Μαγαζιά που επιτρέπονται σκυλιά




Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Δυστυχώς ο δικός μας είναι πάνω από 5 κιλά και λιγότερα από 10 (δεν κουβαλιέται στο χέρι) και είναι μαύρος.... το χρώμα κυρίως είναι εναντίον του!!!!
 


evie131284

Member
3 Ιουλίου 2011
9
0
Μετα απο μια βολτα στην Θεσσαλονικη και στα δυο καφε που πηγα διαπιστωσα πως δεχονται σκυλια και πως ιδικα στο ενα τα αγαπανε και πολυ, οποτε λεω να τα προσθεσω στην λιστα!
Το πρωτο και λατρεμενο μαγαζι το ΓΡΕΙΔΕΡΙΚΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ που ειναι και αφιεωμενο στο παγκων των ιδιοκτητων!! ειναι καπου στην Ολυμπου πανω απο τα αρχαια της Αριστοτελους
και το δευτερο ειναι στην Σβωλου, καπου κοντα στην Αγια Σοφια το pulp bar και ειχε μεσα ενα μαλτεζακι και ενα βελγικο ποιμενικο!
 
Last edited:


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
ΗΟST cafe στο Hράκλειο στην πλατεια, διπλα στα Goody's. Μολις την ειδαν βγηκαν τα γκαρσονια αμεσως να τη χαϊδεψουν. H Lovey εκανε τρελές χαρές. Ξαναμπηκαν μεσα εντρομοι...
 


christostr

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
409
1
Tαβέρνα "ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ" Σαντορίνη (είναι δικιά μου). Πολλές φορές έχει τύχει να είναι και 4-5 πελάτες με σκυλιά στο μαγαζί. Τους βάζω κυπελάκια με νερό κλπ:)
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Χρήστο όταν με το καλό έρθουμε Σαντορίνη, θα περάσουμε κι από κει. Αρκεί να βρούμε και δωμάτιο που δέχεται δεινόσαυρ.. εμ συγγνώμη, μεγαλόσωμα σκυλιά ήθελα να πω.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Καφε με θεα στην θαλασσα στην βουλιαγμενη , φουλ στα σκυλια μικρα μεγαλα και τασακια με πατουσακια σκυλου , το καφε λεγεται Rumors . Να πω την αληθεια εντυπωσιαστικα με ενα μεγαλοσωμο ακιτα που μπηκε μεσα και καθοταν και δεν του ειπε κανεις τιποτα , και οι ιδιοκτητες σκυλων μου φανηκαν προσεκτικοι γενικα , ενα δυο γαβ ακουσα σε δυο ωρες που εκατσα .
 




Διάκος

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
140
2
Και από τα seven της Α. τούμπας, το παιδί μας είπε οτι από τη μεριά του καταστήματος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μπαίνουμε μέσα με το κορίτσι μας!

τέτοια να ακούω να χαίρομαι, θα παίρνω και τον Διάκο όταν διαλέγουμε ταινιουλες!!!!!!!!!!!!!
 


Διάκος

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
140
2
Μετα απο μια βολτα στην Θεσσαλονικη και στα δυο καφε που πηγα διαπιστωσα πως δεχονται σκυλια και πως ιδικα στο ενα τα αγαπανε και πολυ, οποτε λεω να τα προσθεσω στην λιστα!
Το πρωτο και λατρεμενο μαγαζι το ΓΡΕΙΔΕΡΙΚΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ που ειναι και αφιεωμενο στο παγκων των ιδιοκτητων!! ειναι καπου στην Ολυμπου πανω απο τα αρχαια της Αριστοτελους
και το δευτερο ειναι στην Σβωλου, καπου κοντα στην Αγια Σοφια το pulp bar και ειχε μεσα ενα μαλτεζακι και ενα βελγικο ποιμενικο!

να μαζεύω ιδέες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ενθουσιάζομαι λέμε!
 


Διάκος

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
140
2
Εγώ συχνάζω στο NYC - που είναι Απόλλονως 4, Κάτω Τούμπα, κοντά στον Κήπο του Καλού και δέχονται χωρίς πρόβλημα τα σκυλούδια, στον Χατζή ανεβαίνοντας για Πανόραμα που σου φέρνουν και κυπελάκι με νερό για το σκυλί, στον Κομβο (μπουγατσατζίδικο) απέναντι ακριβώς απο τον Κάπο του Καλού, τέρμα Κανάρη.

Απογοητεύτηκα απο 2 καφετέριες στην Μπότσαρη, η μια σχετικά καινούρια και γωνιακή που μόλις μας είδαν με 2 σκυλάκια 5 άτομα, ήρθε η σερβιτόρα και μας είπε ότι απαγορεύετε...

Επίσης σε ένα beach bar στο Πολύχρονο μέσα, όπως κατεβαίνεις στην Παραλία προς αριστερά (δεν θυμάμαι όνομα αλλα κάνει καταπληκτικά κοκτέϊλ!) και όχι μόνο δεν μας είπαν τίποτα για τον Δία, αλλα μας έφεραν και νεράκι, και τον βγάζαν φωτογραφίες όσο έσκαβε και οι πελάτες (οι περισσότεροι ξένοι) και οι σερβιτόροι!

Επίσης είναι ένα αγαπημένο μου beach bar μετά το Πευκοχώρι όπου επίσης μας αφήνουν να έχουμε τα σκυλιά μας με τον όρο να είναι δεμένα και να μην ενοχλούν τους υπόλοιπους ,φέρνουν και νεράκι , απλά δεν θυμάμαι το όνομα, θα ρωτήσω και θα ενημερώσω!
 


Hermis

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2012
51
3
Στην πλατεία του Γερακα γενικώς δεν έχουμε πρόβλημα λόγω του ότι ο εκπαιδευτής μου μετα το ομαδικό μας μαζεύει όλους σε κάποιο απο τα καφέ και μας κερνάει. Έτσι και τζίρο σε χαλεπούς καιρούς κάνει και αναπτυσεται και ανοχή απο τους ιδιοκτήτες των καφέ.

Στις άλλες περιοχές απλώς μπαίνω μέσα ...αν μου πουν κάτι απαντώ "δεν είναι μαζί μου άμα θες βγαλε τον ΕΣΥ έξω..." κάπου εκεί το ένστικτο αυτοσυντηρησης kicks in!
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Στην πλατεία του Γερακα γενικώς δεν έχουμε πρόβλημα λόγω του ότι ο εκπαιδευτής μου μετα το ομαδικό μας μαζεύει όλους σε κάποιο απο τα καφέ και μας κερνάει. Έτσι και τζίρο σε χαλεπούς καιρούς κάνει και αναπτυσεται και ανοχή απο τους ιδιοκτήτες των καφέ.

Στις άλλες περιοχές απλώς μπαίνω μέσα ...αν μου πουν κάτι απαντώ "δεν είναι μαζί μου άμα θες βγαλε τον ΕΣΥ έξω..." κάπου εκεί το ένστικτο αυτοσυντηρησης kicks in!
σε ποια λες;;; είμαι κι εγώ της περιοχής. (Ανθούσα συγκεκριμένα)
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Αν σε ενδιαφερει στο puzzle στο Γερακα την εβαλα μεσα κανονικα κ δεν ειναι σκυλακι...... 35κιλα ειναι....
Οι κοπελες της κανανε κ χαρουλες.....
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι στον κοσμο περασε σαν φυσιολογικο κ ολοι ηταν απο αδιαφοροι εως θετικοι βλεποντας εναν μαυρο μεγαλο σκυλο κατω απο το τραπεζακι!
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Στο Παγκράτι στα περισσότερα καφέ που έχουμε κάτσεθ στην πλατεία Προσκόπων και στην πλατεία Βαρνάβα, με ιδιαίτερα φιλική συμπεριφορά της κοπέλας που έχει το Alegria στην Προσκόπων, η οποία έχει και μπωλάκια για νεράκι παρακαλώ!! Επίσης, στο Blue Bird στην Ηπίτου, παρόλο που είναι μια σταλιά, συχνάζει αρκετός κόσμος με τα σκυλάκια του μέσα/έξω.
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Ρεεε παιδιά, η αλήθεια είναι πως δε βγαινω συνεχεια, αλλά όπου κι αν έχω πάει, με έχουν βάλει μέσα αφού πρώτα έχω ρωτήσει ευγενικά. Και έχω Γερμανικό, οχι Γιόρκι! Στη Σχεδία στην Αργυρούπολη πάμε συχνά με τη μικρή, στο Νεο Ηράκλειο παντού... Μέχρι και σε εστιατόριο την εχουν βάλει. Είναι όμως πολύ πολύ ήσυχη και φαίνεται αυτό ακόμα κι από τον τρόπο που περπατάει δίπλα μου. Για να είμαι ειλικρινής, αν κάπου μου πουν πως δε δεχονται το σκυλο μου, δεν πάω ούτε εγώ, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Όσο για το Mall ( στο Μαρούσι), ποτέ δε μου έχει πει κουβέντα άνθρωπος!
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Εγώ συχνάζω στο NYC - που είναι Απόλλονως 4, Κάτω Τούμπα, κοντά στον Κήπο του Καλού και δέχονται χωρίς πρόβλημα τα σκυλούδια, στον Χατζή ανεβαίνοντας για Πανόραμα που σου φέρνουν και κυπελάκι με νερό για το σκυλί, στον Κομβο (μπουγατσατζίδικο) απέναντι ακριβώς απο τον Κάπο του Καλού, τέρμα Κανάρη.

Απογοητεύτηκα απο 2 καφετέριες στην Μπότσαρη, η μια σχετικά καινούρια και γωνιακή που μόλις μας είδαν με 2 σκυλάκια 5 άτομα, ήρθε η σερβιτόρα και μας είπε ότι απαγορεύετε...

Επίσης σε ένα beach bar στο Πολύχρονο μέσα, όπως κατεβαίνεις στην Παραλία προς αριστερά (δεν θυμάμαι όνομα αλλα κάνει καταπληκτικά κοκτέϊλ!) και όχι μόνο δεν μας είπαν τίποτα για τον Δία, αλλα μας έφεραν και νεράκι, και τον βγάζαν φωτογραφίες όσο έσκαβε και οι πελάτες (οι περισσότεροι ξένοι) και οι σερβιτόροι!

Επίσης είναι ένα αγαπημένο μου beach bar μετά το Πευκοχώρι όπου επίσης μας αφήνουν να έχουμε τα σκυλιά μας με τον όρο να είναι δεμένα και να μην ενοχλούν τους υπόλοιπους ,φέρνουν και νεράκι , απλά δεν θυμάμαι το όνομα, θα ρωτήσω και θα ενημερώσω!

Για ποιές καφετέριες λες ; Εκει μένω !

Επίσης , στην ΕΣΤΙΑ στην Μ.Μπότσαρη , μπήκα με μαλτέζ στην αγκαλιά και με έβγαλαν έξω .
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Ρεεε παιδιά, η αλήθεια είναι πως δε βγαινω συνεχεια, αλλά όπου κι αν έχω πάει, με έχουν βάλει μέσα αφού πρώτα έχω ρωτήσει ευγενικά. Και έχω Γερμανικό, οχι Γιόρκι! Στη Σχεδία στην Αργυρούπολη πάμε συχνά με τη μικρή, στο Νεο Ηράκλειο παντού... Μέχρι και σε εστιατόριο την εχουν βάλει. Είναι όμως πολύ πολύ ήσυχη και φαίνεται αυτό ακόμα κι από τον τρόπο που περπατάει δίπλα μου. Για να είμαι ειλικρινής, αν κάπου μου πουν πως δε δεχονται το σκυλο μου, δεν πάω ούτε εγώ, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Όσο για το Mall ( στο Μαρούσι), ποτέ δε μου έχει πει κουβέντα άνθρωπος!
εχεις παει στο mall με τη μικρη και δεν σου εχουν πει τιποτα? :eek:
τι ωρα πηγες?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αυτο που περιγράφει ο Διακος για την Μποτσαρη το ειχα δει σε μια γνωστη μου που δεν μας αφησαν να καθησουμε γιατι ειχαμε ενα ημιαιμο μαζι. Ονομα δεν θυμάμαι αλλά ήταν λιγο πιο κάτω από την Παπαναστασίου που εμενα...

Οσο για την Πατρα, μέρα με τρελό αερα μας αναγκασαν να καθίσουμε εξω (αρπαξα και γερή ψύξη στην πλάτη) και λιγο πριν πληρώσουμε ειδα να βγαίνει από την καφετέρια (ναι τον κλειστό χώρο μέσα) ενα γκριφονοειδές... Ποιος ειδε τον θεό και δεν τον εφοβήθηκε...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU