ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα

George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Γιάννη πάντως να ξέρεις οτι όλα τα αρσενικά είναι βλάκες, καμμιά σχέση με την ευγένεια και διακριτικότητα της ΜΟΚΑ, αλλά αυτό αν δεν το ήξερες θα το ανακαλύψεις ετσι και αλλιώς :D
 
Last edited:


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Να σου ζήσει το νέο μέλος.....*agapoylas**agapoylas**agapoylas*

Στις περιγραφές σου.....αμέσως βγαίνει και η χαρά(ανακούφιση?) του ότι..... αυτός είναι θαρραλέος....Κάγκελο η ουρά στον κόσμο, ε?:p
 




keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Γιάννη καλώς όρισε το κουτάβι στην οικογενειά σου !!

Η αλήθεια είναι ότι ο κούταβος είναι πραγματικά υπέροχος. Σου εύχομαι να σου χαρίσει μαζί με την Μόκα τις πιο όμορφες στιγμές που ονειρεύεσαι και εύχεσαι να ζήσεις !!
 




Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Συγχαρητήρια για το νέο σκύλο και καλώς τον δέχτηκες! Καλή συμβίωση εύχομαι και πολλές στιγμές συντροφικότητας
 




vasilis tsonis

New Member
20 Μαϊου 2011
4
0
Chloe, ευχαριστώ, όπως και όλους σας!!!

1) Οταν κάνει "τσισάκια" στη βεράντα" ο Casper, σκουπίζουμε τα νερά που ρίχνουμε με το λάστιχο...:)

2) Υπάρχουν... Ψάξε το φόρουμ...
Ο Casper, όμως, μου είπε ότι ταξίδεψε στην Ελλάδα και ένα αδελφάκι του, σε Ελληνικό νησί... και θα ψάξω να το βρω...:cool:
Φιλε μου καλησπερα,μαλλον σε βρηκα εγω πρωτος.Λεγομαι Βασιλης κ εχω το αλλο κουταβι που εστειλε ο Shaun στην Ελλαδα το ονομα του ειναι Αnasha Esus κ το βαρος του σημερα ειναι 14,8kg.Τον πηρα απο το αεροδρομιο στις 12 Ιουλιου.Εσυ ποτε παρελαβες τον κουταβο?Ηταν το τελευταιο υποξανθο τις γεννας?
 
Last edited by a moderator:


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Chloe, ευχαριστώ, όπως και όλους σας!!!

1) Οταν κάνει "τσισάκια" στη βεράντα" ο Casper, σκουπίζουμε τα νερά που ρίχνουμε με το λάστιχο...:)

2) Υπάρχουν... Ψάξε το φόρουμ...
Ο Casper, όμως, μου είπε ότι ταξίδεψε στην Ελλάδα και ένα αδελφάκι του, σε Ελληνικό νησί... και θα ψάξω να το βρω...:cool:


Φιλε μου καλησπερα,μαλλον σε βρηκα εγω πρωτος.Λεγομαι Βασιλης κ εχω το αλλο κουταβι που εστειλε ο Shaun στην Ελλαδα το ονομα του ειναι Αnasha Esus κ το βαρος του σημερα ειναι 14,8kg.Τον πηρα απο το αεροδρομιο στις 12 Ιουλιου.Εσυ ποτε παρελαβες τον κουταβο?Ηταν το τελευταιο υποξανθο τις γεννας?
Ταχύτατος ο βασίλαρος και πολύ ..γάτος ;) ;) ;)....Γεια και χαρά απο μένα Βασίληηη :D :D....Ξέρεις..Ανοίγεις σελίδα για το μπέμπη σου με πλήρεις και κατατοπιστηκές αναλύσεις και φυσικά δισσεκατομύρια fotos...Προσωπικά αδυμωνω :D :D ;)
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Να σας ζησει ο κουταβος!
Μπορει εσεις να χαιρεστε που ηρθε στην οικογενεια αλλα κατι μου λεει οτι η Μοκα ειναι πολυ πιο χαρουμενη απο εσας με το νεο μελος
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Να έχετε μια υπέροχη συμβίωση με τον μικρό!!!!
Πολύ ωραία παρουσίαση!!Όπως πάντα άλλωστε!!
Περιμένουμε λίαν συντόμως και άλλες φωτογραφίες του μικρού με την Μόκα!!
Και φυσικά την παρουσίαση της φυλής όπως μας έταξες!!!
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Να σας ζησουν τα Μπουρμπουλια σας λοιπον! ο Casper ειναι τρελη φατσα! Βασιλη βαλε κι εσυ καμια φωτο να δουμε και το αδερφι αλητη πουλι!
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Σειρα μας τωρα!!

Να σας ζησουν οι σκυλαροι!! και στον Κ. Γιαννη και στον κ.Βασιλη!!
συγχαρητηρια!! για την επιλογη!! καλα κουραγια κυριοι!!
ανυπομονουμε να μαθαινουμε νεα σας για τις μπουρμπουλι-θρες σας!!!! :) :D

Συμφωνω οτι .. περιμενουμε και αλλες μπουρμπουλο-φωτο!!!!!!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Να και κατι που δεν το περιμενεις,αλλα σε εκπλησσει ευχαριστα!

μια φυλη(θεωρω πως ειναι σε καλο δρομο αναγνωρισης απο την FCI) που στις μερες μας εργαζεται σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα...

εργασια σε πραγματικες επικινδυνες καταστασεις και κατω απο σκληρες κλιματολογικες συνθηκες με ακραιες διαφορες μερας-νυχτας των Αφρικανικων πεδιαδων...δεν μπορω να ξεχασω το ντοκιμαντερ που μια αγελη "μπουρμπουλ" ειχε κυκλωσει 2 λεαινες και σαν να μην εφτανε αυτο,τις απομακρυνε απο τα εδαφη των γαιοκτημονων...

σκυλος με περισσιο θαρρος,σκληροτραχηλος (οπως ακριβως το απαιτουν οι καταστασεις εργασιας του)...σκυλος για λιγους...σκυλος εντυπωσιακος!

Γιαννη ευχομαι κατι τετριμενο,αλλα το πιο σημαντικο για καθε εμβιο ον....υγεια,να σας ζησει και να ειναι παντα γερο! (επειτα θα μπορουσα να ευχηθω και με ενα καλο και ισορροπημενο χαρακτηρα.)

ειναι -σχεδον- σαν ενα κουταβι Μπουλμαστιφ...στο ματι του απειρου,ειναι απλα ιδια...

εξ'αλλου δεν πρεπει ποτε να ξεχνουμε οτι μιλαμε για ενα σκυλο της "οικογενειας" ...εναν μολοσσο,ενα mastiff-type dog (παντου ειμαστε τελικα :D)...σιγουρα θα εχει στοιχεια της Μοκας (η οποια θα αποτελεσει μαζι με εσας,πολυ καλη "παιδαγωγο" του μικρου) και σιγουρα πολλα διαφορετικα...τα οποια θα αναμενουμε με ενδιαφερον να μας παρουσιαζεις γι'αυτη την σπανια φυλη.

...και σαν μεγαλυτερος εγω και μικροτερος εσυ...να σου πω...."δεν ξεφυγες απο τα χωραφια μας"...η επιλογη σου ειναι μεσα στα πλαισια της ευρυτερης "οικογενειας" ...μπραβο σου!:D

καλη συνεχεια αν και ειμαι σιγουρος οτι ο μικρος ειναι στα πλεον καλα και ανησυχα χερια...σημαντικο αυτο για το μεγαλωμα του!

:):)
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Να και κατι που δεν το περιμενεις,αλλα σε εκπλησσει ευχαριστα!

μια φυλη(θεωρω πως ειναι σε καλο δρομο αναγνωρισης απο την FCI) που στις μερες μας εργαζεται σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα...

εργασια σε πραγματικες επικινδυνες καταστασεις και κατω απο σκληρες κλιματολογικες συνθηκες με ακραιες διαφορες μερας-νυχτας των Αφρικανικων πεδιαδων...δεν μπορω να ξεχασω το ντοκιμαντερ που μια αγελη "μπουρμπουλ" ειχε κυκλωσει 2 λεαινες και σαν να μην εφτανε αυτο,τις απομακρυνε απο τα εδαφη των γαιοκτημονων...

σκυλος με περισσιο θαρρος,σκληροτραχηλος (οπως ακριβως το απαιτουν οι καταστασεις εργασιας του)...σκυλος για λιγους...σκυλος εντυπωσιακος!

Γιαννη ευχομαι κατι τετριμενο,αλλα το πιο σημαντικο για καθε εμβιο ον....υγεια,να σας ζησει και να ειναι παντα γερο! (επειτα θα μπορουσα να ευχηθω και με ενα καλο και ισορροπημενο χαρακτηρα.)

ειναι -σχεδον- σαν ενα κουταβι Μπουλμαστιφ...στο ματι του απειρου,ειναι απλα ιδια...

εξ'αλλου δεν πρεπει ποτε να ξεχνουμε οτι μιλαμε για ενα σκυλο της "οικογενειας" ...εναν μολοσσο,ενα mastiff-type dog (παντου ειμαστε τελικα :D)...σιγουρα θα εχει στοιχεια της Μοκας (η οποια θα αποτελεσει μαζι με εσας,πολυ καλη "παιδαγωγο" του μικρου) και σιγουρα πολλα διαφορετικα...τα οποια θα αναμενουμε με ενδιαφερον να μας παρουσιαζεις γι'αυτη την σπανια φυλη.

...και σαν μεγαλυτερος εγω και μικροτερος εσυ...να σου πω...."δεν ξεφυγες απο τα χωραφια μας"...η επιλογη σου ειναι μεσα στα πλαισια της ευρυτερης "οικογενειας" ...μπραβο σου!:D

καλη συνεχεια αν και ειμαι σιγουρος οτι ο μικρος ειναι στα πλεον καλα και ανησυχα χερια...σημαντικο αυτο για το μεγαλωμα του!

:):)
Eσύ παιδί πολύ απέχεις και δε θα τα πάμε καλά :D :p.....Nα μπαίνεις και να γράφεις συχνότερα :p :p ;) ;)
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Να σας ζήσει κ. Γιάννη και ότι καλύτερο εύχομαι για τον Casper!!! Σας περιμένω μια μέρα με Moka και Casper για βόλτα με τον Βuzz!!!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Να σας ζήσει!! πανέμορφο κουτάβι !!
και εγω περιμένω φωτογραφίες !!!:D:D
έγω πάντως που είμαι εικοσάρα :p:p δεν θα έπαιρνα ποτε μια τέτοια φυλή δεν θα ήξερα πως να συμπεριφερθώ ...
μακάρι να παίρνουν τέτοιες φυλές άτομα συγκροτημένα και με γνώσεις
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τι,που,πως???!!!

Ούτε μια νύξη πιο πριν να μας προετοιμάσετε κύριε Γιάννη για τον ερχομό έστω κάποιου σκύλου?Τίποτα?!!!Πφφφ...

Μα και φυσικά να σας ζήσει ο μικρός!Να τον χαίρεστε!

Εύχομαι στιγμές ηρεμίας με τα σκυλιά σας!Θέλω να δω πως θα είναι όταν θα ηρεμήσουν και τα 2 σε ηλικία 2-3 χρονών!

Εκπληκτικά σκυλιά!Και ο Casper και η Μόκα!

Επίσης θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι η Μόκα θα ξεκολλήσει από οτιδήποτε ενδοιασμούς υπάρχουν στο μυαλό της για οποιαδήποτε κατάσταση!

Καλή συνέχεια και καλό κουράγιο στο καινούργιο ζιζάνιο που ήρθε!
 


-eleni-

Well-Known Member
18 Απριλίου 2011
433
2
Athens,Kalli8ea
bullmastiff μαζι με boerboel????? απιστευτο διδυμο......!!!!!! εκρηκτικος συνδιασμος!!!!!!! οντως σκυλος για λιγους(ευτυχως) και για γνωστες......
κουκλος ο μικρος!!!! να σας ζησει και να τον θαυμαζουμε με πολλες φωτογραφιες....!!!!
καλη συμβιωση και εφοδιαστειτε με απλετη υπομονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα