Μία Βόλτα στα Μονοπάτια του Υμηττού


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Παιδιά η λύση είναι μία. Δανειζόμαστε έκαστος στην προβληματική περιοχή του τον Casper του @johnk ή τον Negro (αλήθεια που είναι αυτός?) για μία μέρα.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πάντως μια ηλίθια με ένα ελεύθερο ακίτα, τη μοναδική φορά που το μάζεψε και το λούριασε ήταν όταν της γκάριξα, με το μάτι να γυαλίζει, ότι την επόμενη φορά που θα μας πλησιάσει λυτό θα το σουγιαδιάσω.
Οπότε ποια γουντστοκ και μπάφους και λουλούδια...
Τώρα που λες ακιτα κάποτε περνώντας από ένα έξω από 1 σπίτι που έχει ένα ακιτα μόνιμα δεμένο αυτή την φοράο ιιδιοκτήτης ήταν έξω στον δρόμο και είχε αφήσει και το ακιτα ελεύθερο να κάνει την βόλτα του.
Πλησιάζοντας το ακιτα μας κάνει ντου και παλεύω να τα χωρίσω. Αφού κατάφερα να τα χωρίσω το βλακοπαιδο που έχει το ακιτα χαμολγελαγε σαν να μην έγινε τίποτα.
Στο καπάκι μας ξανακάνει επίθεση και αφού τα χωρίσω ξανά ποιος είδε και δεν μας φοβήθηκε. Του την είπα τόσο άσχημα που ο τύπος μάζεψε τον σκύλο και μπήκε στο σπίτι του.
Μάντεψε. Μετά από λίγες μέρες είχαμε επανάληψη του ίδιου σκηνικού. Δεν υπάρχει σωτηρία. Και ας περιλαμβάνει η βόλτα τον κασπερ η τον Μπάμπη τον σουγια.
Άρα επιμένω. Χαρείτε τις βόλτες σας.:)
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
@manolo ο σκύλος σου ειναι χαλαρός όταν συνανταει αλλους σκύλους;
Στα σκυλιά που μας γαβγιζουν είτε δεμένα είτε ελεύθερα δεν ασχολείται καν.
Σκυλιά που θα συναντήσουμε στην βόλτα μας είτε αρσενικά είτε θηλυκά, αν είναι ήρεμα κουνάει την ουρά του και έχει όρεξη για παιχνίδι.
Σκυλιά ελεύθερα που ψαχνονται για καυγά αν εγώ δω πως δεν θα κάνουν κίνηση και του πω ήρεμα απλά θα είναι σε επιφυλακή χωρίς να κάνει κίνηση. Ούτε καν θα γαβγισει.
Σκυλι που θα μας επιτεθεί (ευτυχώς σπανια) θα απαντήσει. Αν του πω μη θα σταματήσει αμέσως.
Έτσι αντιδρά είτε τον έχω στο λουρι είτε ελεύθερος πχ σε βόλτα μας στην εξοχή.
 
  • Like
Reactions: mareco




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Παιδιά η λύση είναι μία. Δανειζόμαστε έκαστος στην προβληματική περιοχή του τον Casper του @johnk...
Και μιά "φλασιά" ξαφνική: Τον δανείζεστε και τον κυκλοφορείτε ΜΑΖΙ με τις γαλλίδες???:p:D
 






manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πιάνο, εντάξει...
Γαλλικά, όμως... είναι τενεκές!(n) Από ξένες γλώσσες, μόνο αφρικανικά!:mad:
Τι τενεκες βρε. Εσύ έχεις ένα ταλέντο στο σπίτι σου.
Αν καταφέρει να συνδυάσει τα αφρικανικα με το πιάνο θα βγάλεις πολύ χρήμα.

Άσχετο αλλά τενεκες και Αφρική μου θύμισε αυτο
Εκεί στην Αφρική το χουν με την μμουσική και τον ρυθμό και ας έχουν μόνο έναν τενεκε.
Οφτοπικ. Το ξέρω. Σορρυ.
 
  • Like
Reactions: johnk and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
@vasilis_mike στο ξαναείπα...get used to it my friend ;)

Δεν μου αρέσει όμως, που σε πήρε τόσο απόλυτα από κάτω, το όλο θέμα. Αν κατάφερα εγώ, στην πλατεία της γειτονιάς μου, να μαζεύουν πανικόβλητοι τα σκυλιά τους, άμα τη εμφανίσει μου και μόνο, θα το καταφέρεις κι εσύ. Είναι που είσαι πρωτάρης ακόμα :p

Η ήρεμη και γαλήνια απειλή, για κλήση αστυνομίας, είναι πάντα, μια καλή σκέψη. Μόλις διάβασα κάπου στο fb, ότι επιτέλους το bullying ποινικοποιείται! Καιρός ήταν (y)

Πάρε βαθιές ανάσες και σε καμμιά περίπτωση, μην χαλάς τις βόλτες σου, για κανέναν κερατά. Μην κάνεις σε κανέναν την χάρη, να μετατρέψεις αυτές τις λίγες μαγικές στιγμές που μας έχουν μείνει, με όσα τραβάμε, σε εφιάλτη.

Κι άμα γουστάρεις, σου οργανώνω μια σκυλομάζωξη, στο επίμαχο μέρος, με επιλεγμένα λουλούδια του φόρουμ, που θα επιβάλλουν την τάξη, μη σου πω και δια παντός.

Σφύρα εσύ κι άστο πάνω μου μετά :cool:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Πιάνο, εντάξει...
Γαλλικά, όμως... είναι τενεκές!(n) Από ξένες γλώσσες, μόνο αφρικανικά!:mad:
Η μάνα του το ξέρει, ότι τον λες "τενεκέ" τον λεβέντη της;
Για κάτσε μισό, να κάνω ένα τηλέφωνο :whistle:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and johnk




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf