Πλησιάζει η στείρωση...






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Περαστικά και γρήγορα!
Άφησε παροχέτευση; (εχει τρομάξει το μάτι μου από τα δικά μας για αυτό ρωτάω)
Να συνεχίσει η τύχη του και να βρει ένα καλό σπίτι εύχομαι!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σε ευχαριστώ πολύ Μυρτώ μου!
Ναι, άφησε 2 παροχετεύσεις για να φεύγει το αίμα. Ήταν πολύ τσίτα το δέρμα από το τράβα-τράβα και δε το ρίσκαρε να μη του βάλει, για να μη πρηστεί και σπάσουν τυχόν τα ράμματα.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλημέρα Βιβή! Σε ευχαριστούμε πολυ!
Μακάρι να μπορούσα, αλλά υπάρχουν τεχνικά θέματα που με αποτρέπουν! Και σίγουρα του αξίζει κάτι παραπάνω από το "δεμένος έξω από το σπίτι".
Όχι ότι δεν είναι ευτυχισμένος, αλλά βλέπω την τριπλάσια ευτυχία του όταν τον βάζω μέσα στο σπίτι!

Η μερα ξημέρωσε καλά! Το βράδυ ο μικρός έκλαψε γύρω στις 4 μια φορά, αλλά κοιμήθηκε ξανά γρήγορα!
Τώρα τον καθάρισα και τον πήγα για την ανάγκη του και είναι πολύ πιο ευδιάθετος απο χθες (λογικό και επόμενο).
Το καλύτερο όμως είναι ότι μου έδινε φιλάκια σήμερα! Χθες ούτε να με φτύσει ο αλήτης...

Τώρα του βγάζω κοτόπουλο με μακαρονακι για να μπορέσω να του δώσω και το παυσίπονο του.
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Γενικά πάντως χίλια μπράβο για την αγάπη και φροντιδα που έδειξες σε αυτή τη ψυχή... Ο κοντός (που λες) φαίνεται να είναι μαχητής! Μακάρι να βρει μια οικογένεια, θα είναι τυχερός αν τον φροντίσουν στο μισό απ όσο τον φροντισες εσύ
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Και ναι, εννοούσα ΟΙ πρωτοβουλίες....
Δε το έχω σήμερα...


Γενικά πάντως χίλια μπράβο για την αγάπη και φροντιδα που έδειξες σε αυτή τη ψυχή... Ο κοντός (που λες) φαίνεται να είναι μαχητής! Μακάρι να βρει μια οικογένεια, θα είναι τυχερός αν τον φροντίσουν στο μισό απ όσο τον φροντισες εσύ
Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :)
Είναι μαχητής και είναι και από τα σκυλιά που δεν ακούγεται όσο και αν πονάει. 3.5 μήνες τώρα τα υπομένει όλα στωικά. Τόσες φορές τον άνοιξαν με νυστέρι και χωρίς αναισθησία και πάλι κλάμα 0.
Είναι ένα δυνατό αγόρι και πιστεύω οτι θα το βρει το σπίτι που του αξίζει!!
Μακάρι να μπορούσε να είναι το δικό μου σπίτι, αλλά ελπίζουμε για την επόμενη καλύτερη επιλογή (αν βρεθεί).
 
  • Like
Reactions: spyv and yasemin


Gilida

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2015
78
25
36
Ειμαι νεο μελος, δεν ξερω και πολλα για την ιστορια & το τι επαθε ο σκυλακος, αλλα εχω να πω ενα:
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ που μοχθησες να τον κανεις καλα! Ολοψυχα ευχομαι να βρει μια παντοτινη οικογενεια, το αξιζει! Ολα τα σκυλακια το αξιζουν, ποσο μαλλον ενα που παλεψε σκληρα & αντεξε, παρα τις αντιξοοτητες! Πραγματικα, θαυμαζω ανθρωπους σαν εσας κυρια @Lavernne!
Τον εχετε βαλει αγγελια καπου, για να τον προωθησω;; :)
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση κι εμενα ο χαρακτηρας του. ουτε ανθρωπος δε δειχνει τοση κατανοηση και συνεργασια σε μια τοσο δυσκολη στιγμη.
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Περαστικα στον αζορακο σου και γρηγορα σιδερενιος!Σου ευχομαι ολοψυχα να βρεθει συντομα μια ζεστη αγκαλια για την ψυχουλα και να εχει οσο αγαπη του δινεις:)!Πραγματικα δε ξερω τι να πω,σου αξιζουν χιλια μπραβο για την επιμονη,την υπομονη και την αγαπη σου!
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ειμαι νεο μελος, δεν ξερω και πολλα για την ιστορια & το τι επαθε ο σκυλακος, αλλα εχω να πω ενα:
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ που μοχθησες να τον κανεις καλα! Ολοψυχα ευχομαι να βρει μια παντοτινη οικογενεια, το αξιζει! Ολα τα σκυλακια το αξιζουν, ποσο μαλλον ενα που παλεψε σκληρα & αντεξε, παρα τις αντιξοοτητες! Πραγματικα, θαυμαζω ανθρωπους σαν εσας κυρια @Lavernne!
Τον εχετε βαλει αγγελια καπου, για να τον προωθησω;; :)
https://www.facebook.com/OlgaAnna.M...5731.1073741851.1621398553&type=3&pnref=story

Ένα μικρό δείγμα της ιστορίας του βρίσκεται στην αγγελία προώθησης.
Το τραύμα του προκλήθηκε από αρσενικά που κυνηγούσαν 3 θηλυκές σε οίστρο.
Τον δάγκωσαν και έτσι μου ήρθε με μία τρύπα στο πόδι του.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου!! :) Να είσαι καλά και ελπίζω οι ευχές όλων σας να πιάσουν τόπο και να βρεθεί ο άνθρωπός του!! :love:

μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση κι εμενα ο χαρακτηρας του. ουτε ανθρωπος δε δειχνει τοση κατανοηση και συνεργασια σε μια τοσο δυσκολη στιγμη.
Πραγματικά, έχουν να το λένε όλοι. Ο γιατρός του, εμείς, η κυρία που με βοηθούσε στις αρχές με το τραύμα του. Είναι αξιοθαύμαστο το πόσα πολλά έχει αντέξει και το πόση υπομονή έχει ο γλυκός μου!

Περαστικα στον αζορακο σου και γρηγορα σιδερενιος!Σου ευχομαι ολοψυχα να βρεθει συντομα μια ζεστη αγκαλια για την ψυχουλα και να εχει οσο αγαπη του δινεις:)!Πραγματικα δε ξερω τι να πω,σου αξιζουν χιλια μπραβο για την επιμονη,την υπομονη και την αγαπη σου!
Να είσαι καλά, σε ευχαριστούμε πολύ!!! :)
Με τιμάν τα λόγια σας!! Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι!! :love:
 










Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που υπάρχει αυτό το φόρουμ και γνώρισα έστω και ιντερνετικά κάποιους από εσάς!!

Με έχετε συγκινήσει όλοι σας αυτές τις μέρες και πραγματικά δε περίμενα τόση ανταπόκριση!! Μακάρι το αγόρι μου να παίρνει πάντα τόση αγάπη, αν και από όση παίρνει από μένα και από όλους εσάς, δύσκολο το κόβω!!!

Δε ξέρω πόσα ευχαριστώ να πω ακόμα!! Είστε όλοι σας υπέροχοι!! :love:
 


Gilida

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2015
78
25
36
Ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που υπάρχει αυτό το φόρουμ και γνώρισα έστω και ιντερνετικά κάποιους από εσάς!!

Με έχετε συγκινήσει όλοι σας αυτές τις μέρες και πραγματικά δε περίμενα τόση ανταπόκριση!! Μακάρι το αγόρι μου να παίρνει πάντα τόση αγάπη, αν και από όση παίρνει από μένα και από όλους εσάς, δύσκολο το κόβω!!!

Δε ξέρω πόσα ευχαριστώ να πω ακόμα!! Είστε όλοι σας υπέροχοι!! :love:
@Lavernne εισαι τυχερη που γνωρισες ολα αυτα τα μελη του φορουμ, ειναι πραγματικοι φιλοζωοι και προθυμοι να βοηθησουν οποτε & οπως χρειαστει! Μακαρι να εχει το καλυτερο ο σκυλακος....θα δεις..ολα καλα θα πανε! :)
Και ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ & ενα ΜΠΡΑΒΟ στον εαυτο σου για την ολη προσπαθεια!!
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλημέρα παιδιά!!

Σήμερα ο μικρός κατάφερε να κάνει κακά μετά από σχεδόν 48 ώρες.. Ζορίστηκε είναι η αλήθεια, αλλά όλα καλά!! Τώρα επιτέλους έπεσε για ύπνο ήρεμος.
Έχει ζωντανέψει πάρα πολύ και ήδη θέλει περισσότερη ώρα βολτάρισμα.
Σήκωσε και πόδι ο βλακάκος για να κατουρήσει χαχα :p
Αύριο πρέπει να πάμε στο γιατρό μας για τη δεύτερη αντιβιοτική ένεση. Μετά, θα πάμε ξανά την Τετάρτη για να βγουν οι παροχετεύσεις και την Πέμπτη για την 3η ένεση!! :)
Λίγο μας έμεινε ακόμα και θα είναι καλά το αγόρι μου!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki