Φοβίες

Τί φοβάται ο σκύλος σας;

  • Δυνατούς θορύβους (βροντές, μηχανάκια, κλπ)

    Votes: 61 31,0%
  • Αλλα σκυλιά

    Votes: 14 7,1%
  • Αλλα ζώα

    Votes: 2 1,0%
  • Τη σκιά του (φοβάται πολλά πράγματα)

    Votes: 20 10,2%
  • Δε φοβάται τίποτα

    Votes: 63 32,0%
  • Άλλο (γράψτε τί)

    Votes: 37 18,8%

  • Total voters
    197

PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
Το μονο που φοβαται ο δικος μου αλλα οχι παντα
απλα οταν το παρακανουμε λιγο ειναι τις μπαλωθιες
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Το μονο που φοβαται ο δικος μου αλλα οχι παντα
απλα οταν το παρακανουμε λιγο ειναι τις μπαλωθιες
Πάνο,

κι εγώ θα φοβόμουν "λιγάκι", αν το παρακάνατε στις μπαλωθιές, παρότι δεν είμαι ...φοβικός!!!:D
 


PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
Εχεις δικιο
Εχω παντα ειμαι συγκρατημενος αλλα μερικοι
δυστυχως ξεφευγουν λιγο
 


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
ηλεκτρικη σκουπα κλασικα ,
με το που την ακουει παει πισω απο την κουρτηνα και κανει τον κινεζο !!

και τα φρεατια στους δρομους
 






Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Η Λούνα δεν φοβάται τίποτα !!
οι άλλοι φοβούνται για την Λούνα!!:D
μία φορά είχε πάει κάτω απο ένα Dogo(μεγάλο - πολύ μεγάλο:) ) και μια κυρία πήγε σιγά σιγά την πήρε αγκαλιά και μου την έφερε είχε τρομοκρατηθεί χαχα
είναι πολύ μικρή και ατρόμητη !!
και είμαι περήφανη χαχα
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
φοβοταν τη σιδερωστρα και τους θορυβους της την ωρα που την εστεινα, και τα αλογα....
τα ξεπερασε και τα δυο....μυριζει τωρα τις οπλες των αλογων σαν μανιακη....ειναι ομως τοσο πολυ αστεια που ειναι δειχνει μικροσκοπικη διπλα τους :p
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Μηχανάκια/φορτηγά/αυτοκίνητα που περνάνε με θόρυβο δίπλα του.
και κάδους σκουπιδιών... και πιστολάκια μαλλιών κτλ που κάνουν θόρυβο.
παλιά δεν τα φοβόταν. Τίποτα δεν φοβόταν.
Από 6 μηνών άρχισε να φοβάται. Ενώ δεν έχει γίνει ΤΙΠΟΤΑ!
πήγε να κάνει και κάτι φοβίες με το κοντάρι της σκούπας αλλά νομίζω το σταμάτησε.
Φοβάται και όταν σηκώνω το σκαμπό για να το μεταφέρω.
Νομίζω πως απλά φοβάται να μην τον πατήσω και οπισθοχωρεί.
Γιατί τον έχω από 1 μήνα περίπου. Δεν νομίζω να το είχαν δείρει ποτέ γιατί ήταν εντάξει όταν το πήρα.
και με μένα καλοπερνάει. (αν εξαιρέσεις κάτι πατητά που έχουμε παίξει γιατί δεν τον είχα δει που μπλέχτηκε στα πόδια μου και κάτι κλωτσιές που έχει φάει στον ύπνο μου γιατί κοιμάται στα πόδια μου και ξυπνάω από το "ΙΙΙΙΙΙΙΙΙ" που κάνει)
 
Last edited:


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
φοβοταν τη σιδερωστρα και τους θορυβους της την ωρα που την εστεινα, και τα αλογα....
τα ξεπερασε και τα δυο....μυριζει τωρα τις οπλες των αλογων σαν μανιακη....ειναι ομως τοσο πολυ αστεια που ειναι δειχνει μικροσκοπικη διπλα τους :p
off topic αλλα ξερεις γιατι? ;)
 






Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
δεν καταλαβα....
Για καποιον λογο τα σκυλια βρισκουν πολυ ελκυστικη τη μυρωδια απο τις οπλες των αλογων. Αν παρακολουθησεις πεταλωμα αλογου σε χωρο που εχει σκυλια θα δεις πως τα σκυλια αρπαζουν τα κομματια απο το νυχι που κοβει ο πεταλωτης. Κανουν σαν να εχουν μπροστα τους εναν εκπληκτικο μεζε και μπορει και να μαλωσουν μεταξυ τους για το ποιος θα φαει το περισσοτερο. Δεν καταλαβαινω το λογο που τα οδηγει να το κανουν αυτο γιατι αν πιασεις ενα τετοιο κομματι απο νυχι και το μυρισεις μονο σου ερχεται να λιποθυμησεις απο τη βρωμα. :eek:

συγνωμη για το οφ τοπικ...:oops:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Η Λούση φοβάται τους κεραυνούς, τα μεγάλα φορτηγά,λεωφορεία, κλπ. την ηλεκτρική σκουπα, τους απότομους θορύβους, τους άλλους σκύλους σε κάποιες περιπτώσεις.
Ο Ελβις φοβάται μην μείνω στον άσσο και ξεμείνουμε από φαγητό. Τίποτε άλλο. :D
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Ο Ελβις φοβάται μην μείνω στον άσσο και ξεμείνουμε από φαγητό. Τίποτε άλλο. :D
αχαχχχαχαααχαχχαχχαχ
Σόρρυ αλλά δεν άντεξα!

Τελικά τα περισσότερα σκυλούδια τους θορύβους φοβούνται.
Έχω αρχίσει τώρα να τον πηγαίνω σε ένα πάρκινγκ δίπλα στην αστυνομία που είναι ακριβώς η μαραθώνος από κάτω κι έχει πολύ θόρυβο μπας και συνηθίσει. Κάτι γίνεται. :)
Αλλά αυτό το πιστολάκι... παναγία μου! δεν τον βλέπω ΠΟΤΕ τόσο φοβισμένο!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ο Φιντελ εχει θεμα με τα περιπτερα , τις μεγαλες ταμπελες που κρεμονται ψηλα και μερικες φορες με τις τεντες.
Οταν ηταν 5-6 μηνων πηγαμε σε ενα περιπτερο να αγορασουμε κατι.Ειχε τσιγκινη τεντα παλια , και εκεινη την στιγμη εσκασε μια σπηλιαδα και σηκωσε ολη την τεντα στον αερα και επανηλθε με τρομερο θορυβο.Δικαιολογημενα χεστηκε οπως και ολοι μας εκεινη την στιγμη.
Απο τοτε παντα κοιταει τα ψηλα πραγματα με μια επιφυλαξη.Αλλες φορες αδιαφορει , αλλες φορες πλησιαζει με την δευτερη.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
xm.. nasoyk.. νομιζω οτι θα πρεπει να ζησεις με το συγκεκριμένο..
καποια στιγμη... ειχα ενα κουτάβι... 4 μηνων περιπου 2-3- μερες στο σπιτι..
οπως σιδερωνε η μητερα μ μπλεχτηκε στο καλωδιο... τραβαει το σιδερο πεφτει κατω με τον αναλογο θορυβο...
προσπαθωντας η μητερα μου να αποφύγει το κτύπημα απο το σιδερο και το αναλογο καψιμο ειχε ως αποτελεσμα να πεσει η σιδερωστρα πανω του...
το ασχημο ειναι οτι εμεινε στο σκυλί φοβία οτιδήποτε από ψηλα..
τεντες , απλωμενες κουβερτες στα μπαλκονια.. κρεμασεμν σωσιβια στα περιπτερα,, εφημεριδες κλπ.. οτιδήποτε ήταν πανω απ το κεφαλι του κια κουνιοταν υπηρχε θεμα..
με τιποτα δεν καταφερα να το ηρεμησω... ελαχιστοποιησα τον φοβοαλλαπαντα ηταν εκει και υποβοσκε..
από τοτε
προσεχω..
από την πρωτη μερα να προλαβω οποιαδηποτε τυχον εκθεση του κουταβιου σε κατι τρομαχτικο πριν ολοκληρωθει η κοινωνικοποιηση του και η ενηλικιωση του..
προσεχω και φροντιζω την σταδιακη τους εκθεση σε θορυβους εικονες, προσωπα κια καταστασεις... οσο βεβαια μπορω να προνοησω η προλαβω....
ευτυχως η προηγουμενη κακη εμπειρια με εχει κανει υπερ του δεοντο προσεχτικο σε βαθμο οσοι δεν γνωριζουν να με κοροιδευουν... το θεμα ειναι οτι τα τελαυταια 12 χρονια δεν εχω φοβικο σκυλο....
 






roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
χαχαχαχα μην ρωτας εμενα!!
εχουμε πολλα χρονια εναν πακιστανο που δουλευει με τον μπαμπα μ και μολις τον δει λυσαει!! μονο σε εκεινον κανει ετσι!! συκωνει τριχα φουντωνει και κανει ενα γρυλισμαα!!! μαλον απο την μυρωδια :p
καταρχας ο ροκυ οταν βλεπει συνεχεια τον ιδιο ανθρωπο για πολυ καιρο δν του γαβγιζει ενω με τους πακιστανους απο χιλιομετρα ακομα και να μην τους βλεπει!!
καλα αλλο αμα ειναι μονος του καθετε σε μια γωνιτσα επειδη χεζετε αλλα αμα ειμαι εγω εκει!! ουυυ μαυρο φιδι που τον εφαγε τον πακι
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22