Φύλαξη και εξάσκηση


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
Να κάνω μια άσχετη ερώτηση? Τι θα προτιμούσατε?
Να αγριέψει ο σκύλος κρατώντας όμως απόσταση ασφαλείας από τον εισβολέα με το μαχαίρι?
Να γαυγίσει?
Να του επιτεθεί?
Να κοιτάξει να κρυφτεί κάπου?
Εγω θα ηθελα να τον ξεσκισει αν γινοταν
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Εγω θα ηθελα να τον ξεσκισει αν γινοταν
νομίζω η Chloe ρωτάει τι θα θέλαμε να κάνει ο σκύλος με κριτήριο την επίπτωση που θα είχε η κίνησή πάνω του......(εγώ αυτό κατάλαβα)
 




Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Αυτος ειχε κουνελη δεν ειχε rotti
Αν είχες δει τους "Ιππότες της Ελεεινής Τραπέζης" των Monty Python (Monty Python and the Holy Grail) και την σκηνή του Φονικού Κουνελιού του Caerbannog δεν νομίζω πως θα μιλούσες κατ’ αυτόν τον τρόπο!
:)

[video=youtube;XcxKIJTb3Hg]http://www.youtube.com/watch?v=XcxKIJTb3Hg[/video]
 
Last edited by a moderator:


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
παντως να κρυφτει δε θα ηθελα.φιλος ο σκυλακος τον αγαπαω αλλα ας κανει και καμια δουλεια.παντα με τη προηποθεση πως ειναι εκπαιδευμενος για αυτη τη δουλεια.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Νομίζω πως όσο εκπαιδευμένος και όσο επικίνδυνος κι αν μπορεί να γίνει ο σκύλος δεν μπορείς να ξέρεις πόσο επικίνδυνος είναι αυτός που θα αντιμετωπίσει, έτσι δεν είναι?
Τέλος πάντων εσείς ξέρετε γιατί θέλετε το σκύλο και ποιο σκοπό εξυπηρετεί...

*Προμηθέα καμιά φορά φωνάζω τον δικό μου "μοχθηρό κουνέλι των Μόντι Πάιθον" :p
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Εγω θα τον εκπαιδευσω να με ξυπναει και να
παμε και 2 δυο μαζι:maria:
ferb προτιμας να φαει μαχαιριες?

και θα ηθελα
Να αγριέψει ο σκύλος κρατώντας όμως απόσταση ασφαλείας από τον εισβολέα με το μαχαίρι
 
Last edited:


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Αν είχες δει τους "Ιππότες της Ελεεινής Τραπέζης" των Monty Python (Monty Python and the Holy Grail) και την σκηνή του Φονικού Κουνελιού του Caerbannog δεν νομίζω πως θα μιλούσες κατ’ αυτόν τον τρόπο!
:)
Αχχαχαχαχαχαχαχαχα. :D:D:D

Τι μου θύμισες τώρα..... :)

Το κουνέλι αυτό ήταν σίγουρα εκπαιδευμένο :p
 


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
Εγω θα τον εκπαιδευσω να με ξυπναει και να
παμε και 2 δυο μαζι:maria:
ferb προτιμας να φαει μαχαιριες?

και θα ηθελα
Να αγριέψει ο σκύλος κρατώντας όμως απόσταση ασφαλείας από τον εισβολέα με το μαχαίρι
Για να λεμε ειλικρινιες θα προτιμουσα να τις φαει ο σκυλος και να τον ξεσκισει παρα να τις φαω εγω και να του κλασω τα @@
 




fotis1960

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
365
68
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Παιδια ενας καλα εκπαιδευμενος σκυλος σε φυλαξη χωρου δε νομιζω οτι θα αφησει καποιον να προλαβει να κανει καποια κινηση
Απο οτι εχω δει σε βιντεο που εχουν παραθεσει μελη του φορουμ,
οι καλα"εκπαιδευμενοι"σκυλοι,
ορμανε στο γνωστο μανικι.
Μη μου πεις οτι ενας αδιστακτος δολοφονος,αποφασισμενος,θα δυσκολευτει να προμηθευτει η να κατασκευασει μανικι και να μαχαιρωσει το οποιοδηποτε σκυλι.
Και μαλιστα κατ ευθειαν στην καρδια.
Ασε που μπορει να εινα περισσοτεροι απο ενας.
Ουτε ο Μπρους Λη να ηταν δεν θα τα εφερνε βολτα.
 
Last edited:


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μη μου πεις οτι ενας αδιστακτος δολοφονος,αποφασισμενος,θα δυσκολευτει να προμηθευτει η να κατασκευασει μανικι και να μαχαιρωσει το οποιοδηποτε σκυλι.
Δηλαδή ο αδίστακτος, αποφασισμένςο, δολοφόνος ληστής που θέλει να είναι ευέλικτος και γρήγορος στο ότι κάνει θα κρεμάσει μια γκουμούτσα μανίκι στο χέρι του για να το δώσει στον σκύλο;:eek::eek:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Πάτε να κάνετε κύκλο στη συζήτηση :p
Γι' αυτό ρώτησε ο μάρκος αν είναι σωστό να βαράμε το σκύλο με καρέκλες και λοιπά, μπας και μάθει να αντιμετωπίζει "ρεαλιστικά" τους κακούς.
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Πάτε να κάνετε κύκλο στη συζήτηση :p
Γι' αυτό ρώτησε ο μάρκος αν είναι σωστό να βαράμε το σκύλο με καρέκλες και λοιπά, μπας και μάθει να αντιμετωπίζει "ρεαλιστικά" τους κακούς.

δεν είπα βαράμε είπα πως μπορουμε να των μαθουμε να καταλαβεί τι είναι αυτό που κρατάμε !!! ????

ρε παίδεια ηρεμήστε με τα ενα οποιοδήποτε σκύλι σε 10 δευτερολεπτα είναι νεκρο απο ενα στυλιαρι που στην ακρη εχεί ενα μαχαιρί 15 πόντους !!!! και του το καρφώνεις την ωρα που μασαει τα καγκέλα απο την κακία του :eek: τι μάνικία και ίστοριες να το δούμε λίγο ρεαλιστικα !!1

ντενις απάντα αφου ξέρεις να μαθουμε και εμεις !!
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
η ιστορία είναι πραγματική - συνέβη στο εξωτερικό αλλά θα μπορούσε να συμβεί και εδώ.
Αργά το βράδυ ο φίλος μας ακούει θόρυβο στην αυλή του ανοίγει την πόρτα και βλέπει τον κλέφτη να προσπαθεί να ανοίξει το αμάξι του. Βγαίνει έξω κρατώντας το πιτ μπουλ του που χτυπιότανε στο λουρί, αφήνει το πιτ μπουλ το οποίο κάνει επίθεση και ο κλέφτης καταλήγει στο νοσοκομείο.
Η υπόθεση είναι στα δικαστήρια γιατί ο κλεφτης έκανε μήνυση ζητώντας αποζημίωση για τις σωματικές βλάβες και ψυχική οδύνη.
ο ιδιοκτήτης και το σκυλί μπλέξαν σε περιπέτειες.
Γι αυτό προσοχή !!!
 


μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Λοιπών να το κάνω πιο λιανά μην μπλέξουμε με ιστορίες

Έχουμε το σοθπερ ντουπερ σκυλί δεν μασαω μια γρυλίζω και παθαίνουν Λόλα ολλοι στην γειτονιά !!! λεμαι τώρα !!! πως των κάνω να καταλάβει πια είναι η σωστή αντίδραση
1 μπαίνει μέσα άγνωστος με στυλιαρη , μαχαίρι καρέκλα ρόπαλο κτλ ανά χείρας
2 μπαίνει μέσα άγνωστος με πιστολά ντουφέκι κτλ …
3 μπαίνει μέσα ένας χωρίς να κραταει τπτ
4 κάνει ένας σαματά στην πόρτα για να τον εξίταρη προκειμένου να πάει να αγριέψει και να γίνει εύκολος στόχος
Αύτα για άρχη !!
:)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Έχω μια απορία ρε Μάρκο. Πώς ξέρει ο ιδιοκτήτης πώς στρίμωξαν οι κλέφτες τον σκύλο του, με τι εργαλείο και σε ποιό σημείο του σπιτιού;
Δεύτερη απορία. Πόσο ήταν τότε ο σκύλος;
Τι θέλετε από τα σκυλιά σας; Να μπει ο κλέφτης και να τον ξεσκίσουν;
Κατά τη γνώμη μου τα σκυλιά έχουν ρόλο κυρίως αποτρεπτικό και συναγερμού (προειδοποίησης). Το βράδυ τα σκυλιά μου κοιμούνται μέσα και βάζω συναγερμό.

Περίπτωση γνωστών μου που είχαν λαμπραντόρ, παρατημένο στο εξοχικό (εντός Αττικής). Μπήκαν οι κλέφτες και φεύγοντας πήραν και το λαμπ με το σπιτάκι του. Ελπίζω να βρήκε καλύτερο σπίτι. Λαμπ ήτανε, δε περιμένει κανείς να φυλάξει. Απλά αναρωτιέμαι με τις απαιτήσεις των ιδιοκτητών.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
η ιστορία είναι πραγματική - συνέβη στο εξωτερικό αλλά θα μπορούσε να συμβεί και εδώ.
Αργά το βράδυ ο φίλος μας ακούει θόρυβο στην αυλή του ανοίγει την πόρτα και βλέπει τον κλέφτη να προσπαθεί να ανοίξει το αμάξι του. Βγαίνει έξω κρατώντας το πιτ μπουλ του που χτυπιότανε στο λουρί, αφήνει το πιτ μπουλ το οποίο κάνει επίθεση και ο κλέφτης καταλήγει στο νοσοκομείο.
Η υπόθεση είναι στα δικαστήρια γιατί ο κλεφτης έκανε μήνυση ζητώντας αποζημίωση για τις σωματικές βλάβες και ψυχική οδύνη.
ο ιδιοκτήτης και το σκυλί μπλέξαν σε περιπέτειες.
Γι αυτό προσοχή !!!
αλλο το νομικο πλαισιο μην μπερδευομαστε.

παιδια μου εαν εχετε τετοιες ανασφαλειες. παρτε μια χραπα χρουπα (π.χ. benelli nova). βαλτε και μια προεκταση να φτασει στα 8 φυσιγγια , βαλτε 4 με πλαστικα και 4 κανονικα , παρτε και ενα μικρο σκυλακι για συναγερμο και κοιμηθητε ησυχα.

τα σκυλια-δολοφονοι με τα ελληνικα δεδομενα ειναι too much! αν μενατε σε καμια ρωσσια το συζηταγαμε
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Μάρκο, υπάρχει εκπαίδευση σκύλων - φυλάκων για αναγνώριση όπλων και μαχαιριών. Για καρέκλες δε ξέρω. :D
Πιστεύω ότι ο σκύλος μας πρέπει να έχει διαφορετική αντίδραση όταν μπαίνει κάποιος μόνος του σπίτι απ' ότι όταν ανοίγουμε εμείς την πόρτα. Είναι αρκετά έξυπνα και γνωρίζουν ότι εμείς έχουμε τον έλεγχο εισόδου κι έξόδου στο σπίτι.
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight