που έλαβες τα "μηνύματα" της Μόκας... σαν χτες ήταν, που "γράφτηκε" το pedigree σου... το ακριβό (δικαίως ή αδίκως - θα φανεί στο χειροκρότημα) "εκτροφικό" pedigree σου ...

Ήταν μόλις χτες, που μπήκες μέσα στη ζωή μας, με τέτοιο θόρυβο... με τέτοιους αφρικάνικους βρυχηθμούς... σαν αρσενικό λιοντάρι...
Ήταν μόλις χτες, που είχες τα ξεσπάσματά σου... που η Μόκα τα ένιωσε, κυριολεκτικά, στο πετσί της...
Ήταν μόλις χτες, που ο Ζιντάν ανέλαβε, υπ' ευθύνη του, την εκπαίδευσή σου... και την έφερε σε πέρας...

Και ήταν μόλις χτες, που μπήκες σα σίφουνας και άλλαξες "ελαφρά" τη συμπεριφορά μας... την σταθερότητά μας... την ταχύτητα στις αντιδράσεις μας... τον προσανατολισμό της μελέτης μας... το σπίτι μας... και, λίγο-πολύ, τη ζωή μας...

Και "παλιώνεις", ρε φίλε, σαν το παλιό - καλό κόκκινο κρασί...
Εντάξει, ομολογώ ότι "ο λύκος κι αν εγέρασε"... αλλά εσύ (για όσους σε ήξεραν από τότε) μεγάλωσες... ωρίμασες... θα τολμούσα να πω ότι μαλάκωσες... εντάξει ας μην το παρακάνω, όμως...

Πέντε ολόκληρα χρόνια... που πέρασαν σαν μιά στιγμή...
Να είσαι γερός, για πολλά χρόνια... δε ζητάω τίποτα άλλο!

Χρόνια πολλά, αγοράκι μου!

View attachment 57654

View attachment 57655

View attachment 57656

View attachment 57657
Χρονια πολλα πολλα πολλα ομορφε μου...
 
  • Like
Reactions: johnk


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εκεί στην πενταετία, δεν μαλακώνουν ακριβώς, αλλά σου δείχνουν ότι κατανοούν και τα δικά σου θέλω. Λες και μας κάνουν το χατήρι. Απολαύστε το, για τα πολλά χρόνια που θα είστε παρέα
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU