Ποια κόκαλα ενδείκνυται να δίνουμε στα σκυλιά μας




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
βασικά για να καταλάβει ο καθένας το μέγεθος καλά θα ήταν να είχες βάλει κάτι γνωστού μεγέθους δίπλα(ένα αναπτήρα ας πουμε)

επειδή όμως υποψιάζομαι το μέγεθος........τι κουμούτσες είναι αυτές????????? για να παλέψει ή για να φάει θα του της δώσεις?????
:lol:

βασικά
πές του
να σου δώσει πλευράκια μοσχαριού
τα πετάνε έτσι κι αλλιώς
θα σου βγάλει το κομμάτι το κρέας απο το ψυγείο
θα αφαιρέσει τα κόκκαλα και θα στα δώσει
το μέγεθος είναι πάχος 2-3 δάχτυλα
και μήκος μισή ή και μία πιθαμή

αυτά τώρα είναι τόσο υπερτεράστια που αν δεν τα φοβάται πολύ πολύ να φάει τα ψαχνά απο πάνω και μετά τέρμα-δεν χωράνε στο στόμα του να τα μασουλήσει....
για κανα ροτβάιλερ καλά είναι
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Δεν ηξερε μαλλον τη σκυλο εχω δεν του το ανεφερε κ η μητερα μου. Ηθελα να του το δωσω για μασουλημα, θα κανω μια προσπαθεια για να μην πανε χαμενα να του τα δωσω κ οτι γινει γινει :D. Μπορω να του το δωσω για 1ωρα κ μετα να το ξαναβαλω καταψυξη η συντηρηση ? Ποση ωρα να το ξεπαγωνω πριν το δωσω ?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Λοιπόόόν, ξεπέρασα τους όποιους ενδοιασμούς μου και τώρα ο μικρός απολαμβάνει το πρώτο του ωμό κόκκαλο. Η πλήρης άγνοια για το ποιό κόκκαλο του κάνει, οπότε ζήτησα"ένα μεγάλο, μοσχαρίσιο με μεδούλι". Ε! και αυτό μου έδωσαν! Η αλήθεια είναι ότι το κόκκαλο είναι "λίίίγο" μεγάλο αλλά την έχει βρει ο δικός μου την άκρη του και μασουλάει. Το έχει ήδη ξεψαχνίσει και το παλεύει από τις κλειδώσεις τώρα. Μου έκανε εντύπωση που στην αρχή το μύρισε δυσταχτικά και με επιφύλαξη έριξε το πρώτο γλύψιμο.

Έχω πάθει μια μικρή φρίκη με τις σταγόνες αίμα στη μέση μέση του σαλονιού... Είναι κάτι που θα το συνηθήσω, φτάνει να μην κάνει κανένα αστείο και το ανεβάσει σε καρέκλα ή καναπέ :eek: Ελπίζω μέχρι το βράδυ που θα σφουγγαρίσω να φεύγουν τα αίματα και να μην έχουν στεγνώσει τελείως!

Το κόκκαλο πάντως είναι φρεσκότατο!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
kritikopoula said:
Έχω πάθει μια μικρή φρίκη με τις σταγόνες αίμα στη μέση μέση του σαλονιού... Είναι κάτι που θα το συνηθήσω, φτάνει να μην κάνει κανένα αστείο και το ανεβάσει σε καρέκλα ή καναπέ Ελπίζω μέχρι το βράδυ που θα σφουγγαρίσω να φεύγουν τα αίματα και να μην έχουν στεγνώσει τελείως!
Πάρε μια μεγάλη πετσέτα ή πλαστικό (αυτά που βάζουν στα τραπέζια) και δείξε του να τρώει-μασουλάει μόνο εκει.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Συμφωνω με τον biggbily βαλε κατι περσετα,πλαστικο!!
Επισεις στην αρχη καλο ειναι να τον παρακολουθεις μην καταπιει κανενα, ακομα μην του το αφηνεις πολυ ωρα γιατι αμα φαει πολυ κοκαλο δεν θα μπορει να κενει τα "κακα" του!!
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Kαι για να φεύγει εύκολα το αίμα από το δάπεδο, ή άλλες αντίστοιχες επιφάνειες, μερικές σταγόνες οξυζενε!
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Kαι για να φεύγει εύκολα το αίμα από το δάπεδο, ή άλλες αντίστοιχες επιφάνειες, μερικές σταγόνες οξυζενε!
Πριν ή αφου εχει ερθει η Σημανση για αποτυπωματα και στοιχεια εγκληματος;:p