Μπήκε στη Ζωή μου Βιαστικά !




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
δεν νομίζω να εγραψε οτι είναι χαρούμενος που τον εχει εκτός σπιτιού.
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Τι εξετάσεις δυσπλασίας ρε παιδια. Εχει κανει δηλ. κανείς απο εσάς
στον σκυλο του επειδή δεν ειναι εκτροφικός χωρίς να εχει
συναντήσει κάποιο πρόβλημα; Ετσι απλα χωρίς να εχει παρουσιάσει
κατι δεν χρειάζονται.

Καλοσόρισες και να χαίρεσαι τον μικρο σου φυλαράκο.
 


Γιάννης & Δίας

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2014
80
82
30
Πατρα
ασχουλε παρα πολύ εγώ ο ιδιιος όσο και τα αδέρφια μου..... Το πρωί ξύπναγα στη εξετααστικη μισή ώρα νωρίτερα για βόλτα το μεσιμερη καθωταν μαζί μου όταν διάβαζα και το βραδυ παλυ βόλτα .... Το βγάζω τρεις φορές την μέρα βόλτα τουλάχιστον...... Εμβόλια κανονικά σε κτηνίατρο πηγαίνουμε αν και μας παίρνει 30€ την επισκεψη .......
 






Γιάννης & Δίας

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2014
80
82
30
Πατρα
Τι εξετάσεις δυσπλασίας ρε παιδια. Εχει κανει δηλ. κανείς απο εσάς
στον σκυλο του επειδή δεν ειναι εκτροφικός χωρίς να εχει
συναντήσει κάποιο πρόβλημα; Ετσι απλα χωρίς να εχει παρουσιάσει
κατι δεν χρειάζονται.

Καλοσόρισες και να χαίρεσαι τον μικρο σου φυλαράκο.
σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε .... Ψιλο αγχώθηκα με αυτα που ακούω ..... Ενώ κάνω πτι καλύτερο μπορώ σχετικά με τις οικονομικές μου δυνάμεις και το περιβάλλον στο οποίο ζω!
 


django.

Well-Known Member
6 Απριλίου 2014
210
480
Είμαι της άποψης ότι απο τον πιο μίκρο σκύλο του κόσμου μέχρι το πιο μεγάλο πρέπει να ζεί μέσα στο σπίτι με το αφεντικό του...

Να είσαι κοντά του να σε νιώθει δίπλα του να ακούει την καρδιά σου
να ξέρει οτι είσαι εκεί οτι και να γίνει να σε θεωρεί τον άνθρωπο του, τον φίλο του, τον σωτήρα τον θεό του όλα.....

Μην του φερθείς ποτέ άσχημα οτι και να κάνει, και ζημιά και τα πάντα..
η ζωή είναι τόσο μικρή.
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις καλές προθέσεις, ούτε ότι αγαπάς τα σκυλιά, αλλά αν το τελευταίο που είπες ισχύει.. "γ@μιέτ@ι ο Δίας".. Αν θες ένα ισορροπημένο και σωστά κοινωνικοποιημένο σκύλο, είναι σημαντικό για αυτόν να αισθάνεται κανονικά ενταγμένο μέλος της οικογένειας και αυτό είναι αδύνατο αν του απαγορεύεται η είσοδος στο σπίτι. Το "ρόπαλο" ποιος το κρατάει για αυτή την απαγόρευση; Ο μπαμπάς, η μαμά-νοικοκυρά, ή και οι δύο; Στην πρώτη φωτογραφία και στο βίντεο μια χαρά δεν είναι μέσα στο σπίτι; Ή μήπως επειδή είναι κοντά στην είσοδο του επιτρέπεται;
 






Γιάννης & Δίας

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2014
80
82
30
Πατρα
ειναι στην βεράντα πριν την κεντρική είσοδο ..... Το ξέρω και εγώ αυτο θέλω έναν ισορροπημένο σκύλο .... Αλλα υπάρχουν κανόνες που δεν τους ορίζω εγώ...... Δεν απόκτησα σκύλο για βιτρίνα αλλα για έναν καλό φίλο να πηγαίνουμε περίπατους στα βουνά που μου αρεσει ... Για τα μπάνια μας για ποδήλατο και αλλα .... Όσο μεγαλώνει θα το περνώ μαζί μου όπου μπορώ
..... Ο πατέρας μου και τα τόσα που κάνω τα θεωρεί υπερβολή και ότι τα κάνουν οι γυναίκες .....
 




Γιάννης & Δίας

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2014
80
82
30
Πατρα
Είμαι της άποψης ότι απο τον πιο μίκρο σκύλο του κόσμου μέχρι το πιο μεγάλο πρέπει να ζεί μέσα στο σπίτι με το αφεντικό του...

Να είσαι κοντά του να σε νιώθει δίπλα του να ακούει την καρδιά σου
να ξέρει οτι είσαι εκεί οτι και να γίνει να σε θεωρεί τον άνθρωπο του, τον φίλο του, τον σωτήρα τον θεό του όλα.....

Μην του φερθείς ποτέ άσχημα οτι και να κάνει, και ζημιά και τα πάντα..
η ζωή είναι τόσο μικρή.
δεν υπάρχει ποτε περίπτωση να του φερθω άσχημα και όσες σκανταλιές έχει κάνει και μερικές αρκετά σοβαρές τις αντιμετώπισα με ψυχραιμία και χιούμορ !
 






Γιάννης & Δίας

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2014
80
82
30
Πατρα
το θέμα είναι από εδώ και πέρα τι κάνουμε !.................... μόνο ο πατέρας μου είναι ο εναντίον σε όλα η μάνα μου το θέλει αλλά έξω από το σπίτι....αυτό που έψαχνα εδώ μέσα ήταν λίγο κουράγιο ...αλλα μάλλον από ότι καταλαβα στερώ από ένα κουτάβι μια καλύτερη ζωή.
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Koυράγιο Γιάννη μου σε τι έψαχνες; Καλύτερα να ξέρουμε την αλήθεια κι ας πονάει γιατί αυτή μας βοηθάει να διορθωθούμε και να εξελιχθούμε.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
αφηνοντας στην ακρη τους μελοδραματισμους....

....απέκτησες το σκυλο επιπόλαια και όχι μόνο λόγω πηγης αγοράς. Ο πατερας σου ειναι αντίθετος σε όλα λες και παρόλα αυτά του φορτώσατε μια έγνοια.
Τα εξοδα του σκύλου ποιος τα καλύπτει?
Υπάρχουν 2 τινα.... στρώνεσαι -αλλωστε τελειωσε η εξεταστικη- και του δινεις και καταλαβαίνει του σκυλου σε βολτες, εκτονωση, εκπαιδευση και περνάς όοοοοσο το δυνατον περισσότερο χρόνο της ημερας μαζι του ως το βράδυ που τον αφήνεις μόνο του εξω ή επαναδιαπραγματεύεσαι με τους γονεις σου σε ρεαλιστική βάση χωρις "fingers crossed" και χωρις συνωμοσίες.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
μάλιστα..κουτάβι στη βεράντα, κουτάβι στο πάρκο χύμα χωρίς λουρί σε χώρο χωρίς περίφραξη..:confused: τι να πω τώρα..δεν αμφιβάλλω ότι το υπεραγαπάς, αλλά ειλικρινά δεν έχεις ιδέα για το πόσα πράγματα χάνεις με το να μην το έχεις μαζί σου, δίπλα σου το μουσούδι 24/7. Αφού η μητέρα σου το ήθελε μόνο για έξω και ο πατέρας σου δεν το ήθελε καν..τότε γιατί βρε παιδιά μπήκατε στη διαδικασία; Όταν με το καλό πας φαντάρος πχ, η διακοπές με τους φίλους/την κοπέλα σου, τι θ απογίνει το ζωντανο;
 
  • Like
Reactions: Aslan and ghelly


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU