Σκυλος + Αυτοκινητο


kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
45
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
Για κοιταξε το αυτο που σου λεω..
Μπορει να το ενοχλει κατι τετοιο..

Πως μπορώ να το δώ αυτό?

Τώρα που το αναφέραμε θα το αναφέρω και ας είναι και βλακεία...:rolleyes:
τελαυταία το παθαίνω πολύ συχνά εγώ με το αυτοκίνητο σε σημείο που δεν μπορώ να κλείσω την πόρτα όταν καταβαίνω απο το αυτοκίνητο και αναγκάζομαι να την σπρώχνω με τον αγκώνα μου...:confused:
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Μαλλον εχει πολυ χωρο,οταν εριχνα τα καθισματα στο δικο μου για να εχουν περισσοτερο χωρο ο Δαιμονας κλαιγοταν του αρεσε λιγο στενα για να στηριζεται,οταν εχει πολυ χωρο δεν μπορει ισως να κοντραρει και παει περα δωθε και σφιγγεται.
 


kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
45
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
Μαλλον εχει πολυ χωρο,οταν εριχνα τα καθισματα στο δικο μου για να εχουν περισσοτερο χωρο ο Δαιμονας κλαιγοταν του αρεσε λιγο στενα για να στηριζεται,οταν εχει πολυ χωρο δεν μπορει ισως να κοντραρει και παει περα δωθε και σφιγγεται.
Χμμμ..."ανώμαλος" είναι δηλαδή; :p , του δίνω άπλα και δεν τη θέλει;:rolleyes:

Το θέμα είναι όμως πως τα ίδια μου κάνει και όταν τον έχω μέσα στο κενελ :(
 


TruthHunter

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2009
200
3
ΟΣτατικός ηλεκτρισμός είναι πιθανότητα σοβαρη για την δυσφορία του σκυλιού ειδικά τις στιγμές που αναφέρεις.
Γνωρίζω μόνο μια θεραπεία (που θα βελτιώσει και τη δική σου διάθεση στο αυτοκίνητο) που είναι να βιδώσεις μια μικρή αλυσσίδα από μέταλο του σασί η οποία θα κρέμεται στο δρόμο. Έτσι θα γειώνει στατικό ηλεκτρισμό και φορτία που μπορεί να παράγουν τα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά εξαρτήματα του αυτοκινήτου.
 


kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
45
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
ΟΣτατικός ηλεκτρισμός είναι πιθανότητα σοβαρη για την δυσφορία του σκυλιού ειδικά τις στιγμές που αναφέρεις.
Γνωρίζω μόνο μια θεραπεία (που θα βελτιώσει και τη δική σου διάθεση στο αυτοκίνητο) που είναι να βιδώσεις μια μικρή αλυσσίδα από μέταλο του σασί η οποία θα κρέμεται στο δρόμο. Έτσι θα γειώνει στατικό ηλεκτρισμό και φορτία που μπορεί να παράγουν τα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά εξαρτήματα του αυτοκινήτου.
Καλημέρα :)

Χμμ...κάποια άλλη εναλλακτική λύση :rolleyes:
 


ΤΟΝΙΑ

Active Member
31 Μαρτίου 2009
29
0
athens
Εγω παιδια με τον που τον βαζω στο αυτοκινητο αρχιζει και κλαιει σα μωρο,αφηστε που δεν φευγει απο πανω μου.Κ διπλα να καθεται καποιος και να τον κραταει παλι κλαιει κ θελει να ρθει πανω μου.Οσο για τη ζωνη που λετε δεν το χω ξανακουσει,μαλλον θα πρεπει να παω σε κανενα pet να ρωτησω.
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens

Αυτό που έχω πάρει εγώ λέγεται Dogbag σκέτο και είναι τετράγωνο, όχι τούνελ. Με δυο σκυλιά αποκλείεται το τουνελ. Στο medium που έχουμε χωράνε δύο μικρομεσαία σκυλιά. Στο Large χωράει ο Ελληνικός ποιμενικός και το Border Collie.
Το πήρα από το Carrefour. Το medium το είχα πάρει 110 ευρώ. Μετά τους μείνανε και το large το πήρα γύρω στα 50 ευρώ μόνο.
Επαναφέρω το θεματάκι γιατί χτες πέτυχα στο Cerrefour το Dogbag, είχε large μόνο, 49 €!
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω δεν τα βαζω στο πρτ παγκαζ αλλα στο πισω καθισμα,
και γινεται το ελα να δεις. . . . Δεν με σωζει τιποτα, τα
ρημαζουν ολα. :(

Υπαρχει καμια τετοια πατεντα οπως αυτη του dogbag??
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Για το πίσω κάθισμα υπάρχει αυτό που λέγεται Pet tube, της ίδιας εταιρείας (αλλά δεν είδα στο carrefour)
Πάντως το μεσαίο dogbag θεωρώ ότι μια χαρά θα χωράει και στο πίσω κάθισμα. Εγώ δεν το θέλω τόσο για το αυτοκίνητο τελικά όσο για καμιά εκδρομή
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αυτο το pet tunel ουτε και εγω το εχω δει πουθενα. :(

Θα παω να κοιταξω για το dog bag αν και δεν νομιζω να
τα βολεψει διοτι εχουν μαθει πολυ free στο αυτοκινητο
παντα βεβαια στο πισω καθισμα.

Σε καποιο καταλογο ειχε παρει το ματι μου οτι υπαρχει μια
πατεντα για το πισω καθισμα που ειναι σαν το dog bag αλλα
απο πανω ανοιχτο.:p
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Εγώ πάντως δηλώνω εντελώς άσχετη από αυτοκίνητα. Έχω αρχίσει και τα κοιτάω τον τελευταίο μόλις χρόνο, και μοναδικό μου κριτήριο είναι οι χώροι για τα καμάρια μου. :)
Κατά ένα μεγάλο ποσοστό, πάντα κοίταγα και τι μηχανή θα πάρω ώστε να μπορώ να φορτώνω τη σκύλα μου. :rolleyes:
Γλυκοκοίταξα twingo με ριγμένα καθίσματα, panda και τελικά ερωτεύτηκα το ignis. Είναι και όμορφο και ψηλό πίσω. Θέλω αμάξι πόλεως (είπαμε για παραέξω θα πάρουμε το φορεστερ :D), αυτόματο θα ήταν και ξεκούραστο, που να είναι ψηλό πίσω. Το kangoo επίσης μου φάνηκε αρκετά κατάλληλο αλλά μεγάλο και νομίζω και ακριβό. Ίσως κάποτε...

εσεις οι δύο έδω είστε

http://www.hayabusa.org/forum/attac...-topics/7146-hayabusa-sidecar-chicago_001.jpg