Οικονομική ξηρά τροφή Brit κοτόπουλο


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Καλημέρα, μπορεί να δει κάποιος αν περιέχει χημικά;
ΒΗΤ ή BAH...
Αν λέει Gain Free κλπ...
Λέω να τη δοκιμάσω κι εγώ.
Δεν ειδα ουτε να γραφει καπου ΒΗΤ ή ΒΑΗ κ ειναι grain free.. Η brit care οχι η premium..
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Δεν ειδα ουτε να γραφει καπου ΒΗΤ ή ΒΑΗ κ ειναι grain free.. Η brit care οχι η premium..
Αυτό σημαίνει ότι μόνο η Brit Care είναι grain free, ή ότι για την premium δεν ξέρεις;
Ευχαριτώ
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Αυτό σημαίνει ότι μόνο η Brit Care είναι grain free, ή ότι για την premium δεν ξέρεις;
Ευχαριτώ
Μόνο μία τροφή της Brit είναι grain free και είναι η Venison&Patato.
Οι άλλες περιέχουν ρύζι (BritCare), και καλαμπόκι και σιτάρι (Brit).
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Από όσο έχω διαβάσει τα ΒΗΤ και ΒΑΗ είναι καρκινογόνες ουσίες.
Τα υπόλοιπα πρόσθετα που έχουν όλες οι τροφές;
Μου 'πε ένας φίλος για Vitamin E. Ισχύει;;;
Αυριο θα περάσω από pet shop, να δω την Brit...
Αν και με βλέπω σε λίγο καιρό να αγοράζω καταψύκτη.....
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Μόνο μία τροφή της Brit είναι grain free και είναι η Venison&Patato.
Οι άλλες περιέχουν ρύζι (BritCare), και καλαμπόκι και σιτάρι (Brit).
Ναι Μπερνα εχεις δικιο σορρυ! Grain free εννοουσα οτι δεν εχει καλαμποκι κ σιταρι..
Aλλα εχει κ την Carnilove η brit που ειναι grain free super premium.. τιμη δεν γνωριζω φυσικα..
 


sakis777

New Member
1 Μαϊου 2013
4
0
Καλησπερα παιδιά!Το βαρος που αναγραφεται στη δοσολογια αφορα το προσδωκομενο βαρος του σκύλου ή αυτο στο οποιο βρισκεται μια δεδομενη στιγμη?
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Καλησπερα παιδιά!Το βαρος που αναγραφεται στη δοσολογια αφορα το προσδωκομενο βαρος του σκύλου ή αυτο στο οποιο βρισκεται μια δεδομενη στιγμη?
,,,
συνηθως γραφουν οι τροφες το βαρος που εχει το σκυλι σου και την ηλικια του και την ποσοτητα που απαιτειται αλλα σε πολλες περιπτωσεις η δοσολογια απεχει παρα πολυ απο την πραγματικοτητα,,,,
 
  • Like
Reactions: mariatheo


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλησπερα παιδιά!Το βαρος που αναγραφεται στη δοσολογια αφορα το προσδωκομενο βαρος του σκύλου ή αυτο στο οποιο βρισκεται μια δεδομενη στιγμη?
Επειδή από μάρκα σε μάρκα τροφής αλλάζει αυτό, κι εγώ έχω το πινακάκι της adult, θα μπορουσες να βγάλεις μια φωτογραφία το πινακάκι, να σου πούμε
 


sakis777

New Member
1 Μαϊου 2013
4
0
Επειδή από μάρκα σε μάρκα τροφής αλλάζει αυτό, κι εγώ έχω το πινακάκι της adult, θα μπορουσες να βγάλεις μια φωτογραφία το πινακάκι, να σου πούμε
Στην Brit αναφερομαι.Τα πινακακια ειναι στην πρωτη σελιδα του συγκεκριμενου νηματος.Το σκυλακι τωρα ειναι 7kg και ειναι 3,5 μηνων. Θα φτασει γυρω στα 15-20kg. Οποτε ποσο ειναι να δινω?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Υπόψην, αν έχεις κουτάβι πρέπει να διαλέξεις junior τροφή. Το πινακάκι, λοιπόν, πάνω, ψηλά γράφει το προσδοκώμενο βάρος του σκύλου κατά την ενηλικίωση. Πας προς τα κάτω σε αυτη τη στήλη, μέχρι να βρεις τη σειρά που αντιστοιχεί στην τωρινη ηλικία του σκύλου. Άρα για τις juniorμ το πινακάκι είναι για μελλοντικό βάρος αλλά τωρινή ηλικία.
 




Newfound

Well-Known Member
12 Μαϊου 2013
73
0
Από όσο έχω διαβάσει τα ΒΗΤ και ΒΑΗ είναι καρκινογόνες ουσίες.
Τα υπόλοιπα πρόσθετα που έχουν όλες οι τροφές;
Μου 'πε ένας φίλος για Vitamin E. Ισχύει;;;
Αυριο θα περάσω από pet shop, να δω την Brit...
Αν και με βλέπω σε λίγο καιρό να αγοράζω καταψύκτη.....
Συγνώμη λίγο άσχετη ερώτηση. τι σου είπε ο φίλος σου για την βιταμίνη Ε; Εγώ την έχω προτείνει και στο θέμα για τα λάδια επειδή έκανα έρευνα στο ιντερνετ. τι ακριβώς σου είπε ο φίλος σου; οτι την προτείνει γενικότερα; Έχω την εντύπωση ότι ειναι πολυ απαραιτητη τελικά. Αλλά το ψάχνω. Μάλλον πρέπει να ανοίξουμε θέμα να μην ενοχλούμε εδώ.
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Γνωρίζει κανείς την τιμή της brit care με σολομό; Λέμε να αλλάξουμε από brit premium σε care. Άραγε έχει μεγάλη διαφορά;
 


antonis6

Active Member
1 Δεκεμβρίου 2012
31
0
Thessaloniki
Την Brit care με σολωμό εγω την αγοράζω 17€ το 3κιλο. Δεν ξημέρωνε κατα πόσο θα δεις διαφορά, εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη συγκεκριμένη μιας και η μικρή εχει ευάισθητο στομάχι
 


simone0mylo

Well-Known Member
1 Ιουλίου 2013
89
0
σκεφτομαι να δοκιμασω και εγω την brit για shar pei καθως ειμαι σε πολυ ακριβη τροφη......λετε να εχω προβληματα?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ταΐζω τον δικό μου με την Brit (όχι την Brit care), ο οποίος έχει ευαίσθητο πεπτικό και του έχει κάτσει μια χαρά. Τα συστατικά της είναι αρκετά καλά για την τιμή της. Όχι πως δεν υπάρχουν καλύτερες, έτσι; Λογικά με ομαλή μετάβαση δεν θα έχεις πρόβλημα. Από την άλλη το πως θα είναι μια τροφή σε συγκεκριμένο σκύλο δεν μπορεί να στο διαβεβαιώσει κανείς εκ των προτέρων.
 
  • Like
Reactions: tryphon13










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf